ברצלונה 2019/20 - פעם שלישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏13/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Ever Banega Member

לא ברור לי איך כל כך קצת אנשים רוצים את גוארדיולה.
    קלופ ענק כמובן, אבל יש עוד איזה שנה שנתיים עד שליברפול תתחיל לדעוך ואז יהפוך לרלוונטי. לעומת זאת עושה רושם שבסיטי הדעיכה כבר החלה וייתכן שלא שגווארדיולה לא יסרב להצעה מברצלונה.

2. סמואל אטו Member

כי כרגע קלופ הוא השם החם עם שני גמרי אלופות ברציפות(כולל זכיה) ואליפות סופר עוצמתית בדרך, בעוד פפ רק "נכשל" בליגת האלופות וכרגע חווה עונה רעה מאוד בליגה האנגלית.

בכל אופן, סקר שבו קומאן כל-כך רצוי ע"י האוהדים מלמד על אמינות הדבר או איכות המסקנות.

3. Ever Banega Member

לא מפקפק בקלופ ברור שכל אוהד ירצה אותו אבל כרגע אני חושב שהוא פחות רלוונטי.
    התהייה שלי הייתה איך יכול להיות שכל כך קצת רוצים את גווארדיולה אחרי מה שהוא עשה בבארסה זה אמור להיות החלום הכי גדול שלהם.

4. סמואל אטו Member

לא חושב שרלוונטיות המאמנים חשובה.
    זה בסה"כ סקר.

5. Ever Banega Member

גם אם כן וגם אם לא, מוזר שגווארדיולה מקבל כל כך קצת

6. yakov_y YNWA

גם אם קלופ היה מסיים חוזה הוא לא היה עוזב את ליברפול ובטח שלא לברצלונה אבל אנשים מודעים לכך שהחודש הוא האריך חוזה עד 2024 ?

הייתי עושה הכל כדי להחתים את פפ, שמסי יתחנן אליו מצידי, הוא תפור לשם.
    לא ברור איך ואלוורדה נשאר בתפקיד, הפסיד יותר מידי תארים בספרד, רק על הכישלון בליגת האלופות הוא חייב ללכת, לא מוציא מספיק מהסגל, זה סגל שאין לו השפעה, גם בלי מאמן אפשר להוציא יותר.
    אם ריאל מדריד או אתלטיקו היו טובות ובורחות לברצלונה הוא היה כבר בבית.
    עושה רושם גם שהוא לא מחליט על הרכש.

סימאונה, אלגרי, פפ, לא משנה, ברצלונה צריכה להחליט מי המאמן הבא ולא לחכות לאסון הבא.

7. סמואל אטו Member

סימאונה ואלגרי לא מתאימים ולא יאמנו בבארסה. פפ לדעתי לא יחזור וגם לא יעזוב את סיטי כל כך מהר.
    הקרקע מוכנה למינוי של רונאלד קומאן, רק אריק אבידל ולאו מסי יהיו מסוגלים לשנות את זה.

נערך לאחרונה ב: ‏31/12/19
  8. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/media/ENGQfQXX0AAKbjb?format=Xxx&name=large

לואיס סוארס מודיע ב"שער" של "ספורט" הבוקר: "אגיע עם ברצלונה לסיכום על הארכת חוזה". החלוץ בן ה-33 מוסיף שהוא שמח במועדון, תמיד משאיר את הלב על המגרש ושהמספרים מגבים אותו. רחוק עשרה שערים מ-200 גולים בברצלונה.

עוד בברצלונה, ראיון למזכרת. ג'רארד פיקה והקפטן לשעבר, קרלס פויול, התראיינו ל-"TV3" ושיחזרו שוב שנת 2009 בה הקבוצה זכתה בכל ששת התארים פויול סיפר שהשחקנים הפעילו לחץ על פפ גווארדיולה להשאיר בסגל את סמואל אטו בקיץ בו רונאלדיניו ודקו ראו את הדרך החוצה: "פפ הגיע והיו שינויים בחדר ההלבשה. בקיץ אנחנו השחקנים פגשנו אותו וביקשנו שימשיך לסמוך על אטו ושנסתדר איתו. אטו נתן לנו את הלב, לא רק בגולים אלא גם בעבודת ההגנה, הוא היה הראשון ללחוץ כמו מטורף".

