דודו אוואט? לנבחרת?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ג'רי בית הלוי, ‏31/8/02.

1. juva Member

תראה, שוערים אמורים להפוך את השחקנים שלידם ליותר טובים, תראו לדוגמא את מנצ'סטר יוניטד, ההגנה שלהם תמיד הייתה גרועה לא?! אבל ששמיכל שיחק שם, ה"נוולים המכוערים"(לפי מילות פולדאש) שיחקו יותר טוב ממה שהם באמת...השוער הביא לשחקנים ביטחון ומנצ'סטר ספגו "הרבה פחות"

ככה גם שטראובר, השחקן המנוסה היחיד שהיה לצידו הוא וג'ינסקי, והוא שיחק לפעמים כקשר אחורי...ככה שהוא "נאלץ" להסתדר עם שחקנים כמו בן חיים, סטורול, מני לוי(בתחילת העונה) רובם היו צעירים חסרי נסיון, היום מדברים על אחד מהם(חוץ מוידוקה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx ) כאחד הבלמים הטובים בישראל...אבל בן חיים לא היה מצליח אם לא היה לו ביטחון מלא בשטראובר, אם היה שוער שהוא לא היה בוטח בו אז הוא היה נלחץ יותר ועושה יותר טעויות...

ככה שהעבודה של שטראובר הייתה גם לתת לשחקנים אחרים ביטחון, אוואט, לדוגמא, היה שוער טוב, בגלל שהיה לו ביטחון בשחקנים סביבו, גרייב ובן שמעון שיחקו לידו, בבאנדו וקייסי, הוא משום מה לא ממש בוטח ובגלל זה עושה טעויות...

2. Ilan Member

הבעיה של אוואט היא גם חוסר יציבות- הבנאדם נתן מחצית מדהימה במינכן- וקיבל אחריי זה שבעייה... ככה שאי- אפשר להיות תלוי בו...
    ושאני חושב על זה... אני מבין את חוסר היציבות שנובעת מחוסר- הבטחון שלו... ואחד הגורמים המשמעותיים לחוסר- הביטחון שלו זה העובדה שהוא בצל של דוידובי'ץ... וכל הזמן משווים אותו אליו ותחשבו על זה.. הוא יודע שהוא עדיפות שנייה... כיאלו הוא יודע שהוא לא היה בחיפה, והוא בחיפה רק בגלל שדוידובי'ץ לא שם... וזה לדעתי אחד הגורמים הרציניים לחוסר- הביטחון שלו...

3. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

המשחק לא היה במינכן... הוא היה בדורטמונד...

4. דל-פיירו המלך Member

חחחחחח יובה-לא רק וידוקה חושב שטל בן חיים וסטרול הם חרא של שחקני הגנה-הם פשוט גרועים!!!
    עכשיו גרנט זימן אותם,אני מאד מקווה שיפתחו בהרכב ויעשו כמה בושות למרות שאל תצפו ל7-0 כי זה עדיין רק לוקסמבורג!!!
    אני הייתי מזמין אפילו את אלון חלפון ולא את שני הגרועים האלה ואולי את אורי אוזן ואת טל חן!!!

5. ג'רי בית הלוי Member

הוא היה בלברקוזן

וכל מה שאתם אומרים על בן-חיים וסטרול זה נובע משנאה עיוורת למכבי ת"א. הם בלמים מצוינים, ואני לא אומר שלא היו להם שגיאות העונה, אבל אם אתם מסתכלים על הגיל שלהם, ועל היכולת המצוינת שלהם בכל העונה, אתם רואים שאין סיבה סתם להשמיץ אותם כמו שאתם עושים

6. AFC Member

אוקי אני רוצה להבהיר כמה דברים :

1. רדליון אדיוט.

2. איציק קורנפיין נתן עונה נהדרת, זכור לי שהוא עלה מול מכבי ת"א פצוע ועצר בעיטות מדהימות, זה שוער גם מנהיג, הוא הכי טוב בארץ באחד על אחד, יציאות מושלמות, זינוקים טובים ואינסטינקטים של חתול. גם אם רדליון יצפה בכל קלטת של השנתיים האחרונות הוא לא ימצא טעות אחד קשה של איציק קורנפיין לעומת אוואט ודוידוביץ' (שהאמת לא שווה לזין).

