דיון החדשות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏25/5/19.

1. Designer Member

בתור אוהד של ב"ש (with no skin in the game), להבנתי לחיפה היה תנאי ולמכבי לא היה תנאי. אז לא פותרים עוול אחד עם עוול נוסף.

2. alexshw Member

תחליט אם אתה משפטן או אוהד כדורגל, אוהד ספורט. אני אוהד כדורגל, אני אוהב לראות תחרות הוגנת. מי שפוגע בהוגנות על המגרש - קרי מרמה בדרך זו או אחרת, אז אלה עונשים ראויים. פירו היא לא רמאות על המגרש.

3. Designer Member

חלילה ואמרתי שאני חושב שכל הורדת הנקודות היא בזיון שאין כדוגמתו, אבל אני גם משפטן ואני מבין את הדיינים שפעלו כטכנוקרטים בעניין זה.

האשמה היא על בעלי הקבוצות בלבד.

4. alexshw Member

בעלי הקבוצות קרי העסקנים שנים תומכים באי ספורטיביות. מאז ומעולם אולי. כבר הבאתי דוגמאות משנות התשעים.
    ככה שזה רק מחזק את הנקודה. יש בארץ זלזול קשה מאוד במונח הספורטיביות וככה הגענו למצב שלאחד מעלים ולאחר מורידים וצריך עוד לדון פה על דברים מקצועיים, אוהדים אמורים להשקיע מאמץ וכסף בעידוד ושחקנים בלשחק? אינני רואה שום טעם. סיימו את הליגה.

5. G.B7 ירוק עולה

חוקים, בתי דין, בעלים, התאחדות, מנהלת, משטרה, שופטים, עורכי דין, כל כך הרבה גורמים כולם כולל כולם לא יכולים להתנהל בצורה סבירה (אני לא מדבר על טובה).

יאללה לקפל.
    אין טעם.

בלבהלהלהלבלהלה בלה בלה בלה בלבלהלבלבלה התאחדות של יענקל'ה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

ברור שזה לא ספורטיבי, אבל זה החוק.
    החלטה דווקאית? ההתאחדות הצטרפה לערעור, בחיאת. זה פשוט לא מתיישר עם התקנון, למה אתם מצפים? בית הדין צריך לפעול בהתאם לתקנון, זה לא מדרון חלקלק, אין כאן שום תקדים.

7. oranfu Member

אז עושים פה טעות נגררת על חשבון הגב שלנו (כמה פעמים עוד יפעילו את התנאי הזה?) בזמן שמכבי ת"א עושה משהו חמור בהרבה ולא נענשת כי לא היה לה על תנאי מהתקנון הישן (למרות שאם אני זוכר נכון גם את ה"תנאי" קיבלנו כשהם עשו אותו דבר באותו משחק ולא קיבלו תנאי).
    ואללה יופי.

ועזות המצח של אלה שאומרים שבית הדין של יענקלה אשכרה להצדיק את הסירחון הזה, שדה-פקטו קובע שהמועדון שלהם משחק תחת חוקים אחרים.

G.B7 אוהב/ת את זה.
  8. Sturridge Member

בית הדין רוצה אליפות צהובה וזה מה שהוא יקבל, אין איך להילחם בזה.
    בשורה התחתונה קבוצה אחת עושה מה שהיא רוצה ולא נענשת (כמו תמיד) ואחרות נענשות על עשירית מזה.

מקווה שבבלומפילד יירו זיקוקים על שחקני מת״א (רצוי גם לפגוע) רק בשביל לראות את אורימור מספר שזה בסדר כי זה לא בתקנון.

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

איזו גניבת דעת, אלוהים.

10. oranfu Member

אני בעד, אבל אנחנו נענש כי לנו יש על תנאי מהתקנון הקודם.

11. Sturridge Member

בסדר, זיקוק לראש של מילסון שווה 10 נקודות.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. DaveTheSave Member

+10 נקודות התכוונת

13. alexshw Member

אני לא אוהב לעבוד קשה. אפשר לסיים פה. כולם יהיו מרוצים.

