דיון האתלטיקה הרשמי

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י Pipe, ‏1/8/08.

 1. Pipe

  Pipe Member

  הצטרף ב:
  ‏17/8/06
  הודעות:
  7,446
  לייקים שהתקבלו:
  1
  [​IMG]


  ריצת 100

  שיא העולם: 9.72, אוסיין בולט (ג'מייקה), 2008.
  שיא אולימפי: 9.84, דונובן ביילי, אטלנטה 1996.
  מדליסט הזהב מאתונה: ג'סטין גאטלין (ארה"ב).
  על הריצה: ריצת המאה נחשבת לפסגת אירועי האתלטיקה במשחקים האולימפיים. באופן מסורתי זו הריצה הפופולארית ביותר, המדוברת ביותר, הנצפית ביותר והנחשקת ביותר, ולא לחינם המנצח בריצה הזו מקבל את הזכות להקרא "האיש המהיר עולם".

  תאריך התחרות: 15/8 (מוקדמות), 15/8 (רבע הגמר), 16/8 (חצי הגמר), 16/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  הקרב על הזהב בבייג'ין צפוי להיות אחד הלוהטים, הצמודים והאיכותיים אי פעם. שיא העולם נשבר פעמיים בשנה האחרונה ע"י 2 רצים שונים: אסאפה פאוול בן ה25 (9.74) ואוסיין בולט, שמחזיק בשיא כעת עם תוצאה מדהימה של 9.72, ויש סיכוי לא רע בכלל שהשיא הזה ישבר שוב בבייג'ין. בנוסף לשני הג'מייקנים ירוצו במקצה האמריקאים טייסון גיי, שקבע שיא אמריקאי ואת התוצאה השלישית בטיבה בהיסטוריה במבחנים האמריקאים (9.77), שון קרופורד, מדליסט הזהב בריצת ה200 מאתונה שמחזיק בשיא אישי של 9.88 בריצת המאה ווולטר דיקס, שקבע זמן נהדר של 9.80 במבחנים האמריקאים, אולם הוא לא נחשב ברקורד שכן הרוח הגבית הייתה גבוהה מהמותר. גם פראנסיס אוביקוולו הפורטוגלי (שיא אישי של 9.86), שזכה בכסף באתונה, יקווה להשיג מדליה. איפה ג'אסטין גאטלין, האלוף האולימפי מאתונה בריצת המאה והמאתיים, אתם שואלים? התשובה היא שהוא מורחק בעקבות שימוש בחומרים אסורים, מה שהכתים בצורה ניכרת את ההישגים שלו בעבר.

  חזרה לבייג'ין, מרוב האיכות של הרצים, קשה לקבוע חד משמעית מי הפייבוריט. ביום נתון לפחות 4 אצנים מהרשימה הנ"ל מסוגלים לזכות בזהב, ומה שיקבע יהיה החוסן המנטאלי של כל אחד מהם והיכולת להגיע לשיא בזמן הנכון. טייסון גיי האמריקאי נפצע בירך האחורי במהלך מבחנים האמריקאים ואף צצו שמועות שהוא יחמיץ את המשחקים, אך הוא יהיה כשיר בסופו של דבר. כתוצאה מהפציעה, הדעה הרווחת היא שהסיכויים שלו לזהב ירדו משמעותית שכן הוא יגיע במצב פיזי ירוד יחסית לשאר, אך זו לא יותר מספקולציה. ב15 לאווסט יתחיל סיבוב המוקדמות וב16 יערך הגמר, שבסיומו יוכתר האיש המהיר בעולם שיוכל להתאדר בתואר הזה ב4 השנים הקרובות. זה אירוע אחד באולימפיאדה הזו שבאמת לא כדאי לפספס.

  תחזית אייסוקר לזהב: אוסיין בולט (שיא אולימפי חדש).

  [​IMG]
  גיי, בולט ודיקסון. אמורים להתחרות גם בגמר בבייג'ין.  אצל הנשים

  שיא העולם: 10.49, פלורנס גריפית' ג'ונייר (ארה"ב), 1988.
  שיא אולימפי: 10.62 , פלורנס גריפית' ג'ונייר (ארה"ב), סאול 1988.
  מדליסט הזהב מאתונה: יוליה נסטיירנקה (בלארוס).

  תאריך התחרות: 16/8 (מוקדמות), 16/8 (רבע הגמר), 17/8 (חצי הגמר), 17/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  כמו במקצה הגברים, גם במקצה הנשים אנחנו צפויים לקבל תחרות מאוד צמודה. ביום נתון ישנם לא פחות מ4 רצות שמסוגלות לזכות בזהב: טורי אדוארדס, מונה לי ולורין ווילאמס האמריקאיות והג'מייקנית קרון סטיוארט, שניצחה במבחנים המקומיים. מבין הרביעייה על הנייר לוויליאמס יש את הסיכויים הטובים ביותר לזהב. האמריקאית בת ה25 היא אתלטית מאוד סולידית וותיקה וקרת רוח ולמרות שהשיא העונתי שלה עומד על 10.90, התוצאה החמישית בטיבה בלבד העונה, היא תמיד מתעלה באירועים הגדולים: היא זכתה בכסף באתונה, בזהב בהלסינקי ב2005 וכסף באוסאקה ב2007 ובהעדרה של ורוניקה קמפבל הג'מייקנית, אלופת העולם הנוכחית שכשלה להעפיל לריצה במבחנים הג'מייקנים, החיים של האמריקאית יהיו הרבה יותר קלים.

  שתי האמריקאיות האחרות אמנם מגיעות לבייג'ין בכושר טוב יותר עם תוצאות עונתיות עדיפות (לי - 10.85, אדוארדס - 10.78), אך על הנייר לוויליאמס יש יתרון על שתיהן: אדוארדס עשויה להפגע משמעותית ממבנה התחרות בבייג'ין, בעוד לי עשויה בהחלט לסבול מעייפות ועומס ,הן מבחינה פיזית והן מנטאלית.
  לפני הגמר ישנם 3 סיבובים מוקדמים, דבר שמצריך למעשה 3 הופעות מוצלחות עד הגמר. אדוארדס אצנית לא יציבה ונוטה לפתוח "חזק" מדי את התחרויות ולהגיע במצב מנטאלי ירוד לחצי הגמר והגמר, בעוד לי היא אצנית 200 מ' במקור שהתמקדה השנה יותר ב100 מ', אך תשתתף בשתי התחרויות בביג'יין והעומס הפיזי עשוי לעמוד בעכרה. אולם, במידה ולי תצליח לעמוד בעומס לו"ז, היא בהחלט עשויה לצאת עם מדליה, כשאדוארדס אף מסוגלת לזכות בזהב אם רק תגיע במצב מנטאלי עילאי לשלבים המכריעים.

