ברצלונה 09\08: טרבל היסטורי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י xavi6, ‏16/7/08.

1. riquelme1 Member

דוויד וייה מתרחק מולנסיה, שנשיא ולנסיה יורנטה אומר שהיא לא קיבלה שום הצעה מבארסה, ויום חואן לאפורטה נשיא בארסה אומר שבארסה לא מתכננת להוציא 50 מיליון יורו, ויש להם אופציות אחרות.

לא מובן הקמצנות הזאת של לאפורטה, בארסה לא רכשה שחקן אחד עוד הקיץ, וממש לא חסר כסף.

בכל מקרה, וייה צפוי להשאר בולנסיה.

2. Ohad_Glr Member

קודם כול אתה דיברת על ברסה, לא אמרת "ברסה בזמן האחרון" או משהו כזה.
    דבר שני בזמן האחרון ברסה נהנית מדור שחקנים (מהמשתלה) שמשמש כשלד של הקבוצה. אז באופן טבעי הם צריכים פחות לקנות שחקנים משמעותיים (כי אצלכם גדלו ואלדס, צ'אבי, אינייסטה, מסי ופויול ואצלנו ראול ואיקר).
    גם בהיסטוריה הקרובה (בעבר הלא רחוק) יש מספיק הוכחות לזה שכשברסה צריכה שחקן (לדוג' אלבס) היא שופכת כסף.
    בעקבות כל מיני סיבות (ויתורים טיפשיים, חוסר בשחקני בית) ריאל הייתה זקוקה ליותר שחקנים (להרכב הראשון) ובאמת כשזה השתלב עם המדיניות של פרז קיבלנו הוצאות בסכומים מטורפים (והאמת שגם הכנסות). מי שהפך את העניין לאומנות הוא פרז, שבאמת הפך למומחה בנושא.
    זה נכון שריאל שופכת יותר כסף, אבל להגיד שבברסה לא מאמינים בגישה של לשפוך כסף זה לעוות את האמת, ויש מספיק הוכחות לזה.

3. xavi6 Member

תראה, יש הבדל בין לשפוך בעבר סכום שיא לבין לשפוך היום סכום שיא. העברות כמו של פיגו, זידאן, קאקה ורונלדו שברו את כל השיאים ואני בספק אם אי פעם מישהו יגיע לשיאים האלה. סורי. אתה פשוט צריך לקבל את זה שאנחנו מבזבזים הרבה פחות כסף מריאל. כל קבוצה שופכת כסף, השאלה כמה ואיך. אנחנו יותר מסתמכים על הגידול שלנו, אתם נטו שופכים מליונים!

4. Raulito Madridista

אלסנדר חלב החליט:"אם עד הכריסמס המצב בברצלונה לא ישתנה, אעזוב בוודאות"

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2009/07/15/futbol/equipos/barcelona/1247674982_0.Xxx

הקשר הבלארוסי שלא יזכור לחיוב את העונה הראשונה שלו בשורות ברצלונה, כאשר שותף ב-26 משחקים בלבד ולא כבש אף שער, התראיין היום לעיתון הרוסי 'ספורט אקספרס' וסיפר שהוא לא נוהג בפזיזות והוא ינסה בכל-זאת לרכוש מקום בהרכב של הקבוצה, אך הוא לא מוכן לחכות לנצח - "אם עד הכריסמס המצב בברצלונה לא ישתנה, אעזוב בוודאות". השחקן גם מתח ביקורת על פפ גוארדיולה, כשאמר:"גוארדיולה לא נותן לשחקני הספסל דקות משחק כדי שייצברו ביטחון, וזה הדבר הכי חשוב עבור שחקני כדורגל. גם כשהקבוצה מובילה 3-0 או 4-0, הוא חיכה עם החילופים עד הדקה האחרונה וחבל. הוא היה יכול גם לתת לשחקנים הבכירים מנוחה, וגם אולי להרוויח שחקנים נוספים בסגל שלו". הבלארוסי גם סייג את דבריו, אבל המשיך באותה נקודה:"אני כמו כולם, ראיתי שהנרי היה ענק בשנה שעברה, ואני לא בידיוק הברקתי, אבל זה לא אומר שלא הייתי ראוי ליותר קרדיט, בהמשך לדברים שאמרתי קודם" חלב שלח עקיצה ליריבה ריאל מדריד, כשאמר:"יש להם שחקנים מעולים, אבל כוכבים לא מבטיחים הצלחה, ואם נעשה את הכל בדרך שלנו - הם לא יצליחו למנוע מאיתנו לזכות בתארים".

