גמר גביע המדינה 2018: לאחר 44 שנות בצורת: הפועל חיפה מחזיקת גביע המדינה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏9/5/18.

1. קשר שמאלי Member

חזקה מנטליתבגלל שהם זכו בגביע? מכבי חיפה לפני שנתיים עברה קבוצות יותר חזקות בדרך לזכייה בגביע
    לא שמעתי שאמרו שיש להם אופי. בגביע כל קבוצה יכולה לזכות.

נתניה קבוצה הרבה יותר טובה מהפועל חיפה. להתגונן ולשחק על מתפרצות גם קורצקי יודע

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הפועל חיפה משחקת הגנתית טובה. שמה גול וידעה לשמור עליו, משחק ההגנה הכי טוב בליגה אחרי באר שבע, נתניה מהנה ואטרקטיבית ובסוף תחטוף שיוויון מעכו, אשקלון וכו',

קבוצה טובה יותר, חזקה יותר, זה מכלול- זה התקפה, זה הגנה, זה אופי, זה מנטליות, זה מאמן. הפועל חיפה במכלול הייתה הרבה יותר טובה מנתניה, שהיא בעצמה אדירה העונה. קלינגר ידעה לנהל ולאמן את הקבוצה שלו נהדר תוך כדי משחק בהתאם לתוצאות, דראפיץ הרחק מאחור בנושא הזה.

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

3. henry1 Member

לא יודע אם הרבה הרבה...הפער לא כזה גדול, הם בהחלט יותר ממושמעים, יודעים לשחק על תוצאה, אבל במפגשים הישירים בינינו היינו די שווים.

לא רואה ממש הבדל בין הקבוצות, אבל כמובן שהייתי קונה את העונה שלהם רק בגלל הגביע. בלי תואר, קונה את שלנו גם במרחק גדול יותר לטובתם.

4. oranfu Member

זה נכון שגביע לא בהכרח מצביע על קבוצה טובה, אבל אני חושב שהפועל חיפה קבוצה יחסית חזקה העונה, יציבה, קשה לפיצוח (גם בגביע וגם בליגה).

נתניה הרבה יותר אטרקטיבית, אבל פחות יציבה העונה וזאת לא כזאת הפתעה שהם גם מתחתם בליגה.

אני לא מתחבר לכדורגל, אין לי איזה סימפטיה מיוחדת כלפי הפועל חיפה (אין לי כלום נגדם) ואני נהנה מנתניה וגם מחבב אותם כמועדון באופן כללי, אבל לטעמי הפועל חיפה בסה"כ קבוצה חזקה יותר העונה (גם אם המרחקים קטנים).

Sir Alex Ferguson ו-henry1 אוהבים את זה.
  5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתם גם יכולים לעקוף אותם כי הראש שלהם כבר בים, אירופה בכיס שלהם.

עדיין לטעמי הפועל חיפה הוכיחה כל העונה שהיא קבוצה חזקה ועם אופי. נתניה הוכיחה שהיא חתיכת נמר שיכול לטרוף אותך אבל מצד שני יש להם מאמנים שלא יודעים מה לעשות כדי לעלות מדרגה ולמרר לך את החיים כשצריך.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מקבל, תמחקו את הרבה הרבה... הפועל חיפה לטעמי יותר חזקה, יותר ווינרית. נתניה הרבה יותר אטרקטיבית.

Sir Alex Ferguson, oranfu ו-henry1 אוהבים את זה.
  7. Melikson24 Member

זה בכלל דיון? הפועל חיפה קבוצה הרבה יותר חזקה מנתניה ומבחינת אופי הם שניים רק לנו. כקבוצה הם גם טובים מבית"ר אבל לבית"ר יש כמות גדולה של שחקנים עם יכולת אישית גבוהה מאוד, כך שקשה לשחק מולם. קלינגר עשה העונה עבודה מטורפת בהפועל חיפה מכל הבחינות. לקח אסופה של נחנחים והפך אותם לנמרים. מעניין אותי מאוד מה יהיה בעונה הבאה, מקווה עבורו שהוא לא יסיים כמו קובי רפואה.

8. עידן444 Member

אני מתרשם שהקהל של בית״ר מתחיל להשתנות. הקהל הטוב חוזר למגרשים ונתון, שהאמת שהפתיע אותי, שהובא לגבי המספרים של אוהדי בית״ר בטדי העונה(ממוצע מהגבוהים שהיו)- נותן עוד גיבוי לתחושה הזו.
    כשהקהל של בית״ר גדל, לה פמיליה הופך לאחוז קטן יותר.