  המתחרה הפוטנציאלית הרביעית על הזהב היא קרון סטיוארט הג'מייקנית. אתלטית חזקה, גבוהה (1.75 מ')שממשיכה את השושלת האיכותית של הרצות מג'מייקה במקצה הזה. לסטיוארט שיא אישי ועונתי של 10.8 והשנה היא התקדמה משמעותית וסוף סוף ירדה מגבול 11 השניות. בדומה להרבה רצות ג'מייקניות אחרות, גם היא נוטה להצטיין יותר במגרש הביתי בקינגסטון ולא תמיד מביאה את היכולת מהבית לתחרויות באירופה, אולם התחרותיות שלה והווינריות שלה עשויות להביא אותה עד הפודיום. עוד אצנית שאף פעם אסור להתעלם ממנה זו קים גבארט הבלגית הנחושה , אלופת אירופה מ2006 ואלופת העולם באולמות, שתמיד עושה את מה שצריך בכדי להגיע לגמר, אך בד"כ שם היא לא מצליחה להוות יריב לאמריקאיות.
  האלופה האולימפית הנוכחית, יוליה נסטיירנקה, לא תוכל לשמור על תוארה שכן היא לא הצליחה לשפר את שיאה האישי ולרדת מ11 שניות, והיא נמצאת בכושר רע מאוד באופן כללי, לכן פרט לריצה צמודה דבר אחד מובטח לנו וזו אלופה אולימפית חדשה.

  תחזית אייסוקר לזהב: לורין וויליאמס.


  [​IMG]
  משמאל - טורי אדוארדס ולורין וויליאמס.  110 מטר משוכות

  שיא העולם: 12.87, דיירון רובלס (קובה), 2008.
  שיא אולימפי: 12.91, ליו שאנג (סין), אתונה 2004.
  מדליסט הזהב מאתונה: ליו שאנג (סין).
  על הריצה: הריצה הטכנית ביותר מבין כולם. הרצים במקצה כל כך מאומנים שהם יכולים לרוץ את כל הריצה ולקפץ מעל המשוכות כשעיניים מכוסות. הרצים עוברים מעל 10 משוכות בגובה 107 ס"מ כל אחת, כשהמשוכה הראשונה ממוקמת 13.72 מטר מקו הזינוק, 9 האחרות ממוקמות במרחק שווה של 9.14 בין כל אחת והמרחק בין המשוכה האחרונה לקו הסיום הוא 14.02 מטרים.

  תאריך התחרות: 18/8 (מוקדמות), 19/8 (רבע הגמר), 20/8 (חצי הגמר), 21/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  קרוב ל800 מיליון סינים אמורים לעקוב אחרי האולימפיאדה. אם תשאלו אותם מה הריצה שהם הכי מחכים לה, התשובה שתקבלו תהיה אחידה - ריצת 110 מטר משוכות. למה? בגלל שיאנג ליו. הסיני שפרץ לתודעה העולמית עם זכיה מדהימה במדלית הזהב באתונה, תוך שהוא מנפץ את שיא העולם של אלן ג'ונסון, הוא אחד משני הספורטאים הכי פופולאריים בסין (יחד עם יאו מינג). מספרים עליו שהוא יותר מוכר במדינה מאשר ראש הממשלה, ואין מילה אחרת לתאר את ההתיחסות כלפיו בסין מאשר סגידה. רק בזכותו גמר הריצה הזו יהיה האירוע הנצפה ביותר בכל המשחקים - כן, גם יותר מריצת המאה. ליו הוא אלוף העולם המכהן מאוסאקה, והוא זכה בזהב גם באליפות אסיה ובאליפות העולם באולם בולנסיה מוקדם יותר השנה. הוא סבל מפציעה בשריר הירך העונה, ולמרות שהיא מאחוריו הוא כמעט ולא התחרה מאז מאי וזו סיבה לא קטנה לדאגה.

  בתוך כל החגיגה הסינית, יש קובני אחד בשם דיירון רובלס שמאיים לנפץ את החלום. הרץ הצעיר בן ה21 שבר את שיא העולם של ליו במאית אחת ביוני השנה והוא מגיע לאולימפיאדה בכושר הכי טוב בקריירה שלו - ניצח 7 מתוך 8 התחרויות האחרונות בהן השתתף, שמר על עצמו מבחינה פיזית כל העונה והשווה שוב את שיא העולם בגולדן ליג בפאריז לפני שלושה שבועות. החיסרון היחיד של רובלס הוא המנטאליות שלו. הוא כשל לספק את הסחורה בשתי התחרויות הגדולות היחידות בהן השתתף (אליפות העולם באולמות לפני שנתיים ואליפות העולם באוסאקה, בה הוא סיים רק רביעי) ונשאלת השאלה איך הוא יתפקד בשטח הביתי של ליו, כש 90 אלף סינים עומדים מאחורי ליו. עוד שמות בולטים בריצה הם לאדג'י דוקורה הצרפתי שהקדים את ליו באליפות העולם בהלסינקי ב2005, וטרנס טראמל האמריקאי והלוזר הנצחי, עם מדליות כסף באתונה, סידני, ובשתי אליפות העולם האחרונות שמחזיק בשיא אישי של 12.95.

  עוד רצים שיתחרו על המקומות בפודיום הם הטריו האמריקאי, טראנס טראמל - זוכה הכסף בסידני, אתונה, אוסאקה ובאליפות העולם ב2003 - דיויד אוליבר שהשתפר משמעותית העונה, ירד לראשונה בקריירה מ13 שניות, קבע את התוצאה השנייה בטיבה העונה עם שיא אישי של 12.95 ש' ונמצא בכושר הטוב ביותר מבין השלושה, ודייויד פיין שטרם ירד מ13 שניות אך הוא בהחלט רץ יציב שיחכה למעידות של שאר הפייבוריטים כדי לנסות לתפוס את המקום השלישי.

  הסינים שואפים לעקוף את ארה"ב במספר מדליות הזהב באולימפיאדה הזו ושיאנג ליו הוא הפייבוריט הגדול שלהם כבר 4 שנים. למרות שהוא כבר לא הפייבוריט הברור שהוא היה לפני שרובלס נכנס לעניינים ולמרות שהמצב הבריאותי שלו לא ידוע, ליו עדין בעל הסיכוים הכי גדולים לזכות בזהב, ומפחיד לחשוב איך יגיבו 800 מיליון סינים אם הגיבור הלאומי שלהם לא יעמוד בראש הפודיום בגמר שיערך ב21 בוגוסט.

  תחזית אייסוקר לזהב: שיאנג ליו.

  [​IMG]
  ליו ורובלס נאבקים על הניצחון.


  200 מטר

  שיא העולם: 19.32, מייקל ג'ונסון (ארה"ב), 1996.
  שיא אולימפי: 19.32, מייקל ג'ונסון (ארה"ב), אטלנטה 1996.
  מדליסט הזהב מאתונה: שון קרופורד (ארה"ב).
  על הריצה: בניגוד לדעה הרווחת, המהירות הממוצעת בריצת ה200 גבוהה יותר מזו בריצת המאה, אך הריצה הזו תמיד נחשבה ל"אחות הקטנה" והיחסית פחות פופולארית של ריצת המאה. הדמיון בין הריצות הוא רב ולעתים קרובות נראה רצים שמתמחים ב100 מתחרים בריצה הזו, ולהפך. לצד כוח מתפרץ גבוה, הריצה דורשת מיומנות גבוהה של טכניקה שכן את 100 המטרים הראשונים המתחרים עוברים בצורה קשתית, עד הכניסה למאת המטרים האחרונים בישורת.