* באיטליה מדווחים שברצלונה עשויה לרכוש מאינטר את מאקסוול, המגן השמאלי הברזילאי שיחגוג בקיץ יום הולדת 28, במקומו של פיליפה לואיס. מאקסוול, שלא נמצא כנראה בתוכניות של מוריניו לקראת העונה הבאה, הוא הרבה יותר זול - מחירו עשוי להיות פחות מארבעה מיליון יורו. במידה ויגיע, הוא יחתום לחמש עונות.

נערך לאחרונה ב: ‏16/7/09
  5. Ohad_Glr Member

אני מסכים איתך. אבל להגיד שברסה לא שופכת כסף? אתם סתם מנסים לייצר תדמית יפה לקבוצה שלכם. אין לי ספק שאם ברסה תצטרך (כנראה ברגע שימצא קונה לאטו) היא תשפוך כסף על ויאה. אני בטוח בזה לגמרי.

אז כשברסה צריכה (וכמו שאמרתי- בזכות שחקני הבית המעולים שלכם אתם באמת זקוקים לזה פחות) היא יודעת לשפוך כסף יפה מאוד, ואין בזה שום רע.

אז זה נורא נחמד להפוך את ריאל לבזבזנית ואת ברסה לקמצנית אבל זה פשוט לא נכון (אצלכם. כמובן שריאל בזבזנים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx )

6. yonmu Member

(לפחות לפי הדיווח בדיון של אינטר) - רכשתם את מאקסוול תמורת 4.5 מליון יורו.

רכישה חכמה לדעתי. ביחד איתו חולית ההגנה שלכם סגורה, למרות שהיא לא מושלמת. למרות התצוגה המעולה שלו בגמר הCL, סילביניו שחקן פחות טוב ממאקסוול, כך שבארסה כן שידרגה את עצמה במהלך הזה. חולית מגנים שכוללת את אלבס, אבידאל, מאקסוול, ופויול במקרה הצורך היא טובה בהחלט. לגבי מרכז ההגנה - פיקה (בלי להיסחף עם ההייפ סביבו יותר מדי) בהחלט שחקן הרכב לגיטימי, אבל גם פויול וגם מארקז כבר מבוגרים ומראים נסיגה ביכולת (למרות ההתעוררות מחדש של פויול בעונה האחרונה), מיליטו חוזר מפציעה של שנה שלמה ואי אפשר לדעת איך הוא ישחק, ואני לא חושב שבונים על קאסראס. מה שכן, להביא בלם נוסף לא בא בחשבון מכיוון שיש עומס לא קטן בעמדות האלה.

7. REAL MADRID Member

yonmu, יש עוד תקופה ארוכה מאוד שתוכל לכתוב שמיליטו חוזר מפציעה. מסתבר שהניתוח שעבר לא הצליח לחלוטין והוא נאלץ לעבור עוד אחד (אם אני לא טועה). כל המשך דרכו ככדורגלן מקצועי מוטל בספק וספק אפילו יותר גדול זה האם ימשיך בברצלונה אפילו אם יחזור.

8. xavi6 Member

מישהו פה מכיר את מקסוואל? ראה? מדובר בחור מהלך שאיך אפשר לסמוך עליו, הוא סתם דומה לאלבס מבחינה התקפית, אבל הוא זבל בהגנה. זה סתם היה צעד לכיוונו של לה קורוניה באמירה של "אל תתעסקו איתנו". אידיוטים גמורים. לא יכולים לשלם את 12 מליון בשקט, מתווכחים על 8. 4 הבדל, מי ישמע כאילו אתם צמאים למכירת חולצות. אפסים. מביאים לי פלופ במקום שחקן מדהים כמו פליפה. רק חסר שריאל תחתים אותו ואז מסי באמת לא יחגוג בברנבאו יותר. מקסוואל שחקן אוברייטד, הוא טוב יותר כקשר לא כמגן. כוס אימא של צ'יקי, כוס אימא של לה קורוניה.

ירדן, כוסעמק.

9. JR-Riquelme Member

מאקסוול נהדר לברסה.
    מוסיף להם עומק נפלא, מגן מאוד טכני שיעיל בהתקפה ואני מאמין יתאים כמו כפפה לשיטה של ברסה.

צ'אבי6, אתה יודע מה הפירוש של אוברייטד?
    כי אני לא חושב שמגן אוברייטד היה עובר תמורת 4 מיליון יורו ואני לא חושב שמגן אוברייטד היה מבלה עונה שלמה כמעט על הספסל באינטר.

