דיון האתלטיקה הרשמי

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י Pipe, ‏1/8/08.

1. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

מדהים! דמיינתי או שהשדר ביורוספורט אמר שלא הייתה רוח? לא שמתי לב. אני מת לדעת כמה הוא מסוגל לרוץ עם רוח גבית מקסימלית (2.0) ובלי להאט ולחגוג לפני קו הסיום... אני זוכר שלפני כמה שנים כשנשברו שיאים של 9.76-8 דיברו על כך שזהו קצה היכולת של האדם. מי היה מאמין שכל כך מהר נראה אצן יורד מה-9.7 ועוד כל כך בקלות. עם מאמץ מקסימלי ורוח גבית מתאימה, הוא עוד ירד מה-9.5 לדעתי.

2. איגור .פ. Member

מדהים מדהים מדהים,אין מילים לתאר עד כמה בולט תותח,ספורטאי ענק...הדבר היחיד שמבאס זה שהוא האט בסוף.

ריצה מדהימה שתזכר לעוד הרבה שנים,ריצה שנכנסה לדפי ההסטוריה.

3. צחי לייבמן Member

נראה לי שאחרי ריצה כזאת מושלמת. הסינים מחכים ל110 מטר משוכות שהולכת להיות ריצה מעולה לדעתי.

4. M_T_A Member

מטורף. לא יאומן שבן אדם יכול להגיע למהירויות כאלה..
    עד בכלל לא מזמן היתה יורדת מהשיא מאית אחת פעם ב4-5 שנים וזה היה נראה בלתי אפשרי לרדת עוד יותר.
    אני זוכר די הרבה טורים של פרשנים בתקופת האולימפיאדה באתונה שדיברו על זה שהאתלטיקה מיצתה את עצמה ובעצם האדם הגיע לגבול היכולת שלו והשיאים כמעט ולא יישברו יותר. ודיברו על זה במיוחד בהקשר של ריצת ה100, שהיא אירוע השיא באתלטיקה ובכלל באולימפיאדה. התחרות שקובעת מי האדם המהיר בעולם.
    אז חשבו.. לדעתי מה שיותר מדהים מהעובדה שהתוצאה שבולט קבע היום טובה ב5 מאיות מהתוצאה של האחרון ששבר שיא עולם לפניו(אם אני זוכר נכון 9.74 של פאוול), זה שהוא עשה את זה בכזאת קלילות..
    איך אפשר לעבור לריצה קלה 20 מטר לסוף ולהתחיל לחגוג ועדיין לשבור שיא עולם??
    אני מקווה מאוד שהוא לא על סמים, ואני באמת מאמין שלא, אבל זה נראה פשוט לא אנושי..

אני רק לא מבין מה היה כ"כ דחוף לו לחגוג במקום להמשיך בספרינט ולעשות תוצאה עוד יותר לא אנושית.
    היו לו בסה"כ עוד 20 מטר לעבור, ובמהירות שלו באמת שלא צריך לחכות הרבה זמן כדי לעבור אותם ואז להתחיל לחגוג..

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר שנים שלא התלהבתי מהספאינטים, אבל הפעם זה היה ממש סיפור שונה. בולט לדעתי באמת יכול להפוך להכי טוב אי פעם, כיף לראות בחור שלא כל כך מנופח (כמו האמריקאי למשל שהגיע שלישי). בולט פשוט 1.96, הוא לא צריך סמים, לדעתי הוא יכול להוריד את השיא בעוד כחצי שנייה. ראיתם איך הוא בסוף הקפיד להוריד הילוך? מאז ימי קרל לואיס לא התאהבתי ככה באתלט.

אזהרה לארה"ב בשליחים, אני לא יודע מי ירוץ בשביל ג'מאייקה בשליחים 4X100, אבל בגמר רצו 3 חבר'ה מהאי הקטן. מרוץ השליחים ב-4X100 הוא גם עניין טכני, אבל מהירות יש להם, הם לדעתי מועמדים לזהב.
    עוד משהו, מישהו יכול להגיד לי מתי לאחרונה ראינו אצן לבנבן מסכן באולימפיאדה? אם היטלר בזמנו רצה גזע לבן עליון אני חושב שכדאי היה לו לערב קצת דם מהגזע האפריקני כי הבלונדינים ממש לא יודעים לדפוק ספרינטים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

6. King Kenny Member

ריצה פשוט מדהימה של בולט, אין דברים כאלה. ללא כל ספק הוא יכל יותר מזה.
    זאת רציה שלא שוכחים, ואני בטוח שאני לא אשכח אותה.

