דיון השחייה הרשמי

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י Pipe, ‏5/8/08.

1. Pipe Member

i aim to please.

תמיד נחמד לשמוע סיפורים חדשים, בטח כשהם צבעוניים ומוסיפים המון פיקנטריה לקרב הצפוי ביניהם בבריכה. תומר, אם אתה כבר בקטע של דו קרב, שים לב לקרב בין לנטון לקופלין בנשים ובגברים לקרב בין האנסן לקיטאג'ימה, פלפס ולוחטה ופלפס וקרוקר. הולך להיות לוהט.

2. samoel Member

מייקל פלפס הוא ללא ספק אחד מגיבורי הספורט שלי לצד לאנס ארמסטרונג לדוגמא.
    אם יש מישהו שמותח את הגוף האנושי הכי טוב באולימפיאדה זה הוא. כן ענף השחייה ולא הריצה הקצרה המטופשת של כל המסוממים למינהם(למרות שסבירות לא קטנה שגם הוא משתמש, מעולם לא חשדתי אבל היום לכו תדעו). שחייה זה ענף כל כך קשה ומצריך כל כך הרבה מאמץ של כמעט כל איבר בגוף ולבוא ולהשתץתף בכל כך הרבה משחים בפרקי זמן כל כך קצרים וברמה כל כך גבוהה ועוד לספק כאל תוצאות, מבחינתי זה נדיר.

מה גם ששחייה היא אחד התחומים שאני יותר אוהב, גם בגלל הקושי וגם בגלל השריטה שלי למים(אני חולה על דברים שקשורים במים). מבחינתי הנסיונות של פלפס הן בגדר לצפות בהיסטוריה נכתבת. משהו שכל כך רציתי שיקרה עם פדרר אך לא קרה השנה בווימבלדון(ובכל שאר השנים בנסיון לזכות בכל הגראנדסלאמים).

פלפס הוא כמובן נושא הדגל של הענף הזה, לא יודע עד כמה היה לי עניין בו בלי פנומן כמוהו, אני מת עליו אני ממש אוהד שלו, ואני לרוב רואה את כל המשחים שלו ולא פעם אני זוכר את עצמי רואה שידורים חוזרים שלהם (מהאולימפיאדות).

Let`s Go Michael Let`s Go!!!!

3. Pipe Member

התחרויות בבריכה יתחילו מחר משעה 13:30 שעון ישראל וימשכו לערך עד 15:10. המשחים:

מוקדמות 400 מ' מעורב אישי. (גברים + נשים)
    מוקדמות 100 מ' פרפר. (נשים)
    מוקדמות 400 מ' חופשי (חתירה). (גברים).
    מודמות 100 מ' חזה. (גברים)
    מוקדמות 4*100 חופשי (נשים)

הגמרים אגב, יחלו כבר ביום ראשון.

4. Pipe Member

מייקל פלפס בא לעבודה. כבר במשחה המוקדמות ב400 מ"א הוא סיים ראשון וקבע שיא אולימפי חדש של 4:07.82. היריב הגדול שלו ריאן לוחטה וההונגרי לאסליו צה גם כן העפילו בקלות לגמר שיערך מחר לפנות בוקר.

ב100 מ' פרפר נשים ליבי טריקט הפנומנלית מאוסטרליה שרוצה לשבור את שיא העולם של אינגה דה ברואין במקצה זה פתחה חלש יחסית את האול' וסיימה רק במקום ה13 במוקדמות (מתוך 16 שחייניות שעולות לחצי גמר), כשגם אינגה דקר מסיימת בחלק התחתון. אורור מונגל הצרפתיה קבעה שיא צרפתי חדש, כריסטין מאגנוסון האמריקאית קבעה את התוצאה המהירה ביותר.

ב400 מ' חופשי לארסן יאנסן האמריקאי עלה לגמר בתוצאה המהירה ביותר של 3.43.10, כששלושת התותחים אחרים - האקט, ואנדרקאיי והרוסי פרילוקוב מסיימים שנייה מאחוריו כשפרילוקוב בקושי מבטיח את המקום בגמר כשהוא מסיים רק במקום השמיני הכללי.
    הקט הקדים ב19 מאיות את ואנדרקאיי וב30 מאיות את יורי פרילוקוב.

