ג'ורג'י בסט נפטר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י nhomn, ‏27/10/05.

1. THE STRETFORD END Member

יאמר לזכות חלק נכבד מאוהדי שיטי שהם שרקו בוז לאחר שהופסקה דקת הדומייה כלפי אלו שלא שמרו על השקט.

עדיין,זה היו אלו אוהדי שיטי שלא שמרו על דקת דומייה באולד-טרפאורד העונה וגם היום,לא מפתיע שלא מסוגלים להתעלות על השנאה ברגעים שצריכים לעשות כן.

לפי הדיווחים בשאר המגרשים למעט שיטי ולידס דקות הדומייה עברו בשקט מופתי.

2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

My Webpage
    כתבה בנושא.
    אגב, אמיר ענבר שכתב את הכתבה זה אמיר ע מהפורום?

3. eastlands Member

סטרטפורד- לא אתם המצתם את תרבות הכדורגל באנגליה , וההנהלה הדיבילית שלכם שהחליטה שצריך לעמוד דקה ברפש לפני חודשיים לזכרו של שחקן שאף אחד לא יודע מיהו ,ובכך לבזות את משפחתו , לגבי בסט אמרתי כבר אתמול שההחלטה לדקת דומיה היא בעייתית במגרש כל כך טעון , לא כולם מעריכים את בסט (ובצדק ) האיש איבד כל הערכה לפני 3 שנים ,כשלקח כבד לאדם אחר שאיבד את חייו , בכל אנגליה היה כעס גדול מאוד לגביו , יותר מכובד מחיאות כפיים (שמתגברות על הבודדים שחייבים למחות כנגד) . למה בבריסטול שמשחק נגד קרדיף צריך לעמוד דומייה לאישיות כמו בסט , הוא לא נולד שם , הוא לא שיחק שם , והוא בפירוש לא דמות לחיקוי , שחקן גדול הוא כן , אבל גם קולין בל היה שחקן גדול ואפילו דמות חינוכית הרבה יותר ,ואני מבטיח לך שכשהוא ימות (חס וחלילה , רק אריכות ימים אני מאחל לך קינג קולין) לא תהיה דקת דומיה בכל המגרשים , רק בסיטי ובברי , ואם יפול דרבי אז גם הדקה תוחלף במשהו יותר מכובד .

4. SeRgInHo Member

ג'ורג' בסט-יהי זכרו ברוך

George Best RIP

5. THE STRETFORD END Member

איסטלנד מה אתה מקשקש?
    איך אפשר להשוות את קולין בל לגורג' בסט?
    מה הקשר לזה שהוא היה חולה ולא הצליח להתגבר על המחלה גם לאחר השתלת הכבד לבין אי הצורך לכבד אותו?היה כעס יחד עם רחמים כשחזר לשתות,זה לא הפך אותו לאיש רע כי הוא לא היה כזה,
    כתבתי מקודם שיש שחקנים שעליהם יש קונצנזוס בלי קשר להיכן הם שיחקו,לא היה ספק בכלל שצריך לערוך דקת דומייה במגרשים היום לאות כבוד לשחקן הגדול ביותר בתולדות הכדורגל הבריטי,
    עובדה שחוץ מאצלכם ואצל הזבלים מלידס כולם כיבדו את דקת הדומייה,גם בהייבורי ששם לא בדיוק אוהבים את יונייטד או את בסט.
    גם כשבובי רובסון יגיע זמנו(ואני מאחל לו עוד שנים רבות לחיות)תהיה דקת דומייה לאחד מאנשי הכדורגל הגדולים שהיו באנגליה ובכל המגרשים יעמדו לכבודו בלי קשר להאם שיחק או אימן שם,

תרבות זו לא מילה גסה,לא אנחנו המצאנו אותה אבל אנחנו בניגוד אליכם יודעים לכבד אותה.

6. KirkH Member

אגב תרבות, מי קבע שלג'ורג' בסט מגיע יותר כבוד ממישהו אחר שהיה שחקן פחות טוב ממנו?

ג'ורג' בסט לא בדיוק ייצג את כל הטוב שיש לפרמיירליג להציע מבחינת חומר אנושי. כן הוא היה כדורגלן מבריק, אבל זה לא הופך אותו לחשוב יותר מכל שחקן אחר.

כבוד לאגדות יש בדפי ההסטוריה, שם לבסט יש מספיק איזכורים.

7. THE STRETFORD END Member

KirkH
    מה הקשר לחומר אנושי?
    מה הקשר לאי כיבוד שחקנים פחות טובים?

מה כל-כך קשה להבין מה זה קונצנזוס?

