דיון השופטים הרשמי

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י לירן, ‏10/6/10.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

מה זה משנה?

2. FC_Bayern Member

בעיקרון, לפי החוקה גם הסתרה לשוער נחשבת לנבדל של השחקן שהסתיר.
    אני לא יודע אם זה היה כך במקרה הזה, אני צריך לראות את הוידאו שוב, אבל האינסטינקט הראשון שלי אחרי השער היה "מה זה? נבדל ברור!"

3. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ושוב, לטעמי, הטעות של השופט/קוון פחות חמורה מהעניין שעל נבדל קצת יותר פאסיבי (כלומר שבו השחקן שנגדו נשרק הנבדל היה הרבה פחות מעורב מואן פרסי) פסלו לואלדז שער ברבע הגמר. שוב, מקרים דומים והחלטות שונות באופן מהותי.
    גם כאן, אולי צריך להפסיק עם עניין הנבדל הפאסיבי ולקבוע שכל נבדל הוא נבדל.

4. קרלס פויול5 Member

גם המקרה עם ואלדז לא היה כ"כ חמור, מקרים חמורים באמת היו וייה מול פורטוגל, טבז מול מקסיקו ובטח ובטח לאמפרד מול גרמניה.

5. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

המקרה עצמו לא חמור. מה שחמור זה שעל אותו מקרה שופט אחד עושה ככה והשני עושה ההיפך. זה מה שחמור.
    והנבדל ההוא של ויה נגד פורטוגל בטח לא חמור. היינו צריכים 3 ימים ו - 236 הילוכים חוזרים (ועוד ויכוח בין פרשנים כאן בפורום שיביאו ציטוטים מספר החוקים של פיפ"א לעומת מה שמלמדים בארץ את השופטים) כדי להבין שבאמת היה נבדל. אז להגיד שהשופט טעה טעות חמורה?

6. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

במקרה שכזה, משחק הכדורגל ייעצר 20 פעם במשחק. החוק היבש היום אומר שאם השחקן שנמצא בנבדל אינו משפיע על המהלך, יש לתת יתרון לקבוצת ההתקפה - משמע נבדל פאסיבי. ברגע שהוא משפיע על המהלך, כמו ואן פרסי אתמול הוא הופך מפאסיבי לאקטיבי ולכן יש נבדל. החוק היבש היום הוא מצוין, הבעיה שדרכי היישום שלו הם לפי שיקול הדעת של הקוון ולא לפי החוק עצמו.

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אם כבר הזכירו את השער של ולדס, אני עדיין חושב שקוון ראה את הנבדל של ולדס עצמו ולא של קרדוסו. ככה זה יותר לרוחו של המונדיאל הזה.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

סיכוי יותר מסביר שווב מקבל את הגמר, בתמונה גם אוסקר רואיז, מרקו רודריגז ובניטו ארצ'ונדיה

9. ArsenalFan Member

10. A. Arshavin Member

11. shlomydavid מנהלים

12. spurs229 Member

:aaarofl:
    מצב השופטים במונדיאל הזה כנראה קטסטרופלי, אם עוואר ווב, אחד השופטים הגרועים והמטומטמים באנגליה, שופט את הגמר.

ושוב:
    :aaarofl:

13. k_700 Member

אני חייב לציין שכשנכנסתי לוואללה והופיעה הכתובית הרצה שבישרה שעוואר ווב ישפוט את הגמר, מיצמצתי 4 פעמים ובדקתי 10 פעמים אם אני הוזה וקורא נכון.

לא יאומן שהפדיחה הזה ישפוט גמר של טורניר כל כך חשוב.
    כנראה שאם יהיו פאדיחות בגמר יהיה נוח לבלאטר שיום למחרת כולם יאשימו את העם האנגלי.

14. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

ווב שופט טוב. אמרתי את זה בעבר ואומר את זה שוב - בכל ליגה חושבים שהשופטים שלהם הגרועים ביותר, מהסיבה הפשוטה שרואים אותם הכי הרבה. שיפוט זה לפעמים יותר מזל משכל. רוזטי סיים את הקריירה בשמינית גמר גביע העולם ולא בשלב מאוחר יותר כי הקוון שלו הכשיל אותו. יש כמובן שופטים יותר ושופטים טובים פחות, אבל ווב בהחלט משתייך לרשימה החיובית.

15. Mehmet Member

כנראה שמדובר בעניין של ההצלחה של אותו שופט באותו טורניר ספציפי. אני לא יודע איך הווארד ווב שופט בליגה האנגלית, אבל בינתיים במונדיאל הוא היה ללא דופי. אפשר היה לתת את המשרוקית גם לשופט האוזבקי שעשה עבודה טובה מאוד.