דיון הוובוזלה, הג'בולאני וכל מה שמסביב למגרש

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Rosner, ‏16/6/10.

1. Yaniv "Rey de Copas hay uno solo"

את הכדור הזה אף פעם לא ניסתי אבל מה שכן על הhi-vis של נייק (הכחול/סגול-צהוב) לא התלוננו ותאמינו לי שכדור ים יותר טוב ממנו .

הכוונה היא לכדור הזה .

http://www.soccerballworld.com/images/BallNikeHIVIS90BArclay2.Xxx

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם חשבתי שבהתחלה מדובר בהתבכיינות טיפוסית אבל זה עובר כל גבול. אנשים, לא הייתה בעיטה חופשית אחת למסגרת ואנחנו סוגרים מחר סיבוב! אדידס רשמית חירבו את המונדיאל הזה, גם אם השחקנים יתרגלו, שלב הבתים, החלק הכי כיפי וטהור שבו אמור להיות גם הכדורגל הכי פתוח, כבר מוכתם ויוכתם עוד ע"י הג'אבולאני הזה.

3. Telkiyski Member

לא יודע אם זה הכדור או לא (הייתי בשלב ה"איזה שטויות" ועכשיו אני בשלב ה"אולי זה הכדור" הזה)
    אבל אני מסכים איתך ששלב הבתים זה השלב הכי יפה במונדיאל (וביורו) וזה השלב ממנו אני הכי נהנה, והנה חלף לחו כמעט שליש ממנו ויש ממוצע שרחוק מלהגיע אפילו לשני שערים למשחק, פשוט אכזבה עצומה.
    אין לי הסבר הגיוני לזה, טקטיקה שמקטיקה, לא מאמין בזה
    גם הטענה שזה בגלל שמדובר במחזור הראשון היא לא נכונה לדעתי
    אני מנסה לראות מה קרה במונדיאל הקודם במחזור הראשון ומוצא תוצאות טובות יותר, אבל לא בהרבה.

גרמניה-קוסטה ריקה 2-4
    פולין-אקוודור 0-2

אנגליה-פראגוואי 0-1
    שבדיה-טרינידאד 0-0

ארגנטינה-חופ"ש 1-2
    הולנד-סרביה 0-1

מקסיקו-אירן 1-3
    פורטוגל-אנגולה 0-1

צ'כיה-ארה"ב 0-3
    איטליה-גאנה 0-2

אוסטרליה-יפן 1-3
    ברזיל-קראוטיה 0-1

ד.קוריאה-טוגו 1-2
    צרפת-שוויץ 0-0

31 שערים ב14 משחקים בשנת 2006
    23 שערים ב14 משחקים בשנת 2010

אגב הבית האחרון ב2006 היה של ספרד שבחזור הראשון נצחה את אוקראינה 4-0, טוניסיה וסעודיה נפרדו ב2-2

סה"כ במונדיאל שעבר היו לנו 39 שערים ב16 המשחקים הראשונים, שזה 2.5 למשחק.
    במונדיאל הזה יש לנו ממוצא של בדיוק שער אחד פחות כמעט.

מבאס ביותר, אין לי הסבר הגיוני לזה.

