גביע טוטו 08/09: מכבי ת"א מחזיקת גביע הטוטו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Number 8, ‏31/7/08.

1. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

לא יצא לי לראות את הדקות האחרונות במשחק בין בני יהודה למכבי חיפה,
    איך היה רנספורד? יותר מדי דיבורים עליו, עוד לא הגיע לארץ וכבר קבעו שהוא יעקובו הבא, לדעתי מוקדם מדי.

לא צריך לפתח ציפיות כל כך גדולות ועוד בזמן כל כך מוקדם, כי גודל הציפיות עלול להיות כגודל האכזבות.

2. הפועל_23 Member

הוא שיחק רק איזה 10 דקות ובקושי נגע בכדור...
    לא ברור ממש, מביאים שחקן זר להיבחן ונותנים לו כל כך קצת זמן
    (בטח אתם תעשו איזה משחק אימון עם טירת הכרמל באמצע שבוע ותיבחנו אותו שוב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx )

3. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

חחח אצל רוני לוי שיחקנו משחק אימון מול טירת הכרמל, אצל אלישע התסריט לא יחזור על עצמו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

אוקיי אני יודע שבפורום זה לא נהוג לפרסם תוצאות לייב,
    אבל כרגע במשחק בין הכח למכבי ת"א התוצאה היא 1:0 להכח,
    רשלנות בהגנה של מכבי תל אביב ... זה גול שאסור להם לקבל!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏25/8/08
  4. Number 8 Member

רן בן שמעון עשה מעצמו בדיחה אחת גדולה... וחבל, כי אני נורא מחזיק ממנו כאחד המאמנים הטובים בארץ וכאחד שיכול להחזיר את מכבי ת"א לצמרת, אבל דבריו נשמעים כאילו אף פעם לא ראה כדורגל. קיימות שתי סיבות לדבריו הלא קשורים למציאות - הוא רוצה להוסיף בטחון לשחקניו ולגרום לאוהדים שלא ראו את המשחק להבין שהתוצאה לא משקפת, או שהוא פשוט עיוור. אז היו לנו חלקים ששיחקנו טוב... שלא נדבר על זה שהיינו אמורים להביס את הכח עם התקציב שלה לעומת התקציב שלנו, ועוד עם 10 שחקנים, זה בטח לא המשחק הכי טוב שלנו(נגד מכבי פ"ת והייתי אומר שגם נגד אשדוד, שחקנו יותר טוב).

שני השערים שספגנו נבעו מחורים של שירן ייני באגף ימין. בני פאקינג חדד עובר אותו כאילו אין שם אף אחד... אם בשבוע שעבר שבחתי אותו ואמרתי שלפחות מגן מחליף יש לנו, אני לוקח את המילים שלי בחזרה.

גם אם היינו מנצחים זה לא היה מנחם אותי. מכבי ת"א לא נראית קבוצה שיכולה ורוצה להאבק עם האליפות. חיבור או לא חיבור... אנחנו נמצאים שישה ימים לפני פתיחת הליגה, ואנחנו לא בעניינים. הדבר היחיד שמעודד זה שאילייה יבוריאן הבקיע כבר 4 שערים מתוך שלוש משחקים. חלוץ ענק יש לנו.

5. אלי מתחן Member

גם אם מכבי הייתה מקבלת היום רביעייה, אסור לשכוח שזה גביע הטוטו. מפעל חסר חשיבות גם אם הוא לפני העונה ונותן לנו הצצה על היכולת של הקבוצות.

6. beitar4ever Member

היום יתקיים משחק ההשלמה של בית"ר ירושלים מול בני יהודה. בית"ר עדיין תחסר את שלושת השחקנים שעדיין לא אושרו בבקרת התקציבים ,עידן ורד, יצחקי ומשה אוחיון.
    מי שעוד צפוי להיעדר משורותיה של בית"ר הוא אבירם ברוכיאן שסובל מפציעה וכניראה גם הוא יתווסף לרשימת הנעדרים.
    עוד שניים שעדיין לא אושרו בבקרת התקציבים הם השחקנים הזרים של הקבוצה, אבראו ופרננדס, אך הם ישחקו היום בעקבות החוק שמאפשר לשחקנים זרים לשחק בגביע הטוטו כנבחנים.

ההרכב המשוער: קאלה, זיו, בן יוסף ,בנאדו, אלברז,בואטנג, טל(קוזו'קין), פרננדס, זנדברג, בן שושן ואבראו.

