גמר גביע אופ"א: המחמאות לאספניול, התואר לסביליה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏16/5/07.

1. Wave Member

מסכנים אספניול
    היום נדב יעקובי ניסה לקרוע לי את עור התוף, מה זה הצעקות המטורפות האלה ? אני מרחם על אישתו, בטח הוא צורח ככה גם תוך כדי.... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx

2. לא מצאתי כינוי Member

נדב יעקובי חייב להרגע, שומעים את הצרחות שלו ברדיוס של 100 מטר. הבנו שהליגה שלך הכי טובה, שמי שהחליט שקאנוטה בווסט האם וטוטנהאם הוא לא שחקן הוא דפוק, אבל דחיאלק בן אדם - יש אנשים שישנים! אתה לא יכול קצת לצרוח פחות?

נערך לאחרונה ב: ‏17/5/07
  3. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כל כך עניין אותי מי תזכה, העיקר להנות מהכדורגל .
    אבל הדבר היחיד שכל כך רציתי וקיבלתי שהשחקן המלוכלך דניאל אלבס יחמיץ פנדל .

4. Nevermore Member

כרגיל נדב יעקובי ממהר להכתיר ולהגזים("דניאל אלבס אחד השחקנים הטובים בעולם ידה ידה ידה"), הייתי מאושר עד הגג בהחטאה שלו...

חבל שאספניול לא לקחה. אני תמיד בעד קצת גיוון. חוץ מזה שהיה פה אחלה סיפור עם ההרחקה והגול שוויון משום מקום...אבל פאלופ פשוט גדול ואין מה לעשות.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx על המחווה בסוף. כן ירבו.

5. Tony Adams Member

אמא'לה, אני מנסה להשים על מינימום ווליום, אבל שעדין ישמעו משהו כי ההורים הולכים לישון, אבל בכל מצב שמגיעים לרחבה הוא צועק כאילו הוא זכה בלוטו בזה הרגע.
    בקשר למשחק, סביליה היתה יותר טובה, אבל בעיקר בגלל ההרחקה. אספניול ישחקה 60 דק' ב-10 שחקנים, וסביליה הייתה צריכה לכבוש כבר לפני. בכלל, המון שטויות שסביליה עשתה, הגדולה מהם ההחמצה של דניאל אלבס, שהיה צריך לכמור את המשחק אבל במקום זה חיכה לכל הגנת אספניול, ובסופו של דבר סחט הצלה מהשוער.

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדניאל אלבס צריך להוריד את האצבעות בידיים על מה שהוא עשה היום, כמה שטויות אחת אחרי השנייה, אסור ששחקן ברמות האלה יעשה דברים כאלה. חוץ מזה, התחלתי את המשחק עם תקווה שסביליה תניף את התואר וסיימתי מלא אכזבה. הדקות האחרונות של הארכה היו פשוט מבזות, סביליה הפסיקה לשחק ופשוט זלזלה באספניול והשער שהם חטפו כעונש היה הרגע השמח במשחק מבחינתי.

אבל מה אני נגרר לקטנות כל כך מוקדם, היה משחק גדול, חימום נפלא לקראת אתונה, לפעמים יש כדורגל גם מחוץ לממלכה (אם כי לא גיאוגרפית, מסתבר).

7. Tony Adams Member

רק לחשוב על גמר ליגת האלופות בערוץ 10 עושה לי רע.

8. ACBenb Member

היה גמר מעולה! ממש אהבתי לראות אותו. ועוד לחשוב שהתלבטתי מה לראות את זה או אשקלון-ת"א.
    סביליה כמעט שילמה על ההחטאות שלה בהארכה במצב שבו היא הובילה 2-1, היא החמיצה הזדמנויות ענקיות לשים את שלישי ולגמור את הסיפור, חסוס נאבאס אפילו התחיל עם העקבים וזה היה ממש לא במקום, ואם הם היו מפסידים בפנדלים הם היו צריכים להתבייש בעצמם. אבל הם לא
    קבוצה אדירה סביליה, משום מקום נהייתה לאחת הקבוצות החזקות באירופה.

