גביע הזהב 2013

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Landon Donovan, ‏6/7/13.

1. Landon Donovan Member

פיקיון, מסתבר, סיים את חלקו בטורניר וחזר לפורטלנד. עושה רושם שפורטלנד סיכמו עם מארטיניק שהוא יחזור לקבוצה לאחר המשחק מול פנמה עוד לפני הטורניר, כשאף אחד שם לא חשב שהם יתמודדו על העלייה לרבע...

הגיע הזמן, האמת, שגביע הזהב יעבור למתכונת של פעם בארבע שנים, כי הטורניר שנערך בשנה שלפני מונדיאל רק נהיה מגוחך יותר עם הזמן.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מסכים לגבי הפעם בארבע שנים, אבל צריך גם לשקול ללחוץ על ה-MLS, שמספקת כל כך הרבה שחקנים לטורניר, לצאת לפגרה קצרה. אישית אני כמעט תמיד אעדיף את הליגות וכדורגל קבוצות, אבל אם הייתי הקונקאקאף הייתי שוקל את שני הצעדים הנ"ל. אגב, הכוונה כמובן לכל הליגות מהקונפדרציה המשוחקות במהלך הטורניר, פשוט ה-MLS היא המרכזית.

אתמול לא ראיתי, אבל התרשמתי לטובה (במידה מסוימת) ממספר שחקנים בצעירה ובבוגרת. עם הזמן נראה אם יהיה מסלול התקדמות לכדורגל הקובני או האם מדובר בהבלחות פה ושם.

3. Landon Donovan Member

אם הטורניר יערך פעם בארבע שנים יהיה הרבה יותר קל לשכנע את ה-MLS לצאת לפגרה. כרגע, כשיש טורניר בינלאומי בערך כל שנה, זאת תהיה דרישה טיפה מוגזמת מידי מה-MLS.

התאהבתי אתמול באריאל מרטינז ואם אני צריך לבחור בשחקן קובני שיערוק לאחר הטורניר זה בודאות הוא.

4. Landon Donovan Member

לצערי את המשחקים אתמול פספסתי, אבל את הליצנות של קונקאקאף קשה לפספס. במשחק בין מכסיקו ומארטיניק, הקובע מי כנראה תתמודד מול ארה"ב ברבע הגמר, שובץ שופט אמריקאי. לתפארת צפון אמריקה.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם לא ראיתי, אבל מעודד בשביל מקסיקו לקבל מפאביאן 3 גולים ב-3 משחקים.

6. Landon Donovan Member

פאביאן אכן מתאמץ להוכיח שהמחמאות שלך כלפיו מוצדקות.

מצד שני, וונדו כבר עם חמישה שערים בטורניר, אז אולי לא כדאי להתייחס לטורניר הזה כאל מדד רציני...

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הוא חלוץ מסיים טוב בסה"כ, אני אפילו הייתי לוקח אותו לפני דה ניגריס. אולי, לא בטוח. אבל יש הבדל אני חושב, הטורניר הזה לא מאשר את היכולות שאני משייך לפאביאן, כל מי שראה אותו לאורך הקריירה יודע שמדובר בשחקן טוב, ומי שעקב קצת יותר היה יודע גם שרק בגלל שצ'יבאס היא צ'יבאס הוא לא משחק בליגות הטובות של אירופה, אלא הוא מעודד מבחינת חזרתו של הבחור לכושר משחק טוב.

8. Landon Donovan Member

אז בסופו של המחזור האחרון של שלב הבתים קיבלנו דווקא את התרחיש הפחות סביר לרבע הגמר. טרינידד עלתה מהמקום השני אחרי שניצחה את הונדורס שכבר הבטיחה את המקום הראשון. קודם לכן הטיטי איכזבה והפסידה לאל סלבדור, וסיימה אחרונה בבית. אבל המאוכזבת האמיתית היא מארטיניק, שהודחה בגלל שני שערים בשניות הסיום. הראשון היה השער של פונס המכסיקני לרשתה,
    והשני היה השער של מארקז הקובני מול בליז. מארטיניק וקובה סיימו שתיהן במקום השלישי עם אותו מספר נקודות והפרש שערים זהה, אבל קובה עולה לרבע עם יותר כיבושים. במשחק שנעל את שלב הבתים אנחנו ניצחנו את קוסטה ריקה והבטחנו את המקום הראשון.

