גמר קופה סודאמריקנה - נאסיונאל מול ריבר פלייט

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏3/12/14.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אז לא לקום ב-1:30 לראות את הגומלין? :)

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10857778_987782404568427_4529586296605833750_n.Xxx?oh=3baffa53d2653e271ce411ed98d2be73&oe=5515D575&__gda__=1426282189_4bd6d707eb1e2f236435292a33fa4f86

ריבר פלייט - אתלטיקו נאסיונל (רביעי, 02:00 שעון ישראל)
    איצטדיון "מונומנטל", בואנוס איירס
    שופט: דאריו אובריאקו (אורוגואי)

הגענו ליום המכריע שבו תוכתר הלילה אחת משתי הקבוצות הללו, ריבר פלייט או אתלטיקו נאסיונל, כמחזיקת הקופה סודאמריקאנה בפעם הראשונה בתולדותיה. שתי הקבוצות נתנו משחק טוב מאוד ועיקש במפגש הראשון במדיין, משחק שהסתיים בתיקו 1-1 די צודק אפשר לומר. בעוד הקולומביאנים שלטו ללא עוררין בחצי הראשון אבל ניצלו רק הזדמנות אחת מיני כמה טובות שהיו להם, בחצי השני היו אלו הארגנטינאים שלקחו יוזמה, הישוו ואף יכלו גם לנצח. יש לציין ששערי החוץ אינם נחשבים בגמר, ככה שלפחות בקטע הזה נאסיונל (או ריבר) ניצלה וכל תוצאת תיקו שתהיה היום (אם וכאשר), תגרור את המשחק להארכה ואם צריך - גם לפנדלים.

ריבר פלייט תחפש לזכות בתואר בינ"ל לראשונה מאז הסופרקופה ב-1997 ותנסה לעשות זאת מול 60,000 אוהדים משולהבים במונומנטל. לריבר יש קבוצה מצויינת ובוודאי בבית מול האוהדים הנהדרים שמשרים אווירת ביתיות שאין באף מקום באירופה, אבל גם ריבר ידעה כמה מפלות במגרשה הביתי כאשר הלחץ היה עליה. ריבר יודעת שהיא צריכה לכבוש כמה שיותר מהר תוך כדי ניסיון השתלטות על המשחק, כי ככל שיעברו הדקות ללא שער של המקומיים, רק יגביר אצלם את הלחץ כדי להמנע מלהגרר להכרעות של מעבר ל-90 דקות. בצד המקצועי ריבר מקבלת חזרה לשורותיה את גבריאל מרקאדו שחוזר מעונש השעייה ויחליף את מאמאנה, אבל תאבד את הבלם הוותיק, ג'ונתן מאידאנה ובמקומו ישחק חרמן פצלה. בשאר העמדות לא צפויים שינויים עם פונסיו וסאנצ'ס מאחורה, פיסקוליצ'י ורוחאס מקדימה ובחוד רודריגו מורה וטאופילו גוטיארס. בניגוד לתחילת המשחק בקולומביה ששם ריבר די קפאה על מקומה לאורך כל המחצית הקראשונה, סביר להניח שהפעם נראה אותה יוזמת ותוקפת הרבה יותר החל מהדקה הראשונה. בריבר מקווים לגמור את הסיפור ב-90 דקות לפני שהם מתפנים למחזור האחרון בליגה הסדירה, שם יש להם עדיין סיכוי (קטנטן) לזכות באליפות.

הרכב משוער: בארוברו; מרקאדו, פצלה, פונס-מורי, ואנגיולי; סאנצ'ס, פונסיו, רוחאס, פיסקוליצ'י; טאו, מורה

http://www.futbolred.com/contenido/suramericana/noticias/final2014/IMAGEN/IMAGEN-14953715-2.Xxx

בנאסיונל יצאו בתחושה לא טובה אחרי המשחק הראשון. נכון שלאור היכולת במחצית השניה, התיקו די שיקף את מה שקרה, אבל גם בקבוצה יודעים שאם אחוז ניצול המצבים (הבעיה העיקרית שלהם העונה) היה קצת יותר גבוה, ריבר כבר לא היתה חוזרת למשחק ואולי אפילו מפסידה את התואר כבר במדיין. עכשיו המשימה הרבה יותר קשה - לנצח את ריבר במגרשה הביתי מול קהל מאוד עויין או לכל הפחות לגרור את המשחק להארכה ואולי אף לפנדלים, למרות שנאסיונל הוכיחה כבר לא מעט פעמים את אופייה במשחק חוץ ולמרות שלא הרבה נותנים לה סיכוי גדול לצאת מהמשחק בשלום, זו לא תהיה הפתעה אם בסוף יהיו אלו הקולומביאנים שיחגגו.
    המאמן חואן קרלוס אוסוריו יקבל לקראת המשחק את הבלם חוסה נאחרה שלא שיחק במשחק הראשון עקב פציעה וכן את הקשר אלחנדרו ברנאל שנפצע ויצא בחצי הראשון בשבוע שעבר. מעבר לכך נאסיונל צפויה לפתוח עם הרכב פחות או יותר זהה, הכולל את אדווין קארדונה ואורלנדו בריו שהיו אחראים לשער בשבוע שעבר וכן את החלוץ לואיס קרלוס רואיס. מי שיפתח על הספסל אבל יתלבש, יהיה החלוץ בן ה-39, חואן פאבלו אנחל, שיסיים את הסמסטר ויפרוש סופית וכמה סימלי שהמשחק הבינ"ל האחרון שלו הוא בין שתי הקבוצות שהוא כ"כ אוהב ושעשה קריירה כ"כ יפה במדי שתיהן. עכשיו רק נשאר להביא את הקופה!!

