גמגום

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Barcelona, ‏29/7/07.

1. משוגע בירוק Member

אממ היה לי ילד שגמגם בצורה מפחידה פשוט בערך כל כמה מילים הוא היה נתקע לאיזה 5-6 שניות ובהתחלה הייתטי משלים את המשפט כל הזמן פשוט כי חשבתי שזה מקל עליו אבל בסוף הפסקתי כשהבנתי שזה ממש לא.. בתאכלס זאת בעיה מעצבנת אני בטוח...

2. שער 7 Member

אל תשכח שאפשר לעשות טראנס מגמגומים...
    היו כמה אנשים שעשו מזה קריירה... זוכרים את בועז וינון צמד הראפרים המגמגמים?

3. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי תבעיה אבל ברמה ממש נמוכה, וכמעט לא מרגישים בה.
    לפעמים כשאני מדברת מהר אז נתקעות מילים ככה.
    אתה יודע ממה נובע הגמגום שלך? עשו לי איבחון, יצא שהראש שלי חושב מהר מידי (רציני), וזה גורם לבעיות גם בכתיבה (דיסגרפיה) וגם בדיבור (גמגום)

4. cazzo Il Capocuoco

שאנחנו מסתכלים אחורה נדמה שלכולנו {בעיקר ילדים ולא ילדות,אך גם זאת סטיגמה} היו בעיות גמגום,גם אני הייתי מגמגם אבל היום אני מבין שזה אוצר המילים שלקח לו זמן להתרחב. מי שמגמגם בגיל מבוגר,זאת בעיה רצינית ומדכאת. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏29/7/07
  5. A. Arshavin Member

לי אין גמגום, אבל לעיתים רחוקות אני נתקע על מילה, זה יוצא בערך ככה: פי-פי פיצה..או שיש הרבה אמ אמ אמ

6. Barcelona Member

לילך - עשו לי מלא אבחונים, נסיתי קליניקאית תקשורת, פסיכולוגית... שום דבר לא עזר. הגעתי גם להומאופטיה.. נאדה. אני מקווה שזה ימשיך לפחות ככל שהזמן יעבור.

7. Waters Member

יש לי עירבובי מילים וגמגום קל בעיקר שאני מדבר מהר... בגלל זה אני משתדל לדבר לאט. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

8. Joao Moutinho Member

יש לי ילד בכיתה שגם מגמגם וגם מדבר מהר מאד ובלחץ, הקול הלא מובן שלו לא תורם לבעייה. הרבה יורדים על הדיבור שלו בכיתה הוא לוקח את זה די בקלות כלפי חוץ אבל אני חושב שהוא מאד נפגע מזה, אפילו המורים כל הזמן אומרים לו: "דבר לאט" במין חצי חיוך כזה.

9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

i had a girlfriend with this problem, i tried to put somthing in her mouth most of the time, so it was convinence.

10. George Best Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx

11. Legolas Member

יש לי חבר קרוב שסובל מהבעייה הזאת לפעמיים והוא נתקע על איזה מילה,אז אני נותן לו להמשיך לדבר ואפילו שהוא טיפה נתקע מחכה עד שהוא ישלים תמילה וימשיך בלי להשלים אותו או משהו כי זה הדבר הכי גרוע שאפשר לעשות למישהו,תתנו לו לצאת מזה בעצמו בלי לתקן אותו.
    ולגבי,אני סובל מבעייה של היפוך אותיות באיזה 6 אותיות וכרגע הולך לקלניאית תקשורת בשביל לתקן תבעייה וכבר יש התקדמות כי לפני ארבעה חודשים זה היה 8 אותיות עכשיו ירד ל6 ונקווה שבקרוב ל0(הרבה תירגולת ועצבים מלווה התהליך הזה).

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

פעם ראשונה שאני שומע על הבעיה הזאת. זה אומר שבמקום 'אבירם', אתה תהגה את השם שלי כ'אבימר'?

13. Legolas Member

כנראה לא הבנת נכון תבעייה,הבעייה שהיא שלמשל במקום ס אני אגיד ש ובמקום ד אני אגיד ג.
    הכוונה לא הייתה להיפוך אותיות במילי,ם אלא להגיית אות באות אחרת.

14. wolf89 Member

אני אומר ס' במקום צ' לפעמים, אבל זה כי אני לא שומע משהו. אז הדיבור ב-ס' וה-צ' לפעמים מתפקשש. (ואני אישית כמעט ולא שם לב לזה.. וגם לחברים שלי לקח הרבה זמן לשים לב לזה. לא רציני http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx )