דיון השגרירים: עוקבים אחרי איקר וצ'אבי ושאר הספרדים ברחבי אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/7/15.

1. Raulito Madridista

מבזק שגרירים:

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/12/06/14810434592052.Xxx

- דויד ויאה זכה בתואר ה-MVP של ליגת ה-MLS האמריקאית. החלוץ בן ה-35 שכיכב בליגה הספרדית במדי סראגוסה, ולנסיה, ברצלונה ואף זכה באליפות עם אתלטיקו - כבש 23 שערים ובישל עוד ארבעה והוביל את ניו-יורק סיטי בפעם הראשונה בתולדותיה למשחקי הפלייאוף. "אני שמח וגאה לזכות בפרס ולייצג בכבוד את העיר ניו-יורק. הפרס שייך לקבוצה וכל חבריי", אמר ויאה והוסיף "השתלבתי כאן נהדר מכל הבחינות ואני מרגיש בבית". ויאה כבש 41 שערים בשנתיים במדי הקבוצה ומדובר ב-37% משערי קבוצתו - מספרים יוצאי דופן. האגדה של ויאה עדיין ממשיכה, בקיצור...

- דייגו קוסטה רשם פארטידזו אמיתית במשחק העונה בפריימרליג כשצ'לסי שלו פיגרה מול מנצ'סטר סיטי של פפ(חסוס נאבאס פתח בהרכב וכן דויד סילבה). סיטי הובילה משער עצמי אולם דייגו קוסטה ניצל כדור ארוך אחד, זרק את הבלם וכבש את שערו ה-11 העונה וה-49 בצ'לסי בסה"כ. בהמשך הוא בישל בצורה נפלאה לוויליהאן בכדור עומק את השער שקבע מהפך. צ'לסי ניצבת בראש הטבלה ומרקוס אלונסו מאוד נהנה בקבוצה של קונטה. גם ססק פברגאס פתח בהרכב לאור פציעתו של מאטיץ'. סיטי של פפ שוב לא מנצחת בבית והיא מתדרדרת.

- איקר קסיאס עושה חיים העונה בפורטו. אקס ריאל מדריד שספג ביקורות קשות מאוד על העונה שעברה - מגלה יכולת טובה יותר. הוא כבר לא נועל את השער כמו בימי ריאל מדריד אבל בהחלט נראה הרבה יותר טוב וזו בשורה משמחת. פורטו שלו השיגה 1:0 דחוק על בראגה ונהנתה לשמוע על הפסד של המוליכה בנפיקה מול מארטימו. פורטו מדורגת שלישית בטבלה עם 25 נק', רחוקה ארבע נקודות מהמקום הראשון ושתיים מספורטינג השנייה בטבלה. בכל-מקרה, שימו לב: זו פתיחת העונה הטובה ביותר של איקר בקריירה. הוא ספג 5 שערים בלבד ב-12 משחקי ליגה, ממוצע של 0.45 שערים למשחק ושמר על שער נקי 8 פעמים.

2. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/12/09/14813201326849.Xxx

המספרים הגרועים של גוארדיולה::
    פתיחת העונה החלשה בקריירה שלו, 30 נק' בלבד מ-14 מחזירים. פפ רשם 9 נצ' ליגה, 3 תוצאות תיקו ושני הפסדים וגם יחס שערים לא רגיל מבחינתו - 30:15. עד סוף הסיבוב מחכות לו גם ארסנל וליברפול. לזכותו ייאמר שפפ ניצח את ברצלונה בליגת האלופות והביא את הקבוצה כמצופה לשלב שמינית הגמר, מהמקום השני. "אנחנו לא ננצח את כל המשחקים", אמר פפ עוד בתקופה הטובה בפתיחת העונה, והוסיף לאחר ההפסד האחרון - "אין לי מטה קסמים, אנשים טועים". פפ התחיל עם עשרה נצחונות רצופים, הרצף האנגלי הטוב ביותר בכל המסגרות להוציא את טוטנהאם בשנות ה-60, אך מאז דעך. פפ לא רגיל למצב. הוא הוביל את הטבלה ב-6 משבע העונות הקודמות, וב-2012 דורג במקום השני. העונה סיטי רק רביעי. השיא היה 40 נק' עם באיירן אשתקד: 13 נצ' ותיקו, הוא הגיע איתה גם ל-38 נק' ובבארסה רשם 37 נק' כשיא קבוצתי בעונת 2010/11. מאנצ'יני(27 נק') ופלגריני(28 נק') לא רחוקים מהרקורד שלו.