הגמרים של צמד משחי ה400 וחצי גמר ה100 פרפר נשים יערכו מחר החל מ 5 לפנות בוקר שעון ישראל.

כעת נערכים משחי ה400 מעורב לנשים, כששיאנית העולם האמריקאית קייטי הוף תתחרה במשחה החמישי והאחרון והיריבה הגדולה שלה, האוסטרלית סטפני רייס תתחרה במשחה הרביעי. שתיהן צפויות לטייל לגמר מחר.

עוד כשעה יתחילו משחי ה100 מ' חזה כשברנדון האנסן שיאן העולם ויריבו המושבע קיטאג'ימה היפני יתחרו במשחים האחרון והלפני האחרון בהאתמה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/8/08
  5. Pipe Member

אגב, למי שתוהה, הגמרים נערכים בשעות בוקר בסין (לפנות בוקר בישראל) ולא בשעות הערב כמות שנהוג לבקשת רשת השידור האמריקאית (NBC כמדומני) שמשדרת את המשחקים האולימפיים בארה"ב והיא אחת הספוסנריות הגדולות של המשחקים.
    שעות הבוקר בביג'יין הם שעות בפריים טיים בארה"ב ובגלל שישנם המון שחיינים אמריקאים בבייג'ין שחלק נכבד מהם צפויים לזכות במדליות, הרשת מעוניינת לגזור קופון ולהרוויח הרבה יותר כסף על פרסומות, שכן הערך המסרחי שלהם בשעות הערב גדול פי כמה מאשר שעות הבוקר או הצהריים.

מוקדמות ה400 מ"א אישי לנשים פשוט נהדרים. ביזל בת ה17 מארה"ב מפתיעה הרבה אנשים עם תצוגה נהדרת, קונבטרי הזימבאבואית, לי הסינית ורייס האוסטרלית גם כן מעפילות לגמר ועוד מעט תכנס לבריכה קייטי הוף. צפוי לנו גמר נהדר מחר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/8/08
  6. דימה Member

וואוו אחלה סיקור WAZZA http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

פלפס באותה בריכה מול פירסול (שון אמר שיש כאלה שחושבים שהוא שחיין הגב הכי טוב - אז אני אחד מהם)..
    זה משהו לא יאמן.
    זה שווה ערך לדיירון רובלס וליו שיאנג על אותו מסלול, שווה ערך לפאוול גיי ובולט ביחד..
    יהיה חם!

7. Pipe Member

תודה.

ואתה קצת מתבלבל - פלפס לא שוחה גב בבייג'ין. פנומן או לא, אארון פירסול הוא שחיין גב אדיר ואני מניח שמעבר לחישובי לוח זמנים, אחת הסיבות שפלפס בחר לא להתחרות במשחה היא הדומיננטיות של פירסול והקרב הראש בראש הפוטנציאלי שלאחריו הוא בהחלט יכל לצאת מפסיד.

8. דימה Member

אה כן? חחח
    איזה אפס הפלפס הזה..
    סתם תכלס תותח, אבל לא לוקח סיכונים.
    חח אם כבר הבאתי את הדוגמאות מהאתלטיקה, זה כמו שג'סטין גאטלין נמנע הרבה מאוד זמן להפגש עם פאוול.

יעני יוצא שפלפס שוחה גב רק במעורב?
    זאת אומרת שרק צה יכול לאיים עליו..?

חוץ מזה, במשחה של פלפס כשקבע את השיא האולימפי אפשר היה לראות איזה הבדלי כוחות.
    מרגע הקפיצה למים ועד לנשימה הראשונה שלו הוא כבר הוביל בחצי גוף.
    אין דברים כאלה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

9. shlomydavid מנהלים

יום ראשון ב'קוביית המים':

5:03 בבוקר: גמר 400 מ' מעורב אישי גברים (פלפס רוצה זהב ראשון).
    5:13 - 5:16 בבוקר: חצי גמר 100 מ' פרפר נשים.
    5:24 בבוקר: גמר 400 מ' חופשי גברים (יאנסן, האקט והון פארק, קרב משולש על הזהב).
    5:42 בבוקר: גמר 400 מ' מעורב אישי נשים (ביסל, הוף ורייס, קרב משולש על הזהב).
    6:01 - 6:10 בבוקר: חצי גמר 100 מ' חזה גברים.
    6:21 בבוקר: גמר 4*100 מ' חופשי נשים (סין, גרמניה וארה"ב, קרב משולש על הזהב).

15:33 - 15:53: 100 מ' גב נשים (7 מקצי מוקדמות).
    15:34 - 16:25: 200 מ' חופשי גברים (8 מקצי מוקדמות).
    16:26 - 16:46: 100 מ' חזה נשים (7 מקצי מוקדמות).
    16:47 - 17:04: 100 מ'גב גברים (6 מקצי מוקדמות).
    17:05 - 17:46: 400 מ' חופשי נשים (6 מקצי מוקדמות).
    17:47 - 18:00: 4*100 מ' חופשי גברים (2 מקצי מוקדמות/חצי גמר).

* כל המשחים ישודרו ביורוספורט.

10. צחי לייבמן Member

פלפס שוחה גם 100 ו200 פרפר.

11. Sprewell משתמשים של כבוד היכל התהילה

בשביל זה קמים (או נשארים ערים) ב-5 בבוקר!!! :aaa021:

חתיכת משחה לפתוח איתו את היום ובעיקר את המסע ל-8 מדליות, איזה התעלות מדהימה של פלפס דווקא בחזה שבו הוא פחות חזק כשלוכט כבר פתח פער קטן שהצטמצם תוך שניות ומאז, אבק, עשן, זה כל מה שנשאר לו לראות.

אה כן, היה גם שיא עולם שקוזז בשנייה וחצי. מלך!

12. shlomydavid מנהלים

בהחלט היה משחה צמוד ב-2 הסיגנונות הראשונים, אבל שוב פלפס הוכיח שהוא הגדול מכולם כשברח להם בחזה. זהב ראשון וגם שיא עולם חדש לפלפס, 4:03.84 דק', שיפור של 1.41 שנ' לשיאו הקודם.
    לאסלו צה ההונגרי נתן לו קרב יפה, אבל זה לא הספיק לו כמובן, והוא יסתפק בכסף עם 4:16.16 דק'. ריאן לוכטה האמריקאי סיים רק שלישי עם 4:08.09 דק'.

* שיא עולם נוסף, ומרשים לא פחות, נרשם בגמר המקביל ל-400 מעורב אישי לנשים. סטפני רייס האוסטרלית ירדה לראשונה בהיסטוריה מ-4:30 ד', וקבעה 4:29.45 דק', קיזוז של 1:67 שנ' משיאה של קייטי הוף האמריקנית. הוף הסתפקה בארד עם 4:13.71 דק', כאשר בינהן קירסטי קובנטרי מזימבבואה עם 4:29.89 דק', הזמן השני בטיבו בכל הזמנים.

* במשחה ל-400 מ' חופשי לגברים הדרום קוריאני טה הון פארק זכה בזהב בזמן של 4:31.86 דק'. שני הגיע לין זנג הסיני (3:42.44 דק'), ושלישי ינסן לארסן האמריקאי (3:42.78 דק').

* במשחה ל-4*100 מ' חופשי לנשים, ניצחו ההולנדיות בזמן של 3:36.76 דק', שיא אולימפי חדש. הן הקדימו את האמריקאיות (3:34.33 דק') ואת האוסטרליות (3:35.05 דק').