אגב, את מכבי ת״א לא מעט נתנייתים שונאים. הבאתי לכך דוגמאות מהשטח מפעם לפעם.
    ולא לשכוח שיש לנו שיר שאומר ״אמרו לי תאהד קבוצה אחרת, אולי הפועל או בית״ר, אבל אני שונא בבונים וגם שונא פטיש מגל״.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  9. סמואל אטו Member

אם היכולת לא מעניינת, אז מה שווה ההישג הזה ועל מה מגיעות ברכות?
    קבוצה יכולה לרדת ליגה ולזכות בגביע וזה אומר הכל. מילא היו זוכים על סמך כדורגל טוב, הם זכו על סמך כלום.

גלץ אוהב/ת את זה.
  10. סיונרה Member

קל להסתנוור מהנצחון של הפועל חיפה, אבל הם בדיוק כמו בית"ר רק הגנתיים יותר. הרבה מאוד אופי ופוקסים.
    גם הערב, שיימן ינסה עד 70 פעם בימין עם 3 שחקנים יריבים מסביבו והוא מעיף לקיבינימט. אבל בית"ר פשוט שבורה והייתה מפשלת גם בגמר מול רעננה.

גלץ ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  11. henry1 Member

למרות שלא רואה את זה קורה, הלוואי ובאמת יהיה שינוי, קודם כל בשבילם וגם בשביל הכדורגל הישראלי. זאת קבוצה שיכולה לגרום לאוהד הנייטרלי לפתח סימפטיה כלפיהם אם רק היו להם אוהדים שיודעים להתעסק רק בלדחוף את הקבוצה (ובזה הם מספר אחת!) ולא איך לפרוץ לאצטדיון לגנוב שלטים או לזרוק אבנים על אוהדים אחרים.

12. Drama2 הסמל מעל הכל

ורמוט היה הגרוש ללירה היום.

מברוק לסרדינים

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הישג שווה המון. עובדה, ראית 10000 אוהדים חוגגים ועוד אלפים שבכו , יבכו ויחגגו. ברכות מגיעות על תואר. אם אתה לא מבין את זה לבד, לצערי יש לך פער שלא ניתן לגישור אודות אהדת כדורגל.
    היכולת לא מעניינת, מחר אף אחד לא יזכור, האמת שכבר עכשיו אף אחד לא זוכר.. זוכרים את השורה התחתונה, הפועל חיפה בצמרת עונה שלמה ולקחה תואר, כנראה שזה לא מקרי.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  14. עידן444 Member

גם אנחנו בים.
    מחנה אימון כבר סגור מלפני חודשיים על התאריכים של השלבים הראשונים באירופה.
    קבוצת כדורגל ישראלית צריכה לסמן מטרה כדי לא להתבזות ולהתרסק. בלי מטרה לא היינו נותנים רביעיות למכבי ת״א, ובית״ר, אני לא יודע אם מנצחים את בני יהודה ולא יודע אם עושים תיקו בסמי עופר.
    אז טוב שסימנו מטרה, אבל תכלס, אירופה לדעתי לא מעניינת את אף אחד. בוא נגיד בשקט ביננו שזה הרבה יותר עול.
    אף אחד לא יודה בזה כי מועדון צריך לשאוף הכי גבוה שאפשר.

המאמנים שלנו אף פעם לא מתרצים אבל אני די בטוח שבלי מכות הפציעות שסבלנו מהן הרבה יותר מהפועל חיפה- לדעתי היינו מסיימים לפניהם.
    במשחק היחיד מולם שבאמת היינו בהרכב מלא(חוץ מדני עמוס אבל הם כמעט לא איימו), ועלי מוחמד עוד היה בשיאו וכולם הימרו שכבר בינואר הוא כבר במחוזות אחרים, וקייטה עוד יחסית היה בעניינים(למרות שהוחלף במחצית בגלל תקרית הפנדל, ועם ברנקו וורגוץ בהגנה, וערן ודיא כמובן(בהפסד היחיד שלנו להם דיא לא שיחק)- פירקנו אותם.

גם אצלנו וגם אצלם עכשיו המבחן הוא מבחן ההמשכיות. אצלנו עושים הרבה יותר כדי לעמוד בו אלא אם יואב כץ פתאום יעשה סוויץ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. סמואל אטו Member

האוהדים שיהיה להם לבריאות.
    אני ראיתי "לא אוהדים" שמברכים את הפועל חיפה ועוד על דברים שהם מעבר לרק זכייה בגביע. כאילו הפועל חיפה זכתה באליפות היום.