3. טל בן חיים וגדי ברומר, בתחילת עונת 01-02, רצו לאליפות. בן חיים טועה וברומר מתקן. יום אחד ברומר נפצע, ואבי סטרול, הבלם האיום והנורא הזה שזומן לנבחרת מסיבה לא ברורה, נקרא לעזרה. בתקופה ששני הליצנים האלה עמדו בהגנה ללא גדי ברומר שיחפה עליהם, מכבי הפסידה 5 משחקים ברציפות וסיימה בתיקו עם קרית גת. שטראובר לא עזר, הפועל פ"ת, מכבי נתניה, מ.ס אשדוד, מכבי חיפה, הפועל ת"א וקרית גת לא התקשו מול צמד הליצנים העלוב, ומכבי הייתה מושפלת.
    זאת הבעיה שהייתה לאיציק קורנפיין.
    לפני שאלי כהן בא ולבית"ר היה את אברמוביץ', בית"ר הייתה צריכה להסתמך על תומר אזולאיאיתן מזרחי ופאפורה בהגנה. לא צריך להוסיף. אוליבר קאן עם הגנה כזאת ללא ספק יספוג בערך שער אחד למשחק.

4. המשחק היה בקייזרסלאוטרן, ושם בן חיים וחברו הטוב מירוסלאוב קלוזה חגגו על ישראל. לפי איך שהליצן הקטן שיחק, נראה שהוא מכר את המשחק.

5. אני רוצה לציין שאברם גרנט מטומטם, בכך שהוא זימן את טל בן חיים. הוא רוצה לספוג עוד שביעיה, שיזמן את בנין ואת כל מכבי ת"א.

7. Ilan Member

א. לא אכפת לי מהשחקנים של מכבי ת"א מדברים פה על שוערים...
    ב. אם איציק קורנפיין האדיר הזה היה שוער כ"כ טוב אתם לא הייתם כבר שלוש שנים בעונות כ"כ גרועות... ועל תגיד לי שזה אשמת השחקנים כי למכבי ת"א היה השנה שחקנים ששיחקו חרא אבל שטרובאר הביא להם מקום שלישי...
    וקורנפיין ה-"אדיר" כמעט הוריד אותכם ליגה...
    קורנפיין לא חתול- במקרה הטוב הוא אוכל נמלים...
    תיהיה בטוח שאלימלך, שטרובאר ודוידובי'ץ הרבה יותר טובים ממנו...

8. AFC Member

רגע רגע רגע...
    אתה קראת לאיציק קורנפיין אוכל נמלים?????
    בן אדם שיש לו בקבוצה את דודו אוואט וניר דוידוביץ'?
    בכל מקרה כבר הסברתי מדוע בית"ר ירושלים הייתה גרועה במשך שנתיים ולא שלוש, כפי שאמרת.
    יש 5 סיבות : גד זאבי, אלי גוטמן, אברם לוי, שמעון באט וחיים אבידן.
    אם מוסיפים את סאביץ' וסטוינובסקי בהגנה את את אזולאי ופאפורה כבלמים אז - גם אם אוואט ושטראובר היו ביחד בשער של בית"ר הם היו סופגים לפחות 3 שערים למשחק.
    תן לי להזכיר לך שבעונה ההיא איציק קורנפיין הביא יכולת אלוהית והתקשורת זעקה בפני נילסן (ה.ב.ז) שיזמן את איציק לנבחרת.
    בשנה האחרונה איציק קורנפיין עשה כל מה שציפו ממנו ואפילו יותר.
    אבל מה לעשות שהוא נפצע כל עונה, גולן מלול נכנס לשער וספג 22 שערים ב15 משחקים, זו הסיבה לעונה הגרועה.
    ובגלל שקיבלת תשובה מספקת אני מבקש ממך לא להגיב לדברי ולסיים את הויכוח הזה.

9. Ilan Member

טוב אבל יש לי משהו להוסיף... אתה בעצמך אמרת- שקורנפיין כל שנייה נפצע... זה אומר משהו עליו- ועל גילו- ובגלל זה צריך בנבחרת שוער צעיר (אחד הסיבות... ). כדיי לא להיות תלוי בשוער שפעם בריא ופעם פצוע... .

10. ראול המלך Member

קורנפיין קיבל שתי הזדמנויות במבחרת ועשה לעצמו בושות במשחקים האלו

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

השוערים הטובים בארץ הם שביט אלימלך וקורנפיין.

שביט צריך להיות השוער הראשון הוא פשוט הכי טוב.

