ברצלונה 2016/17 - המסע להגנה על התואר:: מסי מפרק את פפ, סוארס זוכה בנעל הזהב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Civil, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

golding אוהב/ת את זה.
  2. Raulito Madridista

אני אוהב מאוד את הכתיבה שלו, למרות הקושי עם האנגלית אני מאמין שאאיין בזה אחר-כך. זוכר את הכתב הזה לטובה מ-'שם המשחק'. אני חושב שואלוורדה בגדול היה יכול לקבל ירושה קצת יותר טובה מבחינת לואיס אנריקה. ההרכב הראשון חזק אבל הספסל רע.

לגבי אינייסטה - אין מחליף לאינייסטה, זה בלתי-אפשרי. אני חושב על שחקנים שרק מבחינת סגנון משחק זהים לו - שלושה ספרדים שהם לא ניתנים להעברה - איסקו שאולי משדרג את מעמדו למס' 10 הטוב בעולם, דויד סילבה ממנצ'סטר סיטי ותיאגו שנחשב ליורש של - בבאיירן מינכן| אולי גם אוזיל קצת מזכיר את אנדרס אבל ההימור יהיה גדול מדי והוא לא זול. אינייסטה לדעתי צריך לשחק מחצית מהמשחקים בעונה הבאה.

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

4. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

5. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/21/14980658523298.Xxx

זה שנשאר וזה שכנראה הולך. לפי 'רדיו קטלוניה', ברצלונה דחתה הצעה מכובדת בגובה 35 מיליון יורו עבור הקשר אנדרה גומס. למרות שגומס נכשל בעונת הבכורה שלו בברצלונה, בקבוצה מאמינים בקשר והוא יקבל הזדמנות נוספת לפחות לעונה אחת. 'אנדרה גומס לא למכירה', זה המסר שבארסה העבירה. נכתב בכתבה שהקשר הוא 'בלתי-פגיע' גם אם בארסה תצליח לשים את ידה על מרקו וראטי שמסתמן כמטרה הבכירה של הקבוצה הקיץ. ארדה טוראן מנגד יודע שהוא לא בתוכניות של המאמן אך יערים קשיים בדרך לעזיבה. הוא לא מוכן לעזוב לכל קבוצה ודורש לשמור על חוזהו. לקשר התורכי יש חוזה בבארסה לעוד 3 שנים. לפי הדיווחים השונים, ארדה דחה הצעה יפה מסין. ברצלונה מנסה לדחוף אותו לארסנל במסגרת עסקת הקטור ביירין. סוכנו של טוראן מנסה לשדך אותו לאינטר.

6. yonmu Member

מי לעזאזל מוכן לשים 35מ' על אנדרה גומש?

אני לא מבין מה חושבים בבארסה. אם הMSN נשארים (וכדאי מאוד שכן), אם רקיטיץ' ובוסקטס ועכשיו גם גומש - כולם נשארים, אז מה מחזקים?
    בלם ומגן ימני, זה המהפך הגדול שמתכוונים לעשות?

סיונרה אוהב/ת את זה.
  7. Civil Anti Madridista

וראטי, ביירין ודמבלה הם היעדים המרכזיים.

בארסה חייבת להתחזק ביותר משלושה שחקנים עם דגש רציני על הקישור.

8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אופתע לראות אם גם רק אחד מהם יגיע לברצלונה הקיץ.

9. Civil Anti Madridista

ביירין לדעתי יגיע.

10. Raulito Madridista

לא רואה שום סיבה מצד בארסה לחזק את ההתקפה ולשפוך סכומים כאלה. ה-M-S-N ימשיכו לתת בראש כל עוד יעמדו על הרגליים. לא הייתי נחפז עם ההיסחפות כמו נדב יעקובי על כך שמסי בעונה הבאה ישחק 'ממש כקשר' ואז העמדה בצד ימין מתפנה כביכול. ביירין בעדיפות שנייה לדעתי - קשר מרכזי זה Must ובארסה חייבת תוכנית מגירה אם זה לא ורטי, אם כי הוא(ביירין) הרכש הקל יותר - ארסנל ממש הפכה לקבוצת בת של ברצלונה - אפילו די להיזכר בפטי ואוברמארס או בשמות יותר גדולים כמו ססק והנרי. העונה בארסה לא נהנתה מספיק מהאיכות של המגנים שלה - כל דקה שג'ורדי אלבה היה בריא ולא שיחק היא פספוס. הוא רשם 39 הופעות בסה"כ. נכון שהוא לא יציב ולא תמיד חכם אבל שימו לב לשער הניצחון שבישל בגאונות בברנבאו ועוד.

