גרמניה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י RMCF, ‏4/8/04.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא לא לא.... בלבלת פה שני דברים שונים.

הנאצים הוציאו את הקומוניזם מחוץ לחוק ורדפו אחריהם לאורך כל דרכם. כדי להרכיב קואליציה היטלר וסיעתו השתמשו בדרכים קלוקלות אחרות - הטיית תוצאות, שוחד וקניית הסכמתם של מפלגות בעלות השקפה ימנית דומה לשלהם.

מה שכן, בעת ההתחמשות של היטלר, כשהוא ידע שיתקוף את פולין, הוא ידע שכדאי לו שיהיה לו את בריה"מ של סטאלין לצידו, כי כשכל העולם יגנה אותך, ויבואו להתקיף אותך, עדיף לך שבינתיים הרוסים לא יהוו איום עליך, בעיקר לאור העובדה שהם גובלים בפולין.
    לכן הנאצים חתמו עם סטאלין את הסכם ריבנטרופ - מולוטוב (כן, ההוא עם הבקבוקים, הוא היה שר הביטחון הרוסי ואילו ריבנטרופ היה שר הביטחון הגרמני), שהיה הסכם חשאי ובמסגרתו הוסכם שהיטלר יכבוש את פולין ב-1.9.1939 בעוד שבריה"מ תעלים עין, וככה - בלי ללכלך את הידיים, תקבל חצי מפולין.
    כמובן שהם לא ידעו שהיטלר עדיין רואה אותם כחוטבי עצים ושואבי מים, שבסופו של דבר יתקוף גם אותם - מה שהוא לא ידע, שהעיר סטאלינגרד תהיה מחומשת בהמון סובייטי, שליד האיזורים האלה יש ערבות ארוכות עד אין קץ שהטמפרטורות שלהם כבר מזמן ירדו מתחת ל-0, ושם פלוגות שלמות יקפאו למוות, כשבמקביל בעלות הברית יסגרו עליהם מכיוון צרפת.

אני פריק של היסטוריה, אין מה לעשות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

2. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אכן גיא צודק, כאחד שגם אוהב היסטוריה, הוא דייק בהכל.

ושוב אני אומר, אותו דור מתועב של נאצים חיי ונושם היום בגרמניה, וכל עוד הוא חיי, אני אשנא את גרמניה.
    כל עוד אותו דור הוא חלק מגרמניה של היום, אני אשנא את גרמניה בכל מעודי.

נ.ב
    בחלק מהתגובות נראה כאילו אתם באמת חושבים שניצולי השואה אמורים לשכוח לגרמניה או לסלוח להם?
    סבתא שלי איבדה את הוריה ורוב האחים שלה בגיל 16 בשואה, יש לה נכות ברגלים כתוצאה ממה שעבר עליה בצעדת המוות, כדורי השינה הם הדברים היחידים שנותנים לה לישון בלילה ומרחיקים את הסיוטים, ואתה מבקש ממנה לסלוח?
    אתה אומר שהם צרי אופקים? טיפשים?
    סלח לי, אבל אם ואחד מאיתנו (חס ושלום) היה מאבד את משפחתו, נזרק מארצו וביתו, עובר התעללותקשה ביותר, מגיע למצב על סף המוות, ובסוף ניצל כדי לגלות שמהארץ, הבית, והמשפחה לא נשאר לו שום דבר, השנאה לגרמניה הייתה נשארת בתוכו לעד.

3. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

וויכוח מיותר. זה נקודות ראיה שונות.

4. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

בתור אחד שגדל ברוסיה אני יודע שהסטוריה זה דבר מאוד גמיש, עם אין ספור גירסאות. אני אישית בוחר בגירסה של ויקטור סובורוב.

באמת אין לנו זכות לשפוט את ניצולי השואה על השנאה שלהם כלפי הגרמנים.

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

כנראה שאתה מרוכז רק בלהוציא את זעמך בגרמנים ולא קורא בברור את מה שאחרים כותבים.

אז בשבילך אני אחזור.