3. Raulito Madridista

קצת עדכונים:

- ב-AS פורסם שזוביזארטה מנסה לגרור את איקר קסיאס למארסיי. האם השוער הספרדי שמשחק נהדר העונה יחווה עוד תרבות וליגה שונה לפני הפרישה?
    - ואם כבר צרפת, פורסמה רשימת הפלופים הגדולים של הסיבוב הראשון בליגה. על המאמן אוני אמארי חסו ובחרו רק בשחקנים. חסה רודריגס שהגיע בקול תרועה רמה מריאל מדריד - נמצא גם נמצא. "לא באתי כדי להיות מחליף", אמר חסה בראיון לתקשורת לא מזמן וגם בצרפת אבדה כלפיו הסבלנות.
    - נעבור לגרמניה. הבלם הצעיר חסוס ואייחו שנראה נהדר העונה במדי פראנקפורט אליה הוא מושאל - צפוי לחזור לריאל מדריד כבר בקיץ וזו הסיבה שבמועדון לא מאריכים את חוזהו של פפה. ואייחו זכה לשבחים גדולים ממאמנו והעונה פתח בהרכב ב-16 מ-18 משחקיה של הקבוצה.
    - ואם כבר גרמניה, צ'אבי אלונסו כבש שער יפה במהלך הניצחון הנהדר של באיירן על לייפציג במשחק העונה בבונדסליגה, 3:0. זהו היה שערו השלישי העונה, רחוק שער אחד בלבד מהתוצרת בעונת הבכורה. אלונסו מסיים את חוזהו בקיץ ומעניין האם ימשיך. הוא רחוק שלושה משחקים מציון 100 הופעות במדי באיירן.
    - צ'לסי ממשיכה לפרוח ושברה שיא מועדון כשהביסה את בורנמות' בכריסמס. דייגו קוסטה הנהדר אמנם נעדר אך זה לא הפריע לה. ססק פברגאס חזר לעניינים לאחרונה ובישל לפדרו את השער הראשון אבל החלוץ שהגיע מברצלונה בקיץ שעבר והיה זקוק לזמן כדי להתאקלם - הוא השחקן החם כרגע. פדרו הרשית צמד והגיע לחמישה שערים וחמישה בישולים העונה.

4. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2016/12/30/primera/1483101131_294408_1483101218_noticia_normal.Xxx

ויסנטה דל-בוסקה שאימן את זידאן בריאל מדריד וכמובן פרש מנבחרת ספרד אחרי יורו 2016 הכושל - בראיון קצר וחד.

על זידאן: "אנחנו מודעים לזה שיש כאלה המתעבים אנשים מצליחים, מקנאים בהם ומייחסים להם מזל. לזידאן יש ערך רב בהצלחות. הוא זכה בשלושה תארים בינלאומיים כבר בשנה הראשונה שלו בתפקיד. מזלזלים בו כמו שזילזלו בי כשאימנתי את ריאל מדריד. ברור שיש קבוצת שחקנים מאחוריו אבל הוא המנהיג והמלכד. הוא הראה את הכוח שלו".

לאמן בסין. "קיבלתי הצעה של 15 מיליון יורו לשנה אך מעולם לא הייתי מונע על-ידי כסף. היום המאושר ביותר עבורי בספורט היה היום בו שיחקתי לראשונה במדי ריאל מדריד ואחר-כך כשהפכתי למנהל הקבוצות הצעירות של ריאל מדריד יחד עם לואיס מולוני. באותה העת קיבלנו את הזכות להמשיך להגשים את החלום".

היחסים עם הנשיא פרס. "לפני כמה ימים עברתי עיר וקיבלתי משלוח של הנשיא פרס. אחד מחברי המועצה פני אליי ואמר לי "אתה נגד ריאל מדריד, אתה לא מדרידיסטה". אולי אני לא חבר טוב של פלורנטינו פרס או ביחסי ידידות איתו אך מעולם לא אלך נגד ריאל מדריד. אני מדרידיסטה".