10. riquelme1 Member

אני בטוח שלא ראית את פליפה יותר מ-2 משחקים, כמובן, נגד בארסה. פליפה הוא מגן טוב אבל לא כמו שעושים מימנו, מאקסוואל שחקן טוב מימנו ומנוסה מימנו, קשר שמאלי? מאיפה הבאת אתזה בדיוק, הוא מגן מושלם, מין סילביניו משופר, עושה התקפה והגנה.

כן, עוד מימיו באייאקס ראיתי אותו, בניגוד אלייך כמובן, לא נורא עוד שנה תבוא ותאכל את הכובע, בדיוק כמו עם דני אלבס.

פליפה לואיס גרוע הגנתית, והוא רך מידי.

צ'יקי יצא גאון.

11. xavi6 Member

עמי אתה מתאהב בשחקנים האלה, וגם מידי פעם ככה מוסיף להם אישיות משלהם על המגרש. פליפה רך וגרוע הגנתית. זה כמו להגיד שפרדיננד חלש במשחק הראש...

הנה עכשיו קיבלתי עוד אס אמ אס מאוהד אינטר, מצחיק מה שהוא רשם..."תתכונן להברקה שתשאיר את מסי פעור פה פעם ב-38 מחזורים, ותתכונן להמון המון חורים במשך כל ה-38 מחזורים".

12. riquelme1 Member

לא קיבלת שום אס אמ אס, הוא כתב אתזה בפורום של בארסה. בכל מקרה, ראיתי את מקסוואל הרבה פעמיים, מדובר במגן שמאלי מצויין, התקפית הוא אדיר, הוא בדיוק מתאים לסגנון של בארסה, הוא טוב מאבידאל התקפית, נכון שהוא לא מרשים הגנתית אבל גם סילביניו היה חור בהגנה והוא היה מלך בבארסה, אז מקסוואל טוב יותר התקפית מסילביניו ולא פחות טוב מימנו הגנתית. 4.5 מיליון יורו זה כלום, בלי כסף, אין הרבה מגנים שמאליים היום טובים בכדורגל העולמי, מהלך מצויין של בארסה.

פליפה לואיס? אני ראיתי אותו אין ספור פעמיים, מדובר במגן טוב, בטח לא כמו שעושים מימנו, אתה ראית אוותו רק במשחקים נגד בארסה, כמו כל שחקן שאתה קובע את היכולת שלו ע''פ המשחקים נגד בארסה(כמו שאתה חושב שסנטאנה שחקן טוב), ואני אומר לך שמדובר במגן טוב מינוס.

13. xavi6 Member

מי דיבר על הבחור שכתב את מה שכתב בפורום? קיבלתי את ההודעה מאוהד אינטר בשיכבה שלי. ראיתי את פליפה עוד כשהיה בנבחרת ברזיל הצעירה, ממש כשהושאל למדריד ב', ואיך שמחתי לגלות שהוא עבר ללה קורוניה. לא ידעתי לאן נעלמו עקבותיו, הייתי בטוח הוא עוד שם, כששמעתי שהוא בלה קורוניה לא הופתעתי בכלל שהוא שיתק את מסי לגמרי. הוא השחקן במקום הראשון בתאקלים נקיים בליגה. אתה פשוט הזוי.

נ.ב
    מדהים איך אתה קובע דברים שרק אני יכול לדעת. אתה קובע לי אם שלחו לי אס אמ אס או לא, אתה קובע לי כמה פעמים ראיתי את גיחון, את את', את פליפה לואיס...אתה רוצה לקבוע לי מה אכלתי?

14. riquelme1 Member

שספורטינג גיחון מקבלת שישיות ושביעיות, אתה מגן עלייה וטוען שהיא צריכה להשאר בליגה, שמביאים לך מגן שמאלי התקפי מדהים והגנתי בינוני אתה בוכה, כמה שאתה צבוע ירדן.

פליפה לואיס מגן טוב, אבל מקסוואל טוב מימנו ומנוסה מימנו, כמו שאמרתי לך ראיתי את פליפה לואיס הרבה משחקים, ומדובר בשחקן סביר לא יותר מיזה, לא סתם הוא לא זומן פעם אחד לנבחרת ברזיל.

15. xavi6 Member

מצחיק. אם ככה לא סתם היגוואין לא זומן לארגנטינה, נכון? ממתי דברים כאלה קובעים את טיבו של השחקן? מה צבוע בלאהוב סגנון משחק התקפי כמו של גיחון? מה צבוע בלהעדיף את פליפה, מגן צעיר וטוב יותר ממקסוואל?