דיון הליגות הנמוכות: עונת 07/08

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Claret&Blue, ‏14/6/07.

1. Claret&Blue Member

נתחיל את הדיון בשעה טובה עם לוחות המשחקים שפורסמו:

ליג 2

ארבע יורדות מליג 1(ברדפורד סיטי, ברנטפורד, צ'סטרפילד, רות'רהאם יונייטד) ישחקו העונה בליג 2, וינסו לעשות את הדרך בחזרה. אבל הקבוצות שיש לשים עין עליהן הן שתי העולות החדשות לליגה: דגנהאם ורדברידג', ומורקאמב. שתי הקבוצות עושות את המעבר מכדורגל של קונפרנס לליג 2, וינסו לשרוד את העונה הראשונה, שהיא תמיד קשה. עוד שם בולט הוא מילטון קיינס דונס, שידועה לחובבי הכדורגל האנגלי כווימבלדון, בגלגול חדש כמובן.

ליג 1

ליג 1 תתהדר העונה בשני מועדוני פאר: לידס יונייטד ונוטינגהאם פורסט. זה יהיה הסיפור הגדול של הליגה המותחת הזו, שתקבל את פניהן של לוטון וסאות'אנד, שירדו ליגה יחד עם לידס בעונה שעברה. לידס תאבד כנראה את הנכס הגדול ביותר שלה העונה, דיוויד הילי, שמחוזר ע"י פולהאם. עם זאת, לדניס וייז הובטח ממון שאמור להספיק ללידס לעמוד על הרגליים אחרי הירידה הכואבת, ולנסות לחזור במהירה לצ'מפיונשיפ.

נוטינגהאם פורסט הצליחה לסכם עם ניל לנון, אקס סלטיק ולסטר. הקשר בן ה35 מסיים חוזה בסלטיק ויהפוך לרכש הראשון של פורסט העונה. הוא חתם על חוזה לעונה אחת עפ אופציה לעוד עונה. מנגד, החלוץ גרנט הולט בן ה-26 ביקש לעזוב את המועדון, כשפרסטון וקרלייל מעוניינות בשירותיו, אבל קיבל תשובה שלילית מראשי פורסט.

צ'מפיונשיפ

עונה מעניינת מאוד צפויה לנו גם השנה בצ'מפיונשיפ. עם כמה פרצופים חדשים-ישנים בדמותן של צ'רלטון, שפילד יונייטד ווטפורד. בשפילד עדיין לא נרגעו מפרשת טבז ומנסים בכל הכוח לשנות את החלטת הפרמיירשיפ, ולהחליף מקומות עם ווסט האם. בינתיים שפילד יונייטד החליפה את מאמנה הקודם ניל וורנוק שעזב בבריאן רובסון. החדשות החמות הן כמובן פיל ג'גילקה שנראה כי פניו מועדות אל הגודיסון פארק, תמורת ארבעה מיליון ליש"ט.

צ'רלטון תמשיך כמובן עם מאמנה אלן פארדיו, שללא ספק הפיח רוח חיים באדיקס לקראת סוף העונה, אבל תיאלץ להיפרד מהקפטן דארן בנט, שיעזוב כנראה תמורת 18 מיליון פאונד לווסט האם או טוטנהאם. פאדי מקארת'י, קפטן לסטר בעונה שעברה הצטרף העונה למועדון תמורת 650,000 פאונד. הוא מצטרף לשני הרכשים האחרים, החלוצים לוק וארני(קרו, 2 מיליון ליש"ט) וכריס איוולומו(קולצ'סטר, חינם). מנגד הרמן הריידרסון, ג'ימי פלויד האסלבינק, אל קרקורי ותומאס מייר כבר עזבו את הקבוצה.

ווטפורד מתחזקת בשקט, כשכבר החתימה את ג'ובי מקאנוף, הווינגר של קריסטל פאלאס. גם מארט פום(ארסנל) ומאט ג'קסון(וויגאן) הצטרפו כבר לצרעות. כריס פאוול שוחרר מהמועדון.
    הקבוצות שפיספסו את העלייה העונה, שהן כמובן ווסט ברום ו-וולבס, ינסו את מזלן גם בעונה הבאה.

2. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

איזה קבוצות עלו לצ'מיונשיפ?

נערך לאחרונה ב: ‏15/6/07
  3. Hammer Member

סקאנת'ורפ, בריסטול סיטי ובלאקפול שעלו מהפלייאוף.

4. Rudess Member

דגנהאם כמדומני זה לא רחוק מווסטהאם. אני זוכר שלפני הרבה עונות הספונסר של הפטישים היה DAGENHAM MOTORS (נדמה לי שעדיין יש איזה פרסומת שלהם באפטון פארק).

5. raanana4ever Member

בהחלט.
    שמעתי מהרבה אוהדי ווסטהאם שבתור ילדים הם היו הולכים לראות את הדאגרס כשווסטהאם היו משחקים בחוץ.
    כל שנה יש משחק אימון בפרי-סיזן בין הקבוצות והיחסים הם כמו קבוצת בת ולא יריבה.