חזרה למדריד. "אני תמיד אהיה שם למען המועדון הזה. אבל אני לא אחזור והמועדון אין לו צורך בי. כבר פרשתי מכדורגל כמו שראיתי. שירתתי את המועדון נאמנה במשך 36 שנה בתפקידים שונים, משחקן, מאמן נוער ומאמן הבוגרת. אז אף אחד לא יכול להגיד שאני לא מדרידיסטה".

5. alexshw Member

רק אלוהים יודע מה יש לאלברט ריירה לחפש במבחנים בקבוצה הרוסית טום טומסק.
    זה גם חור לא נורמלי בסיביר עם טמפרטורות קפואות ביותר גם במרץ-אפריל. גם אין שם כסף וגם כל טיסה למשחק חוץ נמשכת שעות ארוכות.
    אם אלה האופציות שלו שיבוא כבר להפועל זה אותו דבר מבחינה כלכלית רק מזג אוויר טיפה יותר חם או שיפרוש.

6. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/01/30/14857908433507.Xxx

סאן איקר: השוער שספג הכי מעט באירופה. נכון, איקר כבר לא יחזור לנבחרת ספרד והוא רחוק משיאו. אבל בעונה השנייה בפורטו הוא מתקן אתה רושם השלילי שהותיר אשתקד ואין ספק שהוקל לו. פורטו מנהלת מאבק קשה נגד בנפיקה על כתר האליפות כשבנפיקה מובילה בנק' יחד עם משחק חסר ואחת הסיבות לכך היא היכולת של איקר. הוא ספג העונה רק 10 שערים ב-19 משחקי ליגה, ממוצע של 0.52 שערים למשחק, ממוצע שלא היה לו מעולם בריאל מדריד(הרקורד הטוב ביותר שלו היה 14 ספיגות בחצי הראשון של העונה - 2009/10 ו-2010/11). איקר שמר על שער נקי ב-11 משחקים העונה. בליגת האלופות מצפה לו החבר והיריב הוותיק ג'יאנלואיג'י בופון. בליגה ההולנדית רקורד השוערות הטוב ביותר הוא של שוער פיינורד עם 0.60 בממוצע למשחק. בגרמניה, נוייר הוציא 11 כדורים מהרשת ב-18 משחקים - 0.61 בממוצע. ההגנה הטובה בספרד היא של ויאריאל - 0.7 שערים בממוצע למשחק. בופון לשם השוואה ספג 16 שערים ב-21 משחקים.

כמוכן איקר התראיין אתמול לתקשורת:

- שריקות הבוז לכריסטיאנו. "בריאל מדריד אתה לא יכול לחיות בעבר. האוהדים רוצים הכל, הם תובעניים. הם לא מבינים איך לפני חצי שנה הקבוצה הייתה אלופת אירופה ופתאום לא מנצחים. כריסטיאנו יצר לעצמו את הרף הגבוה הזה. לקהל יש דברים רעים אבל גם טובים, ככה זה במדריד. צריך לדעת להתמודד עם זה".

- הרגעים האחרונים בריאל מדריד. "גם אנחנו שחקני הכדורגל הם בני אדם ולא מכונות. הוקל לי והייתה ירידה בלחץ. היו רגעים מייסרים והמחשבות אוכלות לך את הראש אבל ניסיתי לשים את זה בצד". "לקח לי זמן להשלים עם זה שהייתי צריך לעזוב את הבית שלי אבל הצלחתי בסוף.. במבט לאחור הזמן מרפא הכל. הרגשתי קצת עצוב". בקיצור, איקר לא סיים כאן בטוב.
    לגבי הפרידה - "כל אחד נפרד בדרך שלו, באותו רגע לא רציתי פרידה אחרת, שמעתי את הדעות של האנשים עליי לגבי זה. ואז הנשיא הרים לי טלפון ואמר שהפרידה לא הייתה בצורה מספיק טובה ומכבדת כלפי כולם וביקש לעשות זאת שוב בברנבאו.

- העתיד. "אני רוצה להישאר כאן בפורטו לפחות עוד עונה אחת. לאחר-מכן החוזה שלי תלוי בכמות המשחקים שאשחק. אני מרגיש נהדר ורוצה להמשיך".

