דיון הליגות הנמוכות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שי, ‏21/10/14.

1. הרצליה Member

למועדון עצמו? שום קשר.

כאחד שאוהד קבוצה שדי נעלמה ממפת הכדורגל בשנה האחרונה, וגם אם למכבי הרצליה היו אלפי אוהדים שהיו מקימים קבוצה דומה אני לא חושב שהייתי חי בשלום עם מהלך כזה.
    קשה לשפוט מהצד אבל אני מאמין שאם הייתי אוהד הפועל ירושלים (הקבוצה של סאסי, כי לאור הדיון שהתפתח כאן כנראה שצריך להדגיש את זה) הייתי גם נשאר כזה ולא הולך עם הרוב לקטמון. ככה אני חושב.
    החגיגות שהיו אחרי המשחק הראשון בין הקבוצות בעונת 13/14 כשקטמון ניצחה בדקה ה-90 הם משהו שאני כאוהד קבוצת כדורגל לא יכול לחיות איתו בשלום, צר לי.

~Omri~, abcd ו-Maccabi Diamond אוהבים את זה.
  2. סמואל אטו Member

אין קשר בין האוהדים של הקבוצה לקבוצה?
    מה אם ככה הקבוצה מייצגת? את הבעלים? את השם?

אם איזה מהלך כן היית חי בשלום?

נערך לאחרונה ב: ‏19/2/19
  3. הרצליה Member

אני לא מקבל את זה שנוטשים קבוצה קיימת שמשחקת בליגה הלאומית כי התחושה (או העובדה, לא רלוונטי) היא שהבעלים עושה נזק, בעייני זה לא פתרון.

מעולם לא הצלחתי להסביר את ההיגיון מאחורי אהדה של קבוצת כדורגל, בטח בישראל.
    ללכת בכל מזג אוויר ולא משנה מה הייתה התוצאה במשחק הקודם אחרי קבוצה של אנשים שעדיין לא נולדו בימים שאתה כבר בילית במגרשים, שמעולם לא פגשת או דיברת איתם, שמשחקים כדורגל נגד קבוצה אחרת של אנשים שמועלם לא פגשת או דיברת איתם, ולהתרגש מכל גול, נבדל או עבירה כאילו החיים שלך תלויים בזה, אין לזה באמת היגיון אמיתי, זה סוג של שיגעון, במיוחד בקבוצת קטנות שלא רוויות בהצלחות.

וכמו שאי אפשר להסביר את זה ואת הטירוף הזה שנקרא להיות אוהד של קבוצת כדורגל ככה אני לא יכול להסביר איך עם כל הטירוף הזה ביום אחד פשוט מחליטים שאין יותר שום קשר לקבוצה שאחריה הלכת 20-30 שנה ושבפעם הבאה שתראה אותה תחגוג שהיא מקבלת גול או מפסידה בדקה ה-90.

אז לשאלתך, הקבוצה מייצגת את קבוצת האנשים שנכנסו יחד לשיגעון הזה שנקרא הפועל ירושלים בימים יפים יותר
    הפועל קטמון מייצגת אנשים שעזבו/נטשו את הפועל ירושלים כי נמאס להם מהמצב הקיים והקימו קבוצה אחרת, שלדעתי לעולם לא תהיה תחליף אמיתי לקבוצה שהתחברו אליה בהתחלה.

זאת גם הסיבה שאני לא מבין בכלל את השטות שנקראת "איחוד", אל תהרסו לי את מה שהתחברתי דווקא אליו מכולם ותעשו ממנו אוסף לא ברור, מבחינתי מכבי הרצליה תמיד תהיה מכבי הרצליה שאחריה התחלתי ללכת בימי ליגת העל המאושרים של שנות ה-90, זה יכול להיות בליגת העל או בליגה א', עם אריאל שיימן או בלעדיו, אבל לנצח תהיה מכבי הרצליה.

4. סמואל אטו Member

אם הקבוצה זה האוהדים לשיטתך, אז אני לא רואה מה הבעיה עם קטמון.
    מועדון כדורגל, היסטוריה, מורשת - אלה דברים לא גשמיים. הם מלווים את האנשים עצמם ולא חקוקים באיזה סלע.

חשוב, אם לעזוב קבוצה "קיימת" זה לא הפתרון עבורך, מה כן הפתרון?

