גמר ליגת האלופות - לראשונה בהיסטוריה: מנצ'סטר סיטי אלופת אירופה !

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י alexshw, ‏9/6/23.

1. alexshw Member

https://d11p0alxbet5ud.cloudfront.net/Pictures/480xany/0/0/2/1399002_screenshot20230605at16.38.17_581411.Xxx

תאריך: 10/6
    שעה: 22:00
    איצטדיון: אולימפי ע"ש אטטיורק, איסטנבול

מנצ'סטר סיטי מחפשת זכיה ראשונה בליגת האלופות וגם מחפשת את שחזור ההישג של היריבה העירונית משנת 1999.
    פפ כמובן מחכה לזכיה ראשונה באלופות מזה 12 שנים. אינטר עם עבר מפואר בהרבה במפעל(4 זכיות), אך כמובן מגיעה כאנדרדוג מוחלט להתמודדות. מדובר בקבוצת גביע טיפוסית העונה ועל זה בעצם היא בונה מול סיטי.
    האם מכל שלושת הפיינליסטיות האיטלקיות של מפעלים אירופיים, דווקא אינטר תהיה זו שתזכה?

הדרך של מנצ'סטר סיטי לגמר:
    מקום ראשון בשלב הבתים:
    סביליה - ניצחונות 4:0 (ח'), 3:1 (ב')
    בורוסיה דורטמונד - ניצחון 2:1 (ב'), 0:0 (ח')
    קופנהאגן - ניצחון 5:0 (ב'), 0:0 (ח')

שמינית גמר: רייסנבולספורט לייפציג - 1:1 (ח'), ניצחון 7:0 (ב')
    רבע גמר: באיירן - ניצחון 3:0(ב'), 1:1(ח')
    חצי גמר: ריאל מדריד - 1:1 (ח'), ניצחון 4:0 (ב')

הכובשים של מנצ'סטר סיטי:
    ארלינג הולנד - 12
    חוליאן אלבארס - 3
    ריאד מאחרז - 3
    ברנרדו סילבה - 3
    קווין דה בריינה - 2
    רובן דיאס - 1
    ריקו ליואיס - 1
    ג'ון סטונס - 1
    אילקאי גונדוגן - 1
    פיל פודן - 1
    רודרי - 1
    מנואל אקנג'י - 1

המבשלים של מנצ'סטר סיטי:
    קווין דה בריינה - 7
    ז'ואאו קנסלו - 4
    ריאד מאחרז - 2
    פיל פודן - 2
    חוליאן אלברס - 2
    אילקאי גונדוגן - 2
    מנואל אקנג'י - 2
    ג'ק גריליש - 1
    ברנרדו סילבה - 1
    סרחיו גומס - 1
    ארלינג הולנד - 1
    רובן דיאס - 1
    ג'ון סטונס - 1

הדרך של אינטר לגמר:
    מקום שני בשלב הבתים:
    באיירן - הפסדים 2:0 (ב'), 2:0 (ח')
    ויקטוריה פלזן - ניצחונות 2:0(ח'), 4:0(ב')
    ברצלונה - ניצחון 1:0 (ב'), 3:3(ח')

שמינית גמר: פורטו - ניצחון 1:0 (ב'), 0:0 (ח')
    רבע גמר: בנפיקה - ניצחון 2:0 (ח'), 3:3 (ב')
    חצי גמר: מילאן - ניצחונות 2:0 (ח'), 1:0(ב')

הכובשים של אינטר:
    אדין דזקו - 4
    לאוטרו מרטינס - 3
    רומלו לוקאקו - 3
    ניקולו בארלה - 3
    הרניך מחיטריאן - 2
    דנזל דמפריס - 1
    חואקין קוריאה - 1
    האקאן צ'להנוגלו - 1
    רובין גוסנס - 1

המבשלים של אינטר:
    פדריקו דימרקו - 5
    לאוטרו מרטינס - 3
    אלסנדרו בסטוני - 3
    האקאן צ'להנוגלו - 2
    חואקין קוריאה - 2
    אדין דזקו - 1
    רומלו לוקאקו - 1

