דיוויז'ן 1: הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Julian Joachim, ‏6/10/03.

1. ArsenalFan Member

משחקי היום בליגה הראשונה (בסוגריים- מיקום בטבלה)

המשחק המרכזי הוא, שוב, בהות'ורנס- ווסט ברומיץ' (1) תארח את סנדרלנד (5). וויגאן (2) תארח את קריסטל פאלאס (18), ונוריץ' (3) תצא לוולסול (14). במשחק מעניין נוסף, מילוול של דניס וויז (10) תארח את נוטינגהאם פורסט (8).

משחקים נוספים:
    ברנלי (16)- קרדיף (11)
    קרו (12)- רדינג (9)
    קובנטרי (15)- ווסטהאם (6)
    איפסוויץ' (7)- ג'ילינגהאם (20)
    פרסטון (13)- דרבי (21)
    סטוק סיטי (17)- שפילד יונייטד (4)
    ווטפורד (19)- רות'רהאם (22)
    ווימבלדון (24)- ברדפורד (23).

2. ofer16 Member

כמובן שאני מצפה לניצחון היום, וכל תוצאה אחרת לא באה בחשבון. אנחנו מול יריבה חלשה מאוד, אחת מהמועמדות הוודאיות לירידה, ואחרי חודש מוצלח כמו זה שעבר עלינו, עם מוטיבציה גבוהה ויכולת שיא, אין שום סיבה שלא ננצח במשחק הזה, ובגדול.

3. Hammers Fan Member

קשה לי להבין למה בבורו העדיפו שועל ותיק כמו מילס על פני שחקן מבטיח כמו סטוקדייל.

כמו כל שאר השחקנים שהחלו את דרכם כשחקני התקפה ועברו לחלק ההגנתי, הוא מלא בטחון ומתפתה לעזור לקישור אפילו קצת יותר מדי, אבל הטכניקה המצויינת שלו מכפרת על כך, אם רק תנתן לו ההזגמנות, אני בטוח שהוא יהפוך לשחקן קבוע בהרכב של ברטי פוגטס בסקוטלנד.

הוא בינתיים מושאל עד חלון ההעברות בינואר וצפוי לעבור במעבר קבוע בחלון ההעברות.

4. Julian Joachim Member

הוא לא אנגלי? או שהסבא שלו סקוטי והוא העדיף לשחק שם?

5. Reyes Member

לאחר בירור קצר, אלה הם הערוצים שמשדרים (ישיר) דיוויז'ן 1:

South Africa: Supersport 3
    UK: Sky Sports 2
    Norway: NRK 1
    Sweden: TV4
    UK: Sky Sports 1

פוקס ספורטס לא משדר ישיר - רק חוזרים.

אני אנסה למצוא לינק לערוץ הנורבגי או לשבדי אבל 95% שאין. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

עופר, הקבוצה שלך בפיגור ביתי לג'ילניגהאם. 2-1.

קובנטרי 1-1 ווסטהאם.
    מילוול מובילה על נוטינגהאם 1-0.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏1/11/03
  6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

עופר, אני מקווה שאתה לא מבואס, איפסוויץ' כבר פיגרה בביתה 3:1 לג'ילינגהאם, השוותה אך ספגה בדקה ה- 90 (תלונות למארק סאנדרס) והפסידה 4:3.

7. ArsenalFan Member

עוד מחזור הפכפך ודרמטי בליגה הראשונה הסתיים, והנה התוצאות:

שוב, מוליכה חדשה לליגה בתום המחזור, ושוב זו וויגאן, והפעם היא עושה את זה בסטייל עם 5-0 מרהיב ב-JJB על קריסטל פאלאס. אנדי לידל ונת'ן אלינגטון עם צמדים, ועוד שער של ג'ף הורספילד מחזירים את את'לטיק למקום הראשון בליגה.

ווסט ברומיץ' יורדת למקום השני אחרי 0:0 במשחק המרכזי בהות'ורנס עם סנדרלנד. החתולים השחורים של מיק מקארת'י היו טובים יותר והגיעו למצבים מרגלי חוליו ארקה המצוין (אחד השחקנים הטובים בליגה הראשונה), קווין קייל וסטיוארט דאונינג, אך נתקלו בראסל הולט ביכולת מצוינת בשער ווסט ברומיץ'. הזדמנות טובה נרשמה גם לג'ייסון קומאס, אך מארט פום, שוער סנדרלנד, עמד גם הוא במשימה. הרקורד הביתי של גארי מגסון וקבוצתו ממשיך להיות בינוני מאוד.

נוריץ' שמרה על המקום השלישי אחרי ניצחון חוץ נאה בוולסול, 3:1. בדקה ה-5 גארי בירץ' העלה את וולסול ל-1:0 מפתיע בבסקוט סטדיום, אך פתיחת המחצית השנייה הייתה כולה של הקנריות- איאן הנדרסון (51), פיטר מקוויי (59), ופיטר קראוץ' (63) ב-12 דקות קטלניות סגרו עניין. קראוץ' ופול ריצ'י מוולסול שניהם הורחקו שתי דקות לסיום.

שפילד יונייטד שומרת על המקום הרביעי בדרמה ענקית בבריטניה סטדיום של סטוק. המקומיים הוליכו כבר 2:0 אחרי 17 דקות משערים של גיפטון נואל וויליאמס ואדי אקנבאיי (זוכרים אותו בלסטר? נראה לי שגם סטוק רמה גבוהה מדי בשבילו...). ההרחקה של המגן וויין תומס בשורות סטוק בדקה ה-45 שינתה את המשחק. רוברט קוזלוק החזיר את הבליידס למשחק בדקה ה-52, ובדקה ה-90 פנדל של ג'ק לסטר הציל את ניל וורנוק מהפסד נוסף ושמר את שפילד יונייטד בתמונה.

המשחק של היום היה ללא ספק בפורטמן רואד, כשג'ילינגהאם מתחתית הליגה הדהימה את איפסוויץ' הדוהרת 4:3. רוד וואלאס העלה את ג'ילס ל-1:0 בדקה ה-13, אך איאן ווסטלייק השווה כעבור 4 דקות. ממאדי סידיבה העלה שוב את ג'ילינגהאם ליתרון- 2:1 עם השריקה למחצית, ובדקה ה-53 כבר 3:1 משער של פול שאו. פאבלו קאונאגו (59) וטומי מילר (73) השוו לאיפסוויץ', אך בדקה ה-90 ג'ילס לקחו את כל הקופה עם שער ניצחון של מארק סונדרס שנותן לג'ילינגהאם אוויר לנשימה בתחתית הליגה. זהו הפסד ראשון לאיפסוויץ זה שישה משחקי ליגה.

תוצאות נוספות:
    מילוול 1- נוטינגהאם 0 (מילוול של וויז חוזרת לתמונה בעקבות הניצחון)
    ברנלי 1- קרדיף 1
    קובנטרי 1- ווסטהאם 1 (בווסטהאם התאהבו בתוצאות תיקו)
    קרו 1- רדינג 0
    פרסטון 3- דרבי 0
    ווטפורד 1- רות'רהאם 0
    ווימבלדון 2- ברדפורד 1 (ניצחון ביתי ראשון באיצטדיון החדש, איצטדיון ההוקי הלאומי במילטון קינס)

צמרת הטבלה לאחר המחזור ה-16:
    1. וויגאן 33 (משחק עודף)
    2. ווסט ברום 32
    3. נוריץ' 31
    4. שפילד יונייטד 28
    5. סנדרלנד 28
    6. ווסטהאם 28
    7. איפסוויץ' 27 (משחק עודף)
    8. מילוול 27 (משחק עודף).

8. AFC Member

אקינבי בהחלט זכור מלסטר. הוא אחד השחקנים היחידים אם לא היחיד שעליהם הייתי מעדיף את אמיל הסקי.

אגב, השער של לידל לזכות וויגאן הפך אותו למשלך השערים של הקבוצה בכל הזמנים עם 67 שערים בלבד ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx).

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/39519000/Xxx/_39519187_liddellnew203.Xxx

ווימבלדון לפני הניצחון היתה במקום האחרון עם 7 נקודות ומאזן שערים של -22! ללא ספק המועמדת הוודאית לירידה. דרבי קאונטי, רות'רדאם, קריסטל פאלאס (למרות שלה הסיכויים הטובים ביותר) וסטוק סיטי הן הקבוצות שילחמו ככל הנראה על הירידה. ג'ילינגהאם, וואטפורד, וולסוול, ברנלי וקובנטרי עלולות גם להידרדר למאבק על הירידה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/11/03
  9. ofer16 Member

בואו אני אגיד לכם כמה דברים על המשחק היום...
    איאן ווסטלייק הוא קשר בן 19 (עוד 9 ימים יומולדת), שחקן נבחרת אנגליה בפולו מים ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ), שקיבל מלגה לאקדמיה של איפסוויץ' בגיל 9 (!). הוא קשר לוחם, עם תיקולים מעולים ונחישות גבוהה. עד כה הוא פתח ב11 משחקים העונה.

לפאבלו קוראים פאבלו קוניאגו, ולא קאונאגו. הוא חלוץ ספרדי מסלטה ויגו, שגם מלך השערים של הקבוצה עד כה העונה (8 שערים אם אני לא טועה).

משחק מאכזב מאוד מבחינתי, פחות מהתוצאה, אלא מהעובדה שהתקשינו מול קבוצת תחתית. אני חושש שאנחנו חוזרים לפתיחת העונה הגרועה שלנו, וזה הדבר האחרון שאנחנו צריכים כרגע - לאבד את המומנטום.

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ופורסם לוח השידורים של פוקס ספורטס לחודש נובמבר, כולל לוח השידורים של דיוויז'ן 1 בערוץ (כל הזמנים בשעון ישראל!):
    4.11.03 - וויגאן-קריסטל פאלאס 21:30
    5.11.03 - וויגאן - קריסטל פאלאס בחצות
    25.11.03 - רדינג - ווסט ברום 18:00
    27.11.03 - רדינג - ווסט ברום 9:00

וזהו לחודש הנ"ל...... אבל יש המון שידורים של ליגה סקוטית.... אם מישהו מעוניין אני אביא את השעות...

11. ArsenalFan Member

טוב, בזה לא אני אשם, אני רק ציטטתי את סקיי ניוז...http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

האנגלים ידועים בעיוות שמות של שחקנים זרים, ואם הם משחקים בדיוויז'ן וואן אז מדובר כבר במומחיות.

12. ArsenalFan Member

באמצע השבוע היו משחקים בליגה הראשונה, וראוי לומר עליהם כמה מילים:

סנדרלנד ושפילד יונייטד נצמדו לנוריץ' עם 31 נק', וצמודות למוליכות וויגאן ו-ווסט ברום. סנדרלנד ניצחה ביום שלישי 3:1 את ג'ילינגהאם באיצטדיון פריסטפילד. ג'ילס, שהגיעו דווקא אחרי ניצחון מרשים ודרמטי בפורטמן רואד, עלו ליתרון ראשון משער של פול שאו (36), אך דקה למחצית סטיוארט דאונינג השווה לחתולים השחורים. במחצית השנייה ג'ון אוסטר (57) ומרקוס סטיוארט השלימו את הניצחון לסנדרלנד. שפילד יונייטד חזרו לנצח- הבליידס גברו 2:0 על קרו בברומול ליין משערים של כריס ארמסטרונג (20) ופנדל של ג'ק לסטר(73).

וולסול הדהימה כשהביסה את נוטינגהאם פורסט הלא יציבה 4:1 בבסקוט סטדיום. דארן רק עם צמד, סיימון אוסבורן וגארי בירץ' כבשו לוולסול, אנדי ריד רק צימק עבור נוטינגהאם. פרסטון ניצחה את ווטפורד משער של דיוויד הילי בדקה ה-90 בדיפדייל. את הראשון כבש עבורה פאוול אבוט, דני וובר השווה זמנית לצרעות. ביום רביעי קובנטרי וברדפורד נפרדו ב-0:0 בהייפילד רואד.

צמרת הטבלה לאחר משחקי אמצע השבוע:
    1. וויגאן 33 (17)
    2. ווסט ברום 32 (16)
    3. שפילד יונייטד 31 (17)
    4. סנדרלנד 31 (17)
    5. נוריץ' 31 (16)
    6. ווסטהאם 28 (16)
    7. איפסוויץ' 27 (17)
    8. מילוול 27 (17)

משחקי סוף השבוע בליגה הראשונה:
    המשחק המרכזי יהיה באפטון פארק, כששתי הקבוצות ה"מערביות" ייפגשו- ווסטהאם (6) תארח את ווסט ברומיץ' (2). לפטישים יש בעיית פציעות קלה- ניל מלור ודיוויד קונולי לא ישחקו, ובריאן דין צפוי לערוך את הבכורה לצד ג'רמין דפו. גם מייקל קאריק ודון האצ'יסון בספק, מה שיוצר בעיות לא קלות לאלן פארדיו, אחרי שרשרת תוצאות תיקו. וויגאן את'לטיק (1) תצא למדייסקי סטדיום למפגש עם רדינג (12). משחק מעניין נוסף יפגיש בקארו רואד את נוריץ' (5) עם מילוול של דניס וויז (8).

משחקים נוספים:
    ברדפורד (22)- וולסול (14)
    קארדיף (10)- סטוק (19)
    קריסטל פאלאס (20)- פרסטון (9)
    דרבי (21)- איפסוויץ' (7)
    ג'ילינגהאם (18)- קרו (13)
    נוטינגהאם (11)- ווטפורד (17)
    רות'רהאם (23)- ווימבלדון (24)
    שפילד יונייטד (3)- ברנלי (16)
    סנדרלנד (4)- קובנטרי (15).

13. ArsenalFan Member

מחזור ענק נוסף בליגה המרתקת באירופה, וגם אחד ממשחקי העונה התקיימו אתמול...

המשחק המרכזי בין ווסטהאם לווסט-ברום באפטון פארק הבטיח הרבה, וקיים עוד יותר. 51 שניות היו צריכים לחכות אוהדי הפטישים עד לשער הראשון, אותו הבקיע ג'רמיין דפו בבעיטה שפגעה במגן הבאגיס פיל גילקריסט. בדקה ה-10 בראיין דין כבש שער בהופעת הבכורה שלו מקרוב, 2:0 לווסטהאם. בדקה ה-17 נותר הרושם שאלן פארדיו בדרך הבטוחה לניצחון הראשון שלו בקבוצה, כשבראיין דין כבש את השני שלו בנגיחה מבעיטה חופשית של דפו- 3:0 מדהים של ווסטהאם!
    בדקה ה-25 רוב הולס החזיר מידה מסוימת של תקווה לבחורים של גארי מגסון, עם 3:1 שבוודאי ייכנס לאחת הטעויות הקומיות של העונה, כשדיוויד ג'יימס וכריסטיאן דיילי השאירו את הכדור זה לזה, והולס כבש את שערו הקליל בקריירה. מכאן, נפתחה הרעה לווסטהאם, אבל לרוב הולס, שהגיע בקיץ מקרו, זה היה הפתח לשער נהדר בדקה ה-39 מבעיטה מ-20 מטרים. רגע המפנה במשחק היה ההרחקה המטופשת של ג'רמיין דפו, ההרחקה השנייה שלו העונה, בשל עבירה על שון גרגאן. במחצית- 3:2 לווסטהאם.
    במחצית השנייה הבאגיס השתלטו על המשחק, וזה היה עניין של זמן עד שהשוויון הגיע. זה קרה בדקה ה-66 משער של... בראיין דין, בשלושער בהופעת הבכורה- שניים לרשת הנכונה, השלישי לא ממש. ווסטהאם כבר היו בקרשים, ובדקה ה-75 לי יוז כבש את שער הניצחון לווסט ברומיץ'- 4:3 מדהים אחרי פיגור 3:0, ועוד בחוץ! וולבס לא לבד.

הניצחון האדיר של ווסט ברומיץ' הקפיץ אותה למקום הראשון, שוב, בעקבות ההפסד של המוליכה ערב המחזור, וויגאן, 0:1 במדייסקי סטדיום אצל רדינג. אנדי יוז כבש בדקה ה-68, ולוויגאן, שירדה למקום הרביעי, הורחק בסיום ג'ון פילאן. אל המקום השני טיפסה שפילד יונייטד אחרי שניצחה בבית את ברנלי משער של מייקל טונג' בסיום המחצית הראשונה. נוריץ' ניצחה בקלות מפתיעה את מילוול 3:1, לאחר שהובילה כבר אחרי פחות מחצי שעה 3:0. איאן מקווי (11) ואיאן הנדרסון (14, 29) כבשו לקנריות, דארן וורד רק צימק בדקה ה-90. נוריץ' שוב שלישית. סנדרלנד איכזבה כשסיימה רק ב-0:0 ביתי עם קובנטרי. איפסוויץ' לא השכילה לנצל את ההפסד של ווסטהאם ונשארה במקום ה-7, אחרי תיקו 2:2 בפרייד פארק אצל דרבי קאונטי. פיטר קנדי ודניאל דיקיו העלו את דרבי ל-2:0 בשני שערים בתוספת הזמן של המחצית הראשונה, אבל פנדל של טומי מילר (55) ושער של דארן בנט (64), הביאו לאיפסוויץ' נקודה.

תוצאות נוספות:
    ברדפורד 1- וולסול 1
    קרדיף 3- סטוק 1
    קריסטל פאלאס 1- פרסטון 1
    ג'ילינגהאם 2- קרו 0
    נוטינגהאם 1- ווטפורד 1
    רות'רהאם 3- ווימבלדון 1

צמרת הטבלה:
    1. ווסט ברומיץ' 35 (17)
    2. שפילד יונייטד 34 (18)
    3. נוריץ' 34 (17)
    4. וויגאן 33 (18)
    5. סנדרלנד 32 (18)
    6. ווסטהאם 28 (17)
    7. איפסוויץ' 28 (18)
    9. קרדיף 27 (17)
    10. פרסטון 27 (18)
    11. רדינג 27 (17)
    12. מילוול 27 (18)

כן, אתם רואים נכון, רק 8 נק' מפרידות בין המקום הראשון ל-12. חצי ליגה רצה לאליפות. מדהים.

14. ofer16 Member

לא יודע אם אני צריך להיות מודאג, או שזה סתם משברון חולף.
    אמנם לא ניצחנו רק שני משחקים, אבל אחרי הריצה המטורפת של חודש אוקטובר אני חושש מחזרה ליכולת שהצגנו בפתיחת העונה. בנוסף ליכולת הפושרת שלנו בזמן האחרון, יש לנו משחק עודף ביחס לשכנותינו בטבלה, דבר שיכול להוריד אותנו כמה מקומות בטבלה בעתיד.

אולי אפשר להיות קצת שמח מהשער שדארן בנט הבקיע, אחרי שחזר לסגל במשחק האחרון. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

15. Hammers Fan Member

הספקתי לספוג הרבה בושות כפטיש במשך השנים, אבל אתמול היה אחד המשחקים היותר מביכים/מאכזבים/מתסכלים שאני זוכר.

בדקה ה17 אפטון פארק כבר החל ב"אולה" בכל מסירה, וכבר בדקה ה78 אנשים החלו לעזוב את המגרש מבושה...

בא לי לקבור את עצמי, אבל עדיין לא איבדתי את התקווה לגבי היכולת שלנו לחזור לפרימיירשיפ. אומרים שהכדורגל שהצגנו בתחילת המשחק היה בין היפים שנראו על הדשא באפטון פארק בשנים האחרונות.

ברכות לבריאן דין על ה"שלושער" שלו במשחק השני בלבד בקבוצה :)

ג'רמיין דה-פו מבחינתי כבר לא ראוי ללבוש בורדו-תכלת, הילדותיות שלו עברה כל גבול...