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

שתי הפועל ירושלים, עכשיו בקולנוע.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/thumb/5/50/Two_kuni_lemel.Xxx/250px-Two_kuni_lemel.Xxx

6. abcd Member

@הרצליה באמת אמר הכל.
    לדעתי ברגע שאוהדי קטמון צעקו "יש" בשער הניצחון בדרבי הם חיסלו את האיחוד. יש דברים שאין מהם חזרה.
    סליחה על הגסות אבל זה קצת מזכיר לי שב"מלך החומוס ומלכת האמבטיה" אהבת חייו של הגיבור נפרדת ממנו אחרי שבמהלך שלישיה הוא גומר בתוך הבחורה השניה.

7. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מכיר אוהדים מכל הצדדים, אוהדי הפועל ירושלים ששונאים את קטמון יותר מבית"ר, אוהדי קטמון שעדיין חצויים ומרגישים שבלי איחוד זה לא שלם ואוהדי קטמון שהם 100% עם קבוצת האוהדים. ברגע שיש קונפליקט כזה איך אפשר לטעון שקבוצה אחת היא האמיתית עם כל הכבוד.

עוד משהו, אוהדי קטמון פרשו מהפועל ירושלים כאשר זאת הייתה קבוצה שבשנים שקדמו לפילוג נאבקת כמעט באופן קבוע על עליה לליגת העל ומסיימת בחלק העליון של הטבלה בליגה הלאומית. בעונה שהחליטו על הקמת קטמון הפועל ירושלים ירדה לליגה הארצית. בעונה שקטמון קמה מחדש בליגה ג' הפועל ירושלים ירדה לליגה א'(מהלאומית אליה הספיקה לעלות בין לבין). והנה עברו 12 שנה מהקמת קטמון והקבוצה באותו מצב מקצועי עם פחות קהל ביציעים מאשר הפועל של סאסי בימים שלפני קטמון. אין ספק הצלחה מסחררת ואני שם בצד את כל הפרויקטים החברתיים שמה לעשות אני לא שופט קבוצת כדורגל על פעילויות הווי ובידור. ונשאלת השאלה, בכסף ובאנרגיות שהושקעו בקטמון לאורך השנים לא יכלו לדחוק את סאסי מהפועל ירושלים ולהשאיר את ההתנגחויות איתו רק על המגרשים בקרית יובל מבלי שהקבוצה מעורבת בעניין?

8. סמואל אטו Member

איך לא חשבו על זה קודם, לסלק את סאסי מבלי לערב את קריית יובל. מישהו צריך להציע להם את זה.

ההסתכלות השטחית שלך על המצב המקצועי של קבוצת כדורגל זה אחד הדברים הגרועים בכדורגל המודרני, וכנראה הסיבה שאתה חושב שקטמון זו לא "הצלחה מסחררת".

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  9. צ. שיף Member

10. cheddar Member

מה קרה למשחק הזה ? award זה כאילו מתנה, לא הבנתי מה ניסו להגיד

https://i.imgur.com/SjV2ZHL.Xxx

11. Jefecito Member

0-0 בלי נקודות.

12. shai25ipod Member

שאלה לתותחים , מה השלב הבא לאחר שנגמרה העונה בליגה ג' דרום? מקום 2 - מ.כ ערד מתחילה בפלייאוף מול קבוצה ממחוז אחר ? או מה?מה השלבים שלה עד המטרה אם תעפיל מהמקום השני לליגה ב'?
    תודה לעונים

13. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

אם אני לא טועה דווקא ב"ש סיימה מקום שני ואז -
    ב"ש תארח ביום שני הקרוב את ערד (מקום שלישי בליגה ג' דרום)
    ואז המנצחת במפגש הזה פוגשת את המנצחת במפגש בין מקומות 2 ל-3 בליגה ג' מרכז.
    מי שמנצחת במפגש בין שתי המנצחות עולה לליגה ב' דרום ב'.

אבל ייתכן ואני טועה אז אשמח לאישור של אחד התותחים מה שנקרא.

14. shai25ipod Member

מ.כ. ערד סיימה שנייה עם עדיפות של הפרש שערים +2 יותר ממכבי באר שבע!

15. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

זהו שאני לא בטוח, כי חבר שקשור לקבוצה בערד פירסם בפייסבוק שהמשחק מול מכבי ב"ש יתקיים בבאר שבע, והרי הגיוני שמקום 2 יארח את 3 ולא ההיפך.

אולי במקרה של שוויון נקודות הולכים לפי המפגשים בין שתי הקבוצות?
    עוד לא התעדכן באתר ההתאחדות, כשזה יקרה נהיה חכמים יותר.