ברצלונה 2016/17 - המסע להגנה על התואר:: מסי מפרק את פפ, סוארס זוכה בנעל הזהב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Civil, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. optimus Member

לא נראה לי שהוא שווה את המחיר ומה גם שמוניר הראה קצת ניצוצות במשחקים האחרונים אבל מקווה לפחות לראות הרבה יותר רוטציות של ה- MSN.

2. Civil Anti Madridista

מוניר הולך לקבל דקות ומתוך תקווה נרוויח אותו לעתיד. יחד עם זאת אני חושב שאפשר היה לוותר על העסקה הזו ולהביא מגן ימני (ביירין חלום)

3. zivmay Member

לטעמי סרג'יו רוברטו יכול להתפתח למגן יותר טוב ממנו, בנוסף לעת עתה, הוא הרבה יותר מתאים לסגל בכל מה שנוגע להנעת כדור ויציאה קדימה.
    הוא משחק בתיאום מושלם. עד שביירין יוכל להשיג את התיאום הזה, יעבור הרבה זמן.

4. Ohad_Glr Member

כתבתי פה כבר כמה פעמים שלדעתי אחת הסיבות העיקריות להיחלשות של בארסה בסוף העונה שעברה (מה שעלה לה בהדחה מהצ'מפיונס וגם כמעט באליפות) היא העייפות של השחקנים (ובראשם ה- MSN).

אז בבארסה הביאו מחליפים איכותיים לכל העמדות הבעייתיות- מההגנה, דרך הקישור ועד להתקפה. בכל הרכישות גם קיימת מחשבה על העתיד (שחקנים צעירים עם גרף שיפור). חוץ מזה אנחנו גם רואים בזמן האחרון איזושהי התעוררות של ארדה טוראן שאם הוא חוזר ליכולת טובה מוסיף לכם עוד עומק.

חלון העברות כמעט מושלם מבחינתכם- חיזוק של הנקודות החלשות בסגל עם השחקנים הנכונים. יהיה מעניין לראות איך לואיס אנריקה שומר על שחקני המפתח שלו וכמה רחוק הוא ילך עם הרוטציה.

Die Werkself ו-golding אוהבים את זה.
  5. optimus Member

עד עכשיו לרוברטו היו משחקים מעולים, במשחקי הקדם העונה הוא בלט ועכשיו אנחנו רואים את זה גם בליגה. יש לי הרגשה שהוא עבד על המהירות בקיץ כי אפשר לראות ספרינטים שלו או יציאות קדימה במהירות שלא זכורה שהייתה לו. כרגע הוא נראה פשוט מעולה אך מעט שבלוני מדי.

6. optimus Member

אכן קיץ מעולה שהיה יכול להיות טוב יותר לו היינו מוכרים את מאתייה (שאין לו מקום בקבוצות צמרת בליגות הבכירות) ומשאירים את בארטרה.

7. Civil Anti Madridista

סרג'י רוברטו כלבויניק נהדר, אבל אני חושש לו (ולקבוצה כמובן) במפגשים נגד ריאל מדריד ובשלבים המתקדמים של ליגת האלופות.

באשר לתיאום של ביירין זה הדבר האחרון שמדאיג אותי. רק שיגיע.

8. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/08/31/14726327944808.Xxx

חמישה שחקנים פחות מהמחצבה: אל בארטה(דורטמונד), מונטויה(ולנסיה), סנדרו וסאמפר הצטרף גם מוניר שעזב לולנסיה.
    - בתקשורת מדברים כמובן על החתמתו של אלקסר - שחקן הרכש השישי שמצטרף ואף הוא מיועד לספסל. לבארסה יש ספסל איכותי ועמוק מאוד כרגע. בארסה השקיעה העונה ברכש 123.5 מיליון יורו לעומת 58 מיליון יורו אשתקד(ארדה - 40 מיליון, ו-ואליש וידאל - 18 מיליון יורו) ו-152 מיליון יורו בעונת הבכורה של לואיס אנריקה(סוארס - 81 מיליון יורו, מאטייה - 20 מיליון, ראקיטיץ' - 18 מיליון יורו, ורמאלן - 15 מיליון יורו בראבו וטר-שטגן - 12 מיליון יורו כ"א, דוגאלס - 4 מיליון יורו).
    - 'דלת היציאה של לואיס אנריקה' - בארסה נפרדה הקיץ מלא פחות מ-13 שחקנים. "זה הסגל הטוב ביותר שהיה לי בברצלונה", אמר המאמן לפני משחקי הסופר-קופה נגד סביליה. להוציא את עזיבתו של דניאל אלבס שסיים חוזה ועבר ליובנטוס וכן הסיפור בין הקורות עם קלאודיו בראבו - בארסה נפרדת לשמחתה משחקנים קצת מיותרים. זה ניקוי האורוות הכי גדול שהיה בבארסה בעשור האחרון.

9. Raulito Madridista

הזוי: אינייסטה חושף בספרו - רונאלדיניו היה סגור בריאל מדריד.

http://images.wcdn.co.il/2220389-18.Xxx?crop=w635

בקטע מתוך האוטוביוגרפיה של כוכב נבחרת ספרד, מספר אינייסטה על שיחה פרטית שקיים עם רונאלדיניו: "כמה ימים לפני הקלאסיקו ב-2005 דיניו התקשר אליי באמצע הלילה ואמר לי; אנדרס אני יודע שעכשיו 3 לפנות בוקר אבל אני חייב לספר לך משהו חשוב, אני מתכנן לעזוב את ברצלונה ביוני הקרוב. אחי (רוברטו אסיס, המשמש כסוכנו של רונאלדיניו) סגר את התנאים שלי בריאל מדריד לעונה הבאה. מדובר בסכום כספי שאני לא יכול לדחות, אתה צריך ויכול להבין אותי. אני רק מבקש ממך דבר אחד - אל תספר לאף אחד. אל תבגוד בי, אני סומך עליך יותר מכולם. לילה טוב אנדרס". הקשר הספרדי הסביר: "דיניו לא נתן לי אפילו הזדמנות להוציא מילה. למחרת, באימון בקאמפ נואו היחסים היו מאוד מוזרים בינינו. כולם בירכו את רונאלדיניו בצורה מיוחדת". אינייסטה המשיך: "ואז הגיע יום המשחק מול ריאל (19 בנובמבר). הגענו לסנטיאגו ברנבאו ובחדר ההלבשה דיניו ביקש לדבר עם השחקנים ואמר - 'זה משחק חשוב מאוד. אנחנו חזקים ובימים האחרונים גיליתי שאנחנו יותר ממשפחה. בימים האחרונים התקשרתי לכול אחד מכם ואמרתי לכם שאני עוזב את ברצלונה ביוני הקרוב. ביקשתי מכול אחד ממכם לא לספר על כך לאף אחד, וכולם שמרתם על סודיות. ברגע הזה הבנתי שכולכם מעדיפים לשתוק מאשר לבגוד בי, וברגע הזה הבנתי שאני אשאר כאן לזמן רב. עכשיו נעלה על כך הדשא וניתן לשחקני של ריאל שיעור בכדורגל'". והאמת שכך היה. רונאלדיניו כבש צמד מחשמל וזכה למחיאות כאפיים אפילו מהברנבאו.

10. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/09/15/14739617183785.Xxx

