דיון הלגיונרים - עונת 2020/21

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏4/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Telkiyski Member

כנראה ביקום אי פעם.
    כנראה, עוד אין הוכחה אמפירית רשמית.

2. Butragueño מנהלים

כשיצא לי לדבר עם אוהדי מכבי תל אביב, הם אמרו לי שהם אוהבים כשהוא משחק, למרות שהוא מוגבל, כי הוא היחידי בסגל שיודע לסדר את ההגנה ולהעמיד את הקבוצה טקטית על המגרש, אבל ברגע שהקבוצה בפיגור או במומנטום שלילי במשחק הוא הראשון שמחליפים. לכן אפילו ייני.

לירן אוהב/ת את זה.
  3. DaveTheSave Member

כנראה הסיוטים של ייני הם כי הוא חולם שיש מנהיגים גדולים ממנו בעולם הכדורגל

4. DRORIKO Member

צריך להבין משהו רון. יש דבר כזה שנקרא "שחקן טקטי" שחקן שיסגור את האגף כשהמגן עולה למעלה, שילחץ את קשר היריבה, שיסתנן קדימה כי החלוצים פינו לו שטח והגנת היריב מתעלמת ממנו. אלה השחקנים הטקטים, אלה שלא מתבלטים יותר מדי ואפילו נחשבים ל"אפרוריים" אבל בליגות הבכירות יש להם ביקוש גדול. אלמוג כהן הוא כזה, ביברס נאתכו הוא כזה, טל בנין היה כזה. בליגה שכונתית כמו שלנו עם הגנות בדיחה, לאחד כמו זהבי שיכול לנצל את זה בשביל לתת 30 גולים יש מן הסתם יותר אימפקט מאחד כמו אלמוג כהן. כמו שבליגה הסינית הוא התבלט יותר מאקסל ויטסל. אז מה זה אומר שהוא גם יותר טוב מויטסל?

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. DRORIKO Member

תמיר כהן היה פלופ באנגליה. עדן בן בסט עשה חצי עונה טובה בליגה הצרפתית ופה זה נגמר. אני זוכר לפני איזה שנה-שנתיים שעשו משאל רחוב בטולוז על עדן בן בסט והתגובות היו שליליות מאד. מדברים עליו שם כמו שבאתלטיקו מדברים על אבי נמני. מה קני סייף עשה באירופה? שיחק בליגה הבלגית? אז התפלק לקבוצה שלו קמפיין מוצלח בליגת האלופות(מקום שני בבית ברמה של ליגה אירופית) רוסו ניצח את מנצ'סטר יונייטד ושיחק ביורו עם קרואטיה, זה לא פחות מרשים. אם החבר'ה האלה שנתת כל כך הצליחו באירופה למה הם חזרו לישראל עם הזנב בין הרגליים? בוא תשווה את רוסו לחיים רביבו, ליוסי בניון, ליעקובו.

6. רון עמיקם Member

הוא לא, אבל זה אומר שאלמוג כהן טוב ממנו? זה מגוחך לשפוט שחקנים - שתלויים באופי, בדרכון, בסוכן, בסבלנות - על פי כמות המשחקים שלהם באירופה או בליגות נחשבות באירופה. אני שופט את זה לפי תארים, השפעה על קבוצות, דומיננטיות ונבחרת. עכשיו תשווה את זה

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  7. Ajax Amsterdam Member

@רון עמיקם כרגע זהבי לפחות הוא בגדר שחקן שהוא רכש מוצלח של פ.ס.וו אבל אני לא חושב שאפשר להגדיר אותו כדומיננטי בפ.ס.וו איינדהובן אבל לא בגללו כרגע, רוג'ר שמידט כרגע מתרץ וגונב דעת ואומר שזה לא בושה להיות מודח מול אולימפיאקוס אז כרגע הוא בקבוצה עם מנטליות של לוזרים שנראה שמרימה מראש ידיים.
    גם עם מאמן אחר (יותר טוב נגיד) קשה לדעת אם הוא היה נהיה סופר דומיננטי ברמה עונות בסדר גודל של ארקדיוש מיליק, לואיס סוארז וכו...

