גביע הליגה עונת 2003/04

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י לירן, ‏25/9/03.

1. KirkH Member

שימו לב לקרנבל הגביע שהולך אצל הטרוטרס. אני חותם כבר עכשיו שהם לא עושים כלום בגמר. במקרה הטוב הם יזכו מההפקר ויקבלו את התותחנים מה שיבטיח להם מקום באירופה. אם בורו עולה אני לא רואה את בולטון יוצאת עם משהו מעבר למדליות לראנר'ס-אפ...

ראיתם איזו חגיגה הלכה בחדרההלבשה שלהם אחרי ההפסד לוילה ששלח אותם לגמר בקארדיף? ראיתי חגיגות אליפות יותר צנועות מזה. מה קרה כולה הגעתם לגמר, זה כמו לחגוג מקום שלישי בסיום העונה בדיוויז'יון 1, הם עדיין לא זכו בכלום, הם עדיין לא הבטיחו שום דבר. מה קרה, אז הגעתם לגמר, שמפניה??? איזו הגזמה...

ולשמוע את יורי דג'ורקף מדבר על ההצלחה של הקבוצה ועל אירופה. אין, אני כל כך רוצה שבורו יעלו לגמר. יהיה תענוג לראות את החבר'ה של אלרדייס מפסידים לקבוצה מהריוור-סייד.

2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום יתקיים בריברסייד משחק הגומלין הדחוי בין בורו לארסנל, כשבורו ביתרון 1-0 מהמשחק הראשון בהייבורי. ונגר צפוי לתת מנוחה לרוב שחקני ההרכב מהמשחק ביום ראשון, כשחוזה אנטוניו רייס צפוי לערוך היום את הופעת הבכורה בהרכב הגאנרס. יחד איתו יפתחו גם פטריק ויירה (שנעדר ביום ראשון בגלל צהובים), אדו, קלישי, סיגאן ובנטלי, כשייתכן ופארלור וג'ילברטו שפתחו ביום ראשון יפתחו גם היום. פרדי ליונגברג הפצוע ייעדרף וכנראה שונגר גם ייתן מנוחה לתיירי הנרי, דניס ברגקאמפ ורובר פירס.

נו אולי רייס יצליח לסחוב אותנו לבדו לנצחון.....

3. ArsenalFan Member

הרכבים לגומלין חצי הגמר

מידלסברו:
    שוורצר, מילס, קדרו, ריגוט, סאות'גייט, דוריבה, גרינינג, מנדייטה, ז'וניניו, זנדן, מאקרונה. ספסל: בראד ג'ונס, דאונינג, פארנבי, ג'וב, ריקטס.

ארסנל:
    גרהם סטאק, קולו טורה, אשלי קול, סיגאן, קיאון, אדו, פארלור, ויירה, בנטלי, רייס. ספסל: סטיוארט טיילור ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx ברוך השב!), ג'סטין הויט, סקולאסון, קווינסי, ראיין סמית'.

4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בורו כמובן מגיעים בהרכב חזק, אבל גם ההרכב שלנו הוא סביר ביותר. על הספסל לעומת זאת אין אופציות מלןהיבות במיוחד, ולדעתי יש עליו שני מגנים ימניים (אם אני זוכר נכון את העמדות של ג'סטין הויט וסקולאסון האיסלנדי) http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx . קשה אבל אפשרי....

5. Gooner Member

מוזר קצת,אבל אני מרוצה מזה שקיאוון קיבל את האדום,הוא היה אחראי על כמה טעויות קריטיות בהגנה במחצית הראשונה,אפשר להכניס את הויט במקום אדו (שכנראה לא יעלה..),ולעלות ב4-3-2,או 4-4-1.
    בכל אופן רייס נראה לי קצת המום מהכדורגל האנגלי,למרות שאני לא דואג,ייקח לו כמה זמן להתאקלם ואם זה על חשבון גביע הטוטו,אז שיהיה..

