ברק רום

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י barakrom, ‏8/10/04.

1. erez Member

הציטוט שהבאתי הוא מהקישור לאתר שאתה הבאת !!!

http://www.westhamstats.co.uk שם אפשר לראות את הנתונים של השחקנים שישיחקו מווסטהאם וזה התיאור שלו משם.

מצחיק אותי מאוד שאתה נותן לדוגמא את האתר knees up mama brown אם אני זוכר נכון את הראשי תיבות. זה האתר שגלשתי בו בזמן שאייל שיחק בווסטהאם. זה גם האתר שנתן לו את הציון 10 בכמעט כל המשחקים האחרונים שהוא שיחק בעונה השנייה בווסטהאם. אני זוכר טוב מאוד כמה רבים מאוהדי ווסטהאם גלשו לאתרים של אוהדי סלטיק אחרי שאייל עזב ואמרו שם שהם השיגו אותו במחיר מציאה, ואלמלא מה שהיה עם הארטסון הוא היה עולה להם פי שניים ממה שהוא עלה להם.

שוב צר לי לאכזב אותך. רדנאפ וסטורי אמרו את זה כשאייל עוד שיחק בווסטהאם.
    לא השאיר חותם בווסטהאם ?!? כל המשחקי דרבי הכי חשובים לווסטהאם נגד טוטנהאם הוא היה MoTM. במשחקים נגד ליברפול הוא התעלה. הממוצע בישולים שלו היה בערך בישול לכל משחק בחצי.

ב-thread הזה רשמתי לפני כמה הודעות כמה האוהדים בעולם וגם באנגליה הם כפויי טובה, ודקה אחרי שהשחקן עוזב אותם, המדובר בעיקר בשחקנים זרים, הם שוכחים אותו. אתה מייצג את האוהד הזה בצורה מושלמת. אתה אחד מאלה שנוהגים בדיוק כמו אוהדי סלטיק שהתנהגו בצורה מגעילה להנריק לארסון שחזר לסלטיק פארק.

נכון הקבוצה אכן לא היתה סבוכה בתחתית אך מבדיקה שעשיתי באתר http://www.premierleague.com. ניתן לראות שכל העונה ווסטהאם נעה ממקום 8 למקום 12 כשהיא מסיימת במקום ה-9. הכוונה שלי היתה לכך שרבים אמרו שהסגל של ווסטהאם הרבה יותר חזק משנה קודמת ושאייל לא יחסר כי ג'ו קול ימלא את מקומו בלי בעיה, ווסטהאם תשיג מקום טוב יותר מהמקום החמישי שהשיגו עם אייל. עובדה שזה לא קרה

נערך לאחרונה ב: ‏9/10/04
  2. robson Member

אני לא מבין אותך....
    אתה מצפה מאוהד לעודד שחקן עבר שלו כשהוא בא לשחק מול קבוצתו?...תהיה הגיוני...
    אני בטוח שאוהדי סלטיק רוצים בטובתו של לארסון אבל איך אתה חושב שהם מרגישים כשהוא אומר בכל הזדמנות
    שהוא רוצה לשחק בקבוצה גדולה....אם הייתי אוהד סלטיק גם אני הייתי שורק לו בוז, הייתי נעלב עד עמקי נשמתי.
    הבעיה עם ברקוביץ' שכמעט כל מקום הוא עזב בטריקת דלת, תסביר לי איפה בדיוק הוא סיים בצורה יפה את היחסים שלו?

3. Hammers Fan Member

לא הייתה פעם אחת שאמרתי שברקוביץ' לא שחקן טוב.

אבל אתה, כמו האוהד הישראלי הממוצע, ניפחת את היכולות שלו למימדים מצחיקים. הרגיז אותי שאמרת שהוא האחראי הבלעדי למקום החמישי ב98-99, כי זה הפוך ב180 מעלות מהאמת.

הגיע הזמן שתבינו, אייל ברקוביץ' לא שחקן ענק ולא יוצא דופן באנגליה. זה נכון שיש לו את המסירה החכמה שתעמיד את החלוץ מול השוער פעם-פעמיים במשחק, אבל בזה מסתכמת היכולת שלו. אין לו הגנה, אין לו סיומת והיכולת הפיזית שלו אפסית לעומת האנגלי הממוצע.

הדבר היחיד שהופך אותו לדמות שצרובה בתודעה הבריטית הוא האופי המחורבן שלו. יש קריזיונרים, יש סנובים, יש פרימדונות, אבל בכיין כמו ברקוביץ' יש רק אחד.

