דיוויד בקהאם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏22/10/08.

1. THE STRETFORD END Member

בועזיניו

אני מניח שהוא טס לארה"ב בגלל כמה סיבות:

א.הכסף,הוא מרוויח שם יותר מכל כדורגלן אחר אי פעם אני חושב.
    ב.אתגר אחר,שונה,לא עוד במות הכדורגל האירופאי,כן אולי לנסות ולבנות ולגרום לפריחה מחודשת של הכדורגל האמריקאי,על זה הוא דיבר,על זה לא מעט פרסומות הכדורגל בטלוויזיה שלו,קידום המשחק,הכרת המשחק בארה"ב,
    לך וגם לי זה תמוה משהו,הרי הוא יכול היה להמשיך לשחק במדריד או בכל מקום גדול אחר
    אבל הוא בחר משהו שונה,אז לנו זה מוזר,לו זה טבעי יותר,כי הוא השתנה כאדם,לא עוד בקהאם השקט אלא בקהאם המיוחצן כל-כך,בקהאם איש העולם הגדול גם בקו המחשבה שלו,אי אפשר לשנות את זה,
    זה האיש,
    וכל מה שהוא עשה,פסול זה לא,ממש לא!!!
    לא פופלארי,תמוה,מה שזה לא יהיה,אבל הוא הולך אחרי החלומות או הרצונות שלו,זכותו.
    אז זה אתגר מקצועי מסוג שונה ועדיין וואחד אתגר.
    ג.אולי לחץ מצד אשתו,היא הלכה אחריו כמה שנים למנצסטר ומדריד,אולי הפעם זה היה הזמן שלו לתמוך בה ובקריירה שלה כשעל הדרך הוא ממשיך לשחק,אומנם בליגה שונה לגמרי ובכל זאת,אולי.

הסיבה הגדולה ביותר שבקהאם חוזר לשחק כמה חודשים במילא(ולהזכיר,זו בסך הכל השאלה לכמה חודשים בזמן שהליגה בארה"ב נמצאת בפגרה) זו נבחרת אנגליה,
    הוא חייב להמשיך לשחק ולהראות בכדי שימשיך לקבל אשראי מקאפלו,
    לא סתם הדיווחים מספרים כי לקאפלו היה מעורב בעניין.

בקיצור,
    אנשים באים לראות אותו כי הוא כוכב,סבבה,זו גם דרך למשוך אחריו קהל בתקווה שדרכו הם יתאהבו במשחק,
    זו המטרה שלו והמספרים מראים עלייה לעומת העבר,
    זה אולי לא יתפוס או עדיין לא תפס כמו שהוא ואחרים חשבו ורצו,
    אני סקפטי לגבי העניין הזה בגדול אבל לבקהאם יש את הביצים לנסות ועל זה מגיע לו קרדיט נוסף.

ולסיכום,גם בארה"ב על המגרש ובאימונים בקהאם הוא אותו בקהאם השחקן הטוב,המקוצען למופת,
    גם בארה"ב הוא ממשיך לצאת לקניות וללכת לאירועים שלא קשורים למשחק,
    בדיוק כמו שעשה במנצסטר ומדריד,
    אז אולי כדאי שפעם אחד ולתמיד ירדו מכל הקשקשת הזו של סל הקניות שלו.

2. Landon Donovan Member

סתם שתדע - בעונת האליפות האחרונה של הגלקסי ב-2005, ממוצע הצופים שלה היה 24,000 צופים. עונה אחר-כך לוס אנג'לס קרסו ולא העפילו לפליי-אוף, והממוצע ירד ל-20,000. העונה הוא עומד על 25,000. לפחות איך שאני רואה את זה, מרבית האוהדים ה"חדשים" הם בעצם אוהדים ישנים שחזרו כי הם חשבו שהגלקסי יקרעו את הליגה. כמו שבעונת ה"גלקטיקוס" של מכבי ת"א הם מכרו הרבה יותר מנויים.
    http://sports.espn.go.com/espn/wire?sectio...ccer&id=2728604
    כמו שנכתב פה מעלי, הסיבה שהוא עבר בהשאלה היא משחקה של נבחרת אנגליה במוקדמות המונדיאל באפריל, וככל הנראה קאפלו עומד מאחורי הרעיון.

