דיון הליגות הנמוכות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏15/11/11.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הואסקה מהליגה השלישית, הגרילה את ברסלונה בגביע המלך...זו היתה תגובת השחקנים. :)

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

3. gilad16 Member

6 6 בין נומנסיה ללוגו!
    10 גולים במחצית השנייה
    נומנסיה חזרו מפיגור 6-3 בדקה 80

4. Raulito Madridista

מקפיץ את הדיון.

http://futbol.as.com/futbol/imagenes/2015/05/24/segunda/1432480606_534588_1432499565_noticia_grande.Xxx

בטיס חוזרת. בטיס נפרדה אשתקד מהליגה הבכירה בצורה מביכה עם 25 נקודות בלבד ו25 הפסדים! ועכשיו היא חוזרת למרכז הבמה תחת הדרכתו של פפ-מל לאחר עונה אחת בלבד בסגונדה B. הערב היא הביסה 3:0 את אלקורקון וחגגה כמו שצריך 115 שנה להיווסדות המועדון כשהמגרש מפוצץ ב-50 אלף אוהדים והקרנבל האמיתי התחיל עוד ברחובות העיר כמה שעות לפני שריקת הפתיחה . הפיצ'יצ'י דייגו קסטרו ששיחק בכל 40 המשחקים העונה כבש צמד והגיע ל-32 שערים העונה וחורחה מולינה הוותיק(19 שערים העונה - לא רע) כבש אף הוא. "בטיס היא הבית שלי", אמר פפה מל המאושר בסיום המשחק, "זה נראה קל כי ניצחנו הרבה והבקענו הרבה שערים, אבל זו עונה שוחקת ובשבועות האחרונים אני והשחקנים היינו במתח עצום". בטיס דורגה במקום הראשון במחזור השני, חזרה לשם בפעם השנייה במחזור ה-29 ומאז לא זזה משם, עם 9 נצחונות ותיקו בעשרת המחזורים האחרונים. גירונה מדורגת במקום השני עם 78 נקודות. נכון לעכשיו בפלייאוף תישתתפנה ספורטינג גיחון השלישית(76 נק'), לאס-פלמאס שירדה ליגה ב-2002 ומאז לא חזרה(72 נק'), ריאל ויאדוליד(69 נק') והשישית סראגוסה(60 נק'). ובתחתית: האם אוססונה שנשרה לליגה השנייה אשתקד תנשור לליגה השלישית?? לאחר התיקו עם לגאנס הערב היא ירדה מתחת לקו האדום, למקום ה-19(בליגה השנייה יש 22 קבוצות). קבוצת הקאנטרה של בארסה היא נועלת הטבלה.

מה נותר להן?
    מחזור 41: מאיורקה(15) - גירונה(2), סראגוסה(6) - לאס-פלמאס(4), טנריפה(17) - בטיס(1), ספורטינג(3) - סאבדל(21)
    מחזור 42: גירונה(2) - לוגו(16), לאס-פלמאס(4) - אלאבס(10), בטיס(1) - ספורטינג(3)
    סלחו לי על העצלנות, התייחסתי רק לצמרת. משחק צמרת איכותי בין סראגוסה ללאס-פלמאס במחזור הבא, שווה לעקוב. ובמחזור האחרון - האם ספורטינג תוכל לנצל את השכרות של בטיס שלא באמת יהיה לה על מה לשחק?

