דיון החדשות לעונת 2022/23: לוח המשחקים פורסם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/6/22.

1. RubberSoul Member

התנועה של לבנדובסקי היא על הגבול של החוקית. הוא רק ביצע תנועה איטית משהו, לא עשה fake shot.
    גם אני שמעתי על שחקני סלטה, אבל מהזוויות שראיתי לא יכולתי לראות.

אני מדבר על זה שלא כל כניסה לרחבה היא פנדל חוזר, זה תלוי מה ההשפעה על המהלך. אם הפנדל היה נהדף ונכבש ריבאונד, הוא היה נפסל בגלל הכניסה של שחקני ההתקפה.
    שחקני התקפה שנכנסים לרחבה בפנדל שנכבש לא משפיעים על המהלך ולכן לא צריך לפסול את הפנדל, זה מה שהיה בדוגמאות שנתתי.

2. WhitRM Member

מסכים איתך שלא כל כניסה לרחבה היא לא בעיטת פנדל חוזר, אבל במקרה של ריאל שויני נכנס לרחבה לבד בלי שחקני אלמריה כן מצדיקה פנדל חוזר.
    שאר המקרים, לא כולל זה של בארסה לא מצדיקים. מצער שלא נתנו זווית צילום נוספת שיהיה ניתן לדעת אם הייתה כניסה לרחבה או לא.

בנוגע לתנועה של לבה ואם נדרש פנדל שלישי חוזר או לא, אנחנו נשאר חלוקים.

3. RubberSoul Member

זה לא עניין של להישאר חלוקים או לא, כי זה לא עניין של הדעה שלי מול הדעה שלך. החוק מתיר לעשות ריצות קלות כאלה (בניגוד לבעיטה מזויפת), ולא רק לבנדובסקי עושה כאלה דברים. זה שצריך לאסור גם את זה שנינו מסכימים.

בכל הדוגמאות שנתתי לא היה צריך לפסול בגלל ההסבר לחוק שכתבתי. זה לא הגיוני הרי שמיליון שחקנים נכנסים לרחבה מדי שבוע בכל הפנדלים שנכבשים בעולם, והשופטים מעלימים עין. החוק הוא לא שטחי ולא שחור או לבן.

4. Raulito Madridista

יותר הפריע לי שהשוער הדף פנדל וזה משהו בהסתברות לא גבוהה, אבל כי הוא זז טיפה עם הרגליים ועבר את הקו אז פוסקים על פנדל חוזר. זה כן "מזל" לחלוץ ומשהו מאוד מטומטם מעבר למתנה של שחקן סלטה ויגו שבעט בלאמין ימאל כמו אידיוט במקום פשוט לעמוד. תארו לכם שזה היה החוק ב-2005 ואז לא היינו מקבלים את המופע של ירז'י דודק בפנדלים עם התזוזות האלה. בלי קשר אני חושב שרוברט לבנדובסקי חסר ביטחון, בעט פנדל רע והריצה הזו שהייתה אופיינית גם בימי באיירן מינכן היא קצת מטופשת ומגוחכת. שלושה צעדים לאחור, נשימה עמוקה, מבט קשוח בעיניים, בעיטה בעוצמה ואני תמיד אעדיף לפינה - וזהו-זה.

5. RubberSoul Member

מה גם שהריצה הדבילית הזאת לא באה בתיאום עם השחקנים. ראפיניה כאילו לא ידע שככה הוא בועט שהוא נכנס בשיא ההתלהבות לרחבה.

לגבי השוערים, לי מפריע שהם מקבלים צהוב, אבל כיום רב השוערים לוקחים צעד או שניים לפני הקו כדי להימנע מטעויות כאלה.

6. WhitRM Member

אתה סותר את עצמך פה.

לא דיברתי בשום מקום על הריצה הקלה שהוא עושה.
    דיברתי על זה
    זאת הדעה שלך, הפרשנות שזה לא "FAKE SHOT" אני חולק עלייך ובעייני הוא נעצר ואז בעט.