מזל אגב שאוהדי צ'לסי היום בפורטסמות יחד עם אוהדי פומפי לא מסכימים איתך ומחאו כפיים בטירוף ושרו
    There's only one Georgie Best

8. Cristiano7Ronaldo Member

שחקן ענק, עם טכניקה והכל, אבל הוא הביא את זה על עצמו. הו המשיך לשתות גם אחרי שהשתילו לו כבד. למעשה הוא הביא את זה על עצמו ולא היה מי שהיה יכול לעצור את זה.

יהי זכרו ברוך!

9. eastlands Member

בסיטי יודעים לכבד אגדות כדורגל יותר קטנות מבסט , אתה חייב להבין שבסט היה דמות בעייתית מאוד למרות שהיה אולי איש טוב , לא כולם חשו רצון לכבד אותו , אבל הרב החליט לקבל את ההחלטה להיות מתורבת למרות מה שהם באמת חושבים עליו (ואן מה לעשות ,יש כאלה שחייבים שכולם ידעו מה הם חושבים ותמיד הורסים לכולם ) .
    אל תשכח גם שבסט גרם (אחד הגורמים המרכזים , ביחד עם האסון ) לכם החלאות להיות המועדון הכי מפורסם ופופלרי , ןכמובן שהסיטי היתה הנפגעת הכי גדולה באותם שנים .

10. George Best Member

ואיך זה קשור לשריקות בוז מגעילות במשך דקת דומייה?
    שום תירוץ לא יתקבל.פשוט גועל נפש.צריך לשים לפעמים את היריבות(ככל שתהיה גדולה,והיא ענקית)בצד ולכבד שחקן גדול שהלך לעולמו.לא קשה לשתוק דקה(גם ככה אוהדי השיטי עושים את זה 90 דקות בצורה נהדרת)...

11. THE STRETFORD END Member

איסטלנד,
    דחילק מה הקשר?
    ממך אני מצפה שתבין את תרבות הכדורגל והתרבות באנגליה בכלל,
    הרצון לכבד אדם בטח ובטח אחרי מותו בגלל מה שכן תרם לכדורגל חזקה יותר מכל בעייה כזו או אחרת שהיה להם איתו,
    מה הקשר להצלחתו ביונייטד והפגיעה מכך בשיטי לבין אי היכולת או הרצון לכבד אותו?
    יש דברים שמעבר ליריבות,לו היו יודעים לכבד היום בשיטי ובלידס הם היו יוצאים גדולים מהחיים אבל שוב העליבות שלהם גברה.

נערך לאחרונה ב: ‏26/11/05
  12. George Best Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41060000/Xxx/_41060840_silence416.Xxx

פה הקהל נראה לי שותק חחח
    בניגוד לשיטי אוף מנצסטר

13. KirkH Member

"הקהל נראה שותק" - ישר להוצא מהקשרו הבא...

סטרטפורד, עם כל הכבוד, זה שאני אוהד צ'לסי לא אומר שאני חייב ללכת בצורה עיוורת אחרי כל דבר שצ'לסי או אוהדיה עושים, אני לא מחליט מה דעתי על דברים לפי מה שאחרים עושים.
    האוהדים ב99% מהמגרשים כיבדו את דקת הדומייה / דקת הכבוד (מחיאות כפיים). וג'סט פור דה רקורד, אם לא היה ברור, גם אני הייתי מכבד את בסט בדקה הזו.

ועדיין, לדעתי, אין מקום להעמיד שחקן אחד מעל שחקנים אחרים. מדובר כאן בכבוד לאדם שנפטר, או שעושים את אותו כבוד לכל שחקן ששיחק בפרמיירליג או שלא עושים את זה. ג'ורג' בסט (נניח) היה שחקן טוב מכל אחד אחר, אבל כבן אדם לא מגיע לו יותר כבוד משחקני פרמייר אחרים שהלכו לעולמם. זו דעתי.

ברמה היותר ספציפית, אני בטוח שדקת דומייה לזכר הקריירה של אלף אינגה האלאנד לא בדיוק הייתה עוברת בשתיקה באולד טראפורד.

14. ארצ'י באנקר Member

קירק תבין בכדורגל יש סמלים ויש אגדות ואין מה לעשות
    אנשים ואוהדים זוכרים ואוהבים כדורגלנים בעיקר בגלל היכולת
    ופחות בגלל האישיות .בסט היה גאון ואומן הכדור ובמובן הזה
    הוא מעל כולם ולכן הגיוני שיעמדו לזכרו ויזכרו אותו. אני חושב
    שצריך לעמוד שעת דומיה לזכר הימים שביונייטד היו משחקים
    שחקנים יצירתיים כמו ג'ורג'י בסט
    רב אומן עם הכדור
    רב זיין במיטה
    שד אדום אמיתי.

15. George Best Member

קירק,עשה לי טובה,הבאתי דוגמא למגרש בו כיבדו את דקת הדומייה