על העונה עצמה: "ב-2009 הכל התחבר לנו בצורה מושלמת. הגיע מאמן עם רעיונות כל כך ברורים, שיחקנו מעולה והיה לנו דור נהדר". פיקה נזכר באופי שהפגינה הקבוצה ברגעים ספציפיים כמו השער של ליאו מסי באליפות העולם למועדונים וכמובן נס אינייסטה בסטמפורד ברידג'.

פיקה אמר על ה-2:6 על ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו: "זו הייתה הפעם הראשונה ששיחקתי במגרש הזה. זה היה אדרנלין מטורף. תמיד חייתי את זה מבחוץ. חשבתי שיהיה קשה מאוד והם יעשו לנו חיים בלתי אפשריים. אבל זה היה שונה לגמרי. שיחקנו במגרשים הרבה יותר מורכבים מבחינת לחץ של קבוצה יריבה וקושי לזכות בכדור". פויול הוסיף על המשחק הזה: "זה אחד המשחקים הטובים ביותר אי פעם. אני זוכר שפפ אמר לנו 'אין לנו סיבה להגיע ולחפש תיקו כי אז בוודאות נפסיד. 2:6 זה אמנם לא כמו תואר אבל כמעט, אוהדים רבים זוכרים את זה, קטלונים ולא קטלונים. ה-2:6 היה שינוי מחזור במידה ניכרת. בתחילת דרכי במשך חמש שנים לא זכיתי באף תואר".

על הדרמה נגד צ'לסי כעבור כמה ימים: "לא שיחקתי, ישבתי ביציע וסבלתי לא בגלל הפציעה, אבל מי שהכי סבל הייתה בת הזוג שלי. הייתי נואש ואמרתי לה: 'גול אחד, זה מה שאנחנו חייבים!'. פיקה משחזר: "השער של אינייסטה הוא כנראה השער שראיתי הכי הרבה פעמים, יותר מאשר בגמרים של ליגת האלופות". השניים מספרים שלאחר הזכייה בליגת האלופות והשגת הטרבל דווקא היה שקט בחדר ההלבשה".

היחסים ביניהם: "הכרתי אותך (פיקה מספר על פויול) בשנץ 2006, בטורניר של נייקי. אתה זכית בליגת האלופות ואני הייתי שחקן של סראגוסה. הוא אמר לי שאחרי הזכייה בליגת האלופות הוא חגג, שתנה שתי כוסות שמפניה וכאב לו הראש". פויול מספר שתמיד הקשיב למאמן ולא היה בחופשה חוץ מאשר בפגרה, אבל מסכם: "אני שמח ששינית את צורת המחשבה שלי – תהנה מהכדורגל במקום לסבול. אם היינו שנינו ביחד – זה היה בלתי נסבל. תמיד אמרתי לך שרק אם נשמור על שער נקי נוכל לצאת לבלות".

9. Raulito Madridista

היום שאחרי התיקו בדרבי נגד אספניול:

בארסה סיימה סיבוב הגנתי גרוע. האלופה ספגה 23 שערים, הרקורד הגרוע ביותר שלה מאז עונת 2002/03 אז סיימה במקום השישי בטבלה.

בעוד בשער "ספורט" נכתבו מחמאות על הדרבי המותח, ב"אל מונדו דפורטיבו" נמתחה ביקורת קשה: "בארסה נתנה לשתי נקודות לברוח, הרמונטדה (מהפך) הלכה לאיבוד, הקבוצה נעלמה מהמגרש לאחר הרחקתו של דה יונג". בטור דעה נכתב על כך שבארסה עוברת רכבת הרים מתחילת העונה והציגה עוד משחק חסר אינטנסיביות. "בארסה מרשימה כשהיא לוחצת אך נראית מנותקת דקות ארוכות והיא משלמת על כך ביוקר. מה שקורה בליגת האלופות התרחש הפעם גם בליגה. אם ארתורו וידאל צריך להושיע מהספסל ולהוסיף אופי – בארסה הזו לא טובה".

