דיון האצטדיונים: מסורת או קידמה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י eastlands, ‏18/10/06.

1. AW forever Member

והגרמנים בדרך ליישור קו עם התקנות של פיפ"א/אופ"א ולבטל את יציעי העמידה. ככה חולפת לה תהילת עולם! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

נכון אבל זה כל היופי.
    זה ייחודי וזה לא פחות מוסיף. את המתח וההתרגשות באוויר אפשר להרגיש הרבה יותר בגלל שהקהל יושב ולא זורק חזיזים וקופץ.

הקהל האנגלי הוא הקהל היחיד בעולם שיכול להפוך משחק מסריח בין ווטפורד לשפילד יונייטד לחווייה שלא תשכח. הקהל הזה יודע להכניס את השחקנים למוטיבציית שיא בלי לקפוץ ולזרוק חזיזים.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

לירן, אתה לא צופה בכל הליגות, לכן אולי אתה מעט לא אובייקטיבי אתה חייב להודות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

4. THE STRETFORD END Member

גם בלי יצעי העמידה,גם בלי דגלים,גם בלי חזיזים הקהל האנגלי הוא מספר 1.

תשאלו את איסטלנד ורובי קין,הם היו בגרמניה בקיץ,הם ראו איך קהל גרמני חוגג עליה לחצי-גמר,
    הם ראו איך קהל אנגלי מתנהג לאחר הדחה ברבע-גמר,

נחשו מי שר יותר לאחר המשחקים?

אנחנו לא צריכים דגלים,חזיזים ושאר ירקות,הקהל האנגלי הוא הטוב ביותר,הנאמן ביותר,הקולני ביותר שיש.

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לכלכת. אני מלא הערכה לליגה הגרמנית ולא מפספס כמעט שום משחק.

6. THE STRETFORD END Member

liran rosner

לא רק ברמת הנבחרת הקהל האנגלי הוא יוצא דופן,
    תסתכל גם על הכמויות של קהל האנגליות במשחקים באירופה.

הדוגמאות שלך לגבי דורטמונד או מינכן 1860,אתה תמצא מקבילות ויותר באנגליה,שיטי,ניוקאסל,שפילד וונסדי,פורסט למשל.

ובוודאי שאין כמו הקהל של ליברפול,רוצחים,את זה לא תמצא בשום מקום אחר.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אין אף קהל בעולם כמו הקהל של נבחרת אנגליה, נקודה. לא צריך פירוט לגבי טורנירים שהם באים לישון בכל חור, ועושים הכי הרבה שמח.

אני צריך לתקן את לירן לגבי כמות הקהל היושב בדורטמונד מידי משחק בית. לירן, יש 70,000 מנויים, וכל משחק הוא מלא ב 78,000 איש. מספר אחד בעולם. גם ממוצע הקהל בכל גרמניה של הקהל הוא הגבוה בעולם.

8. THE STRETFORD END Member

באולד-טראפורד יש מהעונה כ 76,000 מקומות,
    אם כמו שרוזנר כתב יציעי העמידה בגרמניה קרובים להעלמות בקרוב(למה?הוראה של ההתאחדות,חוק מסויים?)
    וכך יהיה גם בדורטמונד ומספר המקומות באיצטדיון שלה יקטן יונייטד תהיה בעלת ממוצע הקהל הגבוה ביותר.

9. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בהמשך לויכוח בדיון הרשמי של ווסטהאם בעקבות השמועות שהפטישים מתכננים לעבור לאצטדיון חדיש, ברצוני לפתוח את דיון האצטדיונים הרשמי. בשנים האחרונות, עם התמסחרות הכדורגל ותחילת עידן האוליגרכים, לא מעט קבוצות עזבו אצטדיונים קלאסיים וקטנים לטובת אצטדיונים מפוארים בהרבה, אך לדעת לא מעט אנשים חסרי נשמה ויחודיות. לסטר סיטי עזבה את פילברט סטריט לטובת ווקרס סטאדיום, מידלסבורו נטשה את אירסום פארק ועברה לריברסייד, וסאותהמפטון החליפה את הדל סטאדיום בסיינט מאריז. אבל המחאה האמיתית של חובבי המסורת החלה בשנה האחרונה, כששתיים מקבוצות הענק של הממלכה החליטו לצעוד קדימה-ארסנל עברה מהייבורי לאצטדיון האמירויות, וליברפול הודיעה כי ב2009 תעבור מאנפילד ל"סטנלי פארק". גם הייבורי וגם אנפילד הם אצטדיונים מפורסמים בעלי הסטוריה ארוכת שנים שחוו לא מעט רגעים חשובים, ושניהם ייזנחו לעולמי עד. מה דעתכם בעניין? האם המסורת חשובה יותר, או הכסף והפאר? ובנושא שונה-מה דעתכם הכללית על האצטדיונים באנגליה, באופן כללי ובהשוואה לשאר היבשת?

10. מכבי הרצליה ! Member

מסורת והיסטוריה לא תמיד בראש, צריך להתקדם הלאה, אסור להשאר עם אותם איצטדיונים כל הזמן.
    דוגמת הפועל ת"א בכדורסל, היה קשה אבל בסופו של דבר עזבו את אושיסקין בגלל בעיות טכניות של האולם.

לדעתי האיצטדיון היפה באנגליה הוא איצטדיון האמירויות של ארסנל:
    http://www.tickets.nl/arrangementen/shopbeheer/imagemanager/images/emirates_stadium_groot.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏21/10/06
  11. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

תשמע, אנחנו מדברים על אנגליה. במולדת הכדורגל אין יותר חשוב מהסטוריה ומסורת, ולראייה, מאבק אוהדי צ'רלטון כשהוואלי היה לקראת הריסה (ב1992 נדמה לי), והנה הוא היום בנוי ושלם. בגיליון האחרון בשם המשחק היה טור של רונן דורפן (אמנם זיין שכל ידוע, אבל הפעם הוא צודק) על האצטדיונים המודרניים לעומת המסורתיים, ובמיוחד על אצטדיון האמירויות לעומת הייבורי. הטור הזה מאוד ריגש אותי ואני מאוד מזדהה איתו. אם מישהו מוצא אותו אז שיעלה לכאן (באתר של שם המשחק אין אותו).

12. ERS Member

...

נערך לאחרונה ב: ‏28/10/06
  13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלע, אתה בא לתקן את היושב ראש?!
    אני אמרתי ואני חוזר על עצמי שלמשחקי דורטמונד מגיעים בממוצע העונה מעל ל 50000 צופים, הווסטפאלן שטדיון לא מלא כל משחק, איש...ליתר דיוק, 60000 ישיבה ועוד 6000 עמידה זה הממוצע. אחרי זה באיירן עם 64000, שאלקה עם 61000, המבורג עם 55000.

סטרפורד, הקבוצות הגרמניות מביאות אלפי אוהדים למשחקי החוץ.
    את באיירן ליוו במשחק החוץ שלה מול אינטר כ 5000 צופים. שאלקה בעונה שעברה הביאה 10000 צופים למשחק החוץ בסביליה.
    שוב עזבו השוואות אפשר לשחק מכאן ומכאן.
    בא נגיד שהקהל של ליברפול בראש, אחרי זה מנצ'סטר, טוטנהאם, דורטמונד ושאלקה...

ויציעי העמידה יעלמו, כי מה לעשות שאנחנו חיים בעולם שמיום ליום מתקדם, כל יום חושבים על חידושים הגרמנים מבלי להתחשב על הערך ההיסטורי שיש ליציעים הללו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/10/06
  14. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אתה יודע על איזה ראש אתה יושב לי נכון לירן? כנס ללינק הזה ותראה בוודאות 80,000 מקומות ישיבה בדורטמונד.

לינק לחובבן

נ.ב. אליאנץ ארינה של באיירן 70,000. אולי אתה גם לא יודע כמה אצלכם בשטוטגארט יש?

15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אתה ליצן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx
    אני לא דיברתי על כמה מקומות ישיבה ישנם באיצט', אלא דבירתי על ממוצעים, האיצט' לא מליאם כל משחק.
    צ'יזס, הבנת הנקרא..