גביע התותים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י The-Gunner, ‏13/12/06.

1. The-Gunner Member

בשביל מה אנחנו צריכים את גביע הטוטו?

גביע הטוטו הוא כידוע לכולם, המפעל השלישי בחשיבתו הקיים בארץ. אין יוקרה במפעל הזה, זכייה בו מבטיחה רק סכום כספי (עדיין, אף מועדון לא מתייפח מהפסד/הדחה מהגביע הזה), אין בו שום תועלת, אז למה אנחנו צריכים אותו? קהל האוהדים לא ממש מתעניין בו מהסיבה הפשוטה שהוא פשוט מספק רק רמת כדורגל נמוכה שמורכבת בעיקר מצעירים. בשביל המועדונים, המפעל הזה משמש להוצאה לפועל של השעיות של שחקנים, כדי שיוכלו לאחר מכן לשחק בליגה (אם אני לא טועה, אסרו על קבוצות להקדים משחקים, כדי השחקן ירצה את השעיותו, ויוכל לשחק בליגה) ופשוט לתת לצעירים לשחק, לתת להם במה. אף מועדון לא לוקח ברצינות את המפעל הזה, אז למה בכלל לקיים אותו?

אז רציתי להעלות בפניכם כמה שאלות:

1. לאחר הטענות שהצגתי, האם יש צורך לקיים את המפעל הזה? שכן, הוא בעצם סתם מועקה על הקבוצות, או שמא זוהי הבמה לצעירים, וחייב להיות מפעל שלישי בנוסף לליגה ולגביע המדינה?
    2. אם החלטנו שצריך מפעל שלישי, אילו דרכים אתם מציעים כדי להכניס עניין לגביע הזה, כרטיס לאירופה, חוקים חדשים שיחייבו שחקנים בכירים לשחק, וכו', או שבכלל אין צורך בזה?

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דבר ראשון בגדול אתה צודק ובגדול זה מה שכל חובב כדורגל חושב לעצמו.

אבל אני חושב שבהחלט חייב להיות מפעל שלישי, בנוסף לליגה ולגביע, בדיוק כמו בכל מדינה נורמלית אחרת. ועוד דבר שאולי לא שמעת אבל זכייה בו נותנת כרטיס לאינטרטוטו, אני לא יודע אם זה מהעונה הזאת אבל בעונה הבאה זה בטוח יהיה.

גביע הטוטו הוא לא בהכרח דבר רע, הוא טוב בשביל תחילת העונה לבדוק את הסגלים ולגבש הרכבים ובמהלך העונה כדי לשלב צעירים ולעשות ניסויים. נכון שאת הקהל זה לא מעניין בשיט וזה המינוס הגדול.

3. burning soil Member

פעם עוד היו ימים שחצאי הגמר והגמר היו מעניינים והקהל היה ממלא גם את ר"ג..
    צריכים לשחק את חצאי-הגמר והגמר במגרשים אחרים במצב של היום כשקהל לא מגיע
    אפילו למשחקים בליגת העל.

חייבים לבטל את המפעל הזה, או לפחות לשנות את השיטה ההזויה שלו כרגע. יוצא שקבוצות
    מארחות משחקי בית ואפילו המנויים בקושי מגיעים. למה לא לעשות שיטת נוק-אאוט של בית
    וחוץ מהתחלה ועד הסוף? בשביל מה הסחבת עם בתים וכל מיני שטויות כאלה.

בכלל הייתי מעדיף שיחזירו את ליגת המילואים..

4. מ.ח.א Member

אני חושב שצריך את גביע הטוטו
    זה מפעל חשוב בשביל הצעירים והמסופסלים
    כשיש משחק גביע טוטו הם מקבלים קצת דקות משחק , אז מה רע

אני חושב שצריך לעשות 3 בתים עם שני סיבובים
    בסופם 2 הקבוצות הראשונות בכל בית עולות לרבע גמר
    ו2 הקבוצות שסיימו במקום השלישי עם הכי הרבה נקודות יעלו לרבע גמר
    שיטת רבע גמר צריכה להיות בית וחוץ
    וגם חצי גמר
    הגמר צריך להיות ברמת גן

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בעד לבטל את גביע השוקו ובמקומו לעשות ליגת מילואים כשהקבוצות יקבלו מענקים ע"פ מיקום בליגה.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריך לבטל לגמרי את המפעל הזה. לא לשנות אותו, לא לנסות להוסיף לו עניין, פשוט לבטל.
    אם רוצים שתהיה במה לשחקנים זרים שנבחנים ולשחקנים צעירים, אז שיקימו ליגת מילואים מקצוענית.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נו זה הרעיון,לבטל את ליגת השוקו,לשים במקום זה ליגת מילואים שתהיה בחסות הטוטו ועם פרסים כספיים
    של הטוטו וככה גם הקבוצות ירוויחו כסף,גם הטוטו יקבל פירסום גם הקבוצות לא יצטרכו כל הזמן לשים שחקני
    הרכב ראשון ולאמץ אותם בטורניר המעצבן הזה וגם לא תהיה אפשרות גדולה מדי לעשות ששחקנים עם אדום
    ירצו אותו בטורניר זניח ולא בליגה,כמו שאני רואה את זה כולם ירוויחו אם זה מה שיקרה.

8. Go_Go Member

אסור לבטל את גביע הטוטו!
    רק שתדעו שדרך גביע הטוטו הרבה כשרונות מתגלים!!

9. בית"רי מלידה Member

אני דווקא בעד: הזדמנות לבחון שחקנים, ולתת צ'אנס לשחקני נוער.

מכל יתר הבחינות - מפעל מטופש מאין כמותו.

בעצם גם הזדמנות למנוחה עקב כרטיס אדום... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

10. M_T_A Member

חייבים לבטל את גביע השוקו. לא לעשות כל מיני קומבינות שיביאו את הזוכה לאירופה ולא בטיח. לקבוצה שסיימה במקום ה3 בליגה מגיע הרבה יותר כרטיס לגביע אופ"א מאשר לזוכה בגביע השוקו.
    הרעיון של ליגת מילואים שבה הקבוצות יקבלו מענקים כספיים לפי מיקום בליגה נשמע לי מצוין. זאת הדרך לתת במה לצעירים

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומה?דרך ליגת מילואים לא יתגלו כישרונות?להיפך..יש הרבה יותר סיכוי לזה בליגת מילואים.

עוד פעם,גם פה ליגת מילואים עדיפה הרבה יותר.

12. Xabi Alonso Member

גביע הטוטו הוא לא בהכרח לצעירים. קבוצות יכולות לבחון את זריהם בעזרת הגביע. לא מיותר לדעתי!

13. Go_Go Member

לא אמרתי שום דבר נגד ליגת מילואים...

ליגת מילואים, גביע הטוטו, מה זה משנה, שיהיה אחד מהם כי זה חשוב יותר ממה שחושבים...

14. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

טורניר שהיה יכול להיות חיוני אם ההתאחדות הייתה דואגת לשווק אותו כמו שצריך, לא לתת יד לקומבינות שנועדו כדי לבטל הרחקות וכדומה.

נ.ב.-התותים חזרו!

15. IsraeliSoccer Member

גביע הטוטו נחוץ רק בכדי לנסות הרכבים,לשתף צעירים ולתת לקבוצות הפחות טובות לזכות בתואר.