בונוס:
    לקראת הופעותו של אדין דזקו מול האקסית, רשימת כל השחקנים בגמרים של גביע/ליגת אלופות, שפגשו את קבוצתם לשעבר:
    *הופעות בקבוצה בוגרת/ראשונה בלבד
    1959 ריימון קופה במדי ריאל מדריד מול ריימס
    1991 דראגן סטויקוביץ' במדי מרסיי נגד הכוכב האדום
    1993 ז'אן פייר פאפן במדי מילאן מול מרסיי
    1995 פרנק רייקארד במדי איאקס מול מילאן
    1997 יורגן קולר, סטפן רויטר, אנדראס מולר, פאולו סוזה במדי בורוסיה דורטמונד מול יובנטוס
    2000 סנטיאגו קניסארס במדי ולנסיה מול ריאל מדריד
    2003 אדגר דוידס במדי יובנטוס נגד מילאן. פיליפו אינזגי במדי מילאן מול יובנטוס.
    2004 קושטיניה במדי פורטו נגד מונאקו. הוגו איברה במדי מונאקו נגד פורטו(כמושאל מפורטו)
    2006 ג'ובני ואן ברונקהורסט במדי ברצלונה נגד ארסנל
    2009 ז'ראר פיקה במדי ברצלונה נגד מנצ'סטר יונייטד
    2010 לוסיו במדי אינטר נגד באיירן
    2011 ז'ראר פיקה במדי ברצלונה נגד מנצ'סטר יונייטד
    2013 מאטס הומלס במדי בורוסיה דורטמונד נגד באיירן
    2014 חואנפרן במדי אתלטיקו מדריד נגד ריאל מדריד
    2016 חואנפרן במדי אתלטיקו מדריד נגד ריאל מדריד
    2017 גונסלו היגואין וסמי חדירה במדי יובנטוס נגד ריאל מדריד, אלברו מוראטה במדי ריאל מדריד נגד יובנטוס
    2020 קינגסלי קומאן במדי באיירן נגד פ.ס.ז'
    2021 קווין דה בריינה במדי מנצ'סטר סיטי מול צ'לסי

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/23
  2. רוברטו באגיו31 Member

על הנייר ולפני שהמשחק מתחיל - זה הגמר הכי חד צדדי בהיסטוריה של ליגת האלופות.

באופן אובייקטיבי הסיכויים הם 90 אחוז לטובת סיטי .
    עד כדי כך סיטי פייבורטיים .

כדי לנצח או להגיע איכשהו להארכה - אינטר צריכים לשחק בונקר . מהסוג שמוריניו שיחק ב 2010 נגד ברצלונה של גווארדיולה.

הבעיה שהסגל של אינטר הרבה פחות טוב מזה של אינטר 2010 וגם המאמן הרבה פחות טוב.

הימור שלי : 4-1 לסיטי ( כמובן שאני מאוד מקווה שאני טועה, אני ממש לא רוצה זכייה של פפ וסיטי) .

3. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינת יחסי הכוחות הגמר של באיירן-צ'לסי ב2012 לדעתי היה הרבה יותר חד צדדי. באיירן אז כמובן הייתה פחות טובה מסיטי היום, אבל צ'לסי הייתה חלשה משמעותית מאינטר וגם המשחק היה במינכן. ואיך זה נגמר אז כולנו זוכרים...
    אני חושב שלסיטי יהיה קשה מאוד היום, אינטר לא פראיירים בכלל ויש להם את הכלים לשחק סגור מאוד ולעקוץ בנייחים ואולי גם במתפרצות. גם אם סיטי תנצח, להערכתי זה יהיה בהפרש קטן.

Mamadu אוהב/ת את זה.
  4. alexshw Member

5. Raulito Madridista

אני מניח שמנצ'סטר סיטי למדה את הלקח מהגמר נגד צ'לסי. היא חייבת לשחק בקצב גבוה אבל בלי שטויות. ניקולו בארלה שחקן המפתח של אינטר. הגנה, התקפה, השקט הנפשי, אולי לעשות כמה פאולים מכוערים בתחילת המשחק ולהראות "אנחנו כאן". אם מילאן הייתה בגמר המשימה של פפ גווארדיולה הייתה קלה יותר. אני סקרן לראות את ארלינג הולאנד שנראה לא מחובר לאחרונה, נגד ריאל מדריד כמעט כולם זהרו והוא היה אנמי כזה. הוא צעיר, זה בהחלט יכול לקרות וזה אולי מגדיל את הסיכויים שהיום יהיה ערב מעניין מבחינתו. סימונה אינזאגי ואינטר לא פראיירים, אני גם מהמר שאם סיטי אז על הקשקש. רק שלא יהיה גמר כמו ליברפול-טוטנהאם ש"נהרס" אחרי כמה דקות.

