גביע אפריקה 2008 - מצרים שוב זוכה בתואר!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏18/1/08.

1. King Kenny Member

צבעוני? הכל שם שחור. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

בשנים הקודמות לא ראיתי את האליפות הזאת אבל השנה אני מתכוון לראות את המשחקים, נקווה שלכבודי יהיו משחקים טובים. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    לא כל כך מכיר את הנבחרות אז אין לי מה להרחיב.

הנבחרת שאני רוצה שתזכה בטורניר היא גאנה אך ורק בגלל ג'ון פנטסיל.

2. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדגל הדרום אפריקאי שתליתי בחדר אפילו יותר גדול מהדגל האיטלקי שאני תולה במרפסת כשיש משחקים של האזורי. אין ממש סיכוי לזכייה, אבל מה שחשוב זה בעיקר להתחיל לגבש סגל לקראת יוני-יולי 2010. כל דבר מעבר לרבע הגמר יהיה בונוס אדיר.

3. Hezi_Ovadia Member

קודם כל , כל הסיקור והשקעה כאן כל העבודה הזאתי , פשוט מושלמת מי שעשה את זה מגיע לו קרדיט ענק!

אני בתור אוהד מכבי חיפה , חשוב לי מאוד שנבחרת דרום אפריקה תעוף מהר מהטורניר,אם לא מהבתים כבר מהסיבוב הראשון,היא נבחרת מעולה ד''א.
    רק בגלל 2 שחקנים של הקבוצה , שמאוד מאוד חשובים לנו להמשך העונה , מסיללה ופאנטיני.

אני מאמין בנבחרת גאנה מארחת הטורניר,ראיתי אותם במונדיאל,פשוט התאהבתי.
    נבחרת מעולה,שחקנים כישורניים.
    הולך איתה עד הסוף.

נ.ב
    המשחקים ישודרו?, ואם כן באיזה ערוצים?

ואמוס גאנה :aaarse: .

4. a.m Member

אני מאמין יורוספורט ישדר כמו תמיד.

5. Hezi_Ovadia Member

מקווה מאוד שהם ישרדו לנו.
    כי אני מנוי לספורט 1,2 גולד ולייב.
    ואין שידורים,זה בושה לדעתי.
    משלם כ''כ הרבה כסף בשביל להנות מכדורגל טוב.

6. f-side Member

תודה רבה על השקעה רצינית כזאת!
    אני הולך כרגיל עם חוף השנהב ודרום אפריקה...

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

יורוספורט אכן משדרת כרגיל את הטורניר. משחק הפתיחה: גאנה-גינאה, יום ראשון, 18:45 שעון ישראל.

8. Fergie's Legend Member

השקעה מדהימה, ממש מדהימה, כל הכבוד לאחראים!

אליפות אפריקה מצד אחד קצת מעיקה, הרבה קבוצות התלוננו שהתחרות תקועה קצת באמצע העונה,
    אבל מצד שני תמיד נחמד לראות כדורגל יפה לעיניים, מאפריקה יצאו לא מעט כוכבים מהדור הזה,
    כל הנבחרות התחזקו ואני כמובן בנימה אישית אמשח לצפות במנושו גונאלבש הרכש הטרי.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מישה, ברוך שובך!!! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

כמה מילים על הטורניר טרם תחילתו -
    נתחיל בקשר לנבחרת מועדפת: אני מתקשה למצוא נבחרת אחת, אז אצהיר שסנגל וחוף השנהב הן המועדפות עליי. כמו כן, אני מקווה שדרום אפריקה תעוף בשלב הבתים כדי שפיטר מסיללה וטרור פנטיני יחזרו לחיפה במהרה בימינו.

לגבי ניגריה אני בכלל לא מסכים איתך מישה - לדעתי הנבחרת הזו ירדה בגדול בשנים האחרונות. ממש לא ברזיל. בוא נגיד שלפני 10 שנים הנבחרת הזו הייתה הברזיל האפריקאית, אפילו במונדיאל 2002, כשנפלה לבית מוות מטורף, אבל מאז חלה ירידה וזה ניכר בסגל שלה, שהרבה פחות נוצץ מבעבר. אמרת את זה נכון, לחוף השנהב סגל טוב יותר, וגם לגאנה לדעתי, כשגם מול הנבחרות מהמגרב אני צופה לניגריה כישלון אחרי שלב הבתים.

