גביע אסיה - אוסטרליה 2015

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Die Werkself, ‏14/1/15.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הניתוח של יפן לא כ"כ מדוייק - האמירויות לא ממש היוו יריב ודי ניצלו במזל לא לקבל גול נוסף תוך 120 דקות. היפנים "שכבו" עליהם ברמה מטורפת ובסוף בפנדלים כמו בפנדלים, לא תמיד הטובה מנצחת. אני דווקא חושב שהיה להם סיכוי מצויין לקחת הפעם לאור שאר היריבות.

2. Landon Donovan Member

כשאני כותב "יריבה ראויה" אני לא מתכוון ליריבה שוות ערך אלא ליריבה שמסוגלת לאיים על יפן ולהפתיע אותה. היריבות שלה בשלב הבתים לא היו כאלה.

3. gilad16 Member

אני מסכים עם הניתוח על יפן
    אבל במקרה הזה כמו שעידן כתב הם באמת נפלו מול יריבה "לא ראויה".
    איחוד האמירויות עברו את החצי מספר ספור של פעמים
    הכדור היה רוב המשחק במרחק של עד 30 מטר מהשער של היריבה
    כמות מצבי ההבקעה הטובים אליהם הגיעה יפן הייתה מביאה קבוצה ממוצעת
    לכיבוש שלושה שערים במשחק לפחות.

איחוד האמירויות הייתה יותר טובה מול אוסטרליה משהייתה מול יפן
    רק שהאוסטרלים הענישו בהתקפה ורצחו את עומאר בהגנה.

4. Landon Donovan Member

אוקיי חשבתי שעידן לא הבין את טענתי כי הוא פחות מכיר את הכדורגל האסייתי. אבל אולי הבעיה היא עם ההגדרה שלי ליריבה ראויה. ברשותכם, אעשה הקבלה היפוטתית לדרום אמריקה:

ניקח את הבית של ברזיל בקופה אמריקה, עם שינוי אחד - בוליביה במקום קולומביה. אז היא תשחק מול שלוש נבחרות חלשות, שלא יהוו יריב, וכנראה תדרוס אותן. ואז ברבע הגמר היא תקבל את אקוודור, ופה ברור שלמרות שמדובר בנבחרת חלשה יותר, היא מסוגלת לגנוב תוצאה מול ברזיל, גם אם היא תתגונן כל המשחק.

* ייתכן שההערכה שלי לגבי איכות הנבחרות בדרום אמריקה כבר לא עדכנית, אבל אני חושב שהנקודה ברורה.

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

עומרי, הבנתי כבר בהתחלה למה התכוונת ולמרות שהבנתי בכדורגל האסייתי אינה מתקרבת לזה של הדרום אמריקאי, עדיין איחוד האמירויות אינה יריבה ראויה ואינה עולה בהרבה (אם בכלל) על נבחרת עיראק למשל (ששיחקה עם יפן בבית המוקדם), שהיא נבחרת הרבה יותר טובה ממה שהרוב חושבים. ברור לי שלא התכוונת לזה שאיחו האמירויות נבחרת בקנה מידה שווה מול יפן, אבל ההדחה היפנית היתה מאוד מפתיעה בהתחשב בכך שהם פשוט שלטו לחלוטין במשחק ולבסוף הפסידו בפנדלים. בכללי אני כן מסכים לגבי הניתוח של יפן, אבל לא ספציפית באליפות הזו.

6. gilad16 Member

לנדון הבנתי מה כתבת
    אני לא מתייחס לשמות של הנבחרות והיכולת הכללית שלהן אלא למשחק עצמו
    במשחק של רבע הגמר איחוד האמירויות לא הייתה יריבה ראויה ועדיין ניצחה את יפן
    לכן זה לא רלוונטי לניתוח שלך שהוא עדיין נכון לרוב בפני עצמו.

idans10 אוהב/ת את זה.
  7. Landon Donovan Member

שוב - לאיחוד האמירויות יש את היכולת לגנוב גול מול יפן ואז להתגונן. לעיראק, שהיא נבחרת פחות טובה, לא ממש.

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אז כאן אנחנו חלוקים - או שהפרזת ממש ביכולתה של האמירויות. גם ללוקסמבורג היתה את האופציה לגנוב גול ואפילו שניים מול פורטוגל. בשורה התחתונה, אין לאמירויות ולעיראק (שאין לה שחקן ברמה של עבדולרחמן אבל לא חושב בכלל שהיא נופלת מהאמירויות) את היכולת להתמודד עם יפן וזה ששום דבר לא הלך ליפנים לא אומר שהאמירויות היוו בכלל יריב. אופציה של לגנוב גול ולהתגונן ראינו כבר שנבחרות חלשות יותר מאלו עושות לחזקות יותר מיפן, זה לא ממש מדד.

9. gilad16 Member

הכל נכון בגדול ואני הסכמתי עם מה שקבעת.
    אולי במשחק אחר האמירויות יכלו להיות יריב ראוי אבל הם לא היו במשחק הזה.
    במשחק המדובר הם לא הצליחו להתגונן כי יפן הגיעה לכמות מצבים
    גבוהה מהרגיל. זה לא שהם הצליחו להתגונן כמו שיפן "הצליחה" לא לכבוש.
    יפן נטו ניצחה את עצמה במשחק הזה.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ראיתי לא מעט הופעות שלו ואני מבין לחלוטין את ההתלהבות מהשחקן, יש לו שליטה מדהימה בכדור שמתבטאת גם במסירות ברמה הכי גבוהה (ואני מתכוון לזה). אבל מכיוון שהוא משחק בתפקיד שדורש גם תרומה במשחק ההגנתי, לפחות בנבחרת, אי אפשר להחליק על האדישות שלו בחלק הזה של המגרש. נראה כאילו הוא צריך לשחק חופשי מתחת לחלוץ, כי בתפקיד הנוכחי שלו באגף הוא פשוט הורג את המגן שלו והראו את זה טוב מאוד בגול של אוסטרליה.

בקיצור, לפחות בתפקיד הזה, למרות כל ההייפ לא בטוח שהוא באמת שחקן כל כך טוב כמו שחושבים. הוא כן אחד המוכשרים ביותר בכל הנוגע לטיפול בכדור ולא רק כשואו אלא גם בתכלס. אבל ברמות גבוהות יותר בתפקיד שהוא משחק היום הוא יהיה חייב להיות מעורב גם בחלק האחורי.

11. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

מחר ב11:00 - גמר גביע אסיה 2015 בין דרום קוריאה ואוסטרליה. שידור ישיר ביורוספורט 2.

Franco אוהב/ת את זה.
  12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כיאה לטורניר המוצלח, לטעמי, הסיום היה איכותי ומרגש כשדרום קוריאה מצליחה להשוות בתוספת הזמן ולכפות הארכה על אוסטרליה. אבל המארחת לא נשברה והשיגה את השער המיוחל בהארכה אחרי השחלה מטורפת!

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הכישלון עשה את שלו ויפן מפטרת את חביאר אגירה