7. JR-Riquelme Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx בדיוק.

מה שיפה בבולט שיש לו ביטחון והוא לא מפחד מכלום. רואים אותו לפני ריצה מחייך למצלמות, עושה פוזות, לפני שהריצה מסתיימת הוא עוד חוגג את הניצחון... איפה הוא ואיפה אספה פאוול שכל כך רציני לפני הריצה ומפוחד. פשוט ענק האיש.

אותי הריצה הזאת לא הפתיעה בכלל, הוא הפתיע אותי כבר שראיתי אותו בריצה הראשונה שלו במוקדמות, שראיתי איך הוא עושה כל כך בקלות 9.92 אני אמרתי לעצמי כבר שאם הוא לא לוקח את המדליה זו הפתעה גדולה וגם השיא עולם שהוא יקח איתו היה צפוי, בטח אחרי המקצה השני בחצי גמר.

מאז ימי מוריס גרין לא נהניתי ככה מאצן.

8. shlomydavid מנהלים

עדיין לא התאוששנו מהגמר המדהים ב-100 מ', וכבר אנחנו מסתכלים קדימה.
    להלן תחרויות הריצה שיתקיימו ב'קן הציפור' ביום ה-3 לתחרויות:

14:00 - 14:31: 100 מ' משוכות נשים - סיבוב 1 (5 ריצות).
    14:45 - 14:56: 100 מ' נשים - חצי הגמר.
    15:10 - 15:37: 400 מ' משוכות נשים - חצי הגמר (4 ריצות).
    16:00 - 16:17: 400 מ' נשים - חצי הגמר (3 ריצות).
    16:30: גמר 3,000 מ' מכשולים נשים.
    16:55 - 17:09: 1,500 מ' גברים - חצי הגמר.
    17:25: גמר 100 מ' נשים.
    17:45: גמר 10,000 מ' גברים.

* ערוץ יורוספורט ישדר את המרתון לנשים בין 2:30 בלילה ל-5:00 בבוקר, וגם את תחרויות אחה"צ החל מ-16:00. גם ערוץ 1 אמור לשדר את תחרויות אחרה"צ, אבל לא ידוע מאיזו שעה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/8/08
  9. A. Arshavin Member

בעקבות שבירת שיא העולם וכאשר אוסיין בולט הוא הראשון שירד מ-9.7, תוך כמה זמן לדעתכם נזכה לראות אישה יורדת מה-10 שניות, אם בכלל?

10. SeRgInHo Member

השיא בנשים לא נשבר כבר 20 שנה (אגב מהו השיא הכי וותיק בריצות?), אז כנראה זה לא יהיה בזמן הקרוב.
    ואני תוהה מתי נזכה לראות מישהו יורד מ-9 שניות...

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אההה, מוריס גרין השתמש בעבר בסמים, לא? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue3.Xxx
    לא יודע, השחצנות של בולט הרבה יותר נחמדה מהשחצנות של גרין. לא יודע למה, אבל לגרין היה ראש פשוט של איזה מאפיונר...

12. A. Arshavin Member

בלי לדבר על הידיים המנופחות שלו שהקנו לו מראה של גנגסטר.
    אפילו אמא שלי אמרה שבולט עושה רושם של בחור נחמד וקליל.

13. JR-Riquelme Member

אני אהבתי איך שאחרי ריצה מוריס גרין היה מנפח את החזה והולך בשחצנות... ואין דבר כזה שחצנות נחמדה או לא, שניהם שחצנים אין פה באמצע.
    בקשר לסמים - אם אני לא טועה אף פעם לא הוכיחו שהוא השתמש בסמים, זה כמו לומר שארמסטרונג לוקח סמים.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

סרג'יניו הנה לך כל השיאים אצל הגברים והנשים

השיא הכי ישן אצל הגברים:
    200 מטר - מייקל ג'ונסון (19.32 שנ'). שנה 1992. (השיא הזה ישבר לדעתי בבייג'ינג ע"י בולט)

אצל הנשים יש מספר שיאים משנות השמונים:
    1) 800 מטרים - יארמילה קראצ'טובילובה, צ'כוסלובקיה (1:53:28) השיא הזה נקבע ב-26 יולי 1983!!!
    2) 400 מטרים - מריטה קוך, מזרח גרמניה (47.60 שנ') נקבע בתאריך 6 אוקטובר 1985
    3) השיאים של פלורס גריפית' ג'וינר ב-100 ו-200 מטרים באולימפיאדת סיאול לפני 20 שנה (1988)

אפשר בקלות לקבוע היום שהשיאים האלה אולי לעולם לא יישברו כי הנשים פשוט היו מסוממים. היום ידוע לכולנו שבימי האימפריה של בריה"מ השתמשו בקביעות בסמים והורמוני גדילה. בריה"מ ומזרח גרמניה פשוט שלטו בימים ההם באתלטיקה בגלל הסמים. צ'כוסלובקיה ובולגריה (קפיצה לגובה 2.09 של קוסטדינובה משנת 1987) למעשה היו תחת שליטה מוסקבה כך שברור שגם הנשים האלה השתמשו בחומרים.

