דיון החדשות 2017/2018

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏6/2/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אם אני לא טועה במכבי חיפה משקיעים בסביבות ה 8-10 מיליון שקל בעונה על המחלקות נוער השונות. אני משער שאתם עם הצוות המורחב יותר ועם שיטות קצת יותר מתקדמות, תגיעו לסביב ה 12-13. משהו באזור הזה.

2. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

סבבה, הפער כאן הוא 55 מיליון שקל.

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אתה חייב להפסיק לזרוק חארטות.
    אצילי וטיבי מרוויחים בדיוק כמו רמי גרשון ומאור בוזגלו. שכר השחקנים במכבי ובחיפה באופן כללי אמור להיות דומה גם עם ראיקוביץ' וקיארטנסון, שבהחלט מרוויחים יותר מהזרים בחיפה (560 ו-700 אלף יורו לעונה בהתאמה), השכר של הזרים ככל הנראה מתקזז על הזרים האחרים, כי חוסה רודריגס לדוגמה, לצורך העניין, מקבל ממכבי 250 אלף יורו, נמוך משמעותית מכל זר בחיפה, או מכל שחקן הרכב בערך.

לא לי ולא לך יש מושג כמה מקבל בן מנספורד, כך שלהחליט ששכרו עצום סתם כי נראה לך זה מגוחך. למכבי חיפה יש מנכ"ל שהיה בתפקיד דומה ברשת מסחרית גדולה מאוד, סיכוי סביר לחלוטין שהוא מרוויח משכורת דומה.
    לא לי ולא לך יש מושג כמה מקלארן מרוויח, והוא בכלל לא יכול להיזכר כעובד שנתי כי יכול להיות שתוך חודש-חודשיים הוא לא פה וגם החוזה לא אומר שיהיה פה.

כדי להגיע לפערים כאלה צריך, פחות או יותר, ש"כל המסביב" יקבלו סכומים גבוהים פי 3 ממקביליהם בחיפה ושיהיו עשרה עובדים בכירים שלא קיימים שם. זה פשוט לא ריאלי. אנחנו מדברים כאן על פער של שתי קבוצות פלייאוף עליון.

4. Telkiyski Member

זה שתתחיל כל ההודעה שלך באיזה משהו בנוסח של "אתה מדבר שטויות ומחרטט" זה לא מה שיהפוך אותך לצודק. יותר לאחד שאין לו טיעונים.

אז אתה מניח שמנספורד ואסי רחמים מקבלים פחות או יותר אותו סדר גודל של שכר בערך?
    אתה מניח שמקלארן מקבל שכר נמוך (הייתי משווה אותו למישהי בחיפה ובב"ש אבל אין כזה)?

הרי אין לא לי ולא לך מושג מה השכר שלהם.

ושוב, כמו שכתבתי, שכר השחקנים שלכם גבוה משל חיפה וב"ש כמובן, אבל לדעתי ההבדל העצום נובע בעיקר מהעסקתם של הרבה יותר "עובדי הנהלה" ובשכר הרבה יותר גבוה.
    לחיפה ולב"ש יש יועץ מאמן נבחרת אנגליה לשעבר? יש להם מאמן כושר שמרוויח כמו טוריחו הזה לדעתך?

אם אתה באמת מאמין שמקלארן מרוויח פה שכר שהוא פחות מעצום ("אין לא לי ולא לך מושג כמה מקלארן מרוויח" אמרת הרי), אז אתה סתם מיתמם. אחד כמוהו לא יבוא לפה בשביל שכר שהוא לא עצום.
    כנל לגבי המנכל הבריטי מלידס יונייטד.

"אין לא לי ולא לך מושג כמה מקלארן ומנספורד מרוויחים". יופי באמת. אז בוא בגלל זה נניח שהם מרוויחים זהה למספרים של חיפה וב"ש. ברור.

נערך לאחרונה ב: ‏13/10/17
  5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

תתחיל מלקרוא ולא להכניס לי מילים שלא כתבתי.

גם אם יש פער, הוא לא 50 מיליון שקל. זה מופרך לחלוטין.

6. עידן444 Member

זה לא.
    שברתם כל שיא מטורף שגאידמק שבר כאן(רק שאותו עקצו גם בבתים...)
    הסכומים שאתם מעיפים וגוררים אחריכם את מכבי חיפה וב״ש הם הרבה מעבר לנורמלי ואת זה גם אתה טוען(רק מייחס את זה, כמובן, למגבלת הזרים, למרות שאם היה אפשר להביא יותר, לאור שכר הזרים שלכם, זה רק היה גדל אלא אם אפליית המיסוי היתה מסייעת).
    אפילו קבוצות הביניים- ק״ש, מכבי פ״ת והפועל חיפה שוברות שיאים של מקבלי שכר כל עונה.
    זו תוצאה של הטירוף שאתם מהחלוצים שלו בשנים האחרונות.
    אתם מביאים איזה זר ברזילאי בסכומי עתק אז לב״ש פתאום נראה נורמלי להביא את קוואנקה ב 600-700 אלף דולר בעונה.
    פתאום נראה לב״ש הגיוני להחתים את אייבינדר בשכר פי 2 ממה שקיבל בבית״ר.