  תאריך התחרות: 18/8 (מוקדמות), 18/8 (רבע הגמר), 19/8 (חצי הגמר), 20/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  ריצת ה200 היא גם נחלתם של רבים מרצי המאה, כשהשאיפה של הטובים ביותר מהם היא לזכות בדאבל האולימפי ולסיים על הפודיום בשתי המקצים. שני המועמדים המובילים לזכיה במקצה הזה הם וואלאס ספירמון האמריקאי, מדליסט הארד מאוסאקה, ואוסיין בולט הג'מייקני, מחזיק שיא העולם מריצת המאה. לצערו של ספירמון, הוא כשל לסיים בין שלושת הראשונים בגמר המאה במבחנים האמריקאים והוא יתרכז בעיקר בריצת ה200, בה הוא מחזיק בתוצאה הרביעית בטיבה בהיסטוריה של 19.65. ספירמון לא מגיע בכושר מי יודע מה לבייג'ין, כשהוא סיים בקושי במקום השלישי במבחנים האמריקאים באורגון, עשירית שנייה בלבד לפני רודני מארטין, וכשהוא מפסיד בפער עצום של חצי שנייה לבולט בגראנד פרי של לונדון לפני שבוע. מנגד, בולט ינסה לשחזר את ההישג של ג'אסטין גאטלין מאתונה ולזכות בזהב כפול, וכשהוא מגיע לבייג'ין בכושר נהדר עם תוצאת השנה בעולם שהוא קבע לפני כחודש שעומדת ל 19.67, יש לו סיבות להיות אופטימי.

  שמות נוספים שאמורים לדבר חזק בתחרות הזו הם וולטר דיקס האמריקאי, הרץ הצעיר מפלורידה שיתחרה גם בריצת המאה וסיים ראשון במבחנים האמריקאים עם תוצאה של 19.86, וכמובן שון קרופורד, עוד אמריקאי, שהוא גם האלוף האולימפי מאתונה. קרופורד סבל מהמון פציעות בשנים האחרונות, אך הוא מגיע לבייג'ין עם שיא עונתי של 19.86 ובמצב רוח מרומם. מי שבולט בהעדרו מהריצה הוא טייסון גיי, לדעת הרבים הספרינטר הטוב בעולם, שנפצע בשריר הירך במהלך הריצה במבחנים האמריקאים ולא יוכל להשתתף במקצה בו הוא זכה באליפות העולם ב2007 ובו הוא מחזיק בשיא אישי מדהים של 19.62.

  התחרות ב200 צריכה להיות צמודה בדיוק כמו בריצת המאה, כשלספירמון ולקרופורד על הנייר יהיה יתרון פיזי על פני השאר באולימפיאדה שכן הם לא מתחרים בריצת ה100 שתערך יומיים לפני ויגיעו יותר רעננים.
  אם אתם מצפים לשיאי עולם, אז תשכחו מזה. אם בריצת ה100 כולם משתוקקים לראות שיא עולם חדש בעוד כשבועיים, בריצת ה200 קלושים הם הסיכויים שנראה את השיא הפנומנלי של מייקל ג'ונסון נשבר בבייג'ין, אז נצטרך להסתפק רק בתחרות כמה שיותר איכותית.

  תחזית אייסוקר לזהב: אוסיין בולט.

  [​IMG]
  ספירמון יחד עם בולט. יאבקו חזק גם ב200.  אצל הנשים

  שיא העולם:21.34, פלורנס גריפית' ג'ונייר (ארה"ב), 1988.
  שיא אולימפי:21.34, פלורנס גריפית' ג'ונייר (ארה"ב), סאול 1988.
  מדליסטית הזהב מאתונה: ורוניקה קמפבל (ג'מייקה).

  תאריך התחרות: 19/8 (מוקדמות), 19/8 (רבע הגמר), 20/8 (חצי הגמר), 21/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  אם הכל ילך כשורה, אנחנו אמורים לקבל קרב טיטאנים בין שתיים מהאתלטיות הגדולות בעולם - אליסון פליקס האמריקאית וורוניקה קמפבל - בראון הג'מייקנית. קמפבל היא אחת האצניות הטובות בעולם ב5 השנים האחרונות וברזומה שלה אליפות עולם באוסאקה ב100 מ', כסף ב200מ', זהב באתונה, בנוסף לתוצאת השנה בעולם של 21.94 ש'. קמפבל תתרכז אך ורק ב200 שכן היא כשלה להעפיל לריצת ה100 במבחנים המקומיים, וזה רק אמור לחזק יותר את הנחישות שלה, את הרצון שלה, את הרוח התחרותית הגבוהה במילא שלה ואת סיכוייה לסיים במקום הראשון בפודיום.

  פליקס מצידה היא אלופת העולם פעמיים ברציפות ב200מ', זוכת הכסף באתונה ובעלת שיא אישי של 21.81. גם היא כשלה להעפיל ל100 מ' במבחנים האמריקאים וכמו קמבל, תתמקד רק ב200מ'. השיא העונתי שלה עומד רק על 22.22, אך זו לא אינדנקציה מוחלטת לקראת האול' שכן יש לה נטייה להגיע לשיא בדיוק בזמן הנכון ובתחרויות הגדולות. אליסון היא אתלטית מגוונת מאוד - יש לה תצואות מרשימות מאוד הן ב100מ (שיא אישי של 10.93) והן ב400 (PB של 49.70), והיא הייתה שותפה לזכייה של נבחרות השליחים במקצים הללו באוסאקה בשנה שעברה.

  הקרב על הזהב יוכרע ביכולת של כל אחת מהרצות למזער נזקים ולהרוויח כמה שיותר זמן על השנייה בחלקים בריצה בהן הם פחות מהירות באופן יחסי: היתרון של פליקס הוא בכניסה ליישורת - הסיום שלה ב100 מ' האחרונים הוא הטוב ביותר בענף- בעוד שקמבל היא המהירה ביותר במאה המטרים הראשונים.
  מי שאמורות להלחם על הארד הן שתי הג'מייקנייות קרון סטיוארס ושרון סימפסון, כשהעדיפות היא של סטיוארט שקבעה שיא אישי ועונתי של 21.99 במבחנים ג'מייקנים והיא מגיעה לבייג'ין אחרי השנה הטובה בקריירה שלה.

  תחזית אייסוקר לזהב: אליסון פליקס.

  [​IMG]
  פליקס מקדימה את קמבל באליפות העולם באוסאקה.  400 מטר

  שיא העולם:43.18, מייקל ג'ונסון (ארה"ב), 1999.
  שיא אולימפי:43.49, מייקל ג'ונסון (ארה"ב), אטלנטה 1996.
  מדליסט הזהב מאתונה: ג'רמי וורינר (ארה"ב).
  על הריצה: ריצת הספרינט הארוכה מכולם. במסלול אולימפי סטנדרטי הרצים משלימים הקפה אחת בדיוק. הריצה דורשת פחות מיומנות טכנית ושמה דגש על כוח ויכולת לרוץ בקצב גבוהה לאורך זמן.

