ברצלונה 2017/18:: דאבל ופרידה מאינייסטה; האם גריזמן יצטרף?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Civil, ‏28/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. golding מנהלים

אני מניח שהכסף יועבר לחשבון שלו בספרד/צרפת, אבל אני לא באמת יודע. במצב כזה המיסוי עומד על 45% בשתי המדינות, כך שאכן התשלום הרבה יותר גבוה.

2. סיונרה Member

אני מניח שהסכום הוא ברוטו, בכל מקרה זה לא על המועדון הקונה לשלם את המיסוי. זה לא הכנסה וברצלונה היא עסק לכן בטח היא משלמת בסוף השנה מס על כל הרווחים שלה, ובפרט על ההכנסה הזאת.

3. golding מנהלים

המועדון הקונה אכן משלם את המיסוי, בהנחה שהוא מעביר את הכסף לניימאר כדי שיפעיל את סעיף השחרור העצמי שלו. מבחינת ניימאר, הוא צריך לקבל מפריז את ה-222 מיליון אירו האלה כדי להפעיל את הסעיף. את ברצלונה לא אמור לעניין איך הכסף הזה הגיע אליו.

4. yonmu Member

במצב הזה נשמע הרבה יותר הגיוני שברצלונה ופסז' יגיעו לפשרה כלשהי באמצע. במקום שפריז ישלמו 300מ' ובארסה יקבלו 220 ו80 ילכו לספרד\צרפת, הגיוני ל2 הקבוצות להיפגש ב260. אלא אם יש כאן דם רע בין המועדונים ברמה שתאפשר לזרוק עשרות מליונים.

5. סיונרה Member

לא מומחה למיסוי, אבל זה לא משנה מי משלם את הכסף כל עוד כל הסכום מגיע לברצלונה. לדעתי זו יכולה להיות עיסקה של תשלום לניימאר בע"מ שתעביר את הכסף לברצלונה דרך איי קיימן שם אין מס חברות או אפילו דרך קטאר שם הממשלה משלמת את הכסף אז מן הסתם אין עליו מיסוי.
    אם ברצלונה תוציא את הכסף על קניית שחקנים אז היא לא תשלם מס בכלל כי זה יתקזז משני הצדדים.

6. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפי מה שאני מבין פסז בכלל לא קיימה עם בארסה שום מו״מ וניימאר הרי שחרר את עצמו. כלומר בדוחות של פסז ניימאר בכלל חתם בהעברה חופשית. הם החתימו שחקן בלי חוזה.

7. yonmu Member

ממה שאני מבין פה הייחודיות של העסקה היא שניימאר משלם בעצמו את סעיף השחרור. אם הוא משלם בעצמו, זה אומר שהכסף הגיע אליו אישית. אם הכסף מגיע אליו אישית, הוא אמור לעבור מיסוי בלי קשר למה שקורה בברצלונה ופריז.

אני משער שאני טועה איפשהו, אחרת ברצלונה ופסז' היו סוגרות דיל על קצת יותר מסעיף השחרור בלי לשלם עוד עשרות מליונים מס. השאלה איפה.

8. cheddar Member

9. סיונרה Member

אתה מסתמך יותר מדי על כתבים שלא ממש מבינים איך הדברים הללו עובדים. אני מניח שבעוד כמה שנים דרך פוטבוליקס נדע קצת יותר.
    לא רואה בעיה עם זה שחברת ניימאר להטוטים בע"מ ממדינה שבה אין מס חברות תשלם את הסכום.

10. golding מנהלים

לכן השאלה היא מה מקור הכסף. אם הכסף מגיע מפריז ההעברה כביכול חופשית, אבל בחשבונות העברת הכסף לניימאר כן תהיה רשומה אז זה לא משנה יותר מדי. אם הכסף מגיע מצד שלישי אז זה מורכב יותר.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הבנתי שקטאר החתימה את ניימאר על חוזה שקשור למונדיאל ובחוזה כלול מענק על סך סעיף השחרור. העיקר שעדיין ממשיכים עם הפיירפליי המטומטם הזה ולא מודים בטעות הכי גדולה של ההתאחדות האירופאית בשנים האחרונות.

12. golding מנהלים

זו בדיוק הבעיה (וכתבתי על זה בקישור שצירפתי). העניין הוא שייקח זמן עד שנדע מה באמת קורה שם.

13. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

@golding , קראתי מה שכתבת- מאוד מעניין.
    השאלה היא לא רק מה יעלה בגורל החקירה אלא גם מה יהיו ההשלכות אם יחליטו שמשהו לא כשר.
    ההעברה הזאת יוצרת תקדים לא רק בגלל סכום הכסף הגבוהה שמעורב בה. מה שלא יקרה יצור תקדים שיעצב את הכדורגל

golding אוהב/ת את זה.
  14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

15. golding מנהלים

נקודת מבט מעניינת, אם כי קצת פשטנית. לא חושב שאפשר להשוות בין שני המקרים האלה היות והסגל הנוכחי של ברצלונה הרבה יותר איכותי, לצרף לשורותיו שחקן על או שניים יכול לדחוף את הקבוצה להתמודדות חזיתית עם ריאל.

מצד שני, אין הרבה אופציות בשוק המטורף הזה. לדעתי לשחקן כמו קוטיניו אין מה לחפש בברצלונה, הוא לא מספיק טוב (ואני מעריך אותו מאוד) והוא יהיה יקר בצורה בלתי רגילה. ברצלונה צריכה לחפש את הפרופיל המתאים במחיר סביר, ואם להאמין לדיווחים - גם איניגו מרטינז וגם סרי מניס הם שמות מאוד מעניינים, סעיפי השחרור שלהם הגיוניים והם יחזקו את הסגל של ברצלונה.

ועדיין הייתי מנסה להביא איזה סופרסטאר אם הייתי בנעליה של ההנהלה, גם כדי לשפר את המצב רוח הרע שאופף את המועדון בימים אלה ובעיקר כדי לחזק את ההתקפה, שכרגע נראית דלה מאוד. הפנטזיות על לה מאסיה לא רלוונטיות, אפשר להשתמש בצעירים כשחקני סגל אבל זה לא משנה את העובדה שנכון לעכשיו, לברצלונה חסר שחקן התקפה מהשורה הראשונה.

אלעד אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.