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/15
  5. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/06/06/futbol/equipos/betis/1433569421_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

בטיס חולמת על ואן דר-וארט? Diario de Sevilla מדווח שהעולה הטרייה לליגה הבכירה מחזרת אחרי הקשר ההולנדי בן ה-32 שסיים את חוזהו בהמבורג. פפ מל לא הכחיש את הדברים ואמר - "הדבר שאני רוצה הוא שכל שחקן שעל הכוונת של המועדון יעבור דרכי ואני אשוחח איתו. רפאל שחקן מצוין ומאוד מעניין וחוץ מזה אני לא יכול לפרט דבר". הפרטים עוד רחוקים מלהיות גמורים שכן ההולנדי שרגיל לשכר גבוה יצטרך להתאים את עצמו למדיניות הכלכלית הצנועה של בטיס. כרגע מדובר על חוזה לשנה-שנתיים. פרט פיקנטי מעניין הוא שואן דר-וארט שקל לשחק בקאדיז משום שאימו ילידת ציקלאנה דה-פרונטלה, עיר בדרום מערב ספרד שבמחוז קאדיז, אבל הצעה מבטיס נראית קוסמת יותר.

6. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2015/06/07/segunda/1433701166_165956_1433702103_noticia_normal.Xxx

ספורטינג גיחון היא העולה השנייה לליגה הבכירה. הקבוצה חוזרת לליגה אחרי היעדרות של שלוש עונות, אז ירדה בעונת 2011/12. הערב היא הביסה 3:0 את בטיס שכבר מזמן נמצאת בים משערים של גררו, ג'וני ואיסמה לופס, וניצלה את התיקו המטופש של גירונה נגד לוגו לה מזמן אין על מה להילחם. יתחרו על המקום השלישי דרך הפלייאוף: גירונה, לאס-פלמאס, ויאדוליד וריאל סראגוסה. יורדות לליגה השלישית: בארסה B, סאבאדל, רקראטיבו וראסינג סנטאנדר. אוסוסנה סיימה בתיקו 2:2 עם סאבאדל וניצלה בעור שיניה. הניצחון של סנטאנדר לא הספיק לה והקבוצה בה פעם שיחקו יוסי בניון ופדרו מוניטיס וזו שסיימה שישית בעונת 2007-08 - נעלמת לאט-לאט.

Franco אוהב/ת את זה.
  7. itay7 Member

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

כל שנה יש סיפור כזה בספרד, לפחות אחד, זה אולי קצת מעודד כי חוקרים את הדברים. אבל לא תמיד זה נגמר בענישה (קשה להוכיח?).

ועם לחזור למגרש נותרה עדיין ההכרעה של זהות העולה השלישית, סאראגוסה או לאס פאלמאס. במשחק הגמר הראשון חזרה סאראגוסה מפיגור לניצחון 3-1 במגרשה הבייתי. ביום ראשון הגומלין.

קצת מעצבנת שיטת הפלייאוף הזו, כשלאס פאלמאס סיימה את העונה עם 17 נקודות יותר מסארגוסה ואולי לא תעלה (נעזוב את זה שהייתה עוד קבוצה שסיימה מעל סאראגוסה). ואולי אני סתם מתעצבן כי לאס פאלאמס הייתה הדבר הכי כייפי וסקסי העונה בליגה מלבד בטיס? עם החזרה של ג'ונתן ויירה, עם קוליו, עם ואלרון המרגש מהספסל, העונה הפסיכית של סרחיו אראוחו ועוד, לאס פאלמאס פשוט הייתה הקבוצה שהכי כיף לראות.

אגב, סאראגוסה עושה את כל הדרך בפלייאוף עד כה ללא מלך השערים שלה בורחה באסטון שקרע שריר לקראת סיום הליגה. באסטון לא יישאר בסאראגוסה לעונה הבאה ככה או ככה, כשקבוצות עומדות בתור לשכור את שירותיו (לא רק מספרד).