  תאריך התחרות: 18/8 (מוקדמות), 19/8 (חצי הגמר), 21/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  ריצת ה400 נשלטת באופן כמעט אבסולוטי ע"י איש אחד כבר קרוב ל 5 שנים, ושמו הוא ג'רמי וורינר. האמריקאי בן ה24 זכה בזהב באתונה, באליפות העולם ב2005 וב2007 וגם ניצח ב38 מתוך 42 התחרויות האחרונות בהן השתתף בריצה הזו. וורינר הוא גם הרץ הלבן היחיד בהיסטוריה שירד מגבול 44 השניות, והמאמן שלו הוא לא אחר מאשר מייקל ג'ונסון, מחזיק שיא העולם במקצה הזה ואחד האתלטים הגדולים בעידן המודרני. ברוב התחרויות שלו, שאר 7 הרצים בד"כ משמשים כלא יותר מתפאורה. אולם, תחת מעטה השלמות, וורינר מוכיח השנה סימני אנושיות:
  הוא הפסיד כבר פעמיים העונה לל'שון מריט - האדם היחיד בעולם שיכול להשתוות אליו בריצה הזו. האמריקאי בן ה22, האדם התשיעי בהיסטוריה שירד מגבול 44 השניות עם שיא אישי של 43.96, הקדים את וורינר בגולדן ליג בברלין ובמבחנים האמריקאים מוקדם יותר החודש.

  וורינר הוא הפייבוריט הבלתי מעורער לזכות בזהב בבייג'ין, אבל בניגוד לאתונה ולשתי אליפויות העולם, הפעם הוא לא מגיע לתחרות גדולה בשיא הכושר. השיא עונתי שלו עומד על 43.98, 50 מאיות איטי יותר מהשיא האישי שלו, ואסור כמובן להתעלם מהנוכחות של מריט, שבהחלט עשוי לגרום לסנסציה ולהדיח את האלוף הבלתי מעורער מהכתר שלו.

  תחזית אייסוקר לזהב: ג'רמי וורינר.

  [​IMG]
  מריט ווורינר ראש בראש.  אצל הנשים

  שיא העולם:47.60, מריטה קוח (מזרח גרמניה),
  שיא אולימפי:48.25, מארי פרס (צרפת), אטלנטה 1996.
  מדליסט הזהב מאתונה: טוניק ווילאמס -דארלינג (איי הבהאמאס).

  תאריך התחרות: 16/8 (מוקדמות), 17/8 (חצי הגמר), 19/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  כל ארה"ב ציפתה לראות את קרב הענקים בין אליסון פליקס לסאנייה ריצ'ארדס במקצה הזה, אך פליקס כשלה להעפיל לריצה במבחנים האמריקאיים מה שמשאיר את סונייה ריצ'ארדס כמועמדת הבכירה לזהב במשחקים. ריצ'ארדס נולדה בג'מייקה ועברה לארה"ב רק בגיל 12, סיימה בהצטיינות את לימודיה בתיכון והיא מחזיקה בשיא האמריקאי בריצה הזו עם תוצאה נהדרת של 48.70, הזמן המהיר בטיבו בעשור האחרון והתוצאה השביעית בטיבה בהיסטוריה. ברקורד שלה שלוש מדליות זהב במירוצי השליחים באתונה ובשתי אליפויות עולם באוסאקה ובפאריז, ובנוסף היא זכתה בפרס הגדול בגולדן ליג ב2006 ו2007. וכל זה בגיל 23. היא אחת האתלטיות האהודות בארה"ב ואחת התקווה הגדולות לבייג'ין ולעתיד ענפי המסלול במדינה והיא סיימה ראשונה במבחנים האמריקאיים. היא נמצאת בדרגה אחת מעל שאר הרצות ואלמלא פציעה צפוייה לטייל בדרך לזהב.

  הרצות האחרות שילחמו על המקום בפודיוםהן דידי טרוטר האמריקאית בת ה26 (שיא אישי של 49.64) שסיימה שלישית במבחנים האמריקאיים ותרוץ גם בשליחים, נובלין וויליאמס מג'מייקה, מדליסטית הארד מאוסאקה שברשותה שיא אישי של 49.63, ושתי הבריטיות - ניקולה סאנדרס זוכת הכסף מאוסאקה עם שיא אישיי של 49.65 וכריסטין אורוגו בת ה 24 שהושעתה לשנה ב2006 כי פספסה 3 בדיקות סמים מחוץ אך חזרה ובגדול וזכתה בזהב באוסאקה וקבעה שיא אישי של 49.61 ש'.

  תחזית אייסוקר לזהב: סונייה ריצ'ארדס.

  [​IMG]
  ריצ'ארדס. אחת הבאנקרים לזכיה בזהב במשחקים.


  * כל תחרויות האתלטיקה יערכו באיצטדיון הלאומי "קן הציפור" בין ה-15 ל-24 באוגוסט.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/8/08
 2. Pipe

  Pipe Member

  הצטרף ב:
  ‏17/8/06
  הודעות:
  7,446
  לייקים שהתקבלו:
  1
  מירוצי השליחים

  4*400

  שיא העולם: 2.54.20, ארה"ב, 1998.
  שיא אולימפי: 2.55.74, ארה"ב, ברצלונה 1992.
  מדליסטי הזהב מאתונה: ארה"ב.
  על הריצה: בשונה מריצת השליחים למאה מטרים, בריצה זו בד"כ ישנם פחות תקלות בהעברת המקל שכן המהירות שבה מגיעים האצנים אחד לשני הרבה יותר נמוכה. כמון כן, הקווים על המסלול שמסמלים את הטווח שבו מותר להעביר את המקל מסומנים בכחול ולא בצהוב. 4*400 זו התחרות שסוגרת את תחרויות המסלול.
  תאריך התחרות: 22/8 (מוקדמות), 23/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  במילה אחת - ארה"ב. מעטים הענפים באתלטיקה בהם מדינה אחת שולטת בצורה כה אבסולוטית לאורך ההיסטוריה, והריצה הזו היא אחת מהן. מאז שטוקהולם 1912, בה המקצה הוכנס לראשונה למשחקים האולימפיים, נבחרת השליחים האמריקאית זכתה בזהב בריצה הזו ב16 מתוך 21 המשחקים האחרונים. הפעם האחרונה שארה"ב לא זכתה בזהב הייתה ב1980 במוסקבה, שם היא כלל לא התחרתה במקצה שכן האמיקאים החרימו את האולימפיאדה שנערכה תחת הצל הקומוניסטי. הפעם האחרונה בה היא התחרתה במקצה והפסידה אותו הייתה אי שם ב1972, וסך הכל היא זכתה בזהב ב10 מתוך 11 האולימפיאדות האחרונות. באתונה ארה"ב הקדימה ב5 שניות את אוסטרליה והשנה במבחנים הבינלאומיים לפני כחודש האמריקאים הקדימו ב4 שניות את הג'מייקנים, והפער בינם לבין המקום השני באולימפיאדה אמור להיות גדול מתמיד - ג'רמי וורינר ולשון מריט (עליהם דובר בהרחבה בפירוט על ריצת ה400) הם הרצים הטובים ביותר בעולם ואר"הב לא אמורה להתקשות לזכות פעם נוספת במקום הראשון. האתגר האמיתי שלהם יהיו לנסות לשבור את שיא העולם.

  תחזית אייסוקר לזהב: ארה"ב (שיא עולם).

  [​IMG]
  רצי ה400 האמריקאים אמורים לחגוג גם בבייג'ין.