בית המוות הוא ללא ספק בית ד'. בכל בית יש פחות או יותר שתי נבחרות שסביר מאוד שיעלו, בעוד בבית ד' יש לנו פחות או יותר את הנציגות האפריקאית במונדיאל, נבחרות עם ניסיון לצד אנגולה שהפתיעה במוקדמות 2006 ויכולה להפתיע גם הפעם למרות העדרות הכוכבים שלה.

שלושה דברים נוספים שעלו בי מקריאת הפרוייקט הנפלא הזה:
    1. קומוקו קמארה, שוער נבחרת גינאה. כיצד הוא מצא את עצמו ללא קבוצה, אחרי השער הניצחון המדהים שכבש לפני כמה שנים בטדי מכל המגרש???
    2. לגבי אנגולה, ידוע לכל שהיא הייתה בעבר פרובינציה פורטוגלית. השאלה, על סמך השתייכות שחקני הסגל לקבוצות, ושמותיהם הפורטוגזים, היא האם הם לא נחשבים לזרים בליגה הפורטוגלית עקב כך?
    3. שימו לב שכל הכינויים כאן הם 'פילים', 'נשרים' ו'אריות'. רק בנין הם הסנאים...

אני מקווה לתפוס את ניגריה-חוף השנהב ב-21 לחודש וטוניסיה-סנגל ב-23 לחודש.

שוב כל הכבוד למעורבים!

10. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אותי מעניין סעיף 2. או במילים אחרות - האם רק עם הברזילאים יש את הקומבינה הזאת?

גל דיברתי על היחלשותה של ניגריה (מה שאולי עוד יותר גורם לה להידמות לברזיל אם חושבים על זה, לא?) אבל לא הייתי ממהר לשלול אותם בכל זאת כי ברבע הגמר הם מקבלים נבחרת מבית א', אם זו לא תהיה גאנה, זה ממש לא בלתי אפשרי לעבור. ואגב גם בבית א' לא הייתי אומר שיש שתי נבחרות שאפשר לסמן בבירור, רק גאנה היא כזאת, בין מרוקו וגינאה הכל פתוח לגמרי.

11. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מרוקו עדיפה. כמו שציינת, היא גם מנוסה יותר וגם יש לה ערך גדול מאוד ומוסף על הקווים בדמותו של הנרי מישל, שבטח השחקנים יהיו 'אינספיירד' ממנו (החלטתי שבאנגלית זה יותר טוב). עם כל הכבוד לקומוקו קמארה, ובכלל לקמארות ולבאלדאים של גינאה.
    וכמו שכבר אמרתי, אני צופה לניגריה כישלון מול נבחרות המגרב (טוניסיה&מרוקו), כשמול גאנה כמובן שהיא נחותה (ותוסיף לזה יתרון ביתיות).

נערך לאחרונה ב: ‏18/1/08
  12. תומר22 Member

הטורניר הזה הוא מבחן קריטי לקברניטי היבשת בכל הקשור לארגון וסדר, שנתיים וחצי לפני המונדיאל, אבל בעיקר זה מבחן רציני לתמורות והשינויים שעברו על הכדורגל האפריקאי בשנים האחרונות. אם פעם נהנו והתלהבנו מהכדורגל השכונתי והפתוח של נבחרות כמו ניגריה וקמרון, היום קשה יותר להבחין בכך. משנה לשנה יוצאים השחקנים האפריקאיים בגיל צעיר יותר לאירופה ובכך מתפתחים כמו כל שחקן אירופי ממוצע, בלי הקסם המקומי שהביאו בעבר שחקנים כמו רוז'ה מילה או ג'יי-ג'יי אוקוצ'ה.

נבחרות כמו מרוקו ותוניסיה ימשיכו בקו הטקטי והבנאלי שמאפיין אותן במשך השנים, אבל אני מקווה שלניגרים, לקמרונים ולדומיהם עדיין נשאר שביב מה"שכונתיות" במובן החיובי של המילה, כדי שנקבל טורניר כמו שאפריקה יודעת לספק ולא ליגה צרפתית מחוזקת.

אני מסכים עם הקביעה פה שחוף השנהב היא הפייבוריטית הגדולה לזכייה, אבל אישית אני מקווה לחזרתה של ניגריה לשליטה ביבשת. אני אתנחם בזה שהצפון אפריקאיות הטקטיות לא יגיעו לשלבים המכריעים.

