גרמניה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י RMCF, ‏4/8/04.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

2. קופירוק Member

אני לא שונא גרמנים, אבל אני סולד מהם... אני לא יודע למה, אבל קבוע לי בתת מודע שהם הרעים והם שונאים אותי... בשלב הזה אני ממש לא רוצה להגיע לאוסטריה לגרמניה או לצרפת כי אני פשוט ארגיש שם מגעיל ואני יודע שאני אחפש אנשים שישנאו אותי...

3. E-tam-R Member

דרך אגב יש בגרמניה ארגון שמלמד צעירים גרמניים על השואה ועל איך שהנאצים התאכזרו ביהודים... יענו מלמד אותם שזה דבר רע...
    וקראתי פעם כתבה שהם שלחו לפה בני נוער גרמנים שעזרו וטיפלו בניצולי שואה... בקיצור לא חסרים גם גרמנים שכועסים על מעשי אבותיהם בעבר...

4. Paolo Maldini שחקן ותיקים

אני תומך בדעתו של אורי, יש לעשות הפרדה מוחלטת בין אנטישמים לגרמנים...

אנחנו יותר מדי שומרים טינה לגרמנים הנוכחיים (לא לנאצים בשנות מלחמת העולם ה-2), שלא כולם אנטישמים

5. RMCF Member

אני חדש פה בפורום ואני לא ממש יודע למי אתם מתכוונים כשאתם מזכירים את השם הפרטי....
    אולי תעשו לי איזו רשימה קצרה כדי שאכיר קצת יותר את האנשים הראשיים פה בפורום http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ?

6. John Frusciante Member

זה מסובך מידיי.
    הגרמנים עצמם כמו שטחנו את זה כבר,עם נחמד,תרבותיים,מתייחסים בכבוד לתיירים,מנומסים ,המון כוסיות( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_jokercolor.Xxx ) ובלה בלה...
    אבל אני לא שופט אדם ששונא אותם עד היום, זכותו המלאה, מותר לשנוא,אחרי מה שהעם הזה עשה בעבר הלא כול כך רחוק .
    בכול מקרה,אני לא שונא אותם.אבל לא שכחתי ולא סלחתי!!!
    ואני בטוח שאין יהודי עלי אדמות שסלח לגרמנים ושכח את מה שהעם שלהם עשה ליהודים ולעולם כולו!!!

7. קופירוק Member

אורי= אורי-טוטי מן הסתם..

8. RMCF Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx מן הסתם... ואתה?

9. Kiko Member

טיפשי לדעתי לשנוא את הגרמנים. הם אשמים במה שהאבות שלהם עשו?
    הגיוני לשנוא אדם רק בגלל שהזרע והביצית שיצרו אותו באו מאנשים רעים?

10. Ilan Member

הקטע שכולכם מדברים על יבש...
    אני אתן לכם סיטואציה הגיונית ותגידו לי מה הייתם עושים במצב כזה:
    אתם אחרי צבא, עושים טיול באירופה. בזמן שאתם מסתובבים בפאריז (סתם דוגמא) אתם מכירים גרמניה אחת (לא משנה אם היא כוסית או לא, זאת לא הנקודה) ומתאהבים בה. האם אתם תפסלו אותה בגלל שהיא גרמנייה? בכנות?!?

11. קופירוק Member

אני ערן אבל אתה יכול לקרוא לי קופירוק ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx )
    ויש דיון "הכר את המשתמש כדאי לך להיכנס לשם...
    בקשר לשאלה של אילן (רדליון.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ), אם אני אפגוש גרמניה אחת באיזושהי מדינה שאני אטייל בה והיא לא תפסול אותי בגלל שאני ישראלי אז אני לא אפסול אותה בגלל שהיא גרמנייה..