  אצל הנשים

  שיא העולם: 3:15.17, ברה"מ, 1988.
  שיא אולימפי: 3:15.17, ברה"מ, סאול 1988.
  מדליסטי הזהב מאתונה: ארה"ב.
  תאריך התחרות: 22/8 (מוקדמות), 23/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  הנשים האמריקאיות פחות דומיננטיות במקצי השליחים יחסית לגברים, אך השנה סגל הרצות על הנייר מאוד מרשים והן הוכיחו זאת במבחנים הבינלאומיים להשתתפות בריצה הזו. האמריקאיות ניצחו בשתי התחרויות, כשבתחרות הראשונה הן סיימו 2 שניות לפני המקום השני. חוד החנית של האמריקאיות הן כמובן ריצ'ארדס ופליקס שישתפו פעולה במקצה וצריכות בסך הכל לדאוג לכך שהמקל יעבור בצורה חלקה, כי מבחינת מהירות אין אף נבחרת שמסוגלת להשתוות אליהן.
  ג'מייקה עם נובלין וויליאמס ורוסמארי וויט שסיימה שנייה במבחנים היא הנבחרת ביחידה שמסוגלת לאיים על האמריקאיות, בעוד שבריטינה בראשותה של אלופת העולם אורוגו ורוסיה שזכתה בכסף באתונה ותקווה לתצוגה טובה מצידה של סגנית אלופת העולם באולמות נטליה נזארובה, יאבקו על המקום הנוסף בפודיום.

  תחזית אייסוקר לזהב: ארה"ב.

  [​IMG]
  נבחרת השליחים האמריקאית בפוזה מוכרת.  4*100

  שיא העולם: 37.40, ארה"ב, 1993, 1992.
  שיא אולימפי: 37.40, ארה"ב, ברצלונה 1992.
  מדליסט הזהב מאתונה: בריטניה.
  על הריצה: 4 רצים מאותה מדינה עוברים 100 מטרים כל אחד, כשכל אצן חייב להעביר לבא אחריו את המקל בטווח של 20 מטרים שמסומנים בבד"כ בקווים צהובים בהירים על המסלול. כמו בכל אולימפיאדה, גם השנה אפשר להמר על כך שיהיו נבחרות שיפשלו בהעברת המקל המפורסם שגבה לא מעט קורבנות לאורך השנים. ריצות השליחים באופן מסורתי סוגרות את תחרויות האתלטיקה והם האירועים האחרונים בלוח הזמנים.
  תאריך התחרות: 21/8 (מוקדמות), 22/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  עוד ריצה שמסורתית נשלטת ע"י האמריקאים. רק ב 5 פעמים מתוך 20 אולמפיאדות בהם התחרו במקצה הזה הפסידו האמריקאים את הזהב, אך בניגוד למירוץ השליחים ב400, כאן יש להם תחרות. באתונה הם הפסידו בפוטו פיניש את הזהב לבריטניה בגלל תקלה בהעברת המקל למוריס גרין, והשנה הם מגיעים נחושים מתמיד כדי לתקן. הרביעייה אמורה לכלול את גיי, ספירמון, דיקס וקרופורד, והיא על הנייר האיכותית ביותר והמהירה ביותר בתחרות. הנבחרת היחידה שמסוגלת להוות תחרות לאמריקאים היא ג'מייקה בראשותם של בולט ופאוול, אך היתרון האיכותי של ארה"ב בעמדה של שני הרצים במקומות 2ו 3 אמור להניב להם את הזהב, וביום טוב של הרצים שלהם הדבר היחיד שיכול למנוע מהם זאת הוא המקל.

  תחזית אייסוקר לזהב: ארה"ב.

  [​IMG]
  עוד אחת מנבחרות השליחים המוצלחות של האמריקאים.

  אצל הנשים

  שיא העולם: 41.37, מזרח גרמניה, 1985.
  שיא אולימפי: 41.60 , מזרח גרמניה, מוסקווה 1980.
  מדליסט הזהב מאתונה: ג'מייקה.
  תאריך התחרות: 21/8 (מוקדמות), 22/8 (גמר)

  מה לצפות בביג'יין?

  בטח כבר נמאס לכם לשמוע, אבל כן, גם בריצה הזו האמריקאיות הן הפייבוריטיות לזהב. עם מגוון של רצות מהטופ העולמי כמו לורן וויליאמס, מונה לי וטורי אדוארדס, שאמורות להתחרות על מקומות בפודוים גם בריצת היחידות, וליסה בארבר, חברה ברביעייה שזכתה בזהב באליפות העולם, קשה לראות איזשהיא נבחרת מהווה להן אתגר. במבחנים הבינלאומיים האמריקאים ניצחו פעמיים והקדימו את הג'מייקניות, שכמו במקצה ה400, גם בריצה הזו הם היחידות שסוגלות להוות תחרות רצינית לבנות מארה"ב. ורוניקה קמבל, שרון סימפסון ונובלין וויליאמס הן אתלטיות מעולות וביום נתון יכולות לגרום להפתעה, אך העומק האמריקאי והיכולת שלהם להעמיד שתי קבוצות שונות בבייג'ין - ובכך לתת לרצות המשניות להתחרות בסיבוב המוקדם ולשמור את הבכירות טריות יותר לקראת הגמר, מטה את הכף בבירור לטובת האמריקאיות. בלגיה של קים גבארט ורוסיה שזכתה בכסף באתונה ינסו להשיג מקום בפודיום.

  תחזית אייסוקר לזהב: ארה"ב.

  [​IMG]
  הרביעייה האמריקאית שזכתה בזהב באוסאקה בראשותה של פליקס.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/8/08
 3. צחי לייבמן

  צחי לייבמן Member

  הצטרף ב:
  ‏18/10/07
  הודעות:
  946
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ג'ימי וורינר, לא רץ גם ב 200 מטר?

  עריכה: לא.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/8/08
 4. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455

  "על קצה המזלג" - שאר תחרויות האתלטיקה (ענפי מסלול):  נשים:

  100 מטר משוכות

  שיא העולם: 12.21, יורדנקה דונקובה (בולגריה), 1988.
  שיא אולימפי: 12.37, ג'ואנה הייס (ארה"ב), אתונה 2004.
  מדליסטית הזהב מאתונה: ג'ואנה הייס (ארה"ב).
  על הריצה: בשונה מהגברים, הנשים רצים רק 100 מ' משוכות. הרצות עוברות מעל 10 משוכות בגובה 83.80 ס"מ כל אחת, כשהמשוכה הראשונה ממוקמת 13 מטר מקו הזינוק, 9 האחרות ממוקמות במרחק שווה של 8.5 ס"מ בין כל אחת, והמרחק בין המשוכה האחרונה לקו הסיום הוא 10.5 מטרים.

  תאריך התחרות: 17/8 (מוקדמות), 18/8 (חצי הגמר), 19/8 (גמר)


  גברים:

  400 מטר משוכות

  שיא העולם: 46.78, קווין יאנג (ארה"ב), 1992.
  שיא אולימפי: 46.78, קווין יאנג (ארה"ב), ברצלונה 1992.
  מדליסט הזהב מאתונה: פליקס סאנצ'ז (הרפובליקה הדומיניקנית).
  על הריצה: ריצת המשוכות הארוכה ביותר. הרצים משלימים הקפה שלמה של המסלול, ובה הם עוברים מעל 10 משוכות בגובה 91.4 ס"מ כ"א, כשהמשוכה הראשונה ממוקמת 45 מטר מקו הזינוק, 9 האחרות ממוקמות במרחק שווה של 35 ס"מ בין כל אחת, והמרחק בין המשוכה האחרונה לקו הסיום הוא 40 מטרים.
  הריצה נכנסה לתוכנית האולימפית החל מאולימפיאדת פאריס 1900.