- נבחרת ספרד. איקר עם ציטוט מעניין וחד משמעי - "לא אחזור לנבחרת כדי להיות שוער שני כי זה עלול לגרום לבעיות".

- היריבות בפורטוגל - "אפשר להגיד שפורטו ובנפיקה דומות קצת לריאל מדריד וברצלונה עם היריבות ארוכת השנים והמאבק התמידי על התארים. בנפיקה מזכירה את מדריד כי ליסבון זו עיר הבירה, המרכזית"

- התמונה של ארבלואה עם מוריניו ואלונסו[בירך את המאמן ביום-הולדתו] - "כשראיתי אותה צחקתי, זה היה ישן וסימפטי, והזכיר נשכחות. אלבארו תמיד היה בחור נחמד וחברתי. היחסים בינינו התקלקלו ב-2013 ולא בגלל הפציעה שלי חס וחלילה. דברים כאלה קורים. אלונסו? אם אני אראהה אותו ברחוב אגיד לו שלום ואלחץ לו את היד".

7. Raulito Madridista

מרקוס אלונסו היה זה שפתח את הדרך אתמול לניצחון הנפלא של צ'לסי 3:1 על ארסנל, הוא כבש את השער הראשון בנגיחה סמוך למחצית עם הרבה נחישות. אבל הוא לא צועד בראש מצעד הליגיונרים שלנו השבוע. גם לא חוסה קאייחון שהורחק במהלך הניצחון הנהדר של נאפולי.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/02/04/14862486116360.Xxx

איקר קסיאס ממשיך לעשות חייל בפורטו. אתמול הוא רשם הצלת ענק, כמו בימים הטובים, כשהדף נגיחה חזקה אחרי כדור קרן עמוק בתוספת הזמן וסייע לפורטו לנצח 2:1 את ספורטינג ליסבון ולהעיף אותה ממאבק האליפות. פורטו פתחה פער של 4 נק' על פני השלישית בטבלה לאחר הניצחון בדרבי והעפילה זמנית למקום הראשון, עד שמחר בנפיקה תשחק נגד נסיונאל מדייריה מהקו האדום. הרקורד של פורטו העונה מצויין ועומד על 14 נצ', 5 תוצאות תיקו והפסד בודד, כשהיא סופגת 11 שערים בלבד ב-20 משחקים. מעבר לכך, איקר קבע שיא ענק עם משחקו ה-960 בקריירה, אחד יותר מאנדוני זוביזארטה. איקר, לא מתכוון לפרוש, הפך לשוער הספרדי עם מס' המשחקים הגבוה בהיסטוריה: 725 הופעות במדי ריאל מדריד, 167 משחקים במדי נבחרת ספרד ועוד 68 הופעות בפורטו. איקר ספג 898 שערים בקריירה, פחות מזוביזארטה.

8. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/02/25/internacional/1488013509_872914_1488041477_portada_normal_recorte1.Xxx

צ'לסי הספרדית. צ'לסי חזרה לנצח אמש כשגברה 3:1 על סוונזי בסטמפורד-ברידג' והגדילה לפחות זמנית את הפער בצמרת ל-11 נקודות יתרון ממנצ'סטר סיטי. זה היה 'ניצחון כל ספרדי' - ססק(18'), פדרו(71') ודייגו קוסטה(83') כבשו לזכות צ'לסי שלא נשברה גם אחרי שיוויון של סוונזי שאפילו לזכותה כבר שחקן ספרדי - פרננדו יורנטה שהשווה בדקה ה-46. עבור יורנטה היה מדובר בשערו התשיעי בפריימרליג העונה ועוברת עליו שנה יפה. אבל את הכותרת גנב ססק פברגאס שכבש בהופעתו ה-300 בפריימרליג. "אני שמח וגאה להגיע למספר הזה, פייר שאני מתרגש", אמר ססק שהודה לכל המאמנים שלו לאורך הדרך. דייגו קוסטה הגיע ל-17 שערים העונה בכל המסגרות, אחד יותר מאשר בכל העונה שעברה.