הטיעון היחיד שיכול לבוא לטובתך בעניין התקציב הוא שמכבי ת״א גם יודעת היום לייצר הכנסות יותר מבעבר.
    אם זה בזכות זהבי.
    אם זה בזכות מרצ׳נדייז.
    אם זה בזכות שניהם יחד.
    אם זה בזכות השתתפות קבועה בבתים באירופה.
    לא משנה.
    זה מה שהופך את התקציב של מכבי ת״א לקצת יותר מאוזן(אולי) אבל עדין ענק.
    אגב, מכבי חיפה למשל עושה הרבה יותר ממכירה של מנויים וכרטיסים וגם לא נראה לי שמפגרת אחריכם במכירת מוצרים.
    ב״ש עדיין מאחור אבל גם שם יש התקדמות מרשימה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Telkiyski Member

אז לדעתך הוא מופרך לחלוטין. לדעתי לא.
    כשמתחשבים בכל השכר של היועץ מאמן נבחרת אנגליה, מנכל מלידס, השכר המופקע של קרויף, המאמן כושר ועוד המון דברים שבכלל לא דומים לסדר גודל של חיפה וב"ש, זה לא מופרך בכלל.
    רוצה להגיד שזה מופרך? סבבה.

אגב גם בכל הנושא של שכר שחקנים אתם לדעתי עוקפים את חיפה ובטח שאת ב"ש ולא במעט.
    גם אם ההוא מרוויחים "רק" 250 וההוא "רק" 300.
    שורה תחתונה יש לכם אצילי, טיבי, איסלנדי, השוער שמרוויחים כל אחד לפחות חצי מליון יורו נטו בעונה, לכל אלה תוסיף את ה"רגילים" שמרוויחים כולם משהו כמו 250-400 אלף יורו נטו לעונה (כל השוינפלד, מיכה, יצחקי, טבח הבלם וכו').
    כמה שחקנים יש בב"ש שמרוויחים חצי מליון יורו נטו לפחות בעונה? אצלכם יש 4.
    זה אמנם כנראה לא שכר שחקנים בשכר גודל של פי 2 או משהו מחיפה וב"ש, אבל זה עדיין די רחוק מהן.
    אתה מנסה כרגיל "לייפות" את המצב ולהציג לנו איזו תמונה שכאילו התקציב שלכם ושל חיפה וב"ש הוא דומה, אבל זה רחוק מזה.

כן. לא לקחתם שנתיים רצוף אליפות פלסטיק סטייל ארקדי בשביל קבוצה עם חצי תקציב משלכם. ככה זה.
    זה לא משנה שעכשיו תתחיל לספר לנו ששחקן X אצלכם מרוויח כמו שחקן Y בחיפה.

וכל מילה של עידן מעלי.

נערך לאחרונה ב: ‏13/10/17
  8. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אין ספק שמכבי היא המקור לכל הבעיות כאן, הכל טוב ויפה.
    מה זה קשור לזה שפשוט לא הגיוני שהפער התקציבי הוא מעל 50 מיליון שקל?

ואגב, מאוד לא סביר שחיפה לא הרבה מאחורינו במרצ'נדייז. אין לך מושג כמה התחום מקיף במכבי, אנשים קונים משם בגדים ליום-יום.

9. עידן444 Member

ממש לא מקור לכל הבעיות.
    להפך.
    הניסיון שלך כאן באופן ספציפי לצמצם את התקציב מגוחך.
    תגיד שלמכבי ת״א יש גם יותר הכנסות- סבבה.
    תגיד שנטו בסגל הפערים לא כאלה גדולים- סבבה.
    להגיד שהתקציב לא באמת כזה גדול והפערים לא כאלה גדולים בזמן שהעוזר מאמן השני מרוויח כמו בכר ומאמן הכושר כמו אסי רחמים- זה לא רציני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Telkiyski אוהב/ת את זה.
  10. Telkiyski Member

עידן, אין לך מושג כמה המרצ'נדייז מקיף בפ.צ מכ'.
    למשל יש מנהל חנות שניהל שנים את כל נושא המרצ'נדייז של אספניול, פרנקו אלברז.
    גם יש מעצב חנות שעבד שנים עם קבוצות כמו לה קורוניה וסלטה.

רחוק מאוד מאוד מאוד מהמרצ'נדייז של מכבי חיפה. מאוד.

11. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

יש הבדל, לא 50 מיליון שקל. זה פער עצום וחסר פרופורציה.
    ברק בכר מרוויח 400 אלף יורו לעונה, זה בוודאות יותר מעוזרי המאמן במכבי, ולמיטב ידיעתי גם מטוריחו. לא צריך להגזים.