נערך לאחרונה ב: ‏10/8/08
  13. Pipe Member

בד"כ אני לא מצליח לקום מוקדם בקלות - הפעם המוח שלי כרנאה הבין שצריך להיות בשיא העירנות כדי לראות את הפנומן אז קמתי עשר דקות יותר מוקדם, ומצד שני גם התעוררתי רק לפני חצי שעה. בכל אופן, לעיני הנשיא הנוכחי והנשיא לשעבר של ארה"ב, פלפס מתחיל את המסע בסטייל, מוסיף גם שיא עולם מדהים וראו את ההתרגשות על הפנים שלו על הפודיום.

הסינים המגעילים הזכירו לי היום למה אני כל כך שונא אותם. הפסקת ההמנון האמריקאי באמצע הייתה בושה חסרת תקדים. כשג'רוג' בוש יושב בקהל, אני בטוח שזה גם היה "בטעות". אני מאוד מקווה שארה"ב שוב תסיים ראשונה בקרב המדליות הכללי ותביס אותם במגרש הביתי. בשחייה, אתלטיקה, כדורגל, כדורסל, טניס הסינים לא שווים כמעט כלום - לא מגיע לאומה שמתמחה בענפים סוג ג' כמו הנפת משקולות ושחייה צורנית לסיים ראשונה בספירת המדליות.

קצת התבאסתי משאר התחרויות. האמריקאים עם יום לא טוב במיוחד כשהוף רק שלישית, יאנסן רק שלישי ולוחטה אפילו את צה לא הצליח להקדים.
    ידעתי שקובנטרי תהיה כוח שיש להתחשב בו בבייג'ין אבל לתוצאה השנייה בטיבה בהיסטוריה ולמדלית כסף לא ציפיתי. כנראה שהפרידה של רייס עם אימון סאליבן באמת עזרה לה להתרכז יותר, כי היא שחתה היום באופן מדהים.
    ב400 מ' חופשי האקט מאוד אכזב, למרות שהוא מתמקד ב1500 מ' הסיום שלו במאה המטרים האחרונים היה מאוד חלש והוא יכל היה וצריך היה לעשות יותר.

היו גם מקצי חצי גמר היום, כשדאלה אולסן הנורבגי ממשיך לשבור שיאים ושיפר היום את השיא האולימפי שקבע אתמול במוקדמות ב100 מ' חזה והיה רחוק רק 3 מאיות משיא העולם. אם חשבנו שהאנסן וקיטאג'ימה יתחרו על הזהב, אז אולסן טורף את הקלפים ובכושר הזה הוא בהחלט מסוגל לעשות את זה.

ב100 פרפר נשים ליבי טריקט השתיקה את המבקרים שחשבו שהיא נשברת תחת הלחץ אחרי התוצאה הלא טובה אתמול עם הזמן המהיר ביותר בחצי הגמר והיא תזנק מהמסלול האמצעי כמו שהיא רצתה. אינגה דקר והסינית יזנקו מ5 ו6 וצפויות להלחם איתה על הזהב.

בסך הכל היה שווה לקום למרות האכזבה והיום החלש של האמריקאים. בסשן של הצהריים אני כבר מחכה לראות את פירסול היום ב100 גב וכמובן את השליחים בגברים. i love the fucking olympics.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/8/08
  14. דנידין Member

אתה נותן יותר מידי כבוד לאמרקאים שהם לא שונים בהרבה מהסינים. אם אף אחת מהן לא תאסוף הרבה מדליות זה יהיה הדבר הטוב האמיתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

15. Pipe Member

הקטע של ההמנון היום היה מגעיל ודוחה, אך הסלידה שלי מהסינים נובעת בעיקר משיקולים ספורטיביים שציינתי בהודעה הקודמת. בעוד שארה"ב זוכה במירב המדליות שלה במקצועות הקשים ביותר, הפופולאריים ביותר והגדולים ביותר, מקצועות בהם סין כמעט לא מהווה פאקטור, הסינים מצטיינים בענפים כמו טניס שולחן.
    האהדה שלי לספורטאים האמריקאים לא קשורה לזה בכלל. מאז שאני זוכר את עצמי תמיד הייתי בעדם גם באתלטיקה וגם בבריכה וגם בטורניר הכדורסל. למה? לא יודע וזה גם לא רלוונטי לנושא.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/8/08