ברצלונה 18/19 - המשכיות זה שם המשחק

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏25/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. RubberSoul Member

יש מצב אתה מתבלבל? הוא אכן שיחק בלאס פאלמס, אבל רק בתקופה בליגה השנייה, ומי שמזכיר את דויד לואיז הוא מאוריסיו למוס האורוגוואי, שגם מתולתל וגם בועט חופשיות מדופלם.

מה שכן, מוריו פרץ במדי גרנאדה ומשם הגיע לאינטר, בעונה שעברה בוולנסיה עוד שיחק יותר, אבל העונה איבד את המקום שלו.

2. Jefecito Member

מוניר מודח מהסגל למשחק היום נגד סלטה. מלקום עדיין פצוע, גם סמדו חוזר.

3. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/12/25/primera/1545754386_620494_1545758636_portada_normal_recorte1.Xxx

הקיר של בארסה? מאז ה-4 בינואר 2014 כשהקבוצה הביסה את אייבר 4:0 - ברצלונה לא מנצחת במשחק שאחרי פגרת חג המולד. היריבה הבאה היא חטאפה בקולוסיאום, משחק לא פשוט, ונראה אם בארסה תשבור את הקיר. פעמיים זה קרה במשחקי ליגה ופעמיים נוספות במשחקי גביע. שחקני בארסה יחזרו לאימונים ב-30 בדצמבר, ואלה מדרום אמריקה יקבלו מנוחה של שלושה ימים נוספים. אשתקד בארסה סיימה בתיקו בבלאידוס נגד סלטה בגביע(1:1), ב-2017 היא סיימה בתיקו 1:1 בסאן-ממס, וב-2016 בארסה נתקעה בתיקו נגד אספניול. המקרה הזכור ביותר היה בעונת 2014/15 אז לואיס אנריקה סיפסל את מסי באנואטה נגד ריאל סוסיאדד - ובארסה הפסידה...

בנושא אחר, כתוב שעתידו של ואלוורדה תלוי אך ורק בו. מאז 2003 כשלואי ואן-חאל עזב בטונים צורמים או יותר נכון פוטר - אף מאמן לא עזב את בארסה באמצע העונה(כמובן שהמקרה של טיטו וילאנובה ז"ל לא נחשב). כמובן שאין שום סיבה לפטר את ואלוורדה, אבל נאמר שחוץ מטאטה מארטינו שעזב בסיום 2014 - כל המאמנים עזבו מבחירה, וזה קורה רק בקיץ. לואיס אנריקה למשל הודיע בחודש מרץ 2017 על כך שייפרד בסיום העונה. המאמן חתם על חוזה בזמנו למשך שנתיים עם אופצייה לעונה נוספת אך לא ברור האם ימשיך עד 2020. "מאמן עובד מיום ליום ומשבוע לשבוע", אמר ולא הוסיף רמזים.

4. Jefecito Member

דמבלה גם יחזור בתאריך של הדרום האמריקאים :angry::angry:

5. Raulito Madridista

ליאו מסי בראיון למארקה, בתמונה עם נעל הזהב והעתק של הקאמפ-נואו:
    - "אני אוהב כדורגל" - זו הכותרת, "אבל המשפחה מעל הכל".
    - "הבנתי שלא אזכה בכדור הזהב ולא אהיה במועמדים הסופיים".
    - "היריבות עם כריסטיאנו הייתה טובה ומהנה לצפייה עבור אוהדי הכדורגל".
    - "בארסה צריכה לחזור יותר למקורות ולהמר ולקדם את שחקני המחצבה שלה".
    - "אשמח לעבוד עם גוארדיולה שוב, הוא המאמן הטוב ביותר"; "ניימאר חשוב לפאריס והוא לא יעזוב".
    - "דמבלה שחקן צעיר שהוא טוב ומוכשר ויש לו כאן את כל התנאים להגיע למה שהוא רוצה ולהיות גדול".

6. Jefecito Member

מסי בשנת 2018: גם מלך השערים וגם מלך הבישולים. תודה שזכינו.

7. Raulito Madridista

אם זה מנחם אותך, במארקה דירגו את מאה שחקני הכדורגל הטובים בעולם בשנה האחרונה ומסי זכה לכבוד וסיים במקום הראשון, רק אומר :)

עתידו של ואלוורדה ממשיך להעסיק את התקשורת והוא ממש סגור ולא מגלה כלום, ואני תוהה למה זה קורה. אליפות נוספת תספיק לו כדי להישאר בתפקיד, אני משוכנע, והתקופה שלו במועדון היא טובה, הוא קיבל קבוצה במצב לא פשוט עם מכה מוראלית ומקצועית מעזיבת ניימאר. נכון שהלחץ במועדון עצום והוא רמז שזה משפיע, אבל הוא כל החיים חיכה למשרת החלומות הזו. וכמו שהביקורת בתקשורת אחרי ההדחה נגד רומא הייתה ארסית - הוא מספיק זמן במקצוע כדי לדעת 'ככה זה'. אני גם משוכנע שהוא לא מנסה לשחק עם ברצלונה 'תרדפו אחריי'\'תחזיקו אותי'.

