דיון החדשות 2016/2017

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏6/6/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

בתוך כל הסיטואציה שתיארתי?
    אני חולק עליך.
    אבל זכותך לחשוב ככה כמובן.
    לא אמשיך לנסות לשכנע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Drama2 הסמל מעל הכל

אני לא יודע לגבי אליפות "בכיס" אבל בהחלט אפשרי להתחרות על אליפות+גביע+שלב בתים של אירופה כל שנה במצב בו תיארת.
    החלק שהדגשתי בהודעה של עידן הוא מה שחסר לנו בשביל להיות קבוצה שתתחרה על אליפות - בעל בית עם ממון שרוצה להשקיע על מנת להציע לשחקנים מובילים חוזים שמקובלים בשוק, ודבר שני זה קהל כי יש שחקנים שמונעים מכמות הקהל ביציעים.

3. סמואל אטו Member

מכבי פ״ת לא תתחרה מול הפועל ב״ש ומכבי ת״א במצבן הנוכחי. זה שהם מצליחים להתעלות מעל הבררה של הליגה לא הופך אותם ליותר מקבוצה נחמדה.

Don Joan Roman, oranfu, crazyblue5 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. עידן444 Member

כתבתי בהנחה ומכבי ת״א נקלעת למשבר כלכלי וב״ש מאבדת גובה כדי להמחיש את מקרה 2008/2009 עליו דיברנו.
    במציאות של היום גם אין שום סיכוי שמכבי חיפה של השנה ההיא תוכל להתחרות על האליפות גם אם תשלוף כמה שמות סקסיים כמו רפאלוב וקטן. מכבי חיפה היתה קבוצה בינונית מאוד. שלא נדבר על ק״ש שזכתה באליפות שהיום היא מסיימת רביעית בקושי.

נערך לאחרונה ב: ‏20/2/17
  5. עידן444 Member

חייב להגיד שיש לכם מרכז הגנה מדהים!
    לדעתי הכי טוב בליגה היום.
    וגם מגינים לא רעים.
    קבוצה חזקה מאוד בניתם!
    מודה שלקח לי זמן להבין את זה וראיתי בכם קבוצה ממוצעת בליגה הזו. אתם הרבה מעבר לזה. מקווה שלא ניחסתי...

6. סמואל אטו Member

אתה תמיד חוזר לעונה של מתיאוס, ואני מדבר על העונות של עטר.
    בעונה עם מתיאוס האליפות הייתה פתוחה לגמרי למי שרצה אותה, אבל הסגל שלכם היה פחות טוב משל שאר המתחרות. הסיבה היחידה שהצלחתם לתפוס את המקום הראשון לתקופה מסויימת הייתה המאמן.

7. עידן444 Member

הטענה שלי מאוד פשוטה- בשנתיים שבית״ר היתה עם איזה 150 מיליון ש״ח תקציב לא עטר, לא מתיאוס, לא בכר ולא קונטה היו מצליחים להתמודד איתה.
    בעונה של מתיאוס- מאמן טוב היה עושה הרבה יותר וגם עשוי היה לקחת אליפות.
    כמובן שכדי לעשות קפיצת מדרגה היה צריך לשדרג את הסגל וכשיש כסף ועושים בו שימוש לא נכון זה באחריות המאמן. לא באחריות הסקאוט ולא באחריות מי שהמליץ על ראובן עובד או אלנתן סלמי. המאמן.

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

יותר מדי אם ואם, גם אם תהיה פרשת שחיתות סטייל איטליה והקלצ'ו-מה שמו וכל הגדולות ירדו ברור שתהיה קבוצה סבירה שתישאר ותצטרך לקחת אליפות, זה לא יעיד עליה כקבוצה גדולה ואימתנית אלא כאחת שזכתה מן ההפקר.

אם אני אקח דוגמא יותר קרובה למציאות אז גם אם אני מסתכל על בית"ר של העונה שעברה עם דראפיץ', אצילי ורוקאביציה ומוסיף אליה את קונט, סאבו, ורד ועזרא ועם כל זה שאנחנו מועדון גדול עם המון קהל ומגרש ביתי אני לא חושב שהיינו יכולים לקחת אליפות השנה. עונות כמו של קרית שמונה קורות פעם במי יודע כמה, כדי לקחת אליפות צריך יותר מקבוצה נחמדה. לבנות על התפרקות של אחרות זה לא ריאלי, אולי יעקב שחר עשה מזה קריירה אבל קבוצה רצינית צריכה בכל שנה לנסות להעלות את הרמה שלה. ככה ב"ש עשו ולקחו ממכבי את האליפות.