במארקה מפרגנים לאינייסטה: 20 שנה של קסם. בתקשורת המדרידאית עושים כבוד לאגדת כדורגל ענקית וכותבים '20 שנה של קסם' יחד עם ציון השערים החשובים והיפים שלו לאורך הקריירה. אין ספק שאינייסטה לא קשר שכובש שערים רבים אבל כשזה קורה מדובר בשערים מכריעים מאין כמותם וגם בגולים יפים ואסתטיים, ועל הכישרון שלו אין עוררין. את השער שעשה היסטוריה עבור הנבחרת הספרדית בגמר המונדיאל נגד הולנד - ייזכרו לעד וזו הסיבה שאינייסטה אולי השחקן האהוב ביותר בכל המגרשים, ממש קונצנזוס. וכך גם את השער בנס סטמפורד-ברידג' בעונת הטרבל של בארסה, בדקה האחרונה במשחק הגומלין. והנה מבט על עוד כמה גולים:
    - שער הבכורה במדי נבחרת ספרד - נגד אנגליה בוומבלי. הרמה של ויאה מצד שמאל, איניייסטה מחכה באגף השני ושולח בעיטה אדירה.
    - גולאסו נגד סביליה מחוץ לרחבה - רק דקה שלישית ואינייסטה מנצל עמידה לא נכונה של השוער ומסובב מעליו, בעונת הטרבל.
    - שער יפה נגד לבאנטה בחוץ ב-2012/13. בארסה כבר מובילה 2:0 ואינייסטה מבסס את היתרון עם פצצה למשקוף ופנימה, מחוץ לרחבה.
    - אמנם משחק גביע נגד אלאבס - אבל יופי של שער - בעיטה מסובבת לחיבורים.
    - הבעיטה לחיבורים בקלאסיקו בברנבאו - בקונצרט של ברצלונה שניצחה 4:0 - בעט מכל הלב
    - והשער מהמשחק נגד סלטיק.
    מי שרוצה להתענג על כל הגולים - הנה הכתבה

11. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2016/09/19/primera/1474289949_756565_1474290142_noticia_normal.Xxx

נתון די מצחיק ב-AS: מסצ'ראנו השתווה לרייזיכר, הבלם ההולנדי של ברצלונה לשעבר, עם רקורד לא מחמיא במיוחד - 174 משחקי ליגה ללא שער. הגול האחרון של מסצ'ראנו, כמעט תמיד משחק בעמדת הבלם - במדי ליברפול בליגה האירופית בעונת 2009/10. בינואר האחרון מסצ'ראנו התראיין ואמר - "עוד שער או פחות שער לא ישנה את החיים שלי", וכשנשאל אם יהיה הבועט במידה ובארסה תזכה בפנדל, אמר - "ממש אבל ממש לא".

- במארקה מדברים על הרוטציות של לואיס אנריקה שהשתמש בכל שחקניו העונה חוץ מהשוער השלישי מסיפ. שחקני 'ההרכב הראשון' רשמו 62% מהדקות, בניגוד ל-73% בעונה שעברה

12. Raulito Madridista

http://estaticos.sport.es/resources/Xxx/4/4/ronaldo-1468698438444.Xxx

רונאלדו-פנומנו חגג השבוע יום-הולדת 40. בבארסה מאניה התייחסו לעונה הפנטסטית שלו בקטלוניה, זו עם 47 שערים ב-49 משחקים בעונת 1996/97 לאחריה עזב לאינטר. כל הסיבות לעזיבתו של רונאלדו.

רונאלדו לואיס נזאריו דה לימה, ׳אל פנומנו׳ שחוגג השבוע 40 אביבים, רשם בבארסה את העונה השלישית בטיבה של שחקן בהיסטוריה של המועדון (אחרי מסי ולואיס סווארס) עם 47 שערים ב-49 משחקים, מדוע הוא עזב את בארסה כשהוא אפילו לא התקרב לשיאו? בואו לקרוא ולהבין.

שורש הסיפור מגיע מהכיון של הבחור האמצעי בתמונה למעלה, ג׳ובאני ברנשיני. הבחור המזוקן הקים סוכנות שחקנים ב 1986 וייצג בין השאר את קאפו, רוי קושטה, רומאריו, סידורף וז׳אן פייר פפאן. ברנשיני היה אחד מהסוכנים שייצג את רונאלדו בצוותא עם ריינאלדו פיטה, ואלשנדרה מרטינס שהחלו עם השחקן בברזיל. השניים אגב, סיימו לא מזמן לרצות עונש מאסר ממושך אחרי שנתפסו על הלבנת כספים ב 2003.
    בברצלונה יודעים עד היום שרונאלדו אהב מאוד את העיר. הוא הלך לבארסה בעצתו של רומאריו ומילה טובה של יוהאן קרויף, הוא התאהב בעיר, בים ובבית הקבוע שלו בקסטלדפלס. מקצועית הוא נקלט מצוין ושיתף פעולה היטב עם לואיש ״יודאס״ פיגו ופפ גווארדיולה.

