דיון הליגות הנמוכות 09/10 - גמר פלייאוף העלייה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏22/6/09.

1. Hammers Fan Member

אלן פארדיו סגר כמנג'ר החדש של סאות'המפטון - בהצלחה לו. בכך הוא בעצם חוזר לליגה שבה התחיל את קריירת האימון של ברדינג - ליג 1. משם סלל את הדרך עד לפרימיירשיפ ואף הופעה בגמר גביע. חבל שדווקא בצ'רלטון, איתה היה כל כך מזוהה כשחקן, המוניטין שלו התדרדר עד לחזרה לליגה בה התחיל.

אבל אם כבר ליג 1 אז אין טוב יותר מסאות'המפטון (כן כן אוהדי לידס). קבוצה עם מתקנים נהדרים וחשוב מכל, אחד מהאקדמיות הטובות באנגליה. מועדון שחשוב מאוד שיחזיר עטרה ליושנה, ויפה שעה אחת קודם!

עם צ'רלטון, נוריץ', סאות'המפטון, לידס, מ.ק. דונס ומילוול הולכת להיות עונה אדירה בליג 1, אני די בטוח שממוצע הצופים הולך לעבור את זה של רב הליגות הבכירות באירופה כמו כלום.

2. בועז Member

חבל בשביל פארדיו שהוא צריך לחזור לליג וואן אחרי שבסה"כ הראה שהוא מתאים לרמה של הפרמיירליג(או לפחות לרמה של צ'מפיונשיפ). המשפט "ירידה לצורך עלייה" עושה רושם כמתאים במקרה הזה שכן סאות'המפטון הם בהחלט מועדון שראוי לשחק בליגה גבוהה יותר, אבל, אני חושב שיש בזה סיכון רציני כי אם גם שם הוא ייכשל, יהיה לו קשה לחזור.

3. Bujuga Member

חבל מאוד שלידס לא ניצלו את השנתיים הקודמות כדי לעלות, יהיה מאוד קשה העונה עם נוריץ' וסאותהמפטון שהתעשרה וקיבלה מאמן מצוין.
    אבל נקווה שגרייסון יצליח לבנות משהו מיוחד שסוף סוף יוביל קדימה את לידס שכל כך חסרה בפרמייר ליג.

ניוקאסל מפרקת את דרלינגטון במשחק אימון 2-7, שלושער לאמאובי, שערים גם לדמיאן דאף וחונאס שבינתיים נשאר.

4. KirkH Member

שנים ניוקאסל הייתה צריכה להיפטר משולה ולשלוח אותו לצ'מפיונשיפ, שם מקומו - בסוף הם מצאו הסדר שמתאים לכולם.. עכשיו הם רק צריכים להחזיר את צ'ופרה והכל יהיה בסדר.

5. sagiv Member

אמאובי היה קצת בסטוק וגם כמעט הלך לאיפסוויץ' בהשאלה, אבל לא עבר מדיקל. אבל כמו שאמרת קירק, הוא שחקן צ'מפיונשיפ קלאסי ולדעתי הוא שווה שם לפחות 25 גולים. מזל טוב לחונאס שמצליח לתת גול, גם אם זה נגד דרלינגטון ובמשחק אימון. שחקן מצוין בעייני, אבל כזה שחייב לקחת ריטלין לפני כל משחק, אולי זה יעזור לו להיות יותר מרוכז ולתת גם איזה גול רשמי. דרך אגב, דין ווינדאס הבקיע את השניים של דרלו.

עוד מהמשחק: ניקי באט שיחק 20 דקות, נפצע ביד ויצא, אבל זה לא משהו רציני (לפי האתר הרשמי). קולוצ'יני, חביב בייה, ברטון, נולאן, אנריקה ובעצם כמעט כל שחקני הסגל הראשון שיחקו היום. הסגל עדיין סגל של פרמיירליג, המשכורות עדיין משכורות של חצי עליון בפרמיירליג. נראה אם זה יספיק בשביל לחזור בתוך שנה כי בצ'מפיונשיפ זה ממש לא רק עניין של סגל.

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/09
  6. Hammers Fan Member

אם ניוקאסל תשאר עם הסגל הזה ולא תמצא רוכש, היא תמצא את עצמה בפירוק ומינוס עשר נקודות די מהר. התקציבים המוצנחים ליורדות מהפרימיירשים לא מותאמים לחשבון משכורות כזה.

לטעמי הבעיה הגדולה ביותר של ניוקאסל זה חוסר הוודאות לגבי עמדת המנג'ר עד היום. זו הייתה צריכה להיות ההחלטה הראשונה של המועדון יום לאחר המשחק בוילה פארק, לקבוע מטרות ולהתחיל לעבוד במרץ. במקום זה המצב נשאר סטאטי ובמועדון בעיקר התרכזו בלמשוך רוכשים פוטנציאליים.

לדעתי אם לא יתחילו למכור שחקנים ולעשות ניקוי אורוות רציני כדי לבנות לעצמם סגל שיוכל להעלות אותם, להשאיר מצב שפוי מבחינה כלכלית ואיזשהוא בפרימירישיפ - המועדון ימשיך לקרוס כמו רבות אחרות שעברו את התהליך הזה (פורסט, שפילד וונסדיי, סאות'המפטון, לידס וכו' וכו').