אל תשכח שווסט האם סיימה במקום החמישי בין היתר משום שזו הייתה עונה גרועה של כמה מאריות הפרימיירשיפ. מי היה מאמין שנסיים מעל ליברפול או ניוקאסל? כמה שזה מעצבן לשמוע את זה מאוהדים אחרים זו האמת- ווסט האם סיימה במקום החמישי, כי לשתיים-שלוש קבוצות אחרות הייתה עונה גרועה.

עונה לפני כן סיימנו במקום שמיני טיפוסי ובעונה לאחר שהוא עזב במקום תשיעי ללא שינוי משמעותי- אז איפה בדיוק השוק הגדול לאחר העזיבה של "הקוסם"?

4. erez Member

אתה שם לב למה שאתה כותב. בכתבה על לארסון שנעשתה בשם המשחק האחרון מצויין שם היו לו 36 הצעות לעבור מסלטיק והוא בכל זאת נשאר. אני בטוח שחלק מההצעות האלו היו ממועדונים גדולים בהרבה מסלטיק. הוא נתן להם מעל ומעבר למה שהוא היה צריך. הם צריכים להודות לו יום יום על זה שהוא נשאר שם ולא עבר הרבה יותר מוקדם לליגה ולמועדון שהולמים את כישוריו.

רוב השחקנים כשהם עוזבים קבוצה הם לא עוזבים אותה מאושרים ושמחים. בטח אם המעבר הוא מכיוון שהשחקן לא משחק מספיק כמו שקרה לאייל בסלטיק ובסיטי מאוחר יותר. לדוגמא כך את תיירי הנרי שהמעבר שלו מיובנטוס לארסנל לווה בלא מעט טונים צורמים מצד שני הצדדים. או חיים רביבו שעזב את סלטה בטונים צורמים לפנרבחצ'ה, ולאחר מכן הוא סיים לא יפה עם הנהלת פנר ואוהדיה כשעבר לגלא וכנ"ל שהוא חזר לאשדוד.

אייל עזב את סאות'המפטון בתנאים טובים, בוודאי עם ההנהלה, שהבינה את אייל שלא יכל להישאר בשכר נמוך ממה שקיבל בשנה החולפת. המעבר של אייל היה אך ורק מבחינה מקצועית וכלכלית. שכר של 600 אלף ומעבר לקבוצה טובה יותר. בווסטהאם היה לו את הקטע עם הארטסון. למרות שלפי מה שאני יודע וזוכר טוב בניגוד לאוהד ווסטהאם שבאתר, האוהדים היו שמחים מאוד אם אייל היה נשאר. ההנהלה הבינה את אייל לאחר המקרה שקרה לו עם הארטסון והסכימה לשחררו. גם כאן המעבר היה התקדמות מקצועית וכספית בשביל אייל. אמנם ליגה סקוטית, אבל מועדון פאר, ושכר גבוה פי 2.5 ממה שקיבל בווסטאהם 1.5 מיליון דולר.

אני מסכים שמסלטיק הוא נפרד בצורה לא טובה, אבל בבלקבורן האוהדים מתו עליו, וציינו שהוא האיש שהביא את השינוי בקבוצה. אני בקשר של אי מיילים עם כמה מאוהדי בלקבורן עד היום, והם היו מאוד מאוד שמחים אם אייל היה נשאר. באותה תקופה סלטיק לא הסכימה להעביר את אייל לסיטי באותו מחיר שהיתה מוכנה להעביר אותו לרוברס דבר שהפיל את העסקה, לטענת אוהדי בלקבורן, שכעסו מאוד על סלטיק על ההתנהגות שנהגה.

את סיטי הוא עזב ביחסים לא טובים עם קיגן אמנם, אבל האוהדים ואפילו ההנהלה, היו שמחים מאוד אם היה נשאר, והם נפרדו ממנו בצורה יפה. דבר שהתבטא במשחק הראשון של אייל בפורטסמות' מול סיטי בו האוהדים הריעו לו ממושכות ושרו לו שירים כשעלה למגרש.

5. erez Member

זה בדיוק מה שאני אומר איפה השוק הגדול ? הרי כולם ציפו לעונה טובה בהרבה של ווסטהאם מכל העונות הקודמות, כיוון שכביכול היה להם סגל הרבה יותר טוב מאשר הסגל שהיה בשנה לפני כן עם אייל, ועובדה שזה לא קרה.

6. robson Member

תכניס טוב טוב לראש שלך, אנשים אוהדים קבוצות ולא שחקנים. שחקן בעיקר זר היום פה מחר אצל היריבה הכי גדולה שלך.
    בטח ובטח שכירי חרב כמו ברקוביץ' ורביבו שרק כסף עיניין את שתי עלובי הנפש האלה.