אחרי 24 שערים בפחות מ-4 חודשים, הנשיא נונייס ניסה לבטל את סעיף השחרור הנמוך שהוצמד לשחקן לאחר העסקה עם פ.ס.ו איינדהובן: 24 מיליון יורו בכסף של היום (אז דיברנו בפזטות). שלושת הסוכנים התנגדו (סוכנים כזכור מרוויחים מעסקאות) ואמרו: ״אתם רוצים לבטל או לעלות את סעיף השחרור, בואו נדבר על חוזה חדש״ – הנשיא נונייס השיב: ״נדבר בתום העונה״.
    רונאלדו בן ה-20 המשיך להתעלל בליגה הספרדית והלחץ במועדון גדל מיום ליום נוכח סעיף השחרור היחסית נזיל שהיה לשחקן. אז במרץ הנשיא נונייס כינס פגישה דחופה עם נציגיו של השחקן לדון בהארכת חוזה. בארסה הסכימה להעלות את השכר של השחקן ולרדת מבקשתה לאחוזים גדולים יותר בזכויות התדמית של רונאלדו.

לאחר שסיכמו על החוזה ולחצו ידיים, נונייס מיהר להדליף לעיתון הבית של ההנהלה, מונדו דפורטיבו, שרונאלדו הסכים להאריך חוזה, ופירטו סכומים שונים מהחוזה שהובטח לבראנשיני וחבריו. נציגים של מונדו דפורטיבו התקשרו לבראנשיני לוודא את פרטי החוזה, ושם התחיל הפיצוץ.
    הסוכנים נפגעו מהשקר, והחלו להרים טלפונים שרונאלדו מחפש קבוצה חדשה. נדגיש שוב, לסוכנים יש אינטרס ברור להרוויח כמה שיותר מהשחקן, על אחת כמה וכמה כשהוא השחקן הטוב בעולם. כל הסיפור התפוצץ תוך פחות מ-5 שעות, ובארסה לא ידעה מה לעשות עם עצמה. גם השחקן עצמו לא תרם לשקט ויצא בהכרזות לתקשורת בברזיל על הפרת המילה של הנשיא נונייס.

מקצועית, רונאלדו נשאר אותה מכונה גם כאשר העניינים מחוץ למגרש היו לוהטים. ב-11 המשחקים האחרונים שלו בקבוצה, רונאלדו כבש 13 שערים. כולל שער ניצחון בקלאסיקו, פנדל הניצחון בגמר גביע המחזיקות נגד פאריס סן ז׳רמן ושלושער בויסנטה קלדרון. במשחקו האחרון בקבוצה (24/5/97) הוא כבש את שער הניצחון על דפורטיבו לה קורוניה בדקה ה-89, כשהוא משאיר מאחוריו 3 שחקנים. עם יומרות אליפות, בארסה התחננה שהברזילאי ישאר, אבל האגו היה פגוע, ורונאלדו העדיף לחזור לחיבוק של מאריו זגאלו ונבחרת ברזיל שהתכוננה לקופה אמריקה בבוליביה, 11 ימים לפני פתיחת הטורניר. בארסה הפסידה את המשחק הראשון בלעדיו, 1-2 מביך ליורדת הליגה הרקולס ואיבדה סופית סיכוי לאליפות. הזכייה בגביע המלך בברנבאו המתיקה את העונה, אבל את כולם עניין בעיקר איפה ישחק השחקן הטוב בעולם בעונת 97/98.