  תאריך התחרות: 15/8 (מוקדמות), 16/8 (חצי הגמר), 20/8 (גמר)


  נשים:

  400 מטר משוכות

  שיא העולם: 52.34,יוליה פצ'ונקינה (רוסיה), 2003.
  שיא אולימפי: 52.82, פאני האלקיה (יוון), אתונה 2004.
  מדליסטית הזהב מאתונה: פאני האלקיה (יוון).
  על הריצה: גם הנשים רצות הקפה שלמה של המסלול ובה 10 משוכות. אבל בשונה מהגברים, המשוכות אצל הנשים בגובה 76.20 ס"מ כל אחת.
  הריצה נכנסה לתוכנית האולימפית החל מאולימפיאדת לוס אנג'לס 1984.

  תאריך התחרות: 17/8 (מוקדמות), 18/8 (חצי הגמר), 20/8 (גמר)


  גברים:

  800 מטר

  שיא העולם: 1:42.11 דק', וילסון קיפקטר (דנמרק), 1997.
  שיא אולימפי: 1:42.58 דק', ובגורן רודאל (נורבגיה), אטלנטה 1996.
  מדליסט הזהב מאתונה: יורי בורזקובסקי (רוסיה).
  על הריצה: שייכת לקטגוריה של הריצות הבינוניות. האצנים רצים 2 הקפות מלאות של המסלול.

  תאריך התחרות: 20/8 (מוקדמות), 21/8 (חצי הגמר), 23/8 (גמר)


  נשים:

  800 מטר

  שיא העולם: 1:53.28 דק', ירמילה קרחטוחילובה (צ'כוסלובקיה), 1983.
  שיא אולימפי: 1:53.43 דק', נדזדה אוליזרנקו (ברית המועצות), מוסקבה 1980.
  מדליסטית הזהב מאתונה: קלי הולמס (בריטניה).

  תאריך התחרות: 15/8 (מוקדמות), 16/8 (חצי הגמר), 18/8 (גמר)


  גברים:

  1,500 מטר

  שיא העולם: 3:26.00 דק', הישאם אל גארוז' (מרוקו), 1998.
  שיא אולימפי: 3:32.07 דק', נוח נקני (קניה), אטלנטה 1996.
  מדליסט הזהב מאתונה: הישאם אל גארוז' (מרוקו).
  על הריצה: שייכת לקטגוריה של הריצות הבינוניות. האצנים רצים הקפה מלאה ועוד שלושת רבעי הקפה של המסלול (400 מ').

  תאריך התחרות: 15/8 (מוקדמות), 17/8 (חצי הגמר), 19/8 (גמר)


  נשים:

  1,500 מטר

  שיא העולם: 3:50.46 דק', קו יונקסיה (סין), 1993.
  שיא אולימפי: 3:53.63 דק', פאולה איבאן (רומניה), סיאול 1998.
  מדליסטית הזהב מאתונה: קלי הולמס (בריטניה).

  תחזית אייסוקר לזהב: מרים יוסוף ג'מאל (בחריין)

  תאריך התחרות: 19/8 (מוקדמות), 21/8 (חצי הגמר), 23/8 (גמר)


  גברים:

  5,000 מטרים

  שיא העולם: 12:37.35 דק', קנניסה בקלה (אתיופיה), 2004.
  שיא אולימפי: דק', סעיד אויטה (מרוקו), לוס אנג'לס 1984.
  מדליסט הזהב מאתונה: הישאם אל גארוז' (מרוקו).
  על הריצה: שייכת לקטגוריה של הריצות הארוכות. 12 וחצי הקפות של המסלול. נערכת בעיקר באירועים גדולים כמו אליפויות אירופה, עולם ואולימפיאדות.

  תאריך התחרות: 20/8 (מוקדמות), 23/8 (גמר)


  נשים:

  5,000 מטרים

  שיא העולם: 14:11.15 דק', טירונש דיבאבה (אתיופיה), 2008
  שיא אולימפי: 14:40.79 דק', גבריאלה סאבו (רומניה), סידני 2000.
  מדליסטית הזהב מאתונה: מסרט דפאר (אתיופיה).

  תאריך התחרות: 19/8 (מוקדמות), 22/8 (גמר)


  גברים:

  10,000 מטרים

  שיא העולם: 26:17.53 דק', קנניסה בקלה (אתיופיה), 2008
  שיא אולימפי: 27:05.10 דק', קנניסה בקלה (אתיופיה), אתונה 2004.
  מדליסט הזהב מאתונה: קנניסה בקלה (אתיופיה)
  על הריצה: נחשבת לריצה הארוכה ביותר על המסלול. בה רצים 40 הקפות של המסלול.

  מה לצפות בבייג'ינג ?

  היילה גבריסלאסי האגדי חוזר לרוץ בריצה זו, ויהיה מעניין לראות האם הוא יתן קרב ראוי לשיאן העולם והאלוף האולימפי, קנניסה בקלה.

  תאריך התחרות: 17/8 (גמר)


  נשים:

  10,000 מטרים

  שיא העולם: 29:31.78 דק', וונג יונקסיה (סין), 1993
  שיא אולימפי: 30:17.49 דק', דרארטו טולו (אתיופיה), סידני 2000
  מדליסטית הזהב מאתונה: הוינה ז'ינג (סין)

  תאריך התחרות: 15/8


  גברים:

  3,000 מ' מכשולים

  שיא העולם: 7:53.63 דק', סאיף סעיד שאהין (קניה), 2004.
  שיא אולימפי: 8:05.51 דק', יוליוס קריוקי (קניה), סיאול 1988.
  מדליסט הזהב מאתונה: חזקיאל קמבוי (קניה).
  על הריצה: נחשבת לריצה הטכנית ביותר. בריצה זאת על האצנים לעבור מעל 28 מכשולים ועוד 7 בורות מים. המכשולים הם בגובה של 91.4 ס"מ כ"א אצל הגברים. בניגוד למשוכות, המכשולים הללו מקובעים למסלול הריצה, ולא ניתן להפילם. עומקו של כל בור מים הוא 70 ס"מ, ואורכו 3.66 מ'.
  מקורו של הענף באיים הבריטים, אז אצנים התחרו בין מגדלי הכנסייה ובדרכם דילגו מעל פלגי מים ואבנים. עד היום, הענף מכונה באנגלית "Steeplechase" - פירוש המילה "Steeple" הוא "מגדל כנסייה".
  השליטה הבלעדית בריצה היא של הקנייתים, שניצחו את כל המירוצים באולימפיאדות, מאז מקסיקו סיטי 1968 (מלבד מונטריאול ומוסקבה, אותן החרימה קנייה).

  * יש לישראל נציג בריצה - איתי מגידי (ראו דיון הישראלים).