אצל הכתומים ייעדרו החלוץ תומר חמד וקובי מויאל בגלל פציעות. בנוסף לחמד ומויאל לא צפויים להיכלל מחר בסגל גם אסי בלדוט ואלירן עטר שעברו במהלך הפגרה ניתוחים.
    השחקנים יקבלו מנוחה מהמשחק היום ,וככל הניראה יוכשרו למשחק הליגה הקרוב מול מכבי ת"א.
    מי שצפוי לשוב להרכב הוא הקשר הארגנטיני של הכתומים פדרו גלבאן ששולב בשבת האחרונה רק במחצית השניה. לירוי צעירי שפתח גם הוא בשבת האחרונה על הספסל, יפתח בקישור האחורי על חשבונו של מויאל הפצוע. לוזון יעלה למשחק עם ביטון כחלוץ בודד בהתקפה.

הרכב משוער: דלה אינוגבה, איציק עזוז, מילאן מרטינוביץ', איבן גרידו, עוז ראלי, הרוייה קובאצ'ביץ', לירוי צעירי, כפיר אדרי, פדרו גלבאן, תמיר כחלון, משה ביטון.

---------------------------------------------------------------

אני מקווה שניראה היום שיפור ביכולת של בית"ר כיוון שמשחק כזה יכול לראות האם היא התאוששה מהתבוסה בקרקוב לקראת פתיחת העונה.(למרות שלא ניראה לי שהם יתאוששו בזמן הקרוב)
    במשחק הקודם ראינו את שום משחק עם הרכב אותו הרכב מלבד שינוי אחד, זנדברג אין תמוז אאוט. אני חושב שהשינוי הזה די מוצדק כי אנו רואים ממשחק למשחק את תמוז חסר אונים באגף הזה. תמוז רגיל לשחק בחוד , ורק משמה הוא יחזור להציג יכולת טובה. אני מאוד מצפה שזנדברג ינצל את ההזדמנות הזו שהוא מקבל כדי להוכיח שמקומו הוא בהרכב ולא בספסל. זנדברג נמצא ביכולת ירודה מאוד ,וזה ניראה מאוד מדאיג. אני מאוד מקווה שהוא יתגבר על המשבר הזה ויתחיל לשחק כדורגל כי אני בטוח שהוא יודע.
    יותר מכך, אני מקווה שנדברג ירים המון כדורים מהאגף שלו כיוון שיש לנו חלוץ עם משחק ראש מעולה, ואנו לא מנצלים זאת.
    בקשר להתלבטות של שומי עם מי לפתוח במרכז, הייתי נותן לקוז'ו את ההזדמנות. טל מציג יכולת גרועה במיוחד בגלל היחס שלו למשחק. רואים שהוא לא מרוכז והוא לא יהיה מרוכז בזמן הקרוב, עדיף לתת לו להירגע על הספסל ובמקומו להכניס את קוז'ו הנמרץ .

נערך לאחרונה ב: ‏26/8/08
  7. beitar4ever Member

בית"ר ניצחה את בני יהודה 3-0 חלק עם משחק טוב. הניצחון עושה רושם שבית"ר מתאוששת לאט לאט מההדחה מאירופה, ומתכוננת לעוד עונה מוצלחת בליגה.
    אומנם ההרכב שהצגתי בהודעה הקודמת לא פתח ,אך שום פתח עם הרכב טוב לפי דעתי.
    רביעית ההגנה הייתה אותו דבר, מרכז הקישור הכיל את טל ופרננדס בתחילת המשחק,(במחצית השניה פרננדס עבר לאגף השמאלי לאחר שזנדברג הוצא) כשבאגף השמאלי ראינו את זנדברג ובימני את בן שושן. בחוד ראינו את אבראו ויותר מכול את טוטו.
    סוף סוף שום שמע לעצתי ולעצת הרבה מאוהדי בית"ר והוא שם את טוטו ביחד עם אבראו בחוד.
    ראינו טוטו חדש. שמה פשוט הוא יותר מסוכן.
    בקשר לביקורת ששרף נתן על אל לוקו, הייתי אומר שישתוק. בעונה הקודמת הוא נתן ביקורת חמורה על רומולו שהשיב לו במס' דו ספרתי בליגה.
    אבראו הוא חלוץ מצוין שעוד יבקיע המון גולים, פשוט הוא צריך את הזמן להתאקלם בארץ .
    אני אישית לא ממהר לבקר אותו, אני נותן לו את הזמן שלו, לפחות עד המחזור ה10 ,שמה התמונה כבר תהיה ברורה יותר.
    במשחק ראינו גם את טל יותר רגוע, ואני מאוד שמח על כך.
    רציתי לתת גם מחמאות לאריאל הרוש שהציג הופעה מכובדת מלבד אותה השמטה בפתיחת המחצית השניה. אני בהחלט מאמין שהוא יכול להיות שוער גדול בעתיד, ואני ישמח לראות אותו בבית"ר, בעוד כמה שנים.
    בסה"כ היה משחק טוב לא משחק ענק. היריבה שלנו הייתה פצועה ,ויכלנו גם לנצח אותה 5-0 בלי למצמץ, אך זו גם תוצאה טובה, ויותר חשובה לי הדרך, שבה בית"ר בהחלט הרשימה אותי.