לגבי פלורס גריפית' ג'ויניור, הסיפור שלה למעשה ידוע. בעלה אל ג'וינר גם נתפס בזמנו בשימוש בחומרים אסורים, אבל אשתו פשוט היתה תופעה. היא הגיעה משום מקום, שברה את שיאי העולם ב'הליכה' ומיד פרשה אחרי סיאול כדי 'להתעסק בדברים אחרים'. 'פלו ג'ו' נפטרה בגיל 38 אחרי שבנחיתה שלאחר המוות נקבע שהיא מתה בגלל התקפת אפילפסיה. השמועות על השימוש בסמים תמיד נשארו באוויר כי הנתיחה לאחר המוות היתה מהירה וללא שום תוצאות על דברים חשודים אחרים.

בשנות התשעים היו אלו הבנות של המאמן השנוי במחלוקת מא ג'ונרן. המאמן לקח כמה אצניות ופשוט הפך אותן לרובוטים. חבורה של 6 נשים שכונו 'הצבא של מא' ניפצו בזו אחר זו שיאים לארוכי טווח ולא מדובר בשניות בודדות אלא לפעמים בשיפור של כחצי דקה. בשנת אלפיים לפני האולימפיאדה כל התעלומה מסביב לבנות האלו נעלמה כי המאמן נתן לבנות שלו חוץ מתרופות סיניות עתיקות גם סמים ממריצים. חוץ מזה הוא הודה שהוא לא פעם השתמש באלימות נגד הבחורות. חבל רק שלא מחקו את שלושת השיאים הנוכחיים של הריצות למרחקים 1500 מטרים, 3000 מטרים וה-10 ק"מ.

עכשיו תבינו למה אני לא סומך על רב המדליות של הסינים...לאור ההיסטוריה של המדינה ושל ארצות הקומיניסטיות אני מרשה להגיד ללא בושה שגם היום הרבה מאד מדליות של סין מזוהמות עם סמים. ההוכחה הגדולה היא שמאז התפרקות בריה"מ, רוסיה וכל מזרח אירופה למעשה לגמרי נעלמה מהמפה לבטח אצל הנשים. יותר הוכחה מזה לא צריכים כדי לקבוע שעל אדמת סין האולימפיאדה הזאת בדיחה אחת גדולה.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי עכשיו את המרתון של הנשים, ממש מרגש. מי שלא ראה לדעתי פספס כי זה אחד המקצועות הכי יפים לדעתי שיש באתלטיקה. אני כילד תמיד אהבתי לרוץ כמו איזה רץ מרתון לכן אני אוהב את המקצוע הזה. לא יודע מדהים לראות איך אנשים רצים 42 ק"מ, אחרים יחשבו שזה משעמם, אבל נורא יפה לראות את הרצים האלה בלי שום טיפת שומן. מי שאוהב כגבר לראות ציצים אז שלא יסתכל על המרתון, אבל אני הרבה יותר מעדיף את זה מאשר הנשים שנראות כמו איזה גבר.

למעוניינים, המנצחת היתה דיצ'ה מרומניה שפשוט באמצע המרוץ נפרדה מקבוצת המובילות ורצה ק"מ אחרי ק"מ לבד. מדהים שרצי המרתון בכלל לא יודעים מה קורה מאחוריהם כי אף אחד לא מספר מה המרחק בין המובילים. דיצ'ה הסתכלה מדי פעם אחורה כדי לראות איפה הקבוצה שדולגת מאחוריה, ואני כמו אידיוט אומר נגד הטלוויזיה: "מה את עושה, תמשיכי לרוץ" http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

לדעתי אחד הקטעים פשוט הכי יפים זה כשנכנסים לאיצטדיון. הגוף פשוט לא רוצה יותר, אבל אלפי צופים מריעים לך. מצחיק, אבל לדעתי זה כמו לקבל אורגזמה...אחד הרגעים שלדעתי פשוט בלתי נשכחים זה סיום המרתון ב-1984 של הרצה השוויצרית גבריאלה אנדרסן שייס. צד אחד התמונות פשוט מראות עד כמה הרוח הספורטיבי והאולימפי יכולה להיות חזקה, מצד שני שייס פשוט יכלה להרוג את עצמה. אני יודע שזה לא רלוונטי ואולי תכעסו עליי, אבל התמונות מזכירות לי מישהי שצועדת את צעדת המוות...לשמחתי היום למארגנים יש אפשרות לעצור רצים שלא יודעים את הגבול בין ספורט לבין התעללות אמיתית בגופם.

http://www.youtube.com/watch?v=Zs4lbNPiat0