  תאריך התחרות: 16/8 (מוקדמות), 18/8 (גמר)


  נשים:

  3,000 מ' מכשולים

  שיא העולם: 9:01.59 דק', גולנרה סמיטובה-גלקינה (רוסיה), 2004.
  על הריצה: בשונה מהגברים, אצל הנשים 28 המכשולים הם בגובה 76.2 ס"מ כ"א. ריצת המכשולים לנשים תתקיים לראשונה בבייג'ינג 2008.
  הריצה נערכה לראשונה באליפות העולם בהלסינקי 2005.

  מה לצפות בביג'יינג ?

  מקצוע חדש תמיד טוב לראות. שיא עולם כנראה לא נראה כאן, אז לפחות שתהיה ריצה צמודה ומותחת.

  תאריך התחרות: 15/8 (מוקדמות), 17/8 (גמר)


  גברים:

  הליכה ל-20 ק"מ

  שיא העולם: 1:16:43 שע', סרגיי מורוזוב (רוסיה), 2008 (לא רשמי).
  שיא אולימפי: 1:18:59 שע', רוברט קורזניוסקי (פולין), סידני 2000.
  מדליסט הזהב מאתונה: איבאנו ברוגנטי (איטליה).
  על המקצוע: בדיוק כמו שהוא נשמע, הליכה מנקודה מסויימת לנקודה אחרת במרחק 20 ק"מ. יש 'חוק ברזל' אחד להליכה: רגל אחת חייבת להיות כל הזמן על הקרקע. מי שלא עושה זאת מקבל אזהרה. ישנם שופטים שפזורים לאורך המסלול, ואם הם נותנים למשתתף כלשהו 3 אזהרות, הוא נפסל ויוצא מהתחרות. התחרות נערכת בעיקר באליפויות עולם ואולימפיאדות.

  תאריך התחרות: 16/8


  נשים:

  הליכה ל-20 ק"מ

  שיא העולם: 1:25:41 שע', אולימפיאדה איבנובה (רוסיה), 2005 (לא רשמי).
  שיא אולימפי: 1:29:05 שע', וונג ליפינג (סין), סידני 2000.
  מדליסטית הזהב מאתונה: אתנאסיה טסומלקה (יוון)

  תאריך התחרות: 21/8


  גברים:

  הליכה ל-50 ק"מ

  שיא העולם: 3:34:14 שע', דניס ניז'גורודוב (רוסיה), 2008 (לא רשמי)
  שיא אולימפי: 3:38:29 שע', ויצ'סלאב איווננקו (ברה"מ), סיאול 1988
  מדליסט הזהב מאתונה: רוברט קורזניוסקי (פולין)
  על המקצוע: אחד המקצועות המפרכים ביותר באתלטיקה, ושני רק למרתון. מקצוע בלעדי רק לגברים.

  תאריך התחרות: 22/8


  גברים:

  מרתון

  שיא העולם: 2:04.26 שע', היילה גבריסלאסי (אתיופיה), 2007 (לא רשמי)
  שיא אולימפי: 2:09:21 שע', קרלוס לופס (פורטוגל), לוס אנג'לס 1984
  מדליסט הזהב מאתונה: סטפנו בלדיני (איטליה)
  על המקצוע: המרתון היא ריצה למרחק של 42.195 ק"מ. התחרות נכללה כבר במשחקים האולימפים הראשונים באתונה 1896, אז רצו שם 'רק' 40 ק"מ. במשך שנים רבות היה המרתון המירוץ הארוך ביותר שהועלה על הדעת, ועד היום נחשב כאחד השיאים של המשחקים האולימפיים.
  מקור שמה של הריצה הוא באגדה עממית אודות פידיפידס, שליח אתונאי אשר רץ מהעיר מרתון ועד אתונה בשנת 490 לפנה"ס, על מנת להביא את בשורת הניצחון היווני על הפולש הפרסי בקרב מרתון, ומת מיד לאחר שמסר את הידיעה. גם הגברים וגם הנשים רצים את אותו המרחק.

  * יש לישראל נציג בריצה - היילה סטאין (ראו דיון הישראלים).

  תאריך התחרות: 24/8


  נשים:

  מרתון

  שיא העולם: 2:15:25 שע', פאולה רדקליף (בריטניה), 2003 (לא רשמי)
  שיא אולימפי: 2:23:14 שע', נאוקו טאקהאשי (יפן), סידני 2000
  מדליסטית הזהב מאתונה: מיזוקי נוגוצ'י (יפן)

  תאריך התחרות: 17/8
   
  נערך לאחרונה ב: ‏16/8/08
 5. Der Kaiser

  Der Kaiser Manuel Neuer מנהל מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏7/9/04
  הודעות:
  24,801
  לייקים שהתקבלו:
  335
  סחטיין חבר'ה, יופי של עבודה. אני מחכה לראות אותם רצים, נשבר לי לחכות לטורניר הזה כבר.
   
 6. צחי לייבמן

  צחי לייבמן Member

  הצטרף ב:
  ‏18/10/07
  הודעות:
  946
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני מאוד מחכה לריצות.
  מעניין אותי לראות מה יהיה עם אספא פאול, האם הוא יקח סוף סוף תואר בתחרות רצינית?
  קשה לי להאמין שישברו שיאים ב 200 וב 400 .
  אבל גם ה 110 משוכות הולכת להיות אחת הריצות לפי דעתי.
   
 7. צחי לייבמן

  צחי לייבמן Member

  הצטרף ב:
  ‏18/10/07
  הודעות:
  946
  לייקים שהתקבלו:
  0
  יש רץ אמריקאי- קנייתי. קוראים לו ברנרד לוגן. אני זוכר שהוא רץ ריצות ארוכות..
  האם הוא משתתף?
   
 8. shlomydavid

  shlomydavid מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  14,827
  לייקים שהתקבלו:
  455
  זה ברנרד לגאט, אלוף העולם מאוסקה בריצות ל-1,500 ו-5,000 מ', ירוץ אותן גם בבייג'ינג.
  באתונה 2004, רץ תחת דגל קניה בריצה ל-1,500 וסיים שני.
   
 9. צחי לייבמן

  צחי לייבמן Member

  הצטרף ב:
  ‏18/10/07
  הודעות:
  946
  לייקים שהתקבלו:
  0
  האם קבעתם שבריצת 110 משוכות ליו שאנג , ינצח בגלל שהוא רץ מול קהל ביתי?
  או שלפי דעתכם הוא יותר טוב מדיירון רובלס?
   
 10. Pipe

  Pipe Member

  הצטרף ב:
  ‏17/8/06
  הודעות:
  7,446
  לייקים שהתקבלו:
  1
  העבודה הייתה נפרדת, קודם כל. כל אחד פרסם את מה שהוא הכין ואני כתבתי את התחזיות והניתוחים בעצמי.

  ביססתי את דעתי על מספר גורמים שציינתי אותם גם בסיקור - כמובן שלקהל הביתי ולאחריות העצומה על הכתפיים של ליו (אחריות שקשה לתאר כמה היא גדולה מבחינתם) יש משקל, אך לא הייתי מתעלם מחוסר הניסיון של רובלס. לדעתי ליו ינצח, אך יש פרשנים אחרים שטוענים כי דווקא רובלס פייבוריט בגלל הפציעה של ליו שטוענים כי לא התאושש ממנה במאת האחוזים.
  בכל אופן, בסופו של יום זו רק השערה.
   