גם ליאו מסי ספג ביקורות קשות, נכתב בזלזול על הקפטן: "דרבי בלי טר שטגן (נעדר בשל פציעה כאמור) וגם בלי מסי". נכתב כי הקפטן היה מאופק מאוד בהשוואה לבדרך כלל וכמעט לא השפיע. "וו לי הראה לבארסה 'Made In china'", נכתב בנוסף. מנגד, בארסה תוכל להתנחם בכך שב-12 פעמים מ-14 האחרונות בהן זכתה באליפות החורף (הייתה בפסגה בתום הסיבוב הראשון) - היא זכתה באליפות. שתי העונות היחידות בהן זה לא קרה - עונת 2006/07 ו-2013/14.

ארנסטו ואלוורדה אמר לאחר המשחק: "אחרי מספר הופעות טובות – לא הצלחנו לשמור על היכולת שלנו ולא עשינו את ההבדל. בשלב האחרון של המשחק נחלשנו בעיקר בגלל הכרטיס האדום שפגע בנו. אחרי המהפך היינו בסדר גמור, רצינו להמשיך ולכבוש עוד שערים. לפעמים זה קורה בכדורגל, הפעם זה קרה לנו. נשארנו עם תחושה חמוצה כי רצינו לנצח, איבדנו את הניצחון. הייתה להם מוטיבצייה רבה. וידאל? הוא אמנם לא דומה לחבריו עם הכדור, הוא יותר מבולגן אבל הוא תורם לנו המון, הוא מופיע בכל מקום וזו סגולה, הוא יודע מתי להצטרף להתקפה ולאיים על השער. אני משתמש בו ואיבן ראקיטיץ' לסירוגין".

על מאבק האליפות: "הליגה צמודה מאוד, אנחנו תמיד עולים כדי לנצח, אבל גם היריבות. החמצנו נקודות היום, וכך גם בפמפלונה (משחק החוץ באוססונה). צריך להילחם עד הסוף בכל משחק כדי לנצח". בעוד ארבעה ימים (חמישי) תפגוש ברצלנוה את אתלטיקו מדריד בסופר קופה הספרדי בדובאי. על כך אמר המאמן: "יש ארבע קבוצות חזקות מאוד, כל דבר יכול לקרות".

סוארס שזכה לציון 8 ב"ספורט" אמר לאחר המשחק: "אני חושב שעשינו את הדבר הכי קשה - לבצע מהפך במשחק חוץ קשה. איבדנו שתי נקודות יקרות לצערי. יש לנו הרבה דברים לשפר לקראת הסופר קופה, עלינו להסיק מסקנות. היריבה השתפרה לאחר הכרטיס האדום אבל זה לא תירוץ, אנחנו האלופים. המשחקים האלה, קרב על התואר - הם נפלאים. אנחנו רוצים לנצח".

10. Raulito Madridista

אני חושב שהפסד בסופר קופה במשחק דווקא טוב של בארסה זה לא ממש 'עילה' לפטר את ואלוורדה ולדעתי זה לא יקרה. בכל מקרה, צ'אבי מעוניין להגיע רק בקיץ ככל הנראה ומעניין אם יקבל את מבוקשו (מעדיף את זה על אופציית קומאן, אם אני אוהד בארסה, לא שכחתי לו את הסירחון בולנסיה). אני חושב שדווקא באמצע העונה הוא יוכל ללמוד אפילו טוב יותר, הבסיס מעולה למרות בעיות בהגנה, הוא פיגורה מטורפת ושחקן שרוחשים לו כבוד, ובשלב הראשון מעבר לאפקט המאמן החדש הוא יצטרך רק שלא להפריע. אולי חסר לו עוד קצת זמן כדי להתגלח בקבוצה כמו המחצבה אבל זה לא באמת משנה. אגב מצחיק שבתקשורת רשמו בהתחלה "מחפשת את הגווארדיולה שלה" כאשר ריאל מינתה את זידאן ובהמשך זה הפך ל"מחפשת את זידאן שלה" כשבארסה רוצה את צ'אבי.