7. קינג לדלי Member

דיסקסנו אתמול על כשרונות בליגות הנמוכות וציינתי את לואיס מקגוגאן מפורסט כאחד שיהיה שחקן קישור לגיטימי בפרמייר.

רציתי להזכיר שלפני שלוש שנים כתבתי שקרייסטיאן פירס בלם ברמינגהאם ונבחרות אנגליה הצעירות יהיה גם הוא בלם נהדר והיום בגיל 19 הוא הושאל לפיטרברו.
    גם הוא יהיה לדעתי שחקן פרמייר בעתיד.

נראה אם אני שוב אקלע...

8. George Best Member

שגיב,
    מאיפה הפטיש הזה לניוקאסל צץ?
    אתה כותב שנים על גבי שנים בפורום ואף פעם לא יצא לי לראות אותך מגיב בדיון של כורי הפחם, ומאז הירידה אתה לא מפסיק להגיב.
    הסבר?

9. Hammers Fan Member

מקגוגאן ידוע כהבטחה גדולה בפורסט, שידועה ביכולת שלה לטפח שחקני בית. יחד עם קלווין ווילסון, ג'יימס פרץ' וכריס כהן יש להם סגל צעיר שבשל להתמודדות על עלייה.

10. קינג לדלי Member

על מקגוגאן כתבתי לפני בערך שלוש שנים שההבטחה הייתה בבית ספר פיקא בפתח תקווה.

היום זה לא חכמה לספר על הבטחות...

11. Bujuga Member

דארן פרגוסון עושה רושם כיודע לפגוע ברכישות שלו, ופירס הוא רכש מצוין עבור פטרבורו, יכול להתקדם עם הקבוצה ולצבור בטחון ונסיון.

12. Hammers Fan Member

חברים מה דעתכם על AFC ווימבלדון?

בסוף העונה האחרונה המעדון סיים במקום הראשון בקונפרנס סאות' והשלים עלייה שנייה ברציפות (ורביעית בשבע שנים) ובכך שריין מקום בקונפרנס, מרחק של שליגה אחת מכדורגל מקצועני ומרחק של שתי ליגות בלבד ממ.ק. דונס ממנה האוהדים התפרקו.

פשוט מדהים לראות איזה כוח טמון באוהדים שעובדים בצורה מאורגנת. לקבוצה יש ממוצעים של 4000 אוהדים למשחק, ספונסר יחוקרתי בדמות ספורטס אינטראקטיב וחולקים את הקינגסמדו עם קינגסטוניאן, אצטדיון שלא יבייש את המועדון אם יצליח לעשות הסטורייה ולעלות לראשונה לליגה מקצוענית.

אולי יש עדיין תקווה לערכי הכדורגל.

13. leeds12 Member

מסכים איתך. הכסף הגדול שצפוי לסאוטהמפטון והמסורת שלה (ושל נוריץ') לא יעשו לנו חיים קלים.
    מצד שני נדמה לי שסאוט' יתחילו עם 10-, לא פשוט מבחינתם.

לידס מנצחת במחנה האימונים באירלנד 1-3 את גלנטורן, אקס חיפה. בינתיים באקפורד ודאלף ממשיכים. גרייסון איש רציני אבל ת'כלס אין כמעט שינויים בסגל של העונה הקודמת, ולאור התחזקות הליגה אני לא אופטימי לגבי מקומות 2-1. פלייאוף ישאיר אותנו לשנה נוספת כמיטב המסורת.

14. sagiv Member

אני לא אוהד של אף קבוצה בעולם חוץ מהקבוצה שלי בישראל.
    אבל ניוקאסל היא הקבוצה החביבה עליי באנגליה מאז שאלן שירר הגיע לשם, בערך כשהייתי בן 14 (עד אז עיקר הסימפטיה שלי הלכה לטוטנהאם - הקבוצה האנגלית הראשונה שהכרתי).
    באמת התחלתי לכתוב כאן קצת עליהם בניגוד ל...אי פעם מאז שנרשמתי לפורום, אבל אין סיבה מיוחדת.
    בהיבט האישי - החיבה שלי להרבה קבוצות גדלה כשהן מתחילות ליפול. אולי זה בגלל זה.
    אני מחזיק אצבעות בשנים האחרונות גם לנוטינגהאם פורסט - וזה בטוח מהסיבה הזו.

ושאלה ללדלי, האיש והלווין והעוקב אחר הצעירים - שומעים כבר כמה שנים את השם של ויקטור מוזס כהבטחה גדולה וחוץ מכמה קטעי יוטיוב לא יצא לי לראות אותו בכלל. באופן כללי הבנתי שהאקדמיה של פאלאס אמורה לייצר עוד כמה כשרונות גדולים בקרוב (חוץ מבוסטוק). יצא לך לראות את מוזס? שווה משהו? יש עתיד?

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/09
  15. קינג לדלי Member

פאלאס היא אחת הקבוצות שהראו הכי מעט בלווין ובצדק...

ראיתי אולי כמה דקות של מוזס ואני לא יכול להסיק מזה כלום.
    .