12. ג'רי בית הלוי Member

אמנם ההכללה של "כל גרמני הוא נאצי" היא מטופשת וצרת אופקים, אבל אצלי ואצל עוד הרבה אנשים בארץ הדבר הראשון שעולה בראש כשאומרים "גרמני" היא "נאצי". אני אוהב את זה? לא, ממש לא, אבל ככה זה.

נכון שגרמניה היא כיום מדינה ידידותית למדי כלפי ישראל, בעיקר בגלל רגשות האשם על מעשי העבר, אבל אי אפשר למחוק את ההיסטוריה לחלוטין. סבא וסבתא שלי לא ממש מתים על דברים גרמניים, ואני אמנם לא מסכים איתם כי אני סבור שלא צריך לנטור טינה לעד, אבל אי אפשר לשפוט אנשים כמוהם שעברו מה שעברו.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה אתם הולכים רחוק מידי, יש לכם אחד בפורום שמתעב גרמנים עד עמקי נשמתו.
    אני לא קונה מוצרים גרמנים, לא נעליים, לא מכוניות(כן כן, אני מעדיף וולו על BMW ומרצדס) ולא שום דבר אחר.
    אורי, מצטער לומר לך, אבל אם אתה, וג'ינולה, וכל איש אחר, חושב שמי ששונא עד היום את גרמניה הוא צר אופק, אתה טיפש.
    בוא תבוא ותאמר לסבתא שלי שאיבדה את האבא,האמא, ומס' אחים ואחיות בשואה, שהיא צריכה לסלוח לגרמניה.
    מצטער, כל עוד הדור של אותם נאצים מתועבים(שעכשיו הם בגילאים 70-80) חיי, אני אשנא שנאת אמת את גרמניה.
    לא אנסע לשם, ולא אקנה מוצרים.
    אולם, אף אחד לא אומר שכל הגרמנים רעים.
    קלאודיה שיפר תורמת בכל שנה מילוני דולרים לאירוגנים של ניצולי שואה, ובטוח יש עוד גרמנים כמוה.
    אבל אצלי השנאה עמוקה וקשה, אין מה לעשות, כנכד של ניצולת וניצול שואה זאת התחושה שאני מרגיש בפנים מאז ומתמיד.
    רק לאחר שאותו דור מתועב ימות, רק אז,אולי, אני אוכל לסלוח לגרמניה.
    עד אז, אני אשנא את גרמניה בכללותה תאבת אמת.

14. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אתה מפסיד אחלה מוצרים. ומה אם אני אגיד לך, שלולא השואה, המשפחה שלי
    היתה מונה עכשיו כפליים? נכון, מה שקרה, זה הדבר הכי נורא שקרה לאנושות,
    דבר שרק עם נואש, כמו הגרמנים בזמנו יכול לעשות. אני לא אלמד אותך את ההיסטוריה
    של ההעם הגרמני, ובטח שלא אנסה לשכנע אותך ואת סבתך לסלוח לעם הזה.
    אבל כשסבתך נוסעת באוטו כמו רנו למשל, היא בוגדת בעצמה. גם אתה, וגם כל האנשים
    בארץ, שמתנגדים בכל תוקף לעם הגרמני, בוגדים בעצמם. כמעט כל אירופה הייתה נתונה
    להשפעתו של הבנדאם הכי מגעיל שנולד. כמובן שאי אפשר להבליג, ותמיד צריך לזכור את הדבר
    הזה, לשמר אותו בזכרון של כל העולם, אבל לנטור טינה, לדורות הבאים שמגיעים מהארץ הנפלאה
    הזאת, תיהיה טעות.

15. Reyes Member

משהו שמתקשר לדיון - ראיתי תוכנית על בחור ישראלי, יהודי, שהתאהב בגרמניה וכשהם טסו לגרמניה להודיע להורים שלה שהם מתכוונים להתחתן, הוא נסע באחת מהרכבות (שאם הבנתי נכון, הסיעה בזמנו יהודים למחנות השמדה) והרגיש כ"כ לא נוח עד כדי פרידה.