דיון האצטדיונים: מסורת או קידמה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י eastlands, ‏18/10/06.

1. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הוא מלא כל משחק. אני הולך לחפש לינק.

2. THE STRETFORD END Member

רוזנר,
    הקהל של ליברפול לא בראש ולא נעליים,
    כן הם יודעים לרצוח איטלקים,כן הם יודעים לגנוב מכוניות,
    אבל אנפילד לעומת האולד-טראפורד לא תמיד מלא במשחקי הליגה.

בקשר ליצעי העמידה,
    לא מדובר על ערך היסטורי אלא על מה שזה מביא למשחק,
    אווירה יותר טובה מעל לכל,יותר קהל,כרטיסים יותר מוזלים ועוד,
    חבל שזה יעלם בגרמניה כמו בכל מקום,
    חבל כי האוהדים באנגליה שמארגנים כל הזמן עצומות ומאוגדים לגבי החזרת יציעי העמידה באנגליה מביאים לרשויות או לכל מי שיש לו אפשרות להזיז דברים בנושא את האיצטדיונים בגרמניה עם יציעי העמידה כדוגמא שהנה אפשר שזה יהיה קיים+ביטחון לצופה.

יציעי העמידה באנגליה נהרסו לאחר ד'וח של טיילור לאחר אסון הילדסברו,העצוב הוא שהאסון לא נגרם בגלל יציעי העמידה אלא בגלל טימטום של המשטרה,
    אבל בגלל האסון ובעיית החוליגניזם דאז גם יציעי העמידה הצטרפו לכביכול פגע רע בכדורגל האנגלי.

3. Lillywhite Member

להשיג כרטיס למשחק של טוטנהאם זה דבר כמעט בלתי אפשרי כוים בגלל שההיצע זעיר לעומת הביקוש.
    בהנהלה חשבו על מעבר לאיצטדיון האולימפי הגדול שיוקם בקרוב אבל הגיעו למסקנה שמשחקים שם יהיו חסרי אווירה בגלל מסלול הריצה. האופציה שעומדת כרגע על הפרק היא הגדלה של הליין, הבעיה שאני לא רואה לאן ניתן להתרחב: מדרום, צפון ומזרח יש כבישים והגדלה של היציע המערבי בלבד לא תהיה מספקת ותוסיף אולי עוד 5,000 ל-36,000 המושבים; לא מספיק. פיתרון שראיתי דווקא בוואלה! ספורט הישראלי הוא מעבר לאיצטדיון וומבלי שמשלב גם קיבולת גבוהה וגם קמצוץ מסורתיות וייחוד ששרדו את השיפוץ. אני בעד הפתרון הזה כי הוא גם יכול להכניס בעתיד כסף לקבוצה אשר תקנה אותו במחיר נמוך מההתאחדות עקב קשייה הכלכליים ותשכיר אותו למשחקי הנבחרת.

ובדיחה קטנה לסיום:
    Q: Santa Claus, the tooth fairy, a Manchester United Fan from Manchester, and an old drunk are walking down the street together when they simultaneously spot a 50 note. Who gets it ?
    A: The old drunk, of course; the other three are mythical creatures

נערך לאחרונה ב: ‏21/10/06
  4. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיון שהתפתח לו על ממוצעי קהל, יציע עמידה וכו' יחד עם החבר'ה הגרמנים הועבר לכאן. אני מקווה ששני הדיונים המקוריים יזרמו להם יחדיו כי לדעתי יש ביניהם קשר הדוק...

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת שוומבלי וווייט הארט ליין הם שמות שכל אוהד טוטנהאם מתרגש לשמוע, אבל הראשון מיועד לאירועים מיוחדים.
    כעיקרון, בעבר נהגתי לחשוב שזה לא יכול לקרות, אבל אחרי שארסנל עברו אצטדיון בשקט יחסי, אני כבר לא יודע מה לחשוב. לשפץ את הליין כמעט בלתי אפשרי וההנהלה מודעת לביקוש המטורף. אם מדברים על לעזוב את אפטון פארק, כנראה שגם הליין הופך לריאלי.
    ולמרות שלהשיג כרטיס לליין זה כאב ראש (שאני בהחלט מוכן לעבור), יכאב לי מאוד אם יעזבו את האצטדיון הנפלא והיפהפה הזה.