הרכב משוער: ארמאני; נאחרה, מוריז'ו, הנריקס; בוקאנגרה, מחייה, דיאס; בריו, קארדונה, קופטה; רואיס

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/14
    Franco, yonatan ו-gilad16 אוהבים את זה.
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ריבר פייבוריטית עם יתרון הבייתיות אולי, אבל שימו לב שהקבוצה של גאז'ארדו ניצחה אחוז קטן מאוד ממשחקיה בשבועות האחרונים ולקולומביאנים יש יכולות פיזיות שיעשו חיים קשים לשחקנים כמו פונסיו, רוחאס וחבריהם לחוליית ההגנה.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תקראו לי משוגע אבל אני באמת מאמין שאפשר לנצח את ריבר בגמר בינ"ל במגרש שלי ב-90 דקות ולקחת את זה... :(

5. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ותודה לארמאני...

מחצית ראשונה מאופסת, בעיקר בזכות השוער הפנטסטי שלנו. לי אין ספק ששער אחד לפחות של ריבר יגיע ולכן זה חשוב שאנחנו את ההזדמנויות הטובות והבודדות שלנו לא נפספס, כמו שעשה קארדונה בהזדמנות אדירה מול בארוברו. בסך הכל אנחנו עומדים טוב, מנסים קצת ליזום ולמעט כמה פאלטות בהגנה, אני מרוצה מהחצי הראשון. מקווה שנלחץ אותם קצת יותר בחצי שלהם כי הם מקבלים חופש פעולה גדול מדי וגם לנסות לצמצם את אי הדיוק במסירות, בטח בחל ק המגרש שלנו. אני אוהב את השילוב של קארדונה-רואיס-בריו שעשה כמה דברים יפים, רק שאחד מהם ייכנס כבר לרשת.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

RiverPlate#35 אוהב/ת את זה.
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

ארמאני שמר על נאסיונאל במשחק במחצית הראשונה, אבל לא עוד...

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קודם כל ברכות לאוהדי ריבר, ניצחון צודק, זכייה צודקת, מגיע לכם.

לצערי פתיחת המחצית השניה היתה בעוכרינו בשני המשחקים. חוסר ריכוז של 5 דקות היום עלה לנו ב-2 גולים ובעצם בשלב הזה נגמר השחק. שני שערים שהם העתק אחד של השני וארמאני בצדק צרח שם על השחקנים שלו. שני כיסויים גרועים בהגנה בכדורים נייחים שעלו לנו בגביע. חבל מאוד, מתסכל מאוד, אבל בסך הכל היה לנו קמפיין יוצא מן הכלל בסודאמריקנה. אני חושב שריבר היו טובים יותר בסיכום הכללי כמו שהתוצאה מראה, אבל אני גם חושב שהגביע הזה היה בהחלט בהישג יד אם רק היינו מנצלים טוב יותר את הבית. עם השינויים המתאימים בסגל אולי נוכל לאיים על הליברטאדורס. בכל מקרה, גאה מאוד להיות אוהד של הקבוצה!

npumpido ו-RiverPlate#35 אוהבים את זה.
  9. npumpido Member

אני לא יודע מה קרה לכם, במהלך המחצית הראשונה במשחק הראשון דרסתם אותנו, ואני חשבתי שנצטרך נס לקחת את זה. אבל תכלס שחקני ריבר היו באיזשהו סוג של הלם אז, כי הם לא הזכירו את עצמם בכלום. בכל אופן קולומביה נראית כמעצמת כדורגל בפוטנציה.

10. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

קרה לנו מה שקורה לנו כל העונה - חוסר ניצול מצבים משווע. אני לא אגזים אם אומר ש0-3 לטובתנו במחצית הראשונה היה משקף ולך תדע איך המשחק מתפתח. בסופו של דבר אפילו לא ניצחנו את המשחק שהיה אולי מרים קצת את המורל והתיקו די הוציא לנו את הרוח מהמפרשים. אגב, גם בחצי הראשון במשחק השני היו לנו כמה מצבים לא רעים (קארדונה מול בארוברו למשל) וגם פה לא היה חסר שייכנס הראשון שילחיץ אתכם רק שבניגוד למשחק הראשון, כאן גם ארמאני הציל אותנו מספיגות. בסופו של דבר קשה לבוא לקבוצה בטענות אחרי שנשארנו בישורת האחרונה בכל הטורנירם שלנו, אבל אין ספק שה"חיזוק" שהיינו אמורים להביא התגלה כשחקני חילוש שלא פתרו לנו את הבעיות ובטח לא תרמו לכך. אוסוריו דיבר אחרי המשחק על המנטליות של השחקן הקולומביאני שעדיין לא עשה את הקפיצה לנצח משחקים גדולים והוא גם התייחס גם לדוגמא במונדיאל מול ברזיל ויש מן האמת בעיקר ברמת המועדונים, שפוטנציאלית יכולים להגיע רחוק אבל בד"כ נחנקים במאני טיים.