11. Raulito Madridista

מחר ליאו מסי חוגג 30. ו'-פסטיבל החגיגות כבר החל'. ב-'ישראל היום' אביב כהן כתב כתבה משעשעת עם 'מה נאחל למי שיש לו הכל', משהו בידורי| אתמול בחדשות הספורט ראיינו כמה ארגנטינאים - דור הופמן, מריאנו אידלמן ואביו ועוד, והייתה כתבה יפה מאוד| ב-'מעריב' יעקב זיו ראיין כתב זר שפגש את מסי לא פעם וכתב את הביוגרפיה שלו, וב-'מוסף' כתבו על הרגעים הגדולים בקריירה שלו. אני מניח שמחר בכלי התקשורת בספרד יפוצצו עם כתבות וגם כאן בארץ ימשיכו.

אני באמת חושב שמסי הוא תופעת טבע, נאמר כבר הכל. שחקן שאי-אפשר לעצור אותו. הסגנון שלו מהנה, המספרים שלו מדהימים, הוא ללא ספק משפר את השחקנים שלצידו. כל הסיפור סביבו שברצלונה הייתה מוכנה 'לטפל בו' - זהו סיפור סינדרלה מרגש, ומצד שני יש סיפור אחר על מס' 19 שאפיין אותו בחלק מהזמן('אני רוצה להיות גם מס' 10 וגם מס' 9). אני חושב שזה פסיכי שהוא כבש תוך שלוש דקות את אותו הגול - פעמיים, ביום המרגש בו כבש את שער הבכורה בבארסה אחרי שקודם לכן השופט גזל זאת ממנו.
    רבים ידברו על היום בו הבינו שמסי יהיה גדול, ועוד ב-2006 היו כאלה שהעזו להשוות בינו לבין רוביניו. אני הבנתי שמסי גדול לא בקלאסיקו נגד ריאל עם השלושער הענק וגם לא בסלאלום נגד חטאפה בגביע אה-לה-מראדונה. זה היה עוד קודם לכן, נגד צ'לסי במשחק בגשר ב-2005/06. מוריניו וצ'לסי היו אימפריה, ההגנה הטובה בעולם, קבוצה קשוחה, זו ששנה לפניכן עצרה את רונאלדיניו ובארסה והריקוד. מסי השפיל שם את טרי, התעלל במקאללה, שם גוף ללאמפרד, צחק על ריקארדו קרבאליו וכל זה במשחק חוץ קשה. הוא לא כבש או בישל אבל בעט למשקוף נראה לי וזה היה מדהים איך הכדור היה דבוק לו לרגל.

12. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/06/24/primera/1498326724_012749_1498326849_portada_normal_recorte1.Xxx

האלטרנטיבה לוראטי?
    בבארסה מאוד רוצים לחזק את מרכז השדה ומקווים לצרף את מרקו וראטי אך מתחילים להבין שהמשימה תהיה קשה ויקרה מדיי. למרות שאתלטיקו לא תוכל לרכוש שחקנים הקיץ וכמו שהיא שומרת על גריזמן ברור שאין לה אינטרס למכור - בבארסה משוכנעים שהעיסקה הזו אפשרית(סעיף השחרור הוא 80 מיליון יורו אגב) והקשר גם לא יזדקק לזמן התאקלמות בספרד. סאול מככב עכשיו באליפות אירופהU21 במדי ספרד ובעונה שחלפה רשם 53 משחקים במדי אתלטיקו כשהוא כובש שערים ובאירופה למשל לא החמיץ ולו משחק אחד. קשר ספרדי מוכשר וצעיר(בנובמבר יהיה בן 23) - עונה על כל הקריטריונים של בארסה.