9. תומר22 Member

כל הכבוד לאספניול שחזרו מהקבר והשוו ללא השחקנים המובילים שלהם, שכבר היו עמוק בספסל.

שימו לב לדבר מדהים, שמכניס קצת רומנטיקה לכדורגל הקפיטליסטי: 10 שחקני הרכב של אספניול היו ספרדים, מתוכם 5 שחקני בית. נחמד לראות גם קבוצות כאלה בתוך ים הקבוצות שמעסיקות שכירי חרב ועוברי אורח.

המחווה בסיום הייתה נהדרת ונעשתה בצורה המתאימה ביותר כדי לחתום ערב גדול של כדורגל

10. Engonga Member

אם הבעיטה של ריירה נכנסת זה שער השנה.

11. Mehmet Member

אני עדיין נפעם מהגול של אדריאנו. בישול מדהים ושער מדהים.

12. Joao Moutinho Member

אז מה סקימן? עדיין מחזיק בדעה הזאת?

13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

זה שהיה משחק גדול לא הופך את המפעל הזה למעניין. כן, הוא בדיחה, וכן, בשנים האחרונות(הודות לאופ"א כמובן) הוא הופך לחסר עניין. תסתכל ערב הגמר את הידיעות בעיתונאות העולמית, המשחק רחוק מהכותרות.

וזה שהיה משחק גדול לא סותר את העובדה הזאת. כנ"ל שנה שעברה. המפעל רחוק שנות אור ממה שהוא מכונה "המפעל השני בחשיבותו". הפערים בין הייחס לאלופות לבין אופ"א הם תהומיים דבר שאף פעם לא היה. שוב הבעיה פה עם אופ"א ובעיקר ההבדלים התהומיים בהכנסות בין שני המפעלים, דבר שצבר תאוצה בשנים האחרונות וגורם ליותר מדי קבוצות(כמו שראינו השנה, מספר רב של קבוצות) להצהיר שאין להם עניין ולשלוח הרכבים משניים.

סך הכל, חבל.

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/07
  14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז מה אתה מציעים לעשות עם זה ? איזה רעיונות כבר יש

15. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

הבעיה היא עם זכויות השידור בשנים האחרונות. ליגת האלופות- קיסריה, גביע אופ"א- שכונה ד' ב"ש. הבדלים תהומיים כלכלית, שגורם למשל לעובדה(דוגמא קטנה), שקבוצות שנאבקות על המקומות לליגת האלופות בליגות המקומית להשקיע שם הרבה יותר מאמץ והעדפה של זה על פני האפשרות לזכייה בגביע אופ"א! וזה רק דוגמא קטנה. התמורה וההכנסה מגביע הזה פשטה את הרגל וזה כבר נעשה למעמסה לקבוצות גדולות רבות ולא לבונוס או לזכייה בתואר. גם קבוצות ששולחות את ההרכבים הכי חזקים.

העובדה שקבוצות גדולות כמו אייאקס(תנו לי..) ובאיירן מינכן מייחסות לעובדה שהן נאלצות לשחק במפעל הזה כאל "אסון כלכלי" רק אומר לך מה זה. אייאקס למשל(לא יודע לגבי באיירן, אבל אני מניח אותו סדר גודל) קבוצה שנסחרת בבורסה (כמו מרבית הקבוצות הגדולות) הפסידה 8 מיליון אירו על העובדה שהיא באופ"א ולא באלופות. שום זכייה באופ"א לא תפצה על האובדן הזה והנה דוגמא קטנה לפערים כלכליים.

זה עולם אחר לגמריי גם אם מגיעים לשלבים המאוחרים ביותר, כמות הכסף שזורמת באלופות (ושוב, בייחוד על זכויות השידור) היא ללא פרופורציה והשוואה לזו של אופ"א.

ואת השאלה שלך, הראל, תפנה לפלטיני.