11. Raulito Madridista

כמה עדכונים:

https://estaticos.sport.es/resources/Xxx/3/1/sin-ttulo-1-1578783596613.Xxx

- צ'אבי יחליט היום האם הוא מקבל את ההצעה להתמנות למאמן ברצלונה באופן מיידי, הוא קיבל הצעה לשנתיים ולחצי. באל סאד אישרו שבארסה פתחה במשא ומתן.
    הספרדי: "אמרתי לא פעם שהחלום שלי הוא לאמן את ברצלונה, מעולם לא הסתרתי זאת. המועדון תמיד יהיה חלק ממני, אבל כרגע אני לא יכול להגיד כלום משום שאני ממוקד באל-סעד. בארסה הגיעה לכאן כדי לדבר על עוסמאן דמבלה (מתאושש מפציעה) ולעקוב אחריו, נפגשתי עם אריק אבידל כי הוא חבר שלי. אני עושה את העבודה שלי כאן ושמח לאמן את אל סעד". "אני לא יכול לומר שום דבר על מה שקורה בברצלונה כי יש לי המון כבוד כלפי המועדון הזה, כלפי ארנסטו ואלוורדה המאמן הנוכחי וכלפי המועדון הנוכחי שלי".
    - נציין כי ברתומיאו מסיים את כהונתו בנשיא בקיץ 2021 והוא מנסה להשתמש בצ'אבי כקלף שיבטיח את המשך דרכו בברצלונה. עוד נכתב בספרד כי דווקא העובדה שהשחקנים הבכירים בברצלונה מתנגדים לשינויים על הקווים - הוכיחה לצ'אבי שחדר ההלבשה בריא ומאוחד. עם לא מעט מהם הוא שיתף פעולה וזכה בטרבל ב-2014/15 לפני שעזב.

- לואיס סוארס יעבור ניתוח שישבית אותו בין חודש לחודש וחצי - גרסאות סותרות. המטרה העיקרית היא להכשירו לקראת צמד המשחקים נגד נאפולי.

12. סמואל אטו Member

איפה ההיגיון במה שנכתב כאן?

13. Raulito Madridista

ברתומיאו חושב, אולי, שמינוי של צ'אבי כמאמן כבר עכשיו ופיטורי ואלוורדה באמצע העונה ייתנו לו נקודות זכות והוא ייבחר איכשהו לקדנציה נוספת. לגבי החלק השני, השחקנים לא מנסים לעשות כיפה אדומה למאמן ויודעים שיש להם אחריות במצב. כמובן שיש כאלה גם שיפרשו זאת אחרת, השחקנים עושים מה שהם רוצים את ואלוורדה נטול הסמכותיות.

בבארסה מאניה נכתב שלפי התקשורת הערבית זה סגור וצ'אבי אמר 'כן'. "בסביבה של אל סאאד כבר מכינים את אירועי הפרידה מצ׳אבי. בתקשורת של ברצלונה אומרים שתהיה פגישה נוספת היום אבל כן מודים שיש כבר חוזים מנוסחים. על כל פנים, כולם מסכימים שעידן ואלוורדה תם. הוא לא ימשיך באקלים הזה בו הוא נשרף באופן חי על ידי כל התקשורת לעיני כולם".

14. סמואל אטו Member

1. ברתומאו כבר אחרי שתי קדנציות, לא יכול לרוץ לעוד אחת.

2. השחקנים פנו לצ'אבי כדי שיקבל את ההצעה של בארסה.

15. Jefecito Member

סוארס רשמית גמר את העונה.

מצב נושא:
הנושא נעול.