גמר הליגה האירופאית - סביליה מחזיקת הגביע!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/11/14.

1. AS R Member

אני זוכר שכשהוא רק מונה למאמן של סביליה (וגם כשעוד היה המאמן של וולנסיה) היו כאן כמה אנשים שירדו עליו.
    מה שהוא עשה השנה פשוט מדהים, קבוצה מאומנת מאוד, עם אופי חזק שלא נשברת או משנה את צורת המשחק גם כשהיא בפיגור. אגב, ההחלטה להמשיך עם ריקו כשבטו החלים מהפציעה היא החלטה אמיצה ונכונה שלו.
    חוץ מזה, אני בספק אם יש עוד קבוצה שיש לה שני חלוצים כל כך דומיננטיים שמשלימים עם זה שהם מחליפים אחד את השני כמעט בכל משחק (ואחד מהם כובש גם כמעט בכל משחק), ועל כך גם מגיע לאמרי קרדיט גדול.
    וזה מבלי להזכיר בכלל את השחקנים שעזבו את המועדון בקיץ ואת המושאלים שהגיעו אליה (אספס, דאולופאו וסוארז) ולא הצליחו להשתלב.

2. Raulito Madridista

http://futbol.as.com/futbol/imagenes/2015/05/27/uefa/1432759294_625342_1432759392_noticia_grande.Xxx

גראנדה סביליה. ספרד ממשיכה לשלוט בכדורגל העולמי ובשנה הבאה תשלח 5 נציגות לליגת האלופות, כל הכבוד. מעבר לריאל ובארסה וגם אתלטיקו שהיא מעין 'דרג ביניים' - גם ולנסיה וסביליה קבוצות מאוד-מאוד חזקות.
    סביליה היא אימפריה, זו זכייה רביעית שלה בתואר, יותר מכל קבוצה אחרת והיה נעשה לה עוול אם היא הייתה 'מסתפקת' בעונה הבאה בליגה האירופית. אנשים יקפצו עליי עכשיו אבל לא אכפת לי - בכל ליגה אחרת סביליה הייתה מסיימת במקום הרביעי. היא שיחקה העונה 60 משחקים ובכל-זאת הצליחה לסיים עם 76 נקודות בליגה - הכי הרבה נקודות איי-פעם לקבוצה במקום החמישי. "סביליה-ליגה", נכתב במארקה ואו-והו, כמה שהם צודקים.

קרלוס באקה הזכיר היום את פלקאו עם תצוגת על של חלוץ רחבה וגם הבכי המרגש שלו על הספסל כשנותרו עוד איזה שתי דקות לשריקה האחרונה. מעניין אם סביליה תצליח לשמור עליו, הוא בטח מלפפון מאוד לוהט וקבוצות רבות לוטשות עיניים אם כי הוא לא צעיר במיוחד.

גמר הליגה האירופית הבטיח ולא איכזב, היה לי ברור שהאוקראינים לא ישמשו כתפאורה מה גם שהשער המהיר תרם להם רבות. דנייפרו גם כבשה שער בדקה קריטי ממש עם הירידה להפסקה אחרי מיקום איום ונורא של ריקו אבל את זה אף-אחד לא יזכור, כמו גם את המשחק המעולה של דנייפרו בחלק מהדקות. הסינדרלה תישאר עם המחמאות ובצדק אך לא יותר, הפער האיכותי עשה את שלו.

אני רוצה להשחיל מילה ככה גם על רייס. מאז הצמד שלו במדי ריאל במשחק האליפות נגד מאיורקה, וחלפו מאז איזה 8 שנים - הקריירה שלו ממש הייתה תקועה. הוא לא שיחק בנבחרת מאז מונדיאל 2006. בכל-מקרה, השנתיים האחרונות בסביליה היו טובות מבחינתו, היכולת של הקבוצה סחבה אותו למעלה והוא סיים את העונה כשחקן לגיטימי ואין מאושר ממנו לזכות שוב בתואר האירופי עם סביליה. עדיין כנראה פספוס כי מדובר בשחקן שהיה לו הכל - בעיטה, מסירה, דריבל - חוץ מהאופי.

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/15
  3. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

מונצ'י ראוי לקרדיט יותר מכל אחד אחר לדעתי. הוא בונה את הקבוצה הזאת שוב ושוב ושוב פעם אחר פעם.

Civil, AS R ו-אלעד אוהבים את זה.
  4. Civil Anti Madridista

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מה אפשר לומר? קראק!

6. Messi#10 Member

סביליה קבוצה מדהימה, השאלה האם היא תוכל לעשות משהו בשנה הבאה בליגה של הגדולות.

7. alexshw Member

אלן מזלצבורג שבכלל עזב לליגה הסינית בינואר ולוקאקו הם מלכי השערים של הטורניר, לא כולל מוקדמות - עם 8 שערים כ"א.
    באקה והיגואין אחריהם עם 7.