12. דל-פיירו המלך Member

ניצן-אתה חושב שמה שאני אומר על בן חיים וסטרול בא משנאה למכבי תל אביב ומה שהיא מייצרת אבל אתה טועה בהחלט!!!

אני חושב שגל פיליאן הוא קשר טוב שיכול בעתיד להיות שחקן מפתח באחת הקבוצות בארץ!!
    אייל שן הוא קשר אחורי מצויין והשנה בגלל הפציעה של זיתוני אני מקבל הרבה דקות שיעשו רק טוב למכבי ולו-הוא בהחלט צריך לשחק בעתיד בנבחרת ולהיות "טל בנין בימיו הטובים" הבא!!
    ראובן עובד הוא קשר-חלוץ מדהים,יצליח בנבחרת בלי שום ספק,רק שלא יתערב בצרות,וישחק באירופה,אין לי ספק!!
    סיאם אבו סאלם ועוד צעירים טובים ששכחתי את שמם שמככבים בזמן האחרון בתל אביב-אהה כןן-אלי ביטון שיכול לגדול שחקן נחמד אם ישפר את הדברים החלשים שלו!!
    ברוך דגו המצויין שגם יצליח בנבחרת אבל יצטרך להתרחק מצרות כמו בעבר אם ההשעייה מהנבחרות!!

אז אין לי שום בעיה עם הצעירים של תל אביב,אני חושב שהם מצויינים אבל מתוכם שניים לפי דעתי לא יצאו מוצלחים וזה קורה,אם קלינגר רוצה לשחק איתם אז אין לי בעייה-זאת תהיה רק בעייה שלו,של כשלוני ושל אוהדי ההצלחות!!!
    אבל שגרנט לא יעיז לזמן אותם שוב לנבחרת שלנו!!

13. AFC Member

הוא קיבל הזדמנות מול רוסיה, ועשה שתי הצלות יפות, ומול צ'כיה ספג רביעיה די משפילה, זה נכון.
    אבל שוערים אחרים, כמו דודו אוואט שספג חמישיה ושביעיה, ולירן שטראובר שגם כן לא יכול להתהדר ברקורד שלו, וניר דוידוביץ' שיש לו חלק נכבד שאנחנו ראינו את המונדיאל מהבית, לא ראויים יותר ממנו למקום הזה.
    קורנפיין נתן שלוש עונות ממש נהדרות והציל קבוצה שלמה. השוער הזה עדיין מצוין ובינתיים הוא ואלימלך הטובים ביותר בישראל. ניר רחמין פותח במקום אלימלך אז קורנפיין צריך זימון לנבחרת. תנו לו הופעת פרידה מכובדת בנבחרת, כמו כל שחקן גדול, כדי שסוף סוף שחקן ייזכר בפנתאון ההסטוריה של הנבחרת, והוא לא יהיה מהתל אביביות ומכבי חיפה הפרוטקציונרים.

14. Uli Uli Member

מעניין מה וידוקה היה אומר אם קורנפיין היה משחק במכבי חיפה ואוואט בבית"ר....

15. Roy Member

וידוקה ידידי הצעיר,

ברצוני להזכירך שזה לא "שתי התל אביביות ומכבי חיפה הפרוטקציונרים"

בעונת האליפות שלכם, ב-96/97 או 97/98, חקוק לי בזיכרון שמתוך 11 שחקני הרכב של בית"ר, 8 זומנו לנבחרת

ואלה שמות- קורנפיין, אמסלם, דומב, אבוקסיס, טלסניקוב, זוהר, חרזי ואוחנה

הם זומנו, יכול להיות שחלק לא שיחקו, אבל הם זומנו, מכיוון שאז בית"ר היתה הטובה בליגה והגיע להם
    עובדה שאז זה לא היה "בגלל פרוטקציות" אלא בגלל שבית"ר פשוט היתה טובה

אז היום אין כמעט מזומנים מבית"ר, לא כי דופקים את השחורים, אלא אולי כי אתם לא מספיק טובים?... חשבת על זה?...

וקורנפיין אני לא זוכר את המשחקים שנתת את הדוגמאות שבהם הוא שיחק, ואני גם לא חושב שהוא שיחק במשחק נגד צ'כיה, אבל גם אם כן, שכחת משחק גשום בחורף ירושלמי באיצטדיון טדי נגד יוון, באותה עונת אליפות, שבה קורנפיין עמד בשער במשחק שהסתיים בתיקו 1-1.