ג׳ובאני בראנשיני היה מקורב מאוד למאסימו מוראטי נשיא אינטר, והציע לו את השחקן עוד טרם הדיבורים עם בארסה על הארכת החוזה. מוראטי התלהב מאוד והסכים לחכות לפיצוץ שאכן התרחש בסופו של דבר. 24 מיליון יורו על שחקן שכובש 47 גולים ומפרק כל הגנה באירופה הם בהחלט מחיר מציאה. בארסה הייתה אובדת עצות. תחילה הצהירה שהשחקן ״בלתי ניתן למכירה״ ומאוחר יותר פנתה להתאחדות הספרדית ופיפ״א בטענה שסעיפי שחרור תקפים אך ורק בין קבוצות מקצועיות בספרד. היא קיבלה את הגיבוי של ההתאחדות, אבל לא של פיפ״א שפסקה ב 22.7.97: ״או שתגיעו להסכם עם אינטר, או שאנחנו נקבע את סעיף המכירה״. רונאלדו עצמו מברזיל ירה חצים לכיוון ההנהלה של בארסה: ״אני בטוח שסעיף השחרור ישולם ואעזוב את ברצלונה, לא רציתי ללכת, אבל זה המצב. הנשיא שיקר לכולנו״.

באמצע אוגוסט 97 רונאלדו הוצג כשחקן אינטר, בסוף החודש כבר ערך את הבכורה שלו בליגה. בינואר זכה בכדור הזהב, בעיקר על סמך העונה המדהימה שלו בבארסה, אך גם חצי עונה פנומנלית מול ההגנות הקשוחות בעולם וזכייה בקופה אמריקה. בארסה נשארה ללקק את הפצעים. מהכסף שהיא קיבלה על רונאלדו היא החתימה את ריבאלדו וסוני אנדרסון, וגם זכתה בדאבל בעונה לאחר מכן, אולם לאוהדי בארסה נותר רק לחלום מה היה קורה אם ׳אל פנומנו׳ היה נשאר בקאמפ נואו.

בקיץ 2002 אגב, הסוכנים פיטה ומרטינס רקחו להם מזימה נוספת עם פלורנטינו פרס ושכנעו את רונאלדו לתקוע סכין בגב לאינטר שליוותה אותו לאורך כל הפציעות הקשות שעבר, ולבקש מעבר לריאל מדריד. מאסימו מוראטי הפגוע ניסה להציע את רונאלדו לברצלונה בהשאלה עם אופציה לרכישה, אבל לואיס ואן חאל הטיל וטו על המעבר. היה לו כבר את ריבאלדו בקבוצה, אז הוא צריך עוד שחקן על ברזילאי? ׳אל פנומנו׳ המשיך למדריד ולקח אליפות, לואיס ואן חאל גירש את ריבאלדו ופוטר באמצע העונה. בקיץ הבא לאפורטה הגיע כבר לעשות סדר. בקונסטלציה מסוימת, בארסה יכלה תיאורטית להנות מריבאלדו, רונאלדו ורונאלדיניו ביחד. תנו לזה לשקוע קצת.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

קצת עדכונים:

- ליאו מסי שנפצע מול אתלטיקו מדריד סובל מקרע וייעדר כשלושה שבועות. ברצלונה לא תסכן אותו והוא יחזור בידיוק בזמן למשחק נגד סיטי ופפ בקאמפ-נואו ב-23/10. מסי כתב למעריצים ברשתות החברתיות - "אני חייב לעצור, לנוח כמה ימים ואז אחזור חזק יותר". העונה מסי כבש כבר 8 שערים.
    - סרחיו בוסקטס(28) האריך את חוזהו בקבוצה עד 2021 והיה נרגש - "החלום שלי תמיד היה לפרוש במדי ברצלונה". בוסקטס מתרוצץ בקבוצה הראשונה עוד מעונת הטרבל ב-2009 והחוזה החדש, שלווה בסעיף שחרור אסטרונומי - ישאיר אותו עד גיל 33.
    - גם אנדרס אינייסטה שחוזהו מסתיים ב-2018 ממתין לחוזה חדש ואמר - "אני מקווה שגם ההנהלה רוצה שאמשיך, אני מצפה שידברו איתי". בהמשך הוא השיק את ספרו 'המשחק של החיים שלי' ודיבר על מסי, צ'אבי, בוסקטס, הקבוצה עצמה ועוד. "עם מסי אנחנו יותר חזקים כמובן כי הוא שחקן נהדר, הטוב מכולם - אבל רוח הקבוצה והביחד הוא זה שמאפשר לנו לזכות בכל-כך הרבה תארים".
    - במארקה בטוחים: 'זמן ניימאר'. הברזילאי שפתח את העונה באיחור משתפר לאט-לאט כמו שראינו נגד סלטיק. הציפייה שהוא יקח את ברצלונה על גבו כפי שעשה בפציעה הקודמת של מסי - בעונה שעברה.

14. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/09/29/14751695738267.Xxx

'הרכש הטוב ביותר'. מבין כל שחקני הרכש של ברצלונה, מי שהשתלב עד עכשיו בצורה הטובה ביותר ונותן את הערך המוסף הוא דווקא זה שלא הגיע הקיץ אלא כבר בקיץ שעבר - ארדה טוראן. בקלאסיקו הקודם למי שזוכר לואיס אנריקה חשב התקפה והכניס את הקשר הטורקי במקומו של ראקטיץ'. החילוף פגע במשחק של ברצלונה שהפכה לחשופה למתפרצות של ריאל מדריד שניצחה את המשחק. אמש, כשברצלונה הייתה בפיגור 1:0 במשחק החוץ הלא קל בגרמניה - החילוף חזר על עצמו בדקה ה-59 אלא שטוראן שיחק אותה ובגדול כשהשווה את התוצאה אחרי שש דקות בלבד על המגרש. טוראן נע לעומק וקיבל מסירה בהקפצה מניימאר ובעט חזק לרשת הגבוהה. שימו לב לרקורד שלו העונה: 9 משחקים - 5 שערים ועוד 4 בישולים. "המיסטר אמר לי שהוא הכניס אותי למגרש כי הוא היה זקוק לשער", אמר טוראן לאחר המשחק, והמאמן החמיא - "הוא נמצא בכושר מצוין ואני שמח בשבילו. המצב בעונה שעברה לא היה פשוט וקטלו אותו הרבה. הוא שחקן מאוד חשוב". אסור לשכוח שטוראן ספג ביקורת קשה גם על היורו במדי נבחרת תורכיה. אבל התקופה הרעה מאחוריו..

15. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/10/03/14754865522524.Xxx

הפספוס הגדול של אלופת ספרד. ברצלונה החמיצה אתמול הזדמנות גדולה להשתלט על המקום הראשון בטבלה כאשר לאחר התיקו של ריאל מדריד נגד אייבר(1:1) נכנעה 4:3 לסלטה ויגו בברנבאו. ההגנה של בארסה שספגה רביעייה בבלאידוס כמו אשתקד ספגה כמובן את מרבית האש יחד עם השוער טר-שטגן שאמר 'אם לא הייתי טועה היינו יכולים אפילו לנצח, אני מאוכזב ומקווה לצפות על כך במשחקים הבאים'. בשער ה-AS כתבו 'טר-שטגן מנחם את מדריד', ואילו במארקה פירסמו טור דעה על מאתייה - חאיימה רינקון כתב 'הוא לא בלם מספיק טוב לברצלונה, אפילו לא כמחליף. היה תמוה שצורף לקבוצה מהתחלה'. המאמן לואיס אנריקה אמר לאחר המשחק - "אם יש קבוצה שיכולה לעשות לנו בעיות זו סלטה ויגו". המאמן דיבר על כך שבארסה הפסידה בכל מאבק אחרי שפתחה את המשחק טוב ועשתה טעויות קשות בהגנה. במארקה תהו איך המאמן ויתר על אינייסטה וראקיטיץ' והקפטן לא רצה לחגוג כך את הופעתו ה-600. מבט על הסטט' מראה שגם בעונה שעברה בארסה הפסידה בשני משחקים משבעת המחזורים הראשונים אך אז היו לה 5 נצ'. לאחר ההפסד לסביליה בפיחואן היא רצה ל-24 משחקים ללא הפסד.

מצב נושא:
הנושא נעול.