4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

תשמעו, יכול מאוד להיות שהכדור לא כ"כ נוח, כי סה"כ הרמה באמת מחרידה והבעיטות עפות לקיבינימט, אבל אני חושב שזה גם הרבה פסיכולוגיה אצל השחקנים, שכבר חצי שנה לפני המונדיאל טענו שהכדור הזה לא נוח ומרוב כל הדיבורים, ככה זה נראה. אני חושב שלמעט הקווסטרה בארה"ב 1994, היו תלונות כמעט בכל מונדיאל על הכדור. לא צריך להגזים, זה לא 100% "אשמת הכדור" וכדאי שהשחקנים יתחילו לחזור לעצמם ולדבר פחות עם הכדור נוח או לא. לטעמי הרעש המחריד באיצטדיון (פה אנחנו סה"כ שומעים בטלויזיה, תארו לכם שחקן שבועט פנדל ברעש הזה) מפריע הרבה יותר, אבל שוב, זכותם להשתמש בזה וטוב שפיפ"א לא אסרה על הוובוזלות.
    לגבי הבנות ההולנדיות, זה פשוט ביזיון. זה לא מעניין מי שילמה וכמה היא מפרסמת. האנשים בפיפ"א כבר שכחו עבור מי נועד הטורניר הזה, וזכותי לבוא לאיצטדיון כאוהד כדורגל עם כל חולצה שאני ארצה, גם עם מדובר בחברה המתחרה של המפרסמות הרשמיות של המונדיאל. ביע העולם הראשון שלי כאוהד כדורגל היה לדעת כולם המונדיאל המשעממם בהיסטוריה, ב-1990, אבל לפעמים אני כ"כ רוצה לחזור לאותו מונדיאל (ולא רק כי השתתפנו שם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ) כי הכל היה הרבה יותר עממי, בניגוד לימינו, ששם המשחק זה כסף. על האלימות כנגד הבנות אני בכלל לא רוצה להרחיב את הדיבור.......גועל נפש..... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx

5. C-J Member

לפני שתאשימו את הכדור, תספרו לכמה מצבים הגיעו כל הקבוצות ביחד. תיווכחו שזה מעט מדי.
    כך שאפילו עם כדור אחר לא היו נכנסים יותר שערים, כי פשוט לא מגיעים למצבים.

ואל תשכחו ש"בזכות" הכדור יש לנו לפחות 2 שערים אקסטרה!

6. מראדונה Member

הכדור הזה הוא ביזיון ולא צריך להיות גאון כדי לראות את זה.ולא ארגנטינה ולא איטליה הצליחו איתו.
    קחו לדוגמא את המצב אתמול של לואיס פביאנו נגד הקוריאנים.מאייקון נדמה לי מכניס לו כדור גדול לאחד על אחד מול השוער,פביאנו מכין את עצמו והכדור קופץ ופשוט בורח.פביאנו מופתע.
    למה כל הזמן מנסים לשפר ולחדש משהו שעובד מצוין.נמאס כבר.
    שלא תטעו לרגע,גם מונדיאל 2006 היה חלש בהתחלה כמו המונדיאל הזה.גרמניה עשתה את שלה וכמו פה הביסה את קוסטה ריקה,חוץ מזה מה היה כל כך מרשים? ארגנטינה הייתה בינונית נגד חוף השנהב(בדיוק כמו נגד ניגריה) וליתר דיוק הייתה מצויינת רק במשחק אחד וזה נגד סרביה.אז היה קצת יותר שערים...

יותר שערים,פחות שערים,אותי מעניינת הרבה יותר הרמה.ממש מזיז לי שמובקע 4 שערים בין אוסטרליה ליפן...
    הבעיה שכולם התחילו לשחק באותה צורה,שום חידוש ושום כלום וזה קורה אך ורק בגלל המאמנים. ברגע שלאפריקאיות יהיו מאמנים אפריקאים הם יחזרו לשחק באותה צורה,נראה את הבלאגן שלהם,לא משעמם לראות אתכם גם את האפריקאיות מתחילות לשחק כמו שוויץ ודנמרק? הכל מתוכנת ורובוטי,ואני אוהב משחק חכם,אבל שכולם משחקים באותו סגנון זה כבר לא זה. המונדיאל אמור להביא את כל סגנונות הכדורגל שיתנגשו,ואת זה אני פשוט לא רואה.
    הגיע הזמן שיאסרו על מאמנים זרים, כי גם זה לא הוגן וגם זה הורס.

נערך לאחרונה ב: ‏16/6/10
  7. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

למי שהיה חד אתמול במהלך השידור של ניו זילנד-סלובקיה (אני מודה, זה היה קשה) שם לב שלקראת הסוף הסאונד בשידור השתנה קצת ורעש הווזבולה נבלע.