9. Raulito Madridista

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17202900_10154969765718190_7631668359991907062_n.Xxx?oh=92c85012296d07742703c55db8090335&oe=59735BAB

צ'אבי אלונסו הודיע על פרישה ממשחק בסיום העונה. אחד הקשרים הטובים ביותר בעולם, חלק מתור הזהב של נבחרת ספרד. אלוף העולם עם הנבחרת ואלוף אירופה עוד פעמיים. שתי זכיות בליגת האלופות - אחת עם ליברפול כאשר הוא כובש בגמר הבלתי-נשכח| והשנייה במדי ריאל מדריד כשישב ביציע בחליפה בגלל הצהוב שספג נגד באיירן, ועודד את החבריו בראבאק. צ'אבי אלונסו החל את דרכו בריאל סוסיאדד שם כמעט וזכה באליפות היסטורית ב-2002/03. בהמשך עבר לליברפול שם שיחק חמש עונות עד שהצטרף לריאל מדריד וזכה באליפות הראשונה בקריירה שלו ב-2012. אלונסו רשם 114 משחקים בנבחרת ספרד - מדורג חמישי בכל הזמנים, כשאת הופעת הבכורה שלו ערך ב-2003, וכבש 16 שערים. למעלה מ-800 הופעות במדי המועדונים והנבחרת. השקט הנפשי, יכולת התיקול, קריאת המשחק, המסירות הארוכות. אנחנו נתגעגע אלייך גאון, וניפרד כמו שצריך כשיגיע העת.

10. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/04/15/internacional/1492257627_146192_1492257741_portada_normal_recorte1.Xxx

גם איקר מפרגן לדויד ויאה הכל-יכול: ראיתם כבר את הגולאסו של ויאה מ-50 מטר? החלוץ עצמו התלהב - "אחד השערים הגדולים בקריירה שלי". בהמשך התלוצץ החלוץ שכבש במדי ולנסיה נגד ברצלונה ב-2006 גם כן שער מרהיב ממרחק - 'התעצלתי לרוץ, לא היה לי כוח לנסות לכדרר מול שני הבלמים אז בעטתי'. ויאה כבש 4 שערים ב-6 הופעות ב-2017 ו-23 שערים ב-35 משחקים בשנה הקודמת. בקיץ הקרוב החלוץ יהיה בן 36 אבל כוחו עדיין ברגליו. איקר התלהב בטוויטר - "איזה קראק! ויאה לסלקסיון".

11. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/07/03/internacional/1499066804_446372_1499067651_noticia_normal.Xxx

מה יהיה עם חסה? והאם נוליטו יחזור לסלטה ויגו? ב-AS מעלים נשכחות ומדברים על הספרדים שלא הצליחו מחוץ למדינה. "הספרדים שלא ניצחו באירופה". פפ גוארדיולה לא יזכור יותר מדי את עונתו ברומא, וכך גם מנדייטה שעבר ללאציו בעיסקה מאוד-מאוד יקרה = 48 מיליון יורו. גם דלה-פנייה לא הצליח בלאציו, בעיקר בגלל פציעות. נוליטו היה אפיזודה חולפת במנצ'סטר סיטי, את בוז'אן אף-אחד לא זוכר ברומא(לא קיבל הזדמנויות מלואיס אנריקה) וחוסה אנטוניו רייס התחיל נפלא במדי ארסנל וזכה בשנתיים הראשונות באליפות ובגביע(היה חלק מה-'הבלתי-מנוצחים') אבל היא ממש לא נלחמה עליו בהמשך. את חוסה מארי במילאן אתם זוכרים?

12. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/media/DECewFJXoAANUli.Xxx

איקר קסיאס ממשיך בפורטו.
    השוער הספרדי בן ה-36 חתם לעונה נוספת והשלישית שלו בקבוצה. אחרי עונת בכורה נוראית ברמה האישית - איקר תיקן את הרושם אך לא הצליח להוביל את הקבוצה להישגים. "אני שמח ונרגש להמשיך בפורטו ורוצה לזכות בתארים", אמר בטוויטר. איקר החל להתאמן במדי פורטו עוד קודם, לפני שהעסק נסגר, מה שהראה על הכיוון החיובי(למרות שפורטו נמצאת בבעיות כלכליות וחוזהו די גבוה). במהלך השנה הוזכר שמו כמועמד לארסנל, ליברפול ומארסיי ואיקר לא הכחיש את רצונו לשחק בליגה האנגלית לפני הפרישה, אך לבסוף נשאר בפורטו. גם חזרה לספרד הייתה על הפרק.