6. ArsenalFan Member

זו הייתה כנראה הופעת הבכורה הגרועה בהיסטוריה של הכדורגל העולמי, לא זכור לי ששחקן בפעם הראשונה שלו בהרכב מצליח לכבוש שער עצמי שמעיף את הקבוצה שלו מחצי גמר גביע (אפילו אם זה גביע הליגה). ונעזוב את חוסר המזל הספציפי הזה, רייס נתן משחק איום ונורא במשך 90 דקות, והבעייה הכי גדולה היא שרייס אמור להיות פתרון למחץ שלנו בהתקפה, אבל גם כשראיתי אותו בספרד ובמיוחד כשראיתי אותו היום, רואים שיכולת סיום היא ממש לא הקטע החזק שלו. מה אני אגיד, אני מקווה שזה לא מעיד שום דבר על ההמשך... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

קיאון סתם אפס מאופס, אף פעם הוא לא היה שחקן, קולו טורה גם כן היה גרוע, אבל רוב הקבוצה שיחקה די גרוע. ואם לא פטריק ויירה, אדו, אשלי קול וגרהאם סטאק שנתנו הופעה הירואית (כל השאר היו על הפנים), היינו יוצאים היום מטיסייד עם חמישייה.

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא בגול העצמי רייס שלח את הכדור בדיוק לפינה.... על איזו יכולת סיום לקויה אתה מדבר? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

בכל אופן רייס במשחק מזעזע מלא איבודים ושגיאות... רואים שהוא חושב בקצב של הכדורגל הספרדי, מה שאומר לאט מאוד, ושהוא לא רגיל לפיזיות והנחישות של שחקני ההגנה באנגליה (הרי בספרד ליד כל שחקן שמכדרר עומד שחקן הגנה שאומר וואו ומוחא כפיים במקום לתקל). קולו טורה ופארלור נתנו משחק מחפיר, והיו אחראים להמון חורים באגף ימין של ההגנה , משם באו כל ההתקפות של בורו (בודו זנדן ביום מעולה). ואם לא די בכך פארלור היה אמור למלא את עמדת הקשר הימני בהתקפה, והאפרוריות שלו, שפחות מפריעה כשהוא משחק באמצע, בלטה היום מאוד. ויירה ואדו מצד שני היו מעולים, והם שוב הוכיחו שכשהם כשירים אין לג'ילברטו ופארלור מה לחפש במגרש. דייויד בנטלי ניסה קצת יותר מדי לעשות את הפעולה המרהיבה במקום את הפעולה הנכונה, אבל כשאתה משחק ליד שחקן אנמי כמו רייס אין לך הרבה ברירות אחרות.

וקיאון - הכי גרוע שיש............. איבוד כדור מהגב והכשלה של אדום http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx סבא קיאון צריך לפרוש........

8. Hammers Fan Member

ראיתי את המשחק ואני אשקר אם אומר שלא שמחתי לראות את בורו עולה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

זה המחיר המנוחה שונגר נותן לכל כך הרבה שחקני מפתח, במשחק קריטי על עלייה לגמר גביע הליגה (תאמרו מה שתאמרו, תואר זה תואר).

משום מה הייתה לי הרגשה שמיד לאחר השער של אדו, ונגר יתפתה לשנות את המערך ולהכניס חלוץ, זו לטעמי הייתה הטעות שלו. למה סתם לשנות מערך רגיש של עשרה שחקנים כשאתה נמצא במומנטום? אתה רואה שהלחץ של ויירה ואדו מהמרכז משתלם, אז למה להוציא את קלישי ולהסית את ויירה שמאלה?

זה פתח את כל הקישור של ארסנל לרווחתם של זנדן ומנדייטה, ולדעתי זה סגר את הסיפור. ונגר צריך להבין שכדורגל זה לא מדעים מדוייקים, חלוץ לא יביא בצורה אוטומטית שערים, הוא עשה חילוף מיותר שעצר את המומנטום של הגאנרז ובכך אולי מנע מארסנל את הסיכוי להגיע להארכה.

מגיעה מילה טובה גם לבורו שהציגה יכולת חיובית, שיחקה בצורה התקפית והייתה מסוכנת מאוד עם הכדור בעיקר מהאגפים (שוב, לא מבין למה ונגר הוציא את קלישי כשמנדייטה משחק כל כך טוב).

אני שמח במיוחד לראות את בולטון מאבדת את גביע אופ"א זמנית, ומקווה לראות את בורו זוכה בתואר הראשון של העונה בקארדיף.

ואגב, השער העצמי של חוזה "20 מיליון" רייס - קלאסי...

9. Reyes Member

אין לקטול אותו. על הופעת בכורה כזו גרועה אף אחד לא חשב אבל כאלה דברים קורים, זה חלק מהמשחק.
    אני בטוח שזה ייקשה קצת על תהליך ההיקלטות של חוזה אך הוא יתאושש מזה ויסתום לכולכם את הפה.
    מה שגרם להפסד שלכם הוא שונגר עלה עם הרכב שני, לא צריך להטיל את כל האשמה על רייס. במידה וונגר היה עולה עם ההרכב החזק ביותר שעמד לרשותו - הכל היה נראה אחרת.