7. ג'רמיין דפו Member

אני חושב שמספיק לשמוע מה חושבים עליו סונס וקיגאן ששיחקו בליברפול הגדולה עם שחקנים ענקים אבל שהם מדברים על אייל העיניים שלהם נדלקות.אם אייל שרד עם הפה שלו עד עכשיו זה רק בגלל הגאונות שלו. לדעתי רדנאפ הוא המאמן הכי טוב בשבילו,לאייל היו כמה יציאות באחרונה אבל רדנאפ הרגיע כשאמר"אתם מכירים את השטויות של אייל..." רדנאפ גם אמר "שלעולם הוא לא היה מעלה בהרכב שחקן שזונח לגמרי את משחק ההגנה כמו אייל,אבל שחקן כמו אייל הוא היחיד ששווה את זה". לדעתי האופי של האבא שלו חדר אליו לצערי ואולי הוא חושב שבזכות אבא שלו הוא הגיע לאנגליה אבל אני חושב שבגלל אבא שלו הוא לא הגיע לריאל מדריד. אייל ברקוביץ הוא מוסר כדורי העומק הכי גדול שראיתי בחיי. תשאלו את אגיל אוסטנסטד החלש שברגע שאייל עזב אותו הקריירה שלו דעכה"עם קשר כמו אייל אפילו עמוד חשמל ייתן 15 גולים בעונה".

8. Hammers Fan Member

על מה לעזאזל אתה מדבר?

ווסט האם מכרה את ברקוביץ', מכרה את דייויד אנסוורת' ומכרה את ג'ון הארטסון, במקומם הגיע לא אחר מ.......פאולו וואנצ'ופה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

הציפייה הייתה דווקא שהקבוצה תרד ביכולת, במיוחד עם גביע אופ"א שנוסף ללוח הזמנים. ועובדה- שום שוק גדול. כנראה שברקוביץ' לא היה הסופרסטאר-הבלתי-מעורער-שאין-להשתוות-ליכולתו כמו שחשבנו...

9. erez Member

רובי, כל מילה בסלע.

כל הבעיות של אייל נובעות מהאבא הפסיכי שלו ומהחינוך הדפוק שהוא נתן לו. אם היה מלמד אותו לשתוק לפעמים ולא להגיד כל מה שהוא חושב בכל זמן, אני חושב שהוא כבר היה בקבוצה גדולה הרבה יותר.

למרות שאני מסכים עם הטענה של אייל ושל עוד שחקנים ישראלים שאומרת שקבוצות גדולות באמת לא יביאו שחקנים ישראלים לסגל שלהם כי זה לא יעבור אצל האוהדים שלהם בשקט.

10. erez Member

פאולו וואנצ'ופה לא היה פחות טוב מהארטסון בזמנו.

עובדה שאבי מלר, שאני מחזיק ממנו כאחד שיושע משהו בכדורגל האנגלי, רשם במוסף אקשן שסקר את תחילת העונה בפרמייר ליג. שלווסטהאם יש סגל חזק הרבה יותר משנים קודמות, ושג'ו קול יאפיל על ברקוביץ' ושווסטהאם הולכת לתת עונה מדהימה. לא ראיתי שזה קרה.

11. Hammers Fan Member

רובי, אתה יודע שאני מחזיק ממך אחלה כותב שמבין עניין, אבל ברקוביץ'? ריאל מדריד?! בחייך...

אני מסכים שאם לא האופי שלו הוא היה מגיע רחוק הרבה יותר, אבל כשאני אומר רחוק אני מתכוון למשהו אולי בסגנון של ליברפול, אולי לידס (בתקופת הזוהר של אולירי), לא יותר.

בקבוצה אירופאית מובילה בחיים לא יתנו צ'אנס לשחקן מרכז קישור שלא עושה הגנה בכלל, בייחוד לאחד שנפצע כל חודש וחצי.

הארטסון באותה תקופה היה בשיא הקריירה, מצא פרטנר מושלם בדמותו של פול קיטסון. וואנצ'ופה היה עוד עוף מוזר מדרבי קאונטי, הוא לא התקרב ליכולת שלו ובסביבות פברואר רדנאפ וויתר עליו רשמית כשרכש את פרדי קאנוטה.

הסגל נחלש באותו קיץ, אין שום צל של ספק.

