דיון התקשורת והשידורים

הנושא בפורום 'אולימפיאדת לונדון 2012' פורסם ע"י Nesta, ‏20/7/12.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני כתב הארץ והפלסטינים לא מעניינים לי את קצה הזרת. כך גם לשאר מדור הספורט. לגבי שאר העיתון, ובכן, למי אכפת.

הזקפה הלאומית מטופשת, כי היחס לספורט בארץ אומלל. אין פה תרבות ספורט, התמיכה ברוב הספורטאים - חוץ מאלה שכבר מגיעים להישגים ו"מצדיקים" את ההשקעה - עלובה, אבל כשלוקחים איזו מדליה מתנפחים כאילו מי יודע מה. תכל'ס, יכול להיות שאולימפיאדה בלי מדליה תהיה הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות לספורט הישראלי. אבל אז צצה מדליה וכולם מתלהבים מאיך שאנחנו יודעים לטפח ספורטאים. אנחנו יודעים? איגוד הג'ודו קרס, גם בשיט מתלוננים שאין להם מספיק כסף ובסיס כדי להרחיב את הענף כמו שצריך. ואלה ענפי הדגל שלך.

אז כן, תפסיקו לחשוב "הארץ=פלסטינים", ותתעלמו לרגע מהמילים הפרובוקטיביות שמעניינות את כולם - שהוא לא בטוח שהוא רוצה מדליות ישראליות - ותתחילו לקרוא את כל מה שנכתב: "לא שאכפת לי שזאבי יזכה במדליה, אין לי אתו שום דבר, מה שמטריד אותי זה מה יקרה כשזאבי יזכה במדליה. מה שמטריד אותי זה הרעש הנלווה, האורגזמה שאחרי, ההתנפלות, ההתלהבות, חוסר הפרופורציות, איבוד העשתונות. ה"מסביב" תמיד כאן, וה"מסביב" תמיד מוגזם, וצעקני, וחסר עכבות, בעיקר מפחיד".

"אני חושש ממדליות. חושש מהרגע שבו כולם נצמדים למסך ומתקבעים מולו במצב צבירה נוזלי, שיכול להפוך תוך רגע למוצק או לגז. הרגע הזה, המטריד, שבו אתה מבחין בישות לאומית שמורכבת או מתפרקת על פי הישג כזה או אחר; שכל הווייתה נשענת, לפחות לכמה רגעים, על גורם חיצוני, על השאלה אם היתה רוח חזקה בוויימות' או הגרלה נוחה בקרב המדליות בג'ודו. הרגע הזה מפחיד, כי הוא ממחיש כמה הכל פה תלוי על בלימה, מט לנפול".

"מובן שהפטריוט המצוי חושק מאוד במדליות. מובן שהוא משתוקק לזהות בתוכו את ההתרגשות העצומה, שמתלקחת ברגע שההמנון והדגל המוכרים לו מקבלים הכרה מעבר לים. לכן הוא עלול למצוא את העמדה הזאת כאנטי ציונית, או שמא פוסט ציונית, או איך שלא קוראים לזה זאב אלקין או יריב לוין. אלא שתחת החשש מזכייה במדליות עומד למעשה רצון פטריוטי לחלוטין. רצון כן ואמיתי להיות סוף כל סוף חלק ממדינה נורמאלית, מדינה שאינה חיה בתחושת חרדה ומצור, מדינה שאינה מאדירה כל הישג רק משום שתחושת החידלון מרחפת מעל. הפרופורציות, הפרופורציות - רק אותן אני מחפש, את העדות לנורמאליות, את הווליום המדויק, שאינו מחריש אוזניים ואינו אילם, את הווליום של האדם הבטוח בעצמו, זה שאינו צורח כי חש שאיש לא שומע, ואינו לוחש לעצמו כדי לא להיות חלק מהקיום".

אתם באמת לא מסכימים עם זה?