בכל אופן, המשחק של רייס אתמול ימניך לכולם את רף הציפיות (דבר שירגיע את השחקן יותר ויאפשר לו עם הזמן להציג את היכולת האמיתית שלו).

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏4/2/04
  10. ArsenalFan Member

ניב, אף אחד לא קטל אותו ולא צריך "לסתום לנו את הפה", אבל מותר גם לומר שהיה לו משחק גרוע אתמול, והשער העצמי האומלל חתם בכורה קטסטרופלית. גם תהיתי, ואני חושב שדי בצדק, אם זה השחקן שיכול לפתור לנו את בעיית המחץ בהתקפה, בהתחשב בכך שיכולת הסיום שלו לא טובה. אני יודע וכל מי שקצת מעורה בכדורגל אירופי (וזה כל מי שכתב כאן) יודע שרייס שחקן מאוד מוכשר ושאם הוא יתאקלם יהיה לו מה לתרום לארסנל. אם הוא שווה 17.5 מיליון פאונד? אם הוא יהיה המחליף של ברגקאמפ/ הנרי לעתיד? רק העתיד יכול לגלות לנו.

בכל מקרה, התקשורת כבר מתענגת על הרגע, והגדיל לעשות הדיילי מירור בכותרתו הבוקר:

http://static.sky.com/images/pictures/1193686.Xxx

ההרכב, אגב, אינו עד כדי כך "הרכב שני". אשלי קול, סיגאן, קולו טורה, פארלור, ויירה, אדו ורייס הם שחקנים בכירים לכל דבר, במשחק הראשון בהייבורי ההרכב היה הרבה יותר חסר ניסיון והתאים להגדרה של הרכב שני. הוא היה הרכב מאוד חסר, אבל לא הרכב שני.

בגלל המשחק בין בולטון לווסטהאם בסיום העונה שעברה, או סיבה אחרת?

ואני רוצה לראות את ספורט 5 "פלוס" לא משדר את הגמר הזה... חסר להם.

11. Reyes Member

אתם לא צריכים לחסוך בביקורת אבל, שוב, כאלה דברים קורים.

ד"א - אני מסכים איתך שיכולת הסיום שלו לא טובה, ועקב כך, הוא לא צריך לשחק כחלוץ, אלא כקשר שמאלי.
    התפקיד שלו הוא לבשל את הגולים, לא לכבוש אותם. כך היה בסביליה וכך צריך להיות גם בארסנל.

לגבי הכותרות למינהן של התקשורת - אני מקווה בשבילכם שזה לא יכניס אותו למשבר.

12. Barcik Member

כפי שאמרה כותרת ידיעות לאחר המשחק בין מכבי חיפה למנצ'סטר יונייטד - "לא נעים, לא נורא". מקרה זה הוא הרבה יותר משעשע מאשר טרגי, במיוחד בהתחשב בעובדה שגם תיקו 1-1 לא היה מעלה את ארסנל לגמר. רייס עוד יראה את היכולת הטובה שלו, וונגר לא יקח את הפאשלה של אתמול ברצינות.

כמו כן, אני מסכים לחלוטין עם מה שאמר ניב כרגע. הדבר האחרון שרייס צריך זה את העלבונות של הטמבלים מה"סאן" ועמיתיהם.

13. שגיא Guest

זה בסדר, כל עוד אף אחד לא יגיד לו על זה, הוא לא ידע לקרוא את זה בעצמו.

אולי היתרון היחיד בלא לדעת את השפה המדוברת בארץ שבה אתה משחק.
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue3.Xxx

14. Hammers Fan Member

כן, קבוצה מלוכלכת שחוץ מאוקוצ'ה, דג'וקף ונגוטי חסרת כל איכות. הורידו אותנו בעונה שעברה בעזרת הכדורגל העלוב ביותר שראיתי בשנים האחרונות.

הם אמנם השתנו העונה ומשחקים לא רע, אבל אני לא שוכח ולא סולח...

15. KirkH Member

חוץ מאוקוצ'ה? מה בדיוק התפקיד שלו, חוץ מלבעוט כדורים שמאיימים בעיקר על יושבי היציעים...

קבוצה מגעילה נקודה. אומנם קווין נולאן וכמובן ביג סם מעוררים קצת סימפטיה, אבל לא מספיק.