13. yonmu Member

לא ראיתי אותו מספיק, אבל ממה שראיתי הוא עדיין לא ברמה של וראטי. אם לוקחים בחשבוןאת הגיל של סאול והעובדה שהוא אצל יריבה של בארסה בנוסף לבאן ההעברות של אתלטיקו - קשה לי להאמין שיהיו פערי מחירים משמעותיים ביניהם, והערך של 'שחקן ספרדי שמכיר את הליגה' לא מדי משמעותי, בטח לקבוצה כמו בארסה שצריך להתאקלם לסגנון הספציפי שלה.
    בוסקטס+וראטי נשמע לי כמו קישור מרכזי עם המון קשיחות, ואם מצרפים אליהם את ראקיטיץ' זה אומר שגם בפן ההתקפי לא יחסר שום דבר. ככל שאינייסטה יעלה רק לדקות החשובות הוא יוכל לתרום יותר, ובסך הכל זה סוגר קישור ברמה גבוהה מאוד.

14. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/06/25/primera/1498378351_053203_1498385287_portada_normal_recorte1.Xxx

רכש טוב? ב-AS העלו כתבה על ברצלונה והשחקנים שהיא צירפה במהלך שנות ה-2000. אין ספק שהעיתון מזוהה עם ריאל מדריד אבל שימו לב למספרים - 76 שחקנים צירפה הקבוצה מאז בעלות של 1.226 מיליארד יורו(פחות מריאל מדריד מן הסתם), ומתוכם רק 20 שיחקו בברצלונה למעלה משלוש עונות. בתמונה ניתן לראות חלק מהכשלונות הגדולים ביותר - אלכסנדר חלב, תומאס ורמאלן, צ'יגרינסקי וריקלמה. בצד המנצח: רונאלדיניו, אטו, מארקז, דקו, פיקה, מסצ'ראנו ושימו לב לדני אלבס ששיחק בקבוצה 8 שנים - פרק זמן ארוך ביותר. גם ניימאר שייך לקטגוריה כמובן אחרי שסגר ארבע עונות בבארסה והוא צעיר.

15. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/30/14988424811858.Xxx

ברצלונה הודיעה רשמית: דאולפאו חוזר. הקשר בן ה-23 שמתכונן עם נבחרת ספרד הצעירה לגמר היורוU21, יחתום על חוזה עד 2019. בארסה תמשש את האופצייה על הקשר ותרכוש אותו בחזרה מאברטון בתמורה ל-12 מיליון יורו. דאולפאו גדל בבארסה ושיחק בשורותיה בעיקר בעונת 2013/14 אז רשם 29 הופעות בהן כבש 4 שערים. בהמשך הוא הושאל לאברטון, שיחק גם בסביליה ובחצי האחרון של העונה בילה במדי מילאן.
    בתקשורת בטוחים שההודעה הזו תעורר שוב את מחלקת ה-'לה-מאסיה' שסופגת ביקורת רבה. בשנים האחרונות בארסה לא מצליחה לשלב צעירים בקבוצה הבוגרת. דאולפאו מקווה לא להחמיץ את ההזדמנות גם אם נראה שאי-אפשר להחליף את ה-M-S-N. "על פניו יש לו הכל - מהירות, דריבל וחוכמה, אני מקווה שימשיך להתפתח", אמר עליו בזמנו פפ גוארדיולה, מי שנתן לו לערוך את הופעת הבכורה שלו בקבוצה באוקטובר 2011. חשבו שלואיס אנריקה יהיה המאמן האידיאלי עבור דאולפאו, הרי הוא אימן אותו בקבוצה הצעירה. דאולפאו עשה את קדם העונה עם בארסה אך לא שיכנע את לואיס אנריקה ועזב לסביליה. בגיל 23 הוא ירצה לשכנע את המאמן הנוכחי, ארנסטו ואלוורדה - שמגיע לו.

מצב נושא:
הנושא נעול.