6. VAR Member

באיירן באותה השנה אמנם הגיעה לגמר אבל לא הייתה אז בשיא הכוח. היא הייתה עדיין בתחילת הסייקל שלה, בעונה העוקבת היא הייתה מהקבוצות המרשימות שאני זוכר אבל את 2012 לא סתם היא סיימה בלי תואר. אני גם לא בטוח שאני מסכים שצ'לסי של אז פחות טובה מאינטר של היום. היו שם שחקנים ענקיים שרכבו על אדי דלק אחרונים, בדומה למילאן ב2007.

אם כבר מילאן - ליברפול ב2005 היה אמור להיות גמר חד צדדי באותה המידה רק שיחסי הכוחות היו אז בבירור לטובת הקבוצה האיטלקית. וגם אז האנדרדוגית לקחה.

7. Raulito Madridista

קשה להגיד "שיא הכוח" על באיירן מינכן של אז אבל היא הדיחה את ריאל מדריד שהייתה קבוצה מצוינת ולדעתי הטובה באירופה. היא פשוט קרסה ועשתה במכנסיים במשחקים נגד בורוסיה דורטמונד, גם בליגה וגם בגמר הגביע הדי מביש מבחינתה. היו שם אריאן רובן ופרנק ריברי המסוכנים, בסטיאן שוונשטייגר, דויד אלאבה בשיאו, תומאס מולר, טוני קרוס. לא קבוצה שנראית מושלמת כמו ב-2012-13 אבל אחלה קבוצה. כשמדברים עליה כפייבוריטית ברורה זה נבע גם מכך שהגמר היה ביתי. מריו גומז שלא הייתי מאוהדיו סיים עם 41 שערים באותה עונה..

8. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שבאיירן אז לא הייתה חזקה כמו סיטי של היום (ולא כמו באיירן של 2013), ציינתי את זה. צ'לסי ב2012 הייתה קבוצה זקנה וחלשה, עם כל הכבוד לכוכבי העבר שהיו ברובם הגדול מעבר לשיא. הקמפיין שלהם בליגה היה מחפיר (מקום שישי) וזה לא שבליגת האלופות הקבוצה התעלתה במיוחד (למעט הגומלין מול נאפולי בשמינית). הדרך שלהם לזכייה אז הייתה נס עצום כשהם נפלו בבירור מהיריבות כמעט בכל משחק, והסתמכו לגמרי על מזל ויכולת עילאית של דרוגבה ב5-6 הזדמנויות שקיבל מול השער בכל משחקי הנוק אאוט.
    מילאן ב2007 הייתה בפרופיל קצת דומה לצ'לסי של אז (סגל מזדקן שרובו מעבר לשיא), אבל פרסונלית היכולת של השחקנים שלה הייתה טובה הרבה יותר באותה עונה מצ'לסי של אז, ועובדה שגם כקבוצה הם הצליחו להעלות רמה ולשחק מעולה גם מול יריבות טובות יותר על הנייר באותו קמפיין. גם המאזן העגום של מילאן בליגה באותה עונה קצת משקר בגלל הקאלצ'יופלי שדי הוציא את העוקץ מהקמפיין עוד לפני שהתחיל (ועדיין אם היית מחזיר את הנקודות האבודות הם היו מסיימים קרוב לסגנות).

בקיצור - אין מה להשוות את צ'לסי אז לאינטר של השנה שהיא אולי לא קבוצה חזקה במיוחד, אבל כן סיימה בצמרת הגבוהה בליגה שלה והגיעה לגמר בזכות, אחרי ששיחקה טוב מאוד מול המון קבוצות ברמה די גבוהה (הייתה עדיפה על בארסה בשני המשחקים בבתים, העלימה לגמרי את בנפיקה ברבע ועשתה בית ספר גם למילאן למרות שבתמונה הכוללת העונה מדובר בקבוצות ברמה דומה). ליברפול ב2005 זו דוגמה יותר רלוונטית, אבל אם אינטר בונה על כך שהמשחק יתפתח כמו הגמר ההזוי ההוא באיסטנבול עדיף שישימו מעכשיו את מדליות הכסף.