אסור לשכוח את מה שקרה בשום פניו ואופן. להפך, חייבים לזכור ולהעביר את זה הלאה. חייבים, כדי שמקרה כזה, או מקרה דומה לא יקרה בשנית.
    מה שקרה לסבתא שלך, קרה לעוד הרבה משפחות, וזה דבר רע וכואב שילווה את סבתא שלך לאורך כל חייה.
    בעצם זה כן מלווה אותה, הכעס, השנאה, תמיד במחשבות שלה. וחיבים להבין אותה, מה שקרה לה, זה הדבר הכי נוראי שיכול לקרוא לאדם. אבל אתה יודע למה גורם כעס ושנאה? לכך שאדם נסגר בעצמו, שום דבר לא מעניין אותו, הוא רואה רק תמונות ברורות של מה שהוא רוצה לראות. ושוב אני חוזר, זה מובן מעיליו, ובשום פנים ואופן לא אני ולא אף אחד אחר ישפוט אותה. אבל, השינאה והכעס הזה גורם לה להיות צרת אופקים. ואני אחזור שוב, אצלה זה מובן, אבל לנו הדור החדש, זה לא. אנחנו צריכים להבין מאיפה זה בא, ומי אשם. לנו אין סיבה להיות צרי אופקים. וכן, לומר אני שונא כל גרמני, זה צרות אופקים. ויותר מזה טפשות וחוסר צדק. אז למה שקורא לך אני אקרא - שנאה עיברת, מכיוון שאתה לא מוכן לפתוח עיינים למה שקורא בעולם, לדברים שהשתנו, אתה שפוט חי את השנאה של סבתא שלך, זה הכל.

ותחשבו על זה...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/8/04
  6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדור החדש, שלנו, זה שאתה מדבר עליו, ברובו, רואה את השואה כהיסטוריה, כדבר שקרה ועבר, וכדבר, כפי שאני שומע הרבה "שאסור שיקרה שוב".
    נראה כאילו כל אדם מהדור שלנו, מהדור "החדש", שרואה בשואה היסטוריה עתיקה, מוסיף, כדי לא לפגוע, ואולי כי הוא התרגל מהחברה, את הסיסמא "חייבים לזכור כדי שזה לא יקרה שוב".
    זה מובן מעליו, כמו שמובן מעליו בשבילי, שניצולי השואה, וכן, גם דור שני ושלישי, ישנאו את גרמיה על מעשיהם.
    גרמניה, כמדינה, ואני מבליט, כמדינה, עשתה את המעשים האלה.
    לא מדובר על 5 אנשים שביצעו את כל הרציחות, מדובר על מיליונים.
    משום מה לאנשים יש נטייה ליחס הכל להיטלר, גבלס, ולשאר המובילים בחברה הנאצית, אבל בשבילי, החייל הנאצי שהכניס יהודים למשרפות, גרוע באותה מידה כמו היטלר ימח שמו.
    בעצם העובדה שמייחסים את המעשה לאותם מנהיגים, ומזכירים שוב את נושא המניפולציה והתעמולה באותה תקופה, מנסים להמעיט את המעשים של יתר החברה.
    אנשים,תפנימו, מילוני אנשים,לא עשרות, לא מאות, מיליונים, גרמנים, לפני פחות מ60 שנה, ניסו להשמיד את העם שלנו.
    אני יודע שזה נראה לכם היסטוריה, אבל זה לא.
    60 שנה, זה הכל.
    אותו דור מתועב חיי ונושם היום בגרמניה ולא יעזור לך אורי עם תתמקד בתיירת גרמניה נחמדה שפגשת בקיץ ולא התייחסה אלייך שונה כי היית יהודי.
    אותו דור חיי היום, מקיים חיי חברה, מצביע בבחירות ולוקח חלק בחיים שם.
    וממש לא משנה לי אם הם "התפכחו" לאחר המלחמה כפי שגיא אמר(שוב תירוץ).
    מה, רק אם היטלר היה חיי היום בגרמניה הייתם מבינים?
    מה,אתם צריכים שישארל תמצא הוכחה שהסגן של היטלר, או האיש שהיה מקורב אליו, חיי שם חיים טובים ונטולי חרטה כדי להבין?
    אותו דור חיי היום בגרמניה, תכניסו את זה טוב טוב לראש.
    השואה קרתה רק לפני 60 שנה, והאנשים ששלחו יהודים למשרפות, שתכננו את הרציחות של המילונים, עדיין חיים שם.
    אתם יכולים להתעלם מזה, להתמקד בשאר החברה הגרמנית, אבל זה לא ישנה את העובדה הזו.
    טיפשות תהיה להתייחס לשואה כיסטוריה עתיקה, ולתרץ בתירוץ הקבוע "לזכור ולא לשכוח".
    אז ברור שאנחנו נכזור, וזה יזכר גם עוד מאות שנים, וברור שזה לא יחזור, כי בשביל זה נוצרה המדינה, כי אנחנו לא ניתן לזה לחזור, אבל כניראה מה שלא ברור לכמה אנשים כאן, שאותו דור חיי היום בגרמניה.