9. Raulito Madridista

http://estaticos.marca.com/consolamultimedia/elementos/2015/06/21/186.Xxx

לאס-פלמאס חוזרת לליגה הבכירה לראשונה מאז 2002!
    גם המשחק האחרון בליגה השנייה בספרד לווה בדרמה אדירה. לאס-פלמאס מחקה פיגור 3:1 מהמשחק הראשון בסראגוסה(רק ביום רביעי האחרון) והשיגה את הכרטיס לליגה הבכירה עם 2:0 דרמטי במיוחד. רוקה מסה כבש בדקה ה-32 והמארחת הייתה זקוקה לשער נוסף כשהאורחת רק מתבנקרת. הקבוצה הדרומית הפעילה לחץ כבד וחיכתה וחיכתה וחיכתה לשער נוסף שיגרום למהפך מדהים, שער שהגיע בדקה ה-84 - תוצרת החלוץ אראוחו שכבש העונה 22 שערים וגילה יכולת נהדרת. החלוץ הנרגש נישק את סמל הקבוצה לאחר הגול וריגש את הקהל. "סוף-סוף הסבל נגמר", אמר כשהוא כמעט וממרר בבכי. "הבטחתי שאכבוש 25 שערים ואחזיר את הקבוצה לליגה הבכירה ועשינו את זה". בעונת 2001/2 לאס-פלמאס סיימה במקום ה-18 אליו התדרדרה במחזורי הסיום וצנחה לליגה המשנה שם 'בילתה' פרק זמן ארוך! ואפילו התדרדרה עד לליגה השלישית. כעת היא חוזרת. המאמן פאקו הררה הוסיף - "אני נהנה כאן מהכדורגל ורוצה להמשיך כמובן". ואסור לשכוח את חואן קארלוס ואלרון שחווה אכזבות במדי דפור בשנים האחרונות. הוא חוזר לליגה הבכירה בגיל 40! "אני מאוד שמח ששימחנו כל-כך הרבה אנשים", אמר.

תראו את הצבא הצהוב-כחול שמלווה את הקבוצה

10. Raulito Madridista

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xft1/v/t1.0-9/11825161_969870639701829_2261394092911899429_n.Xxx?oh=5530897075b9ef78fa25ec28317d70a9&oe=5638B290&__gda__=1448871450_1d988dbe2e01331e5ccd1f5ab1b45d61

דני גוויזה הוצג אמש כשחקנה של קאדיס. עם למעלה מ-200 גולים בקריירה, תואר פיצ'יצ'י אחרי עונה קסומה במאיורקה(2007-08) ותארים בתורכיה - דני גוויזה חוזר הביתה וישחק בשורות הקבוצה מליגת המשנה. גוויזה התקבל בצורה קודרת האמת בעקבות ציטוט ישן עליו היה שמח לוותר - גויזה גדל בחרז היריבה השנואה ובזמנו התבטא בצורה לא יפה כלפי קאדיז, אך ניסה לרכוש את אמון האוהדים מחדש כשהתנצל ואמר שבעבר היה צעיר ועשה שטויות. החלוץ שיחק בעונות האחרונות בפרגוואי וזכתה בשתי אליפויות והחליט לשנות אווירה. גוויזה לא מודאג מהלחץ ביציעים: "אני הולך להתמקד במשחק ולעזור לחברים שלי להשגת המטרה. לא אתייחס אם האוהדים ישרקו לי בוז. התפקיד שלי הוא לשחק ולעשות את הטוב ביותר שלי". השחקן המשיך - "אני לא היססתי כשקבלתי את ההצעה. ידעתי שטעיתי. הדבר היחיד שמעניין אותי עכשיו הוא להילחם עבור החולצה הזאת. אני דחיתי הצעות רבות מחו"ל כדי לחזור לספרד. גוויזה לא מוכן להתחייב על מספר השערים - "אני מבטיח לעבוד ולעבוד, הגולים יגיעו". גויזה אמר שאין לו בעיה לנשק את הסמל החדש של הקבוצה. שיהיה בהצלחה...

11. Maudy Member

בסוף השבוע נפתחה הליגה שנייה.לא היו לי ציפיות מנומנסיה,אבל אחרי ניצחון ענק 6-3 על טנריפה אי אפשר להישאר פסימי.
    העונה אין קבוצה כמו בטיס שתהיה מעל לליגה,אז אפשר לשאוף גבוה.

12. RubberSoul Member

למי שלא יודע, יש בספרד ליגה שנייה. למי שלא יודע, כל הליגה מועמדת לעלייה.