נערך לאחרונה ב: ‏27/8/08
  8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בני יהודה נראית רע מאוד, ההגנה שלה נראית לא מוכנה לליגה, לבני יהודה יש קבוצה לא חלשה, שצריכה להימנע מעוד עונה בתחתית, אבל אם גיא לוזון לא ישפר את ההגנה שלו הדרך לתחתית בטוחה.
    הניצחון הזה של בית"ר חשוב לה מאוד, אחרי ההפסד בנתניה וההרגשה הרעה שיש במועדון היה חשוב לבוא לליגה עם ניצחון, יום שבת בית"ר מתחילה את ההגנה על הלחם, חמאה לא תהיה העונה אז לפחות לשמור על הלחם.

9. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

בני יהודה יכולה להיקלע למצב כמו הפועל כפ"ס אשתקד.
    להתחיל את העונה בצורה טובה ואף טובה מאוד, להגיע למרכז טבלה ואז לקראת הסוף יכולה לבוא המפולת הגדולה שכנראה תסבך את הכתומים.

בהחלט ההגנה של בני יהודה לא נראית טוב וכמו שאמר זה שמעליי,
    אם אכן לוזון לא ישפר את ההגנה שלו הוא ירשום לעצמו עוד כתם שחור בקריירה שלו כמאמן.

10. אלי מתחן Member

שלמה שרף הוציא חוזה על אבראו, באמת ששחקנים פחות טובים ממנו כבר קיבלו יחס יותר סבלני מהשמן אחרי 2 משחקים שבאמת משנים משהו, שבאחד מהם הוא היה לא רע בכלל.

בית"ר עדיין לא נראית משהו, כל עוד עידן טל באיזור אין על מה לדבר בכלל.

11. Raulito Madridista

תמוז לא היה חד ככה כבר הרבה זמן, אולי מאז המשחק נגד מכבי חיפה בו הוא כבש צמד בשתי בעיטות יפות. תמוז צריך לשחק קרוב לרחבה ולא להיות תקוע אותו באגף שמאל. מעניין מאוד אם שום ימשיך במערך הזה של 4-4-2 גם בליגה, לי יש תחושה שהוא יחזור לשלישייה במרכז. לא משנה באיזה מערך ייבחר שום, הוא יעדיף את יצחקי על פני תמוז, כל שלטוטו לדעתי אין יותר מדיי זמן לחגוג את השערים האלו. הצבע חזר לשחקנים של בית"ר אחרי המשחק אתמול, אבל נגד בני-סכנין יהיה להם הרבה יותר קשה.
    לא יכול להיות שבני-יהודה תבוא נגד בית"ר ותשחק בהליכה. לוזון החתים את הבלם ההוא מקולומביה באיחור גדול, וכנראה שהוא גם לא שווה יותר מדיי. ללא חיימוביץ ההגנה צפוייה להיות יותר איטית ומסורבלת מאשתקד. אם ההגנה של בני-יהודה תמשיך בכושר הזה, הקבוצה יכולה להידרדר עמוק למאבקי התחתית. זה לא יאומן, כל כדור עומק שובר אותם, כל מסירה שהיא לא שקופה ויש לקבוצה היריבה מצב לגול. הגול האחרון של תמוז הוא בושה מבחינת בני-יהודה. כל-כך הרבה שחקנים הקיפו אותו ואף אחד לא עשה שום דבר.

לא יאומן איך מכבי רק מגרדת תיקו מהכח, שפשוט שיחקה עם הנוער פחות או יותר(חצי קבוצה לא עברה בבקרה) וגם ככה היא הכי חלשה בליגה, וכמה ברדק העיתונות מצליחה לשדר בקשר למכבי, למרות שאני בטוח שבאמת אף אחד שם לא בלחץ, קצת קשה לתפקד שרק שחקן אחד בחלק האחורי אמור להיות שחקן הרכב.

12. beitar4ever Member

אני שמח שאתה חושב כמוני. תמוז הוא שחקן חוד שיכול לשחק רק ליד הרחבה ולא בשום תפקיד אחר. כל תפקיד אחר ששום נותן לו הוא הורג אותו פשוט.
    בקשר לתחושותיך עם איזה מערך שום יפתח ,אני מקווה מאוד שעם 4-4-2. לפחות עם טוטו בחוד, זה הכי חשוב מבחינתי. אם הוא בוחר לשתפו בתפקיד אחר, אני כבר מעדיף שתמוז לא ישותף.
    דור, דווקא גם את בן שושן הייתי לוקח כאופציה לספסל. להזכירך, עמית משחק בדיוק על המשבצת של יצחקי(שיכול לשחק גם כחלוץ חוד וגם כקיצוני) אז ככה שבוא לא נמהר להצהיר הצהרות.

