גביע אלוף האלופים: מהפך ענק מסדר לב"ש תואר ראשון העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏10/8/16.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זכותך. אני חושב שזהבי כן יכול להשתלב היום בקבוצה שכמעט ירדה ליגה באיטליה בשנה שעברה, ואני כן חושב שמליקסון (ונואקמה) יכולים להשתלב היום בליגה הצרפתית.
    עובדה שלזהבי היו הצעות מקבוצות בליגות בכירות יותר, וגם במליקסון הקיץ הייתה התעניננות אבל בגילו ולאור הכספים שיצטרכו להוציא עליו והיסטוריית הפציעות קבוצות לא היו מוכנות להשקיע את מה שצריך.
    מליקסון, נואקמה וזהבי חופשים היום מוצאים קבוצות בצרפת (השניים הראשונים) ואיטליה. כשצריך להכניס לסיפור מיליוני יורו עבור הכרטיס, על שחקנים שהם לא ילדים, אז קבוצות עושות את השיקולים שלהם.

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

דבר איתי מספרית. תציג לי בבקשה את כמות הבישולים והשערים של טל בן חיים בליגה הישראלית בשמונה השנים שלו כשחקן בוגר בליגה. כמה פעמים הוא כבש/בישל מעל 10 שערים בליגה בעונה.
    אני יעזור לך, 0 פעמים. השיא שלו היה 10 שערים עונה שעברה במכבי ו10 שערים בעונת השיא במכבי פתח תקווה כששיחק כחלוץ שפיץ.
    זה גם לא מליקסון או נואקמה שיש לו את חוכמת המשחק והופך את השחקנים סביבו לטובים יותר. שחקנים שיכולים אפילו לרדת אחורה ולנהל את המשחק, לבנות את ההתקפה, למסור את הבישול למבשל.
    שחקן עם טריק אחד בשרוול, בלי חוכמת משחק, אגואיסט מאוד, בלי שום שכל של כדורגל. מישהו עם הנתונים שלו מבחינה אתלטית, פיזית, מהירות וכדומה היה חייב להיות במקום אחר כרגע, גם מבחינת קבוצה וגם מבחינת מספרים. בפועל מדובר בשחקן של תקופות, שחקן לא יציב, שחקן לא חכם שכל עונה גם מוצא את עצמו בשלב כזה או אחר בספסל, וזאת לא משימה קלה לאבד את המקום בהרכב לברק יצחקי או בן בסט.

oranfu ו-Civil אוהבים את זה.
  3. yakov_y YNWA

אלכס פרגוסון,
    ההודעה שלך על כך לא נכונה.
    קודם כל, בעונה האחרונה טל בן חיים מעולם לא איבד את המקום בהרכב ובכל הקדנציה במכבי תל אביב אם אני זוכר נכון, אם הוא לא שיחק זה בגלל כמות המשחקים המטורפת ששיחקה מכבי תל אביב בעונה שעברה או פציעה, בוודאות.
    שחקן לא יציב ? לא מסכים.
    מבחינת מספרים, כמו שאמרתי שחקן אגואיסט ובגלל זה אני א חושב שעבר אי פעם את 5 בישולי הליגה, בקשר לכיבושים, הוא פשוט נהדר, 7/8 העונות האחרונות הוא הגיע ל-10 שערים לפחות בכל המסגרות, במכבי תל אביב מעולם לא שיחק כחלוץ ולהפועל תל אביב רק בהתחלה, במכבי פ״ת אני לא יודע איפה שיחק ככה שאני לא מתייחס אליו כחלוץ אלא רק כקיצוני.
    בגיל 20 הגיע כבר ל-9 שערי ליגה ויש לו יותר שערים ממאור מליקסון בכל הקריירה אם אני לא טועה, מה גם שיש לו יותר הופעות בנבחרת ותארים אני חושב אבל זה לא מדד.
    שחקן עם טריק אחד ? שחקנים על פחות עשו קריירה, חלוצי 9 שידעו רק לשים את הכדור ברשת מ-5 מטרים בלי שום יכולת טכנית אלא פיזית.
    מה גם שהוא לא שחקן של טריק אחד וכמו שאמרתי יש לו סטיגמה, אם תשאל אותי מי הישראלי הליגה שהכי יכול להצליח באירופה זה הוא.
    לא לשכוח שבן חיים משחק במכבי תח אביב, מערכת הרבה יותר קשה מנטלית, בב״ש המספרים היו הרבה יותר טובים והוא שיחק גם בצל של ערן זהבי.

הנקודה שלי היא שהפער בניהם לא גדול, מליקסון עדיף וגם מלך הבישולים לא לשכוח אבל כמו שאמרתי שאם בן חיים ישחק על חשבון מליקסון בנבחרת, לא ארגיש הפסד כל כך גדול.

amn אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

באיחור של איזה מיליון שנה:
    - עצוב לראות שמכבי חיפה הגיעה לכדי מצב שהם מציינים לשבח '20 דקות טובות', כאילו אחר-כך לא הייתה התפרקות מביכה. לואיס פרננדס זרק את המשפט הפאתטי ההוא 'במחצית השנייה ניצחנו 1-0' ובמכבי חיפה הסתפקו אפילו בפחות. נקודת אור בודדה ויחידה - אוהד לויטה שאולי הוכיח שאם במכבי חיפה יחליטו להמר עליו כשוער ראשון - זה יהיה בסדר.
    - גם אם היריבה ממול פאתטית - הארטילרייה ההתקפית של באר-שבע מאוד מרשימה. מהירה, מגוונת, חדה, בלתי-צפויה. לדעתי זו ההתקפה הישראלית הטובה ביותר יחד עם הפועל של הדאבל בכל העונות האחרונות ואני מניח שחלק יחלקו עליי, זו דעתי. מאור בוזגלו - תדבר על המגרש, כמו אתמול. הכושר של באר-שבע מרשים, בכל-זאת מופעל עליה לחץ גדול.
    - את המסורת הזו של המשחק הזה היה צריך לחדש הרבה לפני השנה שעברה. מניח שאף-אחד מהאוהדים לא האמין שייראה שישה שערים.

yakar אוהב/ת את זה.
  5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ברגע שמתייחסים לאחד כגאון כדורגל ולאחר לחמור גרם, אי אפשר לנהל דיון. נעשית האדרת יתר של מליקסון והקטנת יתר של בן חיים.