6. קינג לדלי Member

תגידו שאני משוחד ולא אובייקטיבי,אבל מבחינתי אין איצטדיון קומפקטי ומלהיב כמו הווייט הארט ליין.
    מי שיושב בו שהוא ריק חושב שהוא נמצא בקופסת לגו מדהימה. היציעים בול באותו גובה וצמודים לדשא.
    הטלויזיות שתקועות בול מעל שני השערים,התרנגול בגג,והכסאות הכל כך כחולים הופכים את הליין למקום מדהים.
    ברור שמשהו צריך להיעשות ואני מתפלל שלא נעבור מגרש לעולם !!!

http://www.stadionwelt.de/stadionwelt_stad...rt_lane&id=1033

7. THE STRETFORD END Member

אפשר לשלב ישן עם חדש,מסורת עם קידמה,
    האולד-טראפורד למשל,יש עדיין את המנהרה והקירות ששרדו את ההפצצות של הגרמנים יימח שמם
    ויציעים חדשים ותכולה גדולה יותר.

היתרון של האולד-טראפורד הוא כמובן שמסביבו היה איזור תעשייה,בעיקר מחסנים והיה אפשר להרחיב את האיצטדיון בקלות,
    באנפילד למשל זה מסובך כי מסביב נושקים בתים,
    עדיין אי מאמין שאפשר לעשות משהו,גם שם,אם רוצים אין זו אגדה.

8. AW forever Member

זו אחת מהמגמות העצובות בעידן הכסף- המעבר לחלליות והריסת מקדשי הכדורגל הותיקים.
    אמנם ההנדסת אנוש באיצטדיונים האלה מעולה (לי באופן אישי יצא לראות משחק באליאנז ארינה במינכן, שהוא איצטדיון פשוט גאוני- גדול מאוד ועם זאת ביתי) אבל הנוסטלגיה נעלמה. אני מניח שכמו שלחסויות, לסכומי ההעברות הגבוהים ולמחירי הכרטיסים הגבוהים התרגלנו- נתרגל גם לזה. אבל זה כיף לצקצק בלשון ולומר "איי, פעם זה היה אחרת לגמריי"...

אני לא חושב שוומבלי הוא בכלל אופציה ריאלית בשביל טוטנהאם, שאם כל הכבוד בספק אם תצליח למלא אותו יותר מפעמיים-שלוש בשנה. החלטה חכמה של ההנהלה שלכם לא לעבור לאיצטדיון עם מסלולי ריצה (מה אפשר לעשות עם האיצטדיונים האלה?). בטוח שתמצאו כמה יהודים שישימו את הכסף לאיצטדיון חדש.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אולי הגיע הזמן http://62.90.102.114/~asoccer/forum/html/emoticons/smile.Xxx

עזבו כבר חרגנו לגמרי מהדיון ואני לא רוצה שגיא יכתוש לי במוח ושרובי, סטרפורד ואיסטלנדס יחשבו שאני סתם סובייקטיבי, אבל תתפלאו שגם במשחקים בינונים לדוגמא בין פרנקפורט ומיינץ לא פחות מ 50 אלף צופים גודשים את הקומרץ ארינה.

סטרפורד, עם כל הכבוד, אי אפשר לשוות בין הקהל של נבחרת לקהלים של שאלקה או דורטמונד ( בכוונה אני לא מוסיף את הקהל של באיירן כי זה כמו הקהל של מכבי חיפה קהל של הצלחות.), כולנו יודעים שעד למונדיאל הגרמנים אפילו התביישו לנופף בדגל המדינה.

עוד נקודה למחשבה, דורטמונד כבר שנים קבוצה בינונית, כל עונה מאכזבת מחדש ולמרות הכל הווסטפאלן שטדיון מלא עם 50000 צופים לפחות בכל משחק בית.
    מנכן 1860 בליגה השניה מביאה בערך 40000 צופים למשחק, יוני יכול להעיד למי יש יותר קהל במינכן, ותתפלאו זה לא לבאיירן.
    אפלו פאקינג נירנברג ( לא החוקים http://62.90.102.114/~asoccer/forum/html/emoticons/wink.Xxx ) מביאה העונה כ 40 אלף צופים למשחק.

ולמרות הכל קהל כמו של ליברפול אין בכל העולם, על זה אני מוכן להסכים, כל השאר מבחינת מסיביות, רב גוניות ויופי של עידוד פחות או יותר שוות.