משחקי רבע הגמר:

פנמה - קובה
    מכסיקו - טרינידד וטובאגו
    ארה"ב - אל סלבדור
    הונדורס - קוסטה ריקה

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מקווה לראות היום את פנמה לא מתקלת בקשיים מיוחדים מול קובה ועולה לחצי הגמר. ההימור שלי עם הפייבוריטיות, כשפנמה, ארה"ב ומכסיקו יהיו בחצי. המשחק השקול ביותר יהיה של קוסטה ריקה, שלדעתי דווקא תפסיד להונדוראס בדו קרב המאמנים הקולומביאנים.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

גבריאל טורס פשוט לא מפסיק להבקיע, היחיד שכובש לפנמה. עוד צמד שלו עכשיו (אנחנו במחצית) והקנאלרוס מוליכים 1-2 אחרי שפיגרו במפתיע מול הקובנים. הקובנים מסוגלים להשוות, אבל המשחק בשליטה פנמית והאדומים צריכים לסיים את העבודה ולהעפיל לחצי הגמר.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הפנמים יעברו, אבל הקובנים הם ההפתעה הנעימה של הטורניר מאחר והפנמים כבר פחות הפתעה לאור המוקדמות.

מס' 23 של פנמה שחקן מעניין.

12. Landon Donovan Member

חבל לי על הקובנים שהתפרקו ככה, חבל שמארטינז, שללא ספק היה המצטיין שלהם בטורניר ומהטובים בו בכלל, קיבל כרטיס אדום כל-כך טיפשי שגמר עבור החברים שלו את המשחק. אבל רבע גמר זה בכל מקרה המקסימום שהם שווים, הם היו פחות טובים גם לפני ההרחקה ואפילו אם הם לא היו חוטפים שישייה הם עדיין היו מודחים כך שזה לא באמת משנה.

מבחינת פנמה, משחק טוב שלהם אבל לא מדהים, הם יצטרכו יותר מזה בשביל לנצח את מכסיקו בחצי הגמר (בהנחה שאל טרי ינצחו את טרינידד), אני לא מאמין שהם יוכלו לשחזר את ההפתעה משלב הבתים, אבל נחכה ונראה.

13. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

כמו שמכסיקו נראית, אני כבר לא יודע. ניצחון דחוק של 0-1 על טרינידד וגם זה משער בדקה ה-84. ממשיכים ביכולת הלא משכנעת והאמת שאם לנצח את מכסיקו, אז זה הזמן ואני מאמין שנראה משחק צמוד בתקווה שהקנאלרוס יעשו את זה בסופו של דבר.

14. Landon Donovan Member

עידן, אתה ודאי יודע שלא יהיה מאושר ממני אם פנמה תשלח את מכסיקו הביתה, ועדיין - אני לא מהמר נגד אל טרי במשחקים כאלה, גם כשהם עם הרכב שלישי.

לענייננו היום - אל סלבדור היא קבוצה שאנחנו צריכים לעבור בקלות. מאט בזלר הצטרף לסגל לכבוד רבע הגמר ( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wlcm.Xxx ), ובחצי הגמר יצטרף גם שותפו למרכז ההגנה הקבוע שלנו עומאר גונזאלס, כך שאולי בנוסף להתקפה הטובה שלנו עד כה נראה גם הגנה רצינית. Go U.S.A!

נערך לאחרונה ב: ‏15/8/13
  15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זה שהם פייבוריטים זה ברור, מה גם שהפנמים לא בהרכבם החזק, אבל לדעתי יהיה מאוד שקול (אגב, במקרה של שיוויון זה הארכה או ישר פנדלים?).

לכם אני לא מעריך שתהיה בעיה מיוחדת, אתם עולים על הסלבדורים בשתי דרגות וגם תנצחו, אבל המשחק האחרון הוא המעניין והשקול ביותר בין שתי נבחרות טובות. לטעמי הקוסטריקנים פייבוריטים, אבל יש לי הרגשה שהונדוראס תעשה מיני סנסציה. בהמשך לזילזול המופגן של אוהדי נבחרת ישראל בהונדוראס, מעניין איפה הגוטמנים היו מסיימים את הטורניר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/13