מסתבר שזה לא במקרה, ערוץ 11 מנסים להפחית את הרעש בעזרת משחקים עם האודיו. על פי ידיעות היום, הם הצליחו והחל מהיום נשמע את המגה זמבורה פחות.

8. Telkiyski Member

יש הרבה אנשים שאיכפת להם שמשחק בין אוסטרליה ליפן מניב 4 שערים, אלה המשחקים שעושים מבחינתי למשל את שלב הבתים, שזה השלב שאני הכי אוהב בטורנירים האלה.
    מונדיאל 2006 היו מוצלח בהרבה במחזור הראשון שלו
    ספרד וגרמניה נתנו רביעיות, צ'כיה אוסטרליה ומקסיקו שלישיות.
    הייתה רואה יותר מ0-0 1-1 ו1-0 מגעילים

אותי אישית מאוד מבאס שמשחק בין גאנה לסרביה בקושי מניב שער אחד.
    אפילו המשחקים של סלובקיה וסלובניה, שהיו כביכול הכי לא מעניינים עד כה ציפיתי לראות משחק נחמד, גולים ודברים שאוהים לראות, אבל כלום.

9. eran levy Member

טוב, זה בטח לא יקרה. אי אפשר לאסור על מאמנים אירופיים לאמן נבחרות אפריקניות ולהפך. יש את חופש העיסוק ובסופו של דבר כולם רוצים את הטוב ביותר לנבחרת שלהם, גם התאחדות חוף השנהב שלקחה את אריקסון או ניגריה שמעסיקה את לאגרבק רוצות להצליח, אחרת הן היו לוקחות את מאמני אואורגאיו או קאדונה יונייטד (שהמאמן שלה בכלל בלגי!).

10. ארצ'י באנקר Member

אני בספק גדול אם מייקון היה מצליח להשחיל פצצה כזאת מזווית כזאת כמו אתמול בכדור רגיל.
    אם רוצים לעשות שינויים אז יש דרך.. לגרום לרוב השחקנים לשחק בפעם הראשונה עם כדור כזה בטורניר
    כזה זה לא צעד חכם של ספרטקוס ועדת עסקניו.
    פששש ההולנדיות פששש אין כמו זין אנגלי וכוס הולנדי.

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמתם לב שבמשחק המשוחק עכשיו (כרגע מחצית) בין צ'ילה להונדורס יש סגנון חדש של "עידוד" עם הוו-ווזלה. הם נושפים בצורה חוזרת-מקוטעת ולא באופן רציף (לפחות לא תמיד). גם להם נמאס?!

אגב, אם כבר תופעת הוו-ווזלות. אז בעולם הטכנו-קאפיטליסטי כל תופעה שלא עושים ממנה כסף היא בזבוז. באירופה נמכרו מאז תחילת המונדיאל מעל למיליון וחצי וו-ווזלות. בהולנד יצא רינגטון של הוו-ווזלה והורדו כבר למעלה מ-700 אלף כאלה. והנה עוד רעיון, מהכיוון ההפוך:

http://pic.dvory.co.il/products/tshirt/big/a15001m.Xxx

12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם יצירת מצבי כיבוש או הנעת כדור מצריכה טכניקה טובה עם הכדור, לא רק יכולת סיום. כנראה שעוד אין את זה לשחקנים. פה ושם יש יוצאים מהכלל, אבל לרוב יקח זמן להסתגל ועד אז כנראה שנמשיך לראות פקשושים מדי פעם.

13. Telkiyski Member

אני חושב שההפחתה בעוצמת הרעש של הוו-ווזלות במשחק שהיה עכשיו נעוצה בעובדה שערוץ 11 פיתח כנראה טכנולוגיה כלשהי שמקטינה את עוצמת הרעש.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3905957,00.html

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שמתי לב לזה, הגיוון הקטן הזה זה כבר שיפור לטובה מהרעש המונוטוני...

15. קטלוני Member

זה רק אני או שבמשחק של ספרד שומעים פחות את הוובוזלות?