3. בועז Member

הציטוט של בקהאם הוא די צפוי, הרי לא ציפית ממישהו שיגיד "באתי לקחת לכם כסף ותהילה, ואז אני בורח לאיטליה כדי לשחק כדורגל ברמה גבוהה באמת, כזו שתשאיר אותי ברמות הגבוהות באמת"...

יש הרבה סיבות, הסיבה האמיתית שעומדת מאחורי הרצון להשתייך לנבחרת, היא האהבה האמיתית שיש לבקהאם לנבחרת אנגליה ולמשחק הכדורגל עצמו. הוא הושאל למילאן כדי להיות בכושר מספיק טוב לשחק בנבחרת ועל זה מגיע לו כל הכבוד, אבל להאחז בסיפורים כאילו המניע של בקהאם למעבר הארור הזה לארה"ב היה לנסות ליצור שם תרבות חדשה סביב הכדורגל, או לנסות לטפח את הענף, זה קצת תלוש מהמציאות.

4. THE STRETFORD END Member

בועזיניו

למה הנסיון לטפח שם את הכדורגל הוא תלוש מהמציאות?
    זה מה שקורה בשטח,מצליח יותר או פחות זה עניין אחר או שרק בסוף התקופה שלו שם יהיה פייר לשפוט הצלחה מול כישלון,
    אבל הוא עושה משהו בעניין ובסך הכל,
    עצם העבודה שיש עניין יתר כבר עכשיו,גם בארה"ב ואפילו פה כלפי העניין אומרת דבר אחד,הוא הצליח במשהו.

5. בועז Member

אני לא בהכרח אומר שהניסיון עצמו לעורר את הענף הוא תלוש מהמציאות, אני טוען שאני לא כל כך בטוח שזה היה מה שהניע את בקהאם לעבור לשחק בארצות הברית.
    יש עניין יתר, אין עניין יתר, זה לא משנה, בקהאם חתם על החוזה הזה כשנראה היה כבר שהסיפור שלו בריאל מדריד גמור. כמו באטיסטוטה שעבר לשחק בקבוצה ערבית, כמו עוד רבים וטובים שכבר נמצאים אחרי שלב השיא בקריירה, גם בקהאם עשה 1+1 וגילה שמונחת לו על השולחן הצעה כלכלית מדהימה שלעולם לא תחזור. הוא יורד שם לגליצ'ים באימונים, הוא עדיין רוצה לנצח? כל זה רק בגלל האופי הנהדר שלו ככדורגלן והיסודות הנכונים שקיבל, אבל ההחלטה לעבור לשחק בליגה בארצות הברית, פגעה בעיניי לפחות בסיכויים שלו להכנס לרשימה של הגדולים ביותר(כמו שאמרתי, בקלות הייתי מכניס אותו לרשימת 20 הגדולים באנגליה, אבל לחמישייה הראשונה לא ולא. והיה לו סיכוי להיות אחד כזה אם היה נשאר בריאל או חוזר לאנגליה).