נערך לאחרונה ב: ‏9/10/04
  12. beckham the king Member

איך אתם יכולים בכלל להגיד מילה רעה על ברקוביץ' ??? בושה וחרפה!! האיש הגיע מהליגה האנטי-כדורגל שלנו לליגה הטובה בעולם ושורד בה כל כך הרבה שנים ...הוא שם את הכדורגל שלנו על המפה ..אז נכון , הוא עשה כמה שטויות בקרירה שלו .. אז מה ??? אף אחד לא מושלם !! תקלטו - שחקן מהארץ עם הכדורגל הגרוע שלנו הולך לשחק ברמות הגבוהות ביותר עם השחקנים הטובים ביותר .. מגיע לו כל הכבוד שהוא בכלל העז לעשות את הדברים שהוא עשה ולהגיד מה שהוא חושב ...אל תשכחו שהוא מארץ והוא ייצג אותנו בכבוד ולאף אחד אין זכות להגיד עליו מילה רעה !! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

13. city Member

זה סיבה לעזוב את הקבוצה ?

לפני שבועיים קיגאן עשה אותו דבר לרובי פאולר. הוא אמר לו להתאמן לבד בתוכנית אימונים אישית עד שהוא יחזור לכושר. לא רק זה אלא שפאולר גם לא ישחק עד שהוא לא יסיים את התוכנית.
    ראית את פאולר מבקש לעזוב ? לא. כי שחקנים מקצוענים עושים מה שהמאמן שלהם אומר אפילו אם הם לא אוהבים את זה.
    אני כאוהד סיטי מודה לברקוביץ על השנים שהוא היה בקבוצה ועזר להעלות אותה ליגה, אבל אם הוא מבקש לעזוב את הקבוצה (ואפילו לקצץ בשכר) בגלל דבר פעוט כמו זה, אז שילך. לא רוצה שחקנים כאלה בסיטי..

14. erez Member

עוד סטיגמה מטומטמת ולא נכונה על אייל, זה שהוא לא עושה הגנה. זה שהוא לא עושה תאקלים לא אומר שהוא לא עושה הגנה. לא ראיתי את דקו, ג'ולי, רונאלדיניו, אוקוצ'ה, ז'וניניו, ג'ו קול, פאבריגאס ורבים אחרים שהם שחקני מרכז שדה תוקפים עושים יותר מידי תאקלים, אז מה ? זה הופך אותם לשחקנים גרועים. בזה שהוא רץ אחרי השחקנים וחוסם להם דרכי מסירה הוא עושה הגנה יותר טובה מכאלה שעושים תאקלים והרבה פעמים יוצרים בכך מצבים טובים לכיבוש ליריבה(ראה מקרה באדיר מול רוזנבורג). את ההשקעה האדירה שהוא משקיע בכל משחק אוהדי סיטי וגם פורטסמות' ראו והבינו מהר מאוד. אין הרבה שחקנים שנותנים את הנשמה כמוהו גם שהכל נראה כבר אבוד.

בתקופה בסיטי ועוד יותר בווסטהאם, הוא רץ יותר מכל שחקן אחר על המגרש. התנועה שלו ללא כדור ולשטחים מתים, היו מהטובות באנגליה. אין הרבה שחקנים שלא מפחדים לקחת אחריות כמו אייל במיוחד כשהזמן לוחץ, וכולם מתחבאים מהכדור. הביקוש שלו לכדור בכל רגע נתון במשחק, הוא דבר נדיר שלא נמצא אצל הרבה שחקנים בעולם. הוא מנהיג עם יכולת לסחוף אחריו שחקנים אחרים, שכמוהו לא רואים הרבה על משטח הכדורגל.

15. eastlands Member

hammers fan -מה אתה כל כך זועם ,אייל נתן בווסטהאם שנתיים נהדרות, אני חושב שאים הוא היה נישאר בלונדון (בספרס ) או בקבוצה אחרת באנגליה בסדר גודל של ספרס הוא היה ממשיך לפרוח ,המעבר לסקוטלנד הרס לו את הקרירה עם כל הכבוד לסלטיק ,
    אנחנו בסיטי נהננו משנתיים גדולות אך לא מושלמות ביגלל פציעות רבות, ולמרות הפציעות
    לעולם לא ישכחו את אייל בסיטי, הבעיות החלו גם בעיקבות הפציעות ואייל כאשר לא משחק מדבר(בעצם כל הזמן הוא מדבר).
    בסך הכול אייל הוא גדול השחקנים שיצאו מהארץ ,ואני בטוח שאים לא המעבר לסלטיק הקרירה שלו היתה יכולה להיות ממש מדהימה