כרגע יש ליגיונרים לשעבר וגם קיום שהיו יותר דומיננטים- ברדה למשל אחד מהדוגמאות האלו

8. DRORIKO Member

בשביל לזכות בתארים בבונדסליגה הוא היה צריך לשחק בבאיירן מינכן וברור שהוא לא ברמה הזאת. ועדיין לעשות קריירה של כמה שנים בבונדסליגה זה יותר ממכובד. כידוע לך היו לו מעט ישראלים בכירים שלא הצליחו שם.

oranfu ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.
  9. רון עמיקם Member

היו מעט ששיחקו שם.

10. רון עמיקם Member

גם ברדה לא היה דומיננטי בשנים הראשונות בגנק. אני יודע כי הייתי שם ודיברתי עם המאמן שלו. רק אחרי שהיה משמעותי באליפות שלהם, הוא הפך לדומיננטי. בלי קשר, השנקל שלי על פ.ס.וו: קבוצה לא מאומנת, שיש בה ששחקן שהמספרים חשובים לו אפילו יותר מזהבי וזה דוניל מאלן. המשחק נגד אולימפיאקוס היה דוגמא קלאסית לכך. אחרי הצמד של זהבי מאלן התעקש לכבוש גם, למרות שהיו שחקנים פנויים סביבו. זה קורה אגב לפעמים גם לזהבי שהוא מנסה בכוח, אבל בשבועות האחרונים זה התחלף. זהבי משחק כמו שנוח לו, אבל עדיין הגולים שלו הם נגיחות שהוא חותר אליהן או חופשיות, יש מעט מאוד הכנסות לעומק. זו קבוצה שמשחקת בסגנון שהיה מתאים יותר לאלון מזרחי. ובכלל, יש שם הרבה שחקנים מאוד מוגבלים. נניח מגן כמו מקס שמרים עם עיניים עצומות. אפילו אלי דסה, ששיפר מאוד את הקרוסים שלו, יותר יעיל ממנו. ההגנה מחפירה ולאחרונה גם השוער שהייתי בטוח שהוא שוער ענק והיום כבר ממש לא.

oFiRzZz, סמואל אטו ו-yakov_y אוהבים את זה.
  11. DRORIKO Member

מעטים אבל איכותיים. שכטר, ורמוט, דאבור, אלברמן, קולאוטי, רוקאביציה. בכל זאת זה הבונדסליגה, זה לא הליגה הבלגית שדודו מכניס לשם כל נידחון.

12. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אז אמרו, זה לא נכון.

13. Ajax Amsterdam Member

ברדה נגיד מבחינת מספרים אף פעם לא היה דומיננטי ברמות של זהבי, הוא היה דומיננטי בדברים אחרים ולבסוף אני חושב שהנרטיב שהוא השאיר כלגיונר ומנהיג וכזה שמביא תארים שזה כבר יותר ממה שזהבי עשה כלגיונר.
    לגבי פ.ס.וו קצת קשה לי להגיד שהיא לא קבוצה לא מאומנת אבל פשוט המאמן שלה לא מספיק טוב ובכיין לא קטן. אני כן חושב שההתקפה שלהם יכולה לשתף פעולה בצורה הרבה יותר טובה אבל זה לא תמיד מה שקורה.

ושוב אני חושב שהוא עושה עבודה טובה בפ.ס.וו, אליפות שזו התחרות היחידה שנשארה לו קשה לי להאמין שיקח (עמה עמה עמה עמה) כי יש מולו קבוצה הרבה יותר טובה שגם למדה בגדול מטעויות העבר שלה ונראה שהיא רק הולכת ולומדת בצורה יותר טובה.

14. DRORIKO Member

ברדה שחקן גדול, זהבי יותר. כבר היום הוא שחקן היסטורי. אם ימשיך באינדהובן את היכולת מהחודשיים האחרונים ויבסס את עצמו בתור המלך של הקבוצה זה יחזק עוד יותר הלגאסי שלו. מה שכן הוא אף פעם לא יהיה באותה שורה עם ברקוביץ' ובניון.

Roma, LFC-Gerrard1 ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.
  15. Ajax Amsterdam Member

שוב אמרתי שאני לא אובייקטיבי :)
    בלי אליפות יהיה לזהבי קשה לבסס את עצמו כמלך של הקבוצה. ובמידה ופ.ס.וו לא יצליחו עונה הבאה להגיע לליגת האלופות המצב שלהם הולך להיות לא קל.

מצב נושא:
הנושא נעול.