2. Ice Cream חסה

[אוףטופיק]אז רק במקרה מדור הספורט שלכם מוצץ את הנשמה לקבוצת כדורגל מסוימת?[/אוףטופיק]

אני ממש לא מתייחס להישגים של הספורטאים הישראלים בתור פירות ההשקעה של המדינה, [אוףטופיק]אני בכללי נגד השקעה של המדינה במה שלא רלוונטי[/אוףטופיק], ולהישגים שספורטאינו (הצברים!) מביאים אפשר לייחס לנטייה טבעית לכישרון או אהבה לענף במדינה, או לסתם הישגים מקריים, ואין לי שום בעיה עם הישגים שבאים במקרה. זה הספורט. יכול להיות שאלון עידן, אתה (ובכללי כל הכתבים של הארץ כשזה קשור בישראל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx) רציונליים ביותר- אבל אצל רוב האנשים בעולם, גם כאלה שלא מעניין אותם ספורט- יש נטייה להיות בעד הנציגים שלהם, וכשאתה "בעד" בספורט- השאיפה/ תשוקה זה שהם יביאו לך הישגים. וכן, אני חי ואוהב ספורט כי מה שמרגש אותי זה הישגים! מה שמביא לי ת'זקפה (http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx) זה לא עד כמה יש לנו תרבות ספורט בארץ, עד כמה תחרויות גדושות בצופים, כמה רייטינג יש למשדר מסוים או איך מתפרנסים הספורטאים בענף- אלא נצחונות, זכיות, צלחות/ גביעים/ מדליות, קונפטי, we are the champions... ואני לא רואה בזה שום דבר חריג, ההפך.

נ.ב.: אני מסכים איתך ששחיטת הספורטאים שלא מביאים מדליות (שגם אף אחד לא ציפה מהם) והיחס אחרי זה ברחוב-הלא-חובב-ספורט-מתעניין-בזה-רק-באולימפיאדה או בתקשורתנו (הייתי שמח לדעת איך זה עובד באנגליה) לכל מי שעף מוקדם היא באמת מכוערת. ואחרי זה עוד בוכים שיש קריטריון ישראלי...

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אינני אומר שיש משהו חריג בגישה שלך. אני כן אומר שגישה אחרת, שבוחנת את הדברים יותר לעומק, היא לא פסולה.

לגבי המדור שלי, בהנחה שהקבוצה היא הצהובה-שחורה מירושלים, הרי שראש מדור הספורט בהארץ הוא אוהד שלה. אין לי מושג על מה הטענות שלכם. אולי זו "אהבה קשוחה", ואולי אתם פשוט מחפשים בהארץ כל שבב של ביקורת על בית"ר כדי לומר "הנה, ידענו, העיתון הזה". אין לאף אחד במערכת הספורט אג'נדה אנטי בית"רית, ואין הכתבות מלמעלה לאג'נדות כאלו או משהו כזה. זה לא העיתון של אדלסון. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

4. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני לוקח את המילים שלי בחזרה אחרי שאתמול ארבל שידר מהאולפן בלונדון ונוימן מהאולפן בירושלים. כסף לכל האפליקציות האלה ול-HD יש, אבל לרכבת למנצ'סטר אין?

חוץ מזה, זה גם הזכיר לי טור של אחד ממנהלי מחלקת הספורט של רשות השידור שקראתי פעם באחד העיתונים, שהשמיץ את ערוץ הספורט שמשדר את ליגת האלופות מהאולפן ואמר שבערוץ הראשון אף פעם לא היה ולא יהיה דבר כזה...

5. אלי מתחן Member

אם כל כך חשוב למדינה שלנו לקבל מדליה, למה רוב הספורטאים שלנו מתאמנים בתת תנאים ומקבלים תת משכורות?

6. shlomydavid מנהלים

לוח שידורים ליום שבת (28.7):

כל מיני ענפים: החל מ-11:00 בבוקר, ישיר מיורוספורט.
    כדורעף חופים - נשים - שלב המוקדמות: החל מ-11:00 בבוקר, ישיר באתר האינטרנט של רשות השידור
    כדוריד נשים - שלב הבתים: רוסיה - אנגולה (11:30 בבוקר); ישיר באתר האינטרנט של רשות השידור
    מוקדמות שחייה: 12:00 - 14:30, ישיר ביורוספורט.
    מירוץ כביש - אופניים גברים: החל מ-12:00 בצהריים, ישיר באתר האינטרנט של רשות השידור
    רכיבה על סוסים: החל מ-12:00 בצהריים, ישיר באתר האינטרנט של רשות השידור
    מוקדמות התעמלות מכשירים גברים: החל מ-13:00, ישיר באתר האינטרנט של רשות השידור
    גמר קליעה - 10 מ' רובה אויר לנשים: החל מ-13:00, ישיר באתