דיון האצטדיונים - מה בבניה ומה בתכנון?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י kfiros, ‏5/3/10.

1. צ. שיף

צ. שיף Member

נראה שההרחבה מתואמת עם התוכנית ארוכת הטווח להרחיב אותו לכ75,000 ומעלה. אבל לא יודע עוד כמה שנים נראה אותו בשיפוצים. עד שגומרים טריבונה אחת ממשיכים עם השנייה ויש עוד שתיים שמחכות לתורן..

הנה דימוי לשלב הבא (אף שאינו מדויק אם תשוו לתוכנית למעלה), כשגם הטריבונה השלישית תתפוס גובה

אבל הכי לא ברור לי כיצד מנצ'סטר סיטי עוד לא מבצעת את השלב הבא בהרחבת האצטדיון שלה לכ61,000 מקומות ואף 63,000 בתכנון אחר, מול מה שקורה בלונדון וליברפול.

האצטדיון אחרי ההרחבה הקודמת לכ55,000 מקומות, כעת גם בצד השני אמורים לבצע הרחבה זהה

נערך לאחרונה ב: ‏1/12/19 ב- 01:40
  2. ~Omri~

~Omri~ Member

ככל הידוע לי, אין שום תוכנית רשמית להרחיב את אנפילד לתכולה של כ-75,000 מושבים. כרגע מדובר על הרחבה ל-61,000 בלבד ואין תוכנית להרחבה נוספת.
    ההדמייה שהוספת היא לא הדמייה רשמית. זה נראה כמו משהו חובבני שאוהד עשה כדי לתת תחושה איך יראה האצטדיון בתכולה כזו. רואים בבירור שהיציעים המרכזיים הם השתקפות אחד של השני. גם אם היציע הימני יורחב, אין אפשרות שהוא יהיה זהה ליציע השמאלי, היות שהם בנויים היום בצורה שונה.

בנוגע לסיטי - מה שקורה באצטדיונים אחרים לא מחייב אותם, ואין כאן תחרות למי יש יותר גדול. הכל זה עניין של כדאיות כלכלית. האצטדיון שלהם בד"כ מלא במשחקי הבית, אך הביקוש לכרטיסים במשחקים שלהם נמוך יותר משל ליברפול למשל. סביר להניח שהרחבה תתבצע במוקדם או במאוחר, אך לא נראה שזה דחוף במקרה שלהם. כבר היו להם משחקים עם קרחות ביציעים, ואוהדי היונייטד אוהבים לרדת עליהם בעניין הזה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/12/19 ב- 10:30
  3. צ. שיף

צ. שיף Member

באמת מפתיע שלמרות שלמנצ'סטר סיטי יש הצלחות בפרמייר ליג וליגת האלופות יותר ממנצ'סטר יונייטד וקבוצות אנגליות בכירות אחרות, שאינה מושכת קהל במידה כזאת. בכל אופן בכללי אני מניח שיש כמה גורמים שישפיעו על הרחבת אצטדיונים באנגליה.

1) השתחררות ממשבר הברקזיט וענייני חקיקה אחרים (כמו זה שהרחיק את רומן אברמוביץ' מלונדון והביא להקפאת התוכנית שלו לממן את בניית האצטדיון שלה מחדש).
    2) זכייה באירוח מונדיאל 2030 (לא נראה לי שזכייה של רק אירוח יורו 2028 תעורר אותו אפקט של שדרוגי אצטדיונים).
    3) תחרות אגו פנימית (למשל כשאברטון תשלים את האצטדיון החדש שלה בליברפול, זה יוסיף ללחץ להמשיך לשדרג את אנפילד של היריבה העירונית, ובמיוחד אם למשל יחליטו שעליו לארח במונדיאל אפילו במשחקים כמו אחד מחצאי הגמר או המשחק על המקום השלישי) וצמיחה מתמדת בכמות האוהדים במשחקי הבית.

4. ~Omri~

~Omri~ Member

קהל זה משהו שנבנה במשך השנים. לאורך ההיסטוריה מנצ׳סטר סיטי הייתה קבוצה די קטנה, ורק בעשור האחרון הוא הפכה לקבוצה גדולה, עם רכישת הקבוצה על ידי השייח׳ מאבו-דאבי. זה בדיוק כמו שיבוא פתאום איזה שייח׳ וירכוש את מינכן 1860 ויצעיד אותה להישגים. במשך שנים באיירן הייתה הקבוצה הבכירה של גרמניה ושל מינכן בפרט, כך שתמיד תהיה לה עדיפות מספרית על היריבה העירונית, ללא קשר להצלחת הקבוצות. זה משהו שיכול להשתנות אולי אחרי דור, וגם זה בספק.

יש לסיטי יחסית לא מעט אוהדים, והמספרים שלה גדלו באופן וטבעי בעשור האחרון, אבל אין לה סיכוי להתחרות בהיבט הזה עם קבוצות כמו יונייטד (הקבוצה הפופלרית בעולם עפ״י סקרים), ליברפול וארסנל למשל.

אני פחות רואה בנייה של אצטדיונים חדשים כתחרות בין המועדונים. הסטנדרטים עולים עם השנים ומועדונים מבינים שאצטדיון מודרני זה משהו הכרחי למועדון מוביל (בייחוד ליצירת הכנסות). לאט לאט המועדונים מתחילים ליישר קו בעניין הזה.

5. צ. שיף

צ. שיף Member

6. Maccabi_Haifa

Maccabi_Haifa Member

אם זה המצב, עצוב מאוד שזה ככה באמת.

הייתי בבודפשט בספטמבר האחרון, עשה לי רושם של מדינה מאוד מפותחת מבחינת תשתיות.
    הבנתי לפי נהג מקומי שהמשכורת הממוצעת החודשית במדינה היא סביבות ה750 יורו שזה דיי יפה למזרח אירופה.
    עצוב לראות שצריך לחכות כל כך הרבה זמן לרופא שם.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  7. צ. שיף

צ. שיף Member

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!