9. VAR Member

@Captain Canada
    אני חושב שהסיבה היחידה שאתה תופס מאינטר קבוצה טובה יותר מצ'לסי של אז היא העובדה שהיא מגיעה לגמר בכושר טוב יחסית. עד החודשיים האחרונים הם היו לכל אורך העונה מאוד לא יציבים ומאוד לא מרתיעים. המפנה היה כנראה בליסבון (אצל מילאן ב2007 זה היה במינכן, גם כן ברבע הגמר).

צ'לסי ההיא הייתה חלשה והיה לה טונות של מזל אבל אני לא חושב שזה מקרה שהמזל תמיד נופל על שחקנים כמו טרי, דרוגבה, למפארד וכו'. לאינטר אין שחקנים שעשו קריירות כאלה.

Sturridge אוהב/ת את זה.
  10. רוברטו באגיו31 Member

צ'לסי באותה עונה עברה בחצי גמר את ברצלונה של גווארדיולה, זאת הייתה חתיכת התעלות .
    טרי הורחק במשחק השני בקאמפ נואו בכרטיס אדום ועדיין הם הצליחו לעלות בזכות שער של רמירז .
    זאת התעלות ברמה הגבוהה ביותר.

לצ'לסי של אותה עונה היה הרבה יותר סיכוי לנצח את סיטי היום מאשר לאינטר .
    אם תיקח שחקן שחקן ותשווה בין הסגל של צ'לסי באותה עונה לזה של אינטר היום - לדעתי יש אפילו עדיפות לצ'לסי.
    וכמובן שהיו לה שחקנים עם ניסיון ואופי שכמעט אין באינטר היום .

אינטר סיימה העונה במקום השלישי בליגה האיטלקית במרחק 18 נקודות מהמקום השלישי . ממש לא הצלחה .

וכמובן שלא נדבר על זה שבאיירן 2012 קבוצה הרבה פחות טובה מסיטי .

אז הגמר ממש לא היה חד צדדי, אולי הייתה עדיפות קטנה לבאיירן אבל לא יותר מזה .

תראה את יחסי ההימורים בווינר : יחס של 1.80 לניצחון של סיטי ו 5.90 לניצחון של אינטר.

11. cheddar Member

כתוב שם 1.4 שזה נמוך אבל כל יום קבוצות עם 1.4 לא מנצחות יש לאינטר סיכוי

12. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה גמר מאוד חד צדדי על הנייר. 90/10 או 80/20 לא יודע, זה התפלפלויות וזה פחות מעניין. מה שמעניין זה בסוף - כמה אנשים ברחבי העולם מרגישים היום, ערב הגמר, שהם כבר יודעים את זהות המנצחת? כנראה יותר אנשים מאי פעם.

אני בוודאי לא זוכר גמר ליגת אלופות שעורר כ"כ מעט עניין. וזו בדיוק סיטי, זה מה שהיא עושה, בקצרה ובפשטות. כבר אמרתי פה פעם שהגיע הזמן שכולם" יהנו" ממנה ולא רק אוהדי הפרמיירליג.

13. cheddar Member

זה מוסיף עוד לחץ לכתפיים של סיטי שזה משחק על טראבל מאשר אם זה היה תואר בודד בעונה הזאת

14. cheddar Member

דווקא גמר יותר מעניין משנה שעברה שהיה סוג של שידור חוזר .
    מאצ'אפ שאף פעם לא היה חוץ ממשחקי אימון

15. רוברטו באגיו31 Member

אוהדי ליברפול תמיד בטוחים שאם הם לא מגיעים לגמר, זה לא מעניין אף אחד .

למרות שהמשחק אמור להיות חד צדדי, עדיין יש ציפייה שאינטר יעשו נס . זה יהפוך את הגמר לבלתי נשכח .

וכמובן אין כמו שמחה לאיד במידה וגווארדיולה יפסיד .