טל בן חיים לא חכם במיוחד, אבל יש לו טכניקה נהדרת, אני לא חושב שהוא עצמו יודע מה הרגל החזקה שלו, הוא שומר טוב על הכדור, יש לו בעיטה טובה מאוד, הוא אתלט נהדר בכל קנה מידה, ובנוסף יש לו "רוע" חיובי.
    אי אפשר למחוק לו את כל זה. כשהוא בזון אני לגמרי חושב שהוא הכי טוב בליגה. אני זוכר שקראתי שבשנה שעברה עד נובמבר פחות או יותר הוא היה שני רק לזהבי במעורבות בשערים, בפער מהשאר. הבעיה היא (בדומה למליקסון), כאמור, שאינו יציב.

השאלה את מי אני מעדיף מהשניים תלוית סיטואציה. מליקסון זה שחקן שצריך לתת לו להוליך את הכדור בעיקר, בן חיים צריך שיפעילו אותו (ויש לציין שעליו לשפר את התנועה שלו ללא כדור כדי להפוך למפלצת), שחקנים שונים בתכלית. לעמדת אנדרדוג אני אעדיף את החמור, לליגה את הגאון.

amn ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  6. Raulito Madridista

לא קראתי כאן את רוב הדיון בנוגע לשניים האלה, אבל שני הסנט שלי: לדעתי אין ספק שהיום מליקסון השחקן הטוב בליגה ביום שאחרי זהבי. טב"ח רחוק ממנו עוד כמה מקומות. מצד שני גם מליקסון היה צריך הרבה זמן של שפשוף עד שהגיע לאן שהגיע. אני זוכר אותו לפני עשור כשחקן כושל במכבי חיפה, יורד ליגה עם הפועל כפר-סבא. כמובן שהם שונים בתכלית. טב"ח הוא מפלצת של פיזיות ומהירות במונחים ישראלים ומליקסון שחקן חכם וטכני שעושה דברים שלצופה האובייקטיבי כיף לראות. אני חושב שהעונה הזו טב"ח יכול להיות 'הרכש' הכי גדול של מכבי ת"א. עם כל הכבוד לסיפורי סבתא על הגולים של איגיבור שנראה טוב אבל זה יפסק, או על הדיבורים על כך ש'מיכה הולך יותר לשער'. אגב, עוד נקודה להגנתו של טב"ח - בהפועל ת"א הוא היה בסדר גמור בקבוצה לא מאומנת בעליל וזו הייתה טבילת האש שלו בקבוצה גדולה. מעבר לכך - מכבי פ"ת הייתה קבוצה עם סגנון משחק מאוד מסוים והיא הייתה אנדרדוג, וגם שם הוא היה בסדר גמור יחד עם עומר דמארי.

7. סיונרה Member

מול שריף מליקסון פתח רגליים, נתן לכדור לעבור ובזכותו כל המבנה ההגנתי של המולדובים התפרק ובן סהר נשאר לבד לסחוט פנדל מוצדק. זה לא יופיע באף סטטיסטיקה של בישולים או שערים.
    בן חיים כשלא מופיע בסטטיסטיקה לא מופיע בשום מקום. אם לא היה ילד זין וערס קקה היה יכול לצאת ממנו שחקן לא רע לא רק במונחים ישראלים.

8. Love Is Red Member

הוא קיבל הצעות מקבוצות בחו"ל וגם ממכבי תל אביב אבל הוא רצה לחזור לפה.
    זה נורא פשוט...

9. Love Is Red Member

זאת בדיוק הנקודה, אף אחד לא טען שטב"ח לא שחקן טוב, אלא שחקן בלי שכל, אם היה לו טיפה שכל ואני לא מדבר איתך על איינשטיין, שכל לכדורגל, הוא היה כבר בליגות גדולות בהרבה.
    לא קשור לאיפה הוא משחק או לא משחק.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי תל אביב אני יודע. קבוצות מחו"ל אני לא שמעתי ואשמח למקורות. זה בהחלט עניין משנה דיון ואשמח לראות אם היו. אני לא שמעתי על הצעה מליגה צרפתית או מליגה מובילה אחרת.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

11. YallaHapoel Member

ממש לא חושב שמליקסון לא יציב, אולי לאורך דקות מסוימות במשחק, אבל כמעט בכל משחק הוא מביא את עצמו לידי ביטוי.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

נתן עונה טובה, לאורך הקריירה שלו זה ממש לא ככה.

yakar אוהב/ת את זה.
  13. YallaHapoel Member

אנחנו מדברים כרגע ונכון לעונה הקרובה לא?
    לא על טב"ח ולא על מליקסון של לפני 5 שנים.

14. yedidel Member

מליקסון בעונת 14-15 לא היה לא טוב, הוא פשוט היה פצוע. כל העונה.

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

עונה אחת, בגיל 31, שנבדלת משאר הקריירה, אינה מדד לכלום. גם טב"ח חווה עונה לא רעה והוא די בעלייה מתמדת.