8. Jefecito Member

אתה אומר שאליפות נוספת תספיק לו להשאר בתפקיד, ואם הוא מודח נגד ליון?
    @Raulito

9. Raulito Madridista

אני דווקא מפנה את סימני השאלה לואלוורדה עצמו, אני לא בטוח שהתחנה הבאה שלו אחרי ברצלונה בין אם יהיה בשנת שבתון או לא - תהיה קבוצה שמתקרבת לרמה הזו, יש מאמנים גדולים שהעבירו קריירה שלמה בלי לאמן מועדון כזה. אני תוהה למה הוא לא מפזר את הערפל, זה לא בדיוק פוגע הרי בקבוצה. אנצ'לוטי היה מפוטר מריאל מדריד אם לא הגול של ראמוס, אני מניח, כי הוא לא זכה באליפות, ובעונה השנייה כמובן גם שלא זכה בתואר גדול, אבל בגדול ליגת האלופות לא משפיעה כמו מירוץ לאליפות אני מניח. רוצה לומר: אם בארסה תודח ברבע הגמר נגד סיטי\ווטאבר - אין שום סיבה שיעזוב. היא לא תודח נגד ליון.

עוד קצת לגבי בארסה: במארקה כתבו טור - 'אם לא ואלוורדה - אז קיקה סטיין'; מעבר לכך נאמר שמאלקום אמר 'לא' לאברטון שחושקת בשירותיו.

10. Raulito Madridista

במארקה עושים לכם סדר: השיאים שמסי רוצה לשבור השנה, 2019:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/01/02/15464497957920.Xxx

- אם ברצלונה תזכה בטרבל, לליאו מסי יהיו 36 תארים במועדון - בדיוק כמו ראיין גיגס במנצ'סטר יונייטד.
    - הסגן של צ'אבי: מסי רשם 657 במדי בארסה, ובחלוף 18 המשחקים הבאים - יחלוף על פני אינייסטה לו 674 משחקים.
    - הנצחונות של קסיאס: מסי זקוק ל-11 נצחונות ליגה כדי לשבור את שיאו של קסיאס שניצח 334 משחקי ליגה בספרד.
    - בכדור הזהב האחרון מסי דורג חמישי. הוא מחפש לזכות בתואר הפעם השישית בקריירה שלו, כרגע 5:5 עם כריסטיאנו.
    - שיא פיצ'יצ'י: מסי מחכה לשער הליגה ה-400 שלו. מעבר לכך, הוא רוצה שוב להיות הפיצ'יצ'י - בפעם השישי, כמו זארה האגדי מאתלטיק בילבאו.
    - מר שלושער: מסי רחוק שלושער אחד מהגעה למספר מטורף של 50 פעמים שלושער במהלך הקריירה.

11. SaSa Member

לא ברורה לי האוננות המוגזמת לגבי ראביו,
    לא חושב שזה סוג השחקן שישפר את הקבוצה.
    נכון שהוא מסיים חוזה בקיץ אבל לא מבין מדוע אנחנו צריכים אותו עם כמות הקשרים שיש בקבוצה.
    לא התרשמתי ממנו במשחקים שיצא לי לראות אותו ועושה רושם שהוא שחקן די בעייתי בחדר ההלבשה.. לא סתם הוא לא נספר בנבחרת ובפסז' במשחקים משמעותיים.

12. Jefecito Member

@Raulito מסי פחות מחפש להיות הפיצ'יצ'י ואני חושב שהוא מראה את זה בכל עונה.
    @SaSa ברצלונה בכלל לא צריכה את ראביו. כמו שאמרת יש לנו יותר מדיי קשרים בסגל שעדיפים עליו. מקווה שההנהלה הלא חכמה לא תעשה עוד טעות.

13. סמואל אטו Member

יש לך 5 קשרים בלבד.
    אחד מהם חסר ניסיון לחלוטין ויש ספק לגבי מידת הפוטנציאל שלו. עוד שלושה בגיל פנסיה.
    גם אם נתעלם מהגיל, הקישור של בארסה הדרדר בצורה חריפה בשנים האחרונות ולא הגיעו תחליפים מתאימים. אנחנו לא מצליחים לשלוט במרכז המגרש נגד קבוצות בינוניות בספרד.
    לא שאני חושב שראביו זה הפיתרון, אבל יש לנו חור גדול בקישור.

נ.ב.
    לפי כל הדיווחים ראביו סגר על חוזה של 10 מיליון יורו לשנה.
    בנוסף, בארסה סגרה את הצטרפותו של בלם צרפתי(נוסף) שגם הוא מסיים חוזה בקיץ. טודיבו מטולוז בן ה-18.

נערך לאחרונה ב: ‏4/1/19
  14. Jefecito Member

ששחקנים כמו צ'אבי ואינייסטה עוזבים מאוד קשה למצוא מחליפים. אם צריך להביא קשר זה דה יונג, וראביו כמו שאמרת זה ממש לא הפתרון.

15. Raulito Madridista

שחקנים שהיו דומים בפרופיל שלהם לצ'אבי ואינייסטה הם כמובן פברגאס וטיאגו אלקנטרה שנאלצו לעזוב כל אחד מסיבותיו הוא(או: שזו דווקא אותה הסיבה). מעניין האם קוטיניו יכול לעשות הסבה לעמדה אחורית יותר, נניח כמו ראקיטיץ' שהפך מקשר התקפי של סביליה(לא רוצה להגיד קרוב למס' 10) לשחקן שזז אחורה כמה בלטות למען הקבוצה, או דוגמא ממצה יותר: סיידורף במילאן. גם את קוטיניו צריך לקחת בחשבון. אף אחד אגב לא אמר שבארסה חייבת לשחק בדרך אחרת, עם לואיס אנריקה בעיקר דחפו את הכדור למעלה מהר לשלושת האסים מקדימה. ראביו קשר לא רע בכלל, מפתה להביא אותו כנראה בגלל המחיר. הוא פחות כוס התה שלי.

מצב נושא:
הנושא נעול.