 11. צחי לייבמן

  צחי לייבמן Member

  הצטרף ב:
  ‏18/10/07
  הודעות:
  946
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לפי דעתי רובלס ינצח, הוא בכושר יותר טוב.
  אבל באולימפידה אולי הכל משתנה...
  צודק הכל זה השערות...
   
 12. BLUE MOON

  BLUE MOON Member

  הצטרף ב:
  ‏27/2/06
  הודעות:
  564
  לייקים שהתקבלו:
  0
  סיקורים נהדרים!

  כתבה שהיתפרסמה בספורט5. סיפור חיים מדהים:

  http://www.sport5.co.il/articles.aspx?fold...d=43916&lang=HE

  מעבר ל100 שהוא השיא בבתחרויות המסלול, השנה ה110 משוכות מקצה מעניין מאוד. רק רחמים על ליו שאנג, אם הוא באמת יצליח להקדים את רובלס זאת באמת תהיה תצוגה של אופי מדהים. אני לא רואה אותו מצליח לעשות את זה עם כל הלחץ שיש עליו.
   
 13. דימה

  דימה Member

  הצטרף ב:
  ‏17/10/04
  הודעות:
  1,544
  לייקים שהתקבלו:
  27
  מין:
  זכר
  WAZZA ושלומי - אתם פשוט גדולים.
  סיקור ענק, תודה רבה [​IMG]

  אז ככה...אני חושב שיש קונצנזוס ששיא אולימפי (לפחות) ב 100 מטר ישבר באולימפיאדה הזאת.
  ולדעתי גם לא בגמר אלא לפני אפילו. לא חושב שיש מישהו שחושב אחרת [​IMG]
  אני מאוד מופתע לראות את שון קרופורד בריצת ה 200.
  לא ממש מעודכן במה שהלך במבחנים האמריקאיים, אבל ריצה פשוט מדהימה שלו ב2004 19.79 שניות, אחריה נעלם להרבה זמן ולא הציג ריצות טובות.
  טייסון גיי הרבה יותר מתאים משון לרוץ את הריצה.
  עוד אחד שצריך לשים לב אליו זה וואלאס ספירמון - אולימפיאדה שלישית שלו אם אני לא טועה הבנאדם כל פעם משתפר.

  ב 400 מטר אני כמובן כמו כל העולם הולך על ג'רמי. אבל לא סתם, אני מהמר על שיא מדהים שלו של פחות מ 43.30 שניות.
  שיא עולם גדול עליו (בינתיים) אבל תוצאה שניה-שלישית בכל הזמנים אני חושב שהוא מוכן.

  ברנרד לגאט עם התוצאה השניה הכי טובה בהסטוריה ב 1500 מטרים 3:26.12 דק' - לא חושב שבריצה הזאת ירדו מתחת ל 3:30 דק'
  כי מניסיון העבר אפשר לראות שאלה ריצות טקטיות מאוד - בלי מושכים וכל מיני דברים שיעזרו לרצים להשיג תוצאות טובות.
  המנצח יקח את הזהב בתוצאה של משהו כמו 3:35 דק' או 3:40 אני חושב.

  נקודה מעניינת שלא הזכירו פה עד עכשיו...
  בריצות הקצרות (עד 400 מטר), באולימפיאדה שעברה, 8 מתוך 9 המדליות היו של האמריקאים.
  היחיד ש"דפק" לאמריקאים את הרצף הוא החצי-פורטוגלי אוביקוואלו שהביא כסף ב100 מטר.
  נראה מה יהיה עכשיו, לפי התחזיות לא יהיה הרבה הבדל בצבע המדליות ממה שהיה באתונה.
   
 14. Sprewell

  Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏25/8/05
  הודעות:
  6,454
  לייקים שהתקבלו:
  2,085
  קרופורד רץ במבחנים האמריקאיים בתוצאה נהדרת של 19.86 כשהוא שני רק לוולטר דיקס אחרי פוטו-פיניש (אותה תוצאה לשניהם אם אני לא טועה).
  ספירמון כמו שהזכרת סיים שלישי אבל בכל זאת מבחנים אמריקאיים שהם לא הדבר האמיתי אז אין כ"כ מה להתרגש, בהחלט אחת הריצות היותר מעניינות באולימפיאדה מבחינתי.

  ואני היחיד שחושב שבולט עושה טעות כשהוא הולך על שני המקצים? עדיף היה לו לדעתי להתמקד רק באחד ולהפציץ בו מאשר שיהיה סיכוי שהוא יפשל בשניהם אבל מי אני שיחליט לאתלטים מה לרוץ ומה לא... [​IMG]
   
 15. Pipe

  Pipe Member

  הצטרף ב:
  ‏17/8/06
  הודעות:
  7,446
  לייקים שהתקבלו:
  1
  לדעתי גיי בשיא הכשירות היה זוכה בלפחות זהב אחד. כרגע כל הענין סביבו הוא די בערפל וקשה מאוד להעריך איך המתיחה בשריר תשפיע עליו והאם ההמסטרינג שלו בכלל יוכל לעמוד בעומס של 4 ריצות אינטסיביות כל כך בזמן יחסית קצר. אני די פאסימי לגביו אך אני מקווה שעומס לוח הזמנים והמאמץ הפיזי הרב שבולט ישקיע יחד עם הנטייה של פאוול לא לספק את הסחורה באירועים גדולים יפעלו לטובת האמריקאי.

  Il Capitano,
  גם לדעתי הוא היה הולך על בטוח אפ היה מתמקד בריצה אחת בלבד ומוותר על המאתיים, למרות שזו הריצה ה"ראשית" שלו. באולימפיאדה מעבר לכמות הסיבובים המוקדמים והעומס הפיזי למשתתפים בשתי הריצות הללו, יש גם את הענין של ההכנה המנטאלית והצורך להגיע בשיא בריצה ספציפית ולחלק את הכוחות נכון במוקדמות ובחצי הגמר. לאתלט יחסית צעיר שעושה את הבכורה במשחקים האולימפיים זו יכולה להיות בעיה.
  ומצד שני, הוא התמקד השנה במאה וזה עבד לא רע עבורו בלשון המעטה עם שיא עולם, בנוסף לתוצאה מצויינת של 19.67 במאתיים, ולמרות שאולי נוח לנו לחשוב שמדובר בחמדנות וברדיפה אחרי תהילה, בסופו של דבר הוא מכיר את עצמו ואת הגוף שלו ואחרי שנה רוויה בהישגים קשה להאשים אותו שהוא הולך על כל הקופה.

  בשורה התחתונה, כמו שכתבתי בתחזית שלי, אני מאמין שיש לו סיכוי לא רע לקחת את הדאבל. ב100 היחידים שיכולים למנוע ממנו את הזהב בעיני הם פאוול וגיי - על הראש של פאוול אני לא סומך ולמרות שאני בעד גיי אני חושב שהפציעה תשפיע עליו.
  ב200 תהיה לו תחרות מאוד קשה עם ספירמון (קרופורד במקסימום יזכה בארד בעיני. הוא yesterdey's news - התוצאות שלו ב4 השנים האחרונות לא מרשימות, ובאתלטיקה אין בד"כ הפתעות בקטעים האלה) וכאן הכל יהיה תלוי במצב הפיזי שלו.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!