9. alexshw Member

אם שחר לא היה שחר אז הייתה גם תחרות לקבוצה של ארקדי שהייתה שווה פחות משמעותית מהתקציב שלה.

10. עידן444 Member

אני סך הכל מנסה להמחיש סיטואציה שהיתה ב 2008/2009. אני לא חושב שזה משהו שיכול לקרות.
    זה לא היה ממש להנות מההפקר. נתניה סיימה שנתיים שניה. בית״ר פינתה את השטח ונתניה היתה אמורה להיות המועמדת הטבעית אבל מתיאוס לא הצליח לשדרג אותה ולחזק את הנקודות החלשות שהיו מאוד בולטות.

11. סמואל אטו Member

ואני טוען, שמי שגרם לך לחשוב ככה היה המאמן שהוציא הרבה יותר ממה שנתניה הייתה באמת שווה.

הרכש הוא נקודה קריטית כי נתניה לא עשתה את החיזוקים הנכונים כדי להתחרות על האליפות. המאמן תמיד אשם? על סמך מה אתה קובע דבר כזה?
    אתה באמת חושב שמתיאוס אמר לחמאר שהוא רוצה את עובד ודגו בנתניה?

12. עידן444 Member

דגו לא.
    זה היה החתמה לפני שהוא הגיע אם אני לא טועה. ועובדה שמתיאוס לא רצה אותו.
    את שלו מנשה דווקא כן(גם הוא לא היה החתמה של מתיאוס).
    לגבי ראובן עובד אני לא יודע. אבל זה העניין... אתה לותר מתיאוס. אתה נמצא במועדון 4 חודשים. אתה אמור לדעת מה הקבוצה צריכה ולא לתת שינחיתו עליך שחקנים. בשביל מה אתה מקבל כל כך הרבה כסף? כדי להיות סלאח חסארמה שאיזי קובע לו את הסגל וההרכב?
    במודלים הסטנדרטים המאמן אחראי על הסגל שלו- בטח כאשר התקציב לא מאוד חונק.
    לגבי העמדת הקבוצה- הקבוצה בהחלט נראתה מאומנת. להגיד שלא זה לחטוא למציאות. אבל זה לא מספיק.

13. abcd Member

ברור שאם מכבי פ"ת תישאר קבוצת טופ 3 אז יום אחד תגיע העונה שיהיה אפשר לגנוב משהו. בפועל ההיסטוריה מראה שכמעט לכל הקבוצות הבינוניות היו פה ושם עונות טובות יותר אבל זה לא נמשך יותר מדי זמן. אם זה נתניה, בני יהודה, קרית שמונה, סכנין, אשדוד, מכבי פ"ת ואפילו ב"ש שלפני אלונה. הקבוצה האדירה שלנו של 2003 למשל נפלה על עונה של מאבק משולש בצמרת ולקחת משהו בעונה הזאת באמת היה יוצא דופן(למרות שבסוף העונה היינו בכזה מומנטום שאמרו שאם היה עוד סיבוב עוד היינו לוקחים..). מצד שני, שיחק המזל לקרית שמונה והעלייה שלה באה יחד עם קריסה של חיפה והפועל וזה נגמר באליפות ועל גלי המומנטום הם משכו עוד שנתיים בצמרת. לזכותם ייאמר שהם ראו את ההזדמנות והתאבדו עליה בעוד הקבוצה שלנו שלא נפלה ממנה בהרבה (וגם ניצחה אותה פעמיים בחוץ) אפילו לא חשבה בחלום הכי פרוע שלה שזה אפשרי.

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

בן בסט ממשיך לבכות,איך העיזו להחליף אותו משחק שני ברציפות..
    שמישהו יתן לתינוק המגודל הזה מוצץ,ויסיביר לו שהוא לא קדוש מעונה,ואם אתה לא מספיק טוב אתה יורד לספסל. אבל אצל כץ הכול מטאטים מתחת לשטיח,שלא יתפלאו בסוף שהבלון מתפוצץ.
    סגל טוב מאוד להפועל חיפה,חבל שאין דמות מקצועית ראויה שינהל אותו ויפיק מהם הרבה יותר.

15. סמואל אטו Member

אתה מערבב פה בין דברים.
    עם כל הכבוד למעמד של לותר מתיאוס, למעמד של המאמן, לשכר שהוא שקיבל, לכמות זמן שהוא היה פה - בסופו של דבר מה שרלוונטי זה מי כן הביא את השחקנים ולא מי לדעתך או ב״מודלים סטנדרטיים״ היה אמור להביא אותם( מה שגם שלצפות ממאמן זר להתמצא בשוק הישראלי אחרי 4 חודשים זה לא סביר בעליל).

מצב נושא:
הנושא נעול.