אני מעריך שהתקציב של מכבי נמוך ממה שציינו, של חיפה גבוה יותר ושל באר שבע בערך אותו דבר, אולי טיפה יותר גבוה.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

לא קשור לניהול, התחום פשוט הרבה יותר מושקע ומפותח במכבי מאשר בחיפה. לא בכמות ולא באיכות.
    המעיל שלי, למשל, מעיל נוצות איכותי שכל הזמן שאלו אותי עליו בחורף הקודם, ולבטח גם בקרוב, הוא של מכבי. לא ממש רואים את זה כלפי חוץ, זה בגד יומיומי, ואני גם לא קניתי אותו כמרצ'נדייז, אלא כפריט לבוש שישמש אותי בקביעות, על הדרך. ואני ממש לא היחיד, אנשים קונים משם חולצות פולו, ג'קטים וכד', זו סחורה מעולה ברמה של רשתות אופנה.

13. Telkiyski Member

נו יפה.
    אז כשהחנות מרצ'נדייז שלכם היא בעצם רשת אופנה, כשמערך השיווק הגאוני עושה קמפיינים לחולצות בקיץ בתחנות אוטובוס בכל תל אביב (הזה עם הטריק הגאוני שעלק מישהו גנב את החולצה מהתחנת אוטובוס) ועוד כל מיני דברים שעולים המון כסף - אל תתפלא שהתקציב שלכם גבוה באיזה 60-70 מליון משל ב"ש ושל חיפה.

אני לא מבין אגב מה הקטע של קבוצת כדורגל למכור מעילים ומוצרי ביגוד אחרים שלא קשורים בכלל לקבוצה אבל שיהיה.

אתה נשמע כאילו לכל ה"קידמה" הגאונית הזו שאתה מספר עליה פה (איך קנית מעיל נוצות איכותי של מכבי) אין מחיר.

הכל אצלכם הרבה יותר יקר.
    שחקנים, מאמנים, עוזרי מאמנים, יוצעים שקרעלשהו מאנגליה, מנכל, מאמני כושר, , אפילו במרצ'נדייז מסתבר שחיים אצלכם בסרט יותר ממה שחשבתי (מעיל נוצות... פחח). נו שיהיה.
    אבל אחר כך אל תבוא תספר לנו פה איך 50 מליון שקל הפרש ביניכם לבין חיפה זה כזה מופרך.
    אתה בעצמך נתת עכשיו דוגמא לא רעה כנראה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/10/17
  14. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ההשקעה על זה לא שווה כל כך הרבה כסף. 55 מיליון שקל זה סכום משוגע לגמרי. שוב, אפשר להכניס שם שתי קבוצות פלייאוף עליון. כל הקמפיין של עיצוב, ייצור ושיווק המדים החדשים, שהיה באמת גדול ומקיף, עלה חמישה מיליון שקלים לפי הפרסומים, וזה הפרויקט השיווקי הכי גדול בתולדות המועדון.
    ומה הקטע? כסף. זה מכניס הרבה מאוד, בוודאות מכסה את ההשקעה. יש מיתוג לא בולט במיוחד על פרטי הלבוש והם שמישים גם ליומיום. לא מכבי המציאה את זה, זה למשל פריט של ריאל מדריד, אתה תתקשה מאוד למצוא את הסמל.
    באופן כללי יש דימיון רב בין המוצרים שריאל מוכרת למה שמכבי מוכרת. נראה ששאבו מהם השראה.

15. Telkiyski Member

הכל "לא שווה כל כך הרבה כסף". לייצר מעילי נוצות, לפרסם חולצות בכל תל אביב, מקלארן, מנספורד, המאמני כושר ועוד. הכל כמו במכבי חיפה ו-50 מליון שקל הפרש זה מופרך כמובן.

ואתה בטוח שריאל היא לא זאת ששאבה השראה מהשיווק של פ.צ מכ'?
    אני עוד זוכר את הגאונות שבחולצה הגנובה מתחנת האוטובוס ברוטשילד.
    "לא יכולים לחכות" נכתב על המאורע באתר בו פורסם שהתקציב הצנוע שלכם הוא רק 145 מליון, על איך אוהד חסר סבלנות גנב את החולצה מהתחנה.
    אפילו כתבת פה אז שיהיה אדיר אם נגלה שהגנב הוא אצילי.

ואל תשאל כמה כסף השיווק המטורף הזה מכניס. שבוע שעבר הייתי בבלגיה וראיתי שני בלגים עם חולצות של יצחקי ובאטוקיו.

קיצר הפוזות האלה לא עושות עלי רושם אבל הן כן עולות הרבה כסף.

נערך לאחרונה ב: ‏14/10/17
מצב נושא:
הנושא נעול.