סורי על האוף טופיק http://62.90.102.114/~asoccer/forum/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/10/06
  10. ארצ'י באנקר Member

רובי הוטספר
    מה הביקוש לכרטיסים בליין בשיגרה?
    אם הוא גבוה מאוד אז יש אחלה טעם לעבור מהליין להיכל
    הכדורגל העולמי (וומבלי) למרות שהליין =סוכריה.
    אם לא גבוה חבל על הדיבורים.

11. קינג לדלי Member

הביקוש מטורף.
    בכל מקרה אותי תמיד מסקרן כמה אנחנו יכולים להביא בממוצע.
    אני מאמין שמגרש שמכיל 50 אלף יהיה מלא על בטוח בכל משחק.וומבלי יכיל 90 אלף ואם יבואו "רק" 50 או 60 ובדרבים גם 70 אז זה כבר משתלם בענק.
    בכל מקרה אם הבחירה היא או קהל ענק בוומבלי או 36 בליין,אני נשאר בליין.

12. spurs Member

בשנות ה80 בימי יציע העמידה הבאנו בין 40-50 אלף צופים למשחק ולדעתי אפשר לעקוף את זה
    אכב בשנות ה30 הכנסו 76אלף צופים לליין

13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

וזה תמיד מעורר אצל תהייה לגבי העתיד. הרי ה"חלוצה" או לפחות אחת מהראשונות שביצעו את הדבר הזה היא אייאקס, שב95 עברה מה"דה מיר" הנוסטלגי והמיתולגי ל"אמסטרדם ארינה" המפלצתי. תמיד במשך השנים ראו את הארינה כאיצטדיון המודרני באירופה, אבל כמובן בשנים האחרונות כבר מספר לא קטן של קבוצות משתדרגות (הזכרת את הארינה במינכן, אפשר כמובן להוסיף את האמריויות של ארסנל..) וברור שבטווח השנים הקרוב המגמה שהצגת תשתלט על הכל כמעט.האיצטדיונים המודרניים יהיו כבר נחלת הכלל.

ותמיד חשבתי מה כבר יכול להיות יותר מזה. האם שוב בעוד 15-20 שנה נקבל איצטדיונים עוד יותר משודרגים? עוד יותר מפלצתיים?. המעבר הזה כאילו מציג את הסוף של הנוסטלגיה ומעבר לחלליות, אבל אולי עוד 30 שנה נסתכל בנוסטלגיה ונגיד אח איזה נוסטלגיה גדולה נעלמה לאחר שארסנל הורסת בשנת אלפיים ואמו את האימריות ה"מיתולוגי" ותבנה משהו עוד יותר טכנולוגי וגדול..וכך הלאה וכך הלאה.....

אולי זה עניין של הרגל בכלל...

14. spurs Member

הlook הנוסטלגי של האיצטדיונים 4 בךוקים של יציעים בלי חיבור מתחיל להיעלם ואוטוטו לא נראה אותו יותר בליגה הבכירה באנגליה וזה מעציב כי האיצטדיונים האלו סימנו את האוהדים באנגליה

15. AW forever Member

זאת דוגמא מעניינת שהבאת, כי המעבר הזה של אייאקס ידוע לשמצה בתור זה שסימן את סוף תור הזהב במועדון, ואם אני לא טועה גם היו לו השפעות קשות על תקציב המועדון, מה שתרם אף הוא לירידתה של אייאקס הגדולה. אני חושב שמאז המקרה הזה כל קבוצה שעוברת איצטדיון עושה את זה בחשש רב, אולי חוץ מבאיירן שהמעבר שלהם לאליאנז דווקא שיפר את איכות העידוד (בגלל המרחק הרב של היציעים מהדשא באיצטדיון האולימפי הישן).
    אם הזכרת את האמירויות, אז מסתובבת אגדה אורבנית (שקיבלה סימוכין בפתיחת העונה הגרועה של ארסנל) שהאיצטדיון מקולל, בגלל שבמהלך הבנייה בנאים אוהדי טוטנהאם קברו צעיפים של טוטנהאם מתחת לבטון (כדי להדביק את האיצטדיון ברוח הלוזרית של טוטנהאם, כנראה), ככה שזה עוד סיכון שצריך לקחת בחשבון...