יש חוק מפורש של כניסת שחקנים לרחבה:
    אז לפי ההסבר שאני ציטטתי היה צריך לפסול את הפנדל.

הבעיה הכי גדולה בעייני שבודקים רק אם השוער נשאר עם רגל אחת על קו השער או לא, ולא בודקים את שאר הדברים מסביב.

7. RubberSoul Member

לא כל כניסה לרחבה שווה פנדל חוזר, החוקים מתייחסים לכל מקרה לגופו. והמקרה שהיה במשחק הזה הוא אירוע אחד ספציפי בחוקה שלא מצריך שריקה על פנדל חוזר. אין פה דעה, יש פה מקרה אחד שאין לשופט או לנו שיקול דעת בו.

יש לעצור את הרגל במקום ולהמשיך בבעיטה, ויש להחזיר אותה אחורה ולבעוט (FAKE SHOT).
    הנה פנדל של מסי שנפסל, ותשים לב שזה שונה לגמרי (שים לב לרגליים שבועטות):
    Messi funny penalty: yellow carded!! - YouTube

מאיפה הציטוט?

נכון, אבל תכלס רב הפנדלים מובקעים ולכן אין הפרעה לבעיטה מצד אף אחד מהגורמים.

8. Ever Banega Member

אם אני לא טועה זה תמיד היה החוק. פשוט לא אכפו אותו. דודק ממש יצא מטר קדימה זה מטורף כשמסתכלים על זה היום.
    לדעתי החוק צריך להיות שברגע השריקה השוער צריך להיות על הקו ואז גם זה ימנע את כל הריצות האיטיות האלה לכדור.

9. Raulito Madridista

אין לי סטטיסטיקה מדויקת ותמיד בדקתי רק את כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי אבל ברור שיש יתרון לבועט מול השוער גם ככה. אני אהמר בזהירות ש-77% מהפנדלים נכבשים ואף אפילו יותר. והיום גם שורקים לפנדלים על כל שטות בעידן ה-VAR. אם אתה לא מרשה לשוער שגם ככה בעמדת נחיתות - לזוז קצת ותוקע אותו על הקו - כמעט אין לו סיכוי. לדעתי זה ממש לא פייר. ירז'י דודק עשה מופע. הוא גם היה יכול אפילו לרקוד פישנזון. אם אנדריי שבצ'נקו היה בטוח בעצמו באמת או מרוכז במאה אחוז - גם שני שוערים לא היו הודפים את הפנדל שלו.

לגבי המחזור: אני מאוד מקווה שלא החלה איזו התרסקות מפוארת של ג'ירונה, היא רק שתי נקודות מברצלונה. לא בטוח שריאל מדריד "ניצחה" ככה. ג'ירונה עם הפסד סביר בסאן ממס אבל העיתוי כל כך בעייתי. מחכה לראות את אתלטיק בילבאו עושה את העבודה בקופה דל ריי..

10. WhitRM Member

https://twitter.com/theMadridZone/status/1762138164708229419

Most goals disallowed by VAR since it’s introduction in La Liga:
    1. Real Madrid — 27 GOALS
    2. Sevilla — 16 goals
    3. Atlético Madrid — 14 goals
    4. Valencia — 14 goals
    5. Real Sociedad — 13 goals
    6. Celta de Vigo — 12 goals

תשימו לב איזה קבוצה לא מופיעה ברשימה.

*התחילו להשתמש בואר בלה-ליגה מעונת 2018/2019.

11. RubberSoul Member

מה הטבלה אומרת בעצם?

12. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

הטבלה אומרת שלבנדובסקי יותר טוב ממוראטה. נו?

Ever Banega אוהב/ת את זה.
  13. WhitRM Member

מה אתה חושב שהטבלה אומרת?

14. RubberSoul Member

שריאל מדריד כובשת הכי הרבה שערים שנפסלים. לא?

15. WhitRM Member

אז מדוע אתה שואל אם אתה יודע לקרוא?