עוד נקודה קטנה: כמו בכל אליפות אפריקה - שימו לב לשוערים. מגוון כזה של ליצנים (פרט לקרלוס קאמני ואולי עוד אחד-שניים) לא רואים כל יום.

13. Chievo Member

זה נראה כאילו כל שנתיים הטורניר מתחזק, והופך לתחרותי יותר. בשתי האליפויות האחרונות ניצחו המארחות הערביות, הרבה היה בזכות הקהל הערבי האדיר, במיוחד זה של מצרים. רק להסתכל לעבר, לפני כעשר שנים, רק ניגריה, קמרון ואולי טוניסיה שלטו באפריקה, כיום צמחו לנו עוד הרבה אומות של כדורגל.. הפעם יהיה חם מתמיד.

14. Mehmet Member

ספורט 5 לייב קיים במיוחד בשביל אירועים כאלה, וזה פשוט ביזיון שהוא לא משדר. אני מקווה שלפחות המשחקים ישודרו ביורוספורט (הערוץ ששווה משהו רק באולימפיאדה, כשבערוץ הראשון חותכים את השידורים לטובת עוד פרק מרתק של "בחדר של חני"), כי באמת צפוי טורניר מצוין, כשרוב הכוכבים הגיעו.

ולתחזית:

בבית א' צפוי לנו מאבק משולש על העליה לשלב הבא, אף אחד לא יופתע מעליה של גינאה, אבל עדיין, גאנה עם הביתיות ומרוקו צריכות לעלות. לנמיביה אין מה למכור.

בית ב' הוא ללא ספק בית המוות, ניגריה וחוף השנהב חזקות מאוד ומועמדות לזכיה בטורניר, מאלי בנויה בעיקר על כוכבים כמו פרדי קאנוטה ומהמדו דיארה, אבל יש לה עמדות חלשות בניגוד לשתי הנבחרות האחרות שחזקות בכל עמדה. ולמרות זאת, צפוי מאבק עד הסוף בין שלוש הנבחרות האלו. השתיים שתעפלנה מבית זה תלכנה עד הסוף לדעתי. ומסכנה בנין שנפלה לבית כזה...

בבית ג' קמרון לא אמורה להיתקל בבעיות מיוחדות להעפיל לרבע הגמר, מצרים אמורה להעפיל גם היא ולנסות לשמור על תוארה, אבל תתקשה מול זמביה וסודאן שלא אמורות להוות בשר תותחים.

בית ד' הוא גם סוג של בית מוות (אבל לא איכותי כל כך כמו בית ב')-כל ארבע הנבחרות הוכיחו את עצמן בעשור האחרון בכך שהעפילו לפחות למונדיאל אחד, מה שאומר שהחומר קיים, והשאלה היא מי תבוא בכושר יותר טוב. אנגולה לדעתי היא אפיזודה חולפת ולא תעפיל, במיוחד בגלל שהגיעה ללא הכוכבים שלה, דרא"פ תנסה להרשים לקראת המונדיאל הביתי שלה ובהחלט מועמדת ללכת רחוק. סנגל באה עם הכוכבים, וטוניסיה כמעט תמיד מגיעה לשלבים הסופיים. קשה להעריך מי תעלה מהבית הזה, אבל אני כמעט בטוח שזו לא תהיה אנגולה.

15. איגור .פ. Member

אממ אני לא יודע איך יהיה הטורניר ,אבל מה שבטוח אני הולך לצפות בו.

אני לא יאמר על זוכה כי זה בלתי אפשרי כל נבחרת יכולה לזכות.

אני רוצה אבל להתקומם נגד כך שהטורניר נערך באמצע העונה,אני חושב שטורניר כזה ,חייב אבל חייב להתקיים בקיץ ובשנים אי זוגיות זאת אומרת עדיף שהוא היה מתקיים ב2009 או מקסימום ב2007.
    אתם שואלים למה ,כי באמצע העונה הקבוצות באירופה נפגעות מכך,תקחו את ברצלונה שאלמרות שיש להם ספסל מצויין ,סמואל אטו יהיה להם מאוד חסר,ואת זה ראינו שהוא היה פצוע בעונה שעברה או צ'לסי שבלי דרוגבה לא אותה קבוצה,ולא אני לא מזלזל בשאר החלוצים כגון שבצ'נקו...
    לסיכום:הטורניר הוא מעניין אך לא אמור להיות באמצע העונה