6. Hammers Fan Member

דאגנהאם אכן קבוצת בת של ווסט האם. יש שיתוף בין מחלקות הנוער והפטישים דואגים לצ'פר את הדאגרס לא מעט בצעירים כשרוניים הבאים להשתפשף. סנראב, הסאנדיי טים המפורסמת של מזרח לונדון (שסיפקה בשנים האחרונות לא פחות מאשר את ג'ון טרי, ג'יילויד סמואל, פול קונצ'סקי, בובי זאמורה וג'רמיין דפו) היא פרוייקט משותף של ווסט האם ודאגנהאם. היה משמח לראות אותם דורסים את הקונפרס בעונה שעברה ועולים בצורה כל כך מרשימה. רב אוהדי דאגנהאם הם אוהדי ווסט האם שמחפשים לחזור אחורה בזמן ולחוות כדורגל עם תאווה אמיתית למשחק בשילוב של ייצוג מקומי של האיסט אנד.

אם מחפשים יריבה מזרח לונדונית אמיתית, זו כנראה לייטון אוריינט, שניצלה בעונה שעברה מירידה בליג 1. הם באמת שונאים את ווסט האם, אבל דווקא אוהדי הפטישים בדרך כלל חשים סימפטיה כלפיהם, ככל הנראה מכיוון ששנים על גבי שנים שתי הקבוצות לא התמודדו אחת נגד השניה במסגרת רשמית. הקיץ אגב, יתקיימו שני משחקי אימון נגד שתי הקבוצות הנ'ל.

אני הייתי משלם כסף טוב כדי לראות את לידס בניו-דן מול מילוול, אני כל כך אתענג לראות את לידס (במיוחד כשדניס ווייז על הקווים) מפרקים את העלוקות האלו.

7. superleeds Member

טוב,קודם כל אני מודה למנהלים שהשאירו את הדיון על הליגות הנמוכות כולל הצמפיומציפ כך שיש אשכול פעיל בו אוכל להמשיך לכתוב על הענקים לשעבר .

קשה לתאר הרגשה הקשה לקראת עונה החדשה. אם בצמפיומציפ היה קשה לעכל אך בכל זאת היה די תשומת לב תקשורתי כעת הגענו לשפל נוראי כי בליגה 1 פשוט לא סופרים אותך זוהי בית הקברות .אני מצפה שרק שהוענה תתחיל ירגישו מלוא הבזיון וההשפלה באלנד רוד.

נמשכים הסיבוכים בניהול הפננסי של המעודון בייטס מכר וקנה בחזרה תוך כדי ניצול הליך "פשיטת רגל " בימים האחרונים של העונה שעלה להם ב-10 נקודות.כנראה הענינים לא הסתדרו לגמרי עדיין ומחכים ליציבות כדי שיהיו רגועים גם במגרש. כצפוי היילי עזב ועוד כמה כוכבים נשאר לראות אם יצמחו עוד תגליות משורות הנוער.

עובדה מעניינת לציין היא שאף קבוצה מהיורדות לליגה 1 לא פיטרה את מאמנה. בלידס -וויז זוכה לאימון מצד בייטס מימיהם בצלסי. בלוטון ,בלקוול מונה רק לקראת סוף העונה וגם בסותאנד אני רואה שהמאמן נשאר.

בחזרה ללידס כתבתי בסוף העונה שלא יהיה לי כוח לכתוב או אפילו לעקוב אחרי כל משחק בליגת "בית הקברות" אז תסלחו לי אם אני אופיע רק מדי פעם. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

החדשות הרעות ביותר ללידס הן הבעיות המנהלתיות, שמונעות ממנה להתחזק, ועוד החלוץ הכי טוב שלה עזב. כרגע זה לא נראה טוב, חוץ מזה שדייויד פראטון נבחן בקבוצה (היה מצויין במדי פורסט במשחק שלהם שראיתי עונה שעברה).

9. Fergie's Legend Member

אחח, זה כל כך אנגלי, הפריימרשיפ. נקווה שספורט 1 ישקיעו ויביאו לנו יותר משחקים משם.
    גם בליגה 1 מעניין מאוד, לידס ונוטינגהאם יילחמו, או שיתעלו על עצמם ועל שאר הליגה?
    במיוחד אחרי שלידס הייתה קרובה מאוד לפשיטת רגל.
    We All Hate Leeds Scum.

10. Rudess Member

חדשות מעניינות מגיעות מקרדיף, רובי פאולר עובר לקבוצה אחרי ששוחרר מליברפול.

11. Rudess Member

12. spurs Member

הפחיתו ללידס 15 נקודות!
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx :aaarofl: http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx

league 2 here they come

13. superleeds Member

איזו מכה -15 נקודות הופחתו ע"י הליגה תמורת הזכות להתחיל את העונה אחרי הסיבוכים הפיננסיים-לא יודע איך לבלוע את זה!

14. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שקורה לקבוצה הזאת כבר מעבר לשמחה לאיד, מי היה מאמין שקדנצית ניהול כושלת אחת יכולה להוריד למחשכים כאלה, זה פשוט טראגי.

15. superleeds Member

בהחלט לא יאומן -למה מגיע למעודון עונש כזה אכזרי-על מה?. זה נראה סתם רשעות. ואם יפחיתו בערעור נגיד ל-10 נקודות זה כן בסדר?