בכל זאת ההרכב שאני הייתי שם במידה וכולם יעברו בבקרה הוא:
    קאלה, אלברז,גרשון(בן יוסף),בנאדו,זיו, בואטנג,פרננדס, ברוכיאן, בן שושן, אבראו(יצחקי) וטוטו.

בהרכב שעשיתי עידן טל מחוץ להרכב. למרות השיפור של טל במשחק נגד בני יהודה אתמול, הגעתי למצב שאין ברירה אלא להוציאו מההרכב כי הוא הכי פחות נחוץ לקבוצה .
    שלא תטעו ההרכב הזה הוא 4-4-2 כשעמית ישחק כקיצוני שמאלי(ששמה הוא טוב יותר מאשר באגף הימני) וברוכיאן בימני. טוטו ואבראו מבחינתי ימשיכו להיות חלוצי חוד. אני לא מוצא סיבה להוציא את טוטו אחרי הופעה כזו טובה , ואני לא מדבר על השערים אלא על היכולת שהוא הציג.
    שמתי את אבראו כסימן שאלה כיוון שטוטו מציג יכולת טובה יותר ,אז למה שהוא יצא במקום יצחקי .
    אם שומי יחליט להכניס את יצחקי להרכב אני מקווה שזה יהיה על חשבון אבראו.
    בכל מקרה, אני לא בטוח ששום יפתח עם ההרכב הזה ,אך לדעתי זהו ההרכב הטוב ביותר שבית"ר יכולה לשחק עמו.

אין ספק שאתה צודק, ההגנה של בני יהודה ניראית כמו מסננת, ואם לוזון רוצה עונה בלי מאבקי תחתית(למרות שזה לא הגיוני, שם נרדף לבני יהודה זה תחתית) הוא חייב לשפר ראשית כל את ההגנה שלו.

13. idos87 Member

בני יהודה לא נראית טוב במשחקים במסגרת גביע הטוטו. גיא לוזון חייב לראות איך הוא מצליח לעבות את ההגנה שפשוט לא תיפקדה ב-2 המשחקים האחרונים נגד בית"ר ומכבי חיפה. עזיבתו של חיימוביץ' בהחלט פגעה בהגנה של בני יהודה אבל לא יכול להיות שהגנה בליגת העל לא מצליחה לנטרל מסירות כ"כ שקופות של שחקני היריבה ונותנת להם מצבי הבקעה כמעט בכל התקפה. מרטינוביץ' ואזולאי חייבים לסגור את האמצע ואברבנל ועזוז את האגפים. איבן גרידו הבלם החדש לא נראה שהוא מתאקלם בקבוצה ולוזון חייב לפקס אותו לקראת המשחקים הבאים.
    אפשר לומר על כך שזה רק גביע הטוטו ולא צריך לייחס לזה כ"כ חשיבות אבל תצוגה כמו שבני יהודה נתנו במשחקים האחרונים פשוט הזכירה לי את אמצע העונה שעברה ברצף של ה-13 הפסדים. אני מקווה שנראה קצת יותר מהיכולת של בני יהודה מסוף העונה שעברה. מאבקי תחתית גם העונה לא באים בחשבון.

14. Number 8 Member

מחר ומחרתיים יתקיים המחזור הרביעי של שלב הבתים במסגרת גביע הטוטו.
    מכבי והפועל ת"א ייפגשו את מכבי פ"ת ועירוני קריית שמונה בהתאמה, מספר ימים בודדים אחרי שפגשו אותן במסגרת הליגה. מכבי חיפה תגיע לטדי ל"משחק מקדים" לפני המפגש ביניהן ביום ראשון.

בית 1:
    בית"ר ירושלים - מכבי חיפה (רביעי, 18:30).
    בני יהודה - מכבי נתניה (רביעי, 19:00).

בית 2:
    מ.ס אשדוד - הכח עמידר רמת גן (שלישי, 18:00).
    מכבי ת"א - מכבי פ"ת (שלישי, 19:00).

בית 3:
    בני סכנין - הפועל פ"ת (שלישי, 19:30).
    עירוני קריית שמונה - הפועל ת"א (רביעי, 17:00).

אמנם ערוץ הספורט, ובמקרה הזה ערוץ ספורט 5 לייב, רכש את הזכויות למשחקים, עדיין לא ידוע האם המשחקים אכן ישודרו ואילו.

נערך לאחרונה ב: ‏22/9/08
  15. FC_Bayern Member

אחלה חימום לחיפה ובית"ר רגע לפני המפגש המסקרן ביניהן בליגה. בכלל, הרבה מפגשים בגביע הטוטו נערכים בסמוך למפגש זהה בליגה בין אותן קבוצות. תופעה מעניינת.