G.B7 אוהב/ת את זה.
  14. Butragueño מנהלים

שיצרו קשר עם פנרבחצ'ה, גם היא מחפשת ליגה חדשה לשחק בה.

אולי יהיה פה דו קיום טורקי.

15. G.B7 ירוק עולה

זה החוק זה התקנון שמעתי את זה עכשיו וגם בפנדל שגרינפלד ביטל לנו. עצם זה שיש "חוק" (שברור שחייבים לפעול לפיו) לא אומר שהוא נכון/מוצדק או שצריך לתמוך בו. היום זה מכבי חיפה מחר זה אתם!!!!!! (מחכה לפוסט התגרות נוסף של השחצן הגדול ערן זהבי).

אני לא משפטן ולא מבין כלום בדברים האלה, אבל אני חושב שיש לי הרבה היגיון בריא (לא משהו מיוחד), ואני מסתכל על השורה התחתונה ועל התוצאה הסופית (כי זה הדבר הכי חשוב) ובשורה הסופית, למכבי חיפה יש מינוס נקודה על עצירת משחק (יש לציין גבולית מאוד, כי המשחק נעצר בכל מקרה בגלל עבירה והעניין הוא שלקח עוד כמה שניות עד שחודש לעומת זאת מיציעי מכבי ת"א האבוקה אשכרה פגעה בשחקן שבמזל די גדול לא נפגע כמעט בכלל ולכם הוחזרה הנקודה. בסופו של דבר אני מנסה לחשוב מה הדבר הגרוע יותר, והתשובה ברורה, אבל במקרה הגרוע דווקא קיבלו "פרס" ובמקרה הגרוע קיבלו עונש סופר קשה.
    כתבתי כבר אתמול בלי קשר לנקודה הזו, השינוי צריך להיות הרבה מעבר לכדורגל או לספורט, שינוי חקיקה בכל הנושאים האלה במדינה כולה (והן באירועי ספורט).

לפי דעתי גם אחת הסיבות המרכזיות שלא החזירו לנו את הנקודה זה כי לא רצו להחזיר כלום לבית"ר אחרי מה שקרה בגביע בעונה שעברה, אז אם חס וחלילה היו מחזירים לקבוצה אחת ולבית"ר לא אז היה רעש גדול מאוד. אין שום אמון במערכת הזו.

הדעה הלא פופלרית שלי היא שבית הדין לא קבע את העונש "כי הוא רוצה אליפות צהובה" אלא פשוט כי החוק הוא נוראי וקבלת ההחלטות שם נוראית לא פחות.

וגם אם כל מה שכתבתי פה הוא שטויות יש עובדה אחת, והיא שהספורטיביות נפגעת פה בצורה אנושה (דרך אגב היא נפגעה גם בסגירת יציעים ובעונשי רדיוס), פרנסה של אנשים (דגו למשל) שיכולה להיפגע בצורה מאוד משמעותית (דגו למשל תלוי במקום הראשון בצורה קריטית להמשך דרכו או אפילו לקרדיט שכן או לא יתנו לו בהמשך העונה). השקעה, אהבה, לחזור הביתה צרוד ממשחקים ולקום עייף לעבודה בשביל לתמוך בקבוצה שלי לא שווה כלום ברגע שהנקודה "שהזעתי בשבילה ביציע" נלקחת מאיתנו בצורה מבישה בעוד שליריבה המשמעותית ביותר לתואר מחזירים את הנקודה.

אני תמיד טוען שאין סימטריה אף פעם, אז גם הענישה לא צריכה להיות אחידה, גם פה אין סימטריה, אבל יצא מצב שזו שעשתה פחות "רע" נענשה יותר. עולם הפוך!.
    בתכלס אני בעד הנקודה שהחזירו למכבי ת"א אך ורק אם יחזירו לנו את 2 הנקודות שגנבו לנו.