6. Raulito Madridista

http://img119.imageshack.us/img119/5319/20803281if9.Xxx

אני חייב לומר שהעזיבה של בקהאם לארה"ב דיי הפתיעה אותי. הוא חתם על החוזה שם בזמן שהיה מסוכסך עם קאפלו, ולדעתי הוא היה צריך לחכות, הוא היה נמהר מידי. זה דיי צרם לי שהוא נמחק ככה ממפת הכדורגל, בריאל מדריד כן היו מאריכים לו את החוזה ואם הוא רצה לשנות אווירה אז הוא יכל להגיע למועדון גדול אחר, אבל כמובן שהכסף שיחק פה תפקיד חשוב. הוא העדיף מזומנים על פני כדורגל טוב. בקהאם יכל לחכות כמה שנים עם ההצעה, אני בטוח שהוא היה זוכה לסכומים דומים גם שלוש-ארבע שנים אחרי, כי מה שמשך את גלאקסי זה המותג בקהאם ולא היכולת שלו כשחקן. בקהאם השתפר מאוד במהלך חצי העונה האחרונה שלו בריאל מדריד והיה גורם לאליפות, אבל בגלאקסי היה הולכים עליו גם במידה והיכולת הייתה רעה.
    מצד שני, בקהאם מראה כל פעם רעב גדול לשחק, הוא לא שבע מעולם למרות שזכה בהמון תארים. הוא לא מפסיק לרוץ ומגלה מחוייבות גדולה לכל קבוצה. גם במנצ'סטר יונייטד וגם בריאל מדריד הוא הראה המון ממוסר העבודה הגבוה שלו וזו גם אחת הסיבות שהוא היה אהוד ונערץ יותר משחקנים שהיו בפירוש יותר מוכשרים וגדולים ממנו. בהתחלה לא רציתי כל-כך לראות את בקהאם בריאל כי פשוט לא היה בו צורך, פיגו סיפק עונה טובה וגם לא הריח לי טוב כל העניין של לנסות לדחוף אותו לקישור האחורי, זה לא מתאים, אבל אני חייב להגיד שפשוט אהבתי אותו והיה כואב לראות אותו עוזב, לפחות הוא עזב בטעם טוב כי זה כל-כך מגיע לו!; אם כל שחקן בריאל מדריד היה מראה מחוייבות כמו בקהאם, אין מצב שהמועדון לא היה נשאר שלוש שנים ללא תארים. מעבר להקרבה, זה גם החיוך והאופי שלו מחוץ למגרש.
    אני חושב שבקהאם הבין כשטעה ואם זה היה מתאפשר לו הוא היה חותם במילאן ליותר זמן. היה ברור לבקהאם שההחלטה שהוא לקח מלאה בסיכונים ושהוא יאכל את הלב על כך שהוא לא בפיסגת הכדורגל האירופי, אלא שבטח שהוא חשב לעצמו שהעידן שלו בארה"ב יהיה יותר מוצלח גם מבחינת הכדורגל, הקבוצה שלו כשלה לפי מה שהבנתי וגם בקהאם החמיץ שם מספר משחקנים עקב פציעה. הנבחרת חשובה לבקהאם והוא יעשה עבורה הכל, הוא רוצה לשבור את שיא ההופעות וגם הפעם באמת יש תחושה שייצא משהו טוב מהנבחרת, אבל גם הרעב לכדורגל גדול חזר לו, לפחות למשחקים גדולים כמו דרבי או בגביע אופ"א.
    בקהאם אומנם לא מצוי בכושר משחק טוב כמו בעבר וגם אני לא אתפלא אם הוא איבד עוד קצת מהזריזות(דבר שמעולם לא אפיין אותו עם הכדור), מהדיוק במסירה או הסיומת, אבל עדיין הוא יכול להועיל למילאן כקלף מהספסל. כמובן שהוא גם יימכור הרבה חולצות ויכניס לקופת המועדון הרבה כסף. אני כן הייתי רוצה שיהיה לי שחקן כמו בקהאם על הספסל במידת הצורך, שחקן עם חוכמה ומנהיגות שיהיה במעמד נמוך בסגל אבל יוכל לסתום חורים.
    אני מקווה שנראה את בקהאם ממשיך במילאן וזו לא תיהיה השאלה מצחיקה באמת לשלושה חודשים, למרות שמסתמן שזו האופצייה היחידה, או שנראה אותו פורש במדי מנצ'סטר יונייטד אם זה יתאפשר, לשם סגירת מעגל. שייקבל את חולצה מספר 7 כאשר רונאלדו יעשה את הבחירה הנכונה ויעבור ללבן. ועכשיו ברצינות, לא הייתי רוצה לראות אותו מסיים את הקריירה בארה"ב, אלא בקבוצה ברמה גבוהה, ואם לא בקבוצה שהיא לא מאריות אירופה, אז כן בקבוצה שהיא בדרג השני.

7. lieber Member

תגידו, מה כל כך רע בMLS כמו שעושים ממנה?
    אפילו פלה שיחק שם.
    זאת ליגה עם כסף, עם מתח ורמה יותר גבוהה מהארץ לפחות ב5 דרגות.
    שלא לדבר על קהל

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

מה רע בליגה בקטאר? הרי באטיסטוטה, גווארדיולה ואוקוצ'ה שיחקו שמה.

זה הגיוני באותה מידה. עם כל הכבוד, זו עדיין לא ליגה ששחקן "רגיל" במעמד של בקהאם (מעמד מקצועי, לא מבחינת הכרה עולמית) היה הולך אליה בגיל 31.

9. THE STRETFORD END Member

מילאן הודיעה רשמית כי עסקת בקהאם סגורה באופן סופי.

שיהיה לו בהצלחה.

אני חושב איזה שחקן שיחק בעבר בשלושת הקבוצות/מועדונים הגדולים ביותר באירופה,
    (ויסלחו לי ברצלונה וכל השאר)והיחיד שעולה לי לראש שכמעט השלים את הטרבל הזה
    הוא ריי וווילקינס,יונייטד ומילאן אבל לספרד הוא לא הגיע.

איך שלא נסתכל על זה,להוריד את הכובע בפני בקהאם,קריירה מופלאה.

10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז אני מבין שליברפול לא אחת משלושת המועדונים הגדולים באירופה...
    טוב לדעת.

11. odobry Member

קבוצה שלא לוקחת אליפות 18 שנה במדינה שממנה היא באה לא יכולה להיות הכי גדולה באירופה, ולפני שאתה משתגע, גם צ'לסי לא מהגדולות עדיין לדעתי, לפחות לא מההכי גדולות.

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן אבל לא מדובר בקבוצה. מדובר במועדון. אני מסכים שהקבוצה שלנו כרגע לא מהגדולות באירופה. אבל אני לתומי חשבתי שמועדון שעדיין - למקרה שמישהו שכח - מחזיק במס' האליפויות הרב ביותר באנגליה, ולקח הכי הרבה תארים אירופיים מכל המועדונים באנגליה, הוא כן אחת משלושת המועדונים הגדולים באירופה. בטח ובטח הגדול באנגליה.

נערך לאחרונה ב: ‏31/10/08
  13. Cup of Tea Liverpool, UK

odobry- גם פה וגם בדיון המחזור ה-11, אתה פשוט מוציא תסכולים מהמשחק בברידג'.
    יש הבדל בין קבוצה נוכחית למועדון עצמו. באנגליה, ליברפול זה המועדון המעוטר ביותר בתולדות הכדורגל ובעל כמות
    הזכיות האירופאיות הגדולה ביותר. מן הראוי שהוא יחשב לאחד המועדונים הגדולים באירופה.
    אז קח כמה ימי מנוחה, תירגע, תצא מהתסכולים ותחזור יותר רגוע, תחשוב חיובי ותפסיק לדבר שטויות.

14. דנידין Member

אנחנו מדברים על אחת משלושת המועדונים הגדולים ביותר באירופה בכל הזמנים או כיום? לפי מה, הישיגים? בעיה כל פעם לעלות את התחרויות האלו מחדש, אבל לליברפול יש 6 אליפויות אירופה ועדיין שמנה מאליפויות באנגליה. כך גם ריאל המחזיקה ב 9 אליפויות אירופה ושלל אליפויות בספרד ומילאן עם 7 אליפויות אירופה.

בקאהם יהיה שחקן הרכב לטעמי כי מילאן גם בשיאה לא הייתה חזקה התקפית בקישור הימני כאשר גאטוסו היה אלוהים, אבל רק בחלק ההגנתי. עכשיו שהוא בירידה ההימור על התקפה אולי גם ישתלם.

15. Dakir Member

לליברפול יש 5 גביעי אירופה לאלופות.