13. מתן ערוסי Member

בסגונדה הספרדית נערך אמש המחזור ה-42 והאחרון של העונה הסדירה.

אחרי שאלאבס הבטיחה את שובה ללה ליגה כבר לפני שבוע, היה לה תפקיד חשוב גם אתמול כשהתארחה אצל חימנסטיק השלישית שקיוותה לגנוב ללגאנס את הסגנות. לגאנס לא התרגשה וניצחה בחוץ את מיראנדס שכבר גמרה את העונה 0:1 משער של פאבלו אינסואה הצעיר המושאל מלה קורוניה בדרך להעפלה היסטורית ללה ליגה בעוד שחימנסטיק הסתפקה בתיקו 1:1 בלבד נגד האלופה ותשחק בפלייאוף.

גם הקרב על שלושת המקומות האחרי בפלייאוף היה מאבק מטורף בין 5 קבוצות שונות.
    סראגוסה, שהפסידה אשתקד את העלייה מהפלייאוף בצורה כואבת, הגיעה לפלאמוס של יאגוסטרה שכבר ירדה ליגה כשהיא רביעית וחזרה הביתה כשהיא שמינית בלבד אחרי השפלה קשה 6:2.
    הנהנית העיקרית הייתה ג'ירונה שבמקביל ניצחה 0:1 אצל פונפראדינה(שירדה לסגונדה B עקב ההפסד) וקטפה את המקום הרביעי, גם בזכות התבוסה של סראגוסה וגם בזכות התיקו 1:1 של קורדובה נגד אלמריה בדרבי האנדלוסי, שמנע מאלמריה ירידת ליגה שנייה ברצף, אך גם מקורדובה את המקום הרביעי.
    אוסאסונה היא זו שתפסה את הכרטיס האחרון לפלייאוף בזכות ניצחון 0:5 ענק אצל אוביידו. גם אלקורקון הרשימה עם 1:4 ביתי על אלצ'ה, אבל בטבלה הפנימית נוצרה בין אוסאסונה, אוביידו וסראגוסה, לפמפלונים היה יתרון.

בתחתית, עוד קבוצה חוץ מאלמריה שהבטיחה הישארות רק אמש זו מאיורקה שניצחה את ויאדוליד בחוץ 1:3 למרות יתרון מוקדם של הסגולים.
    בילבאו אתלטיק, שסיימה אחרונה, סיימה את העונה בטעם טוב עם 0:2 ביתי על טנריפה בעוד שאלבסטה הלפני אחרונה נוצחה באותה תוצאה אצל נומנסיה. במשחק נוסף הואסקה ניצחה את לוגו, שסיימה את המשחק ב-8 שחקנים, 0:1.

לסיכום, אלאבס ולגאנס הן שתי העולות החדשות כשאליהן תצטרף חימנסטיק, ג'ירונה, קורדובה או אוסאסונה. הפלייאוף יתחיל כבר ברביעי-חמישי עם חצאי הגמר הראשונים(קורדובה-ג'ירונה, אוסאסונה-נסטיק). ארבע היורדות הן פונפראדינה, יאגוסטרה, אלבסטה ובילבאו אתלטיק.
    מי שסיים כמלך השערים של העונה הסדירה הוא סרחיו לאון מאלצ'ה(22 שערים)

http://images.sport1.de/imagix/filter2/Xxx/_set=article_main/imagix/4d87c2a2-2a96-11e6-a9b7-f80f41fc6a62

נערך לאחרונה ב: ‏5/6/16
    Die Werkself ו-Franco אוהבים את זה.
  14. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

מפתיע אותי שאני מגיב בדיון הזה כי הידע שלי בליגות הנמוכות בספרד קלוש, אבל אנדונה לא יוכל להיות מלך השערים כי הוא בסגל רומניה ליורו.

15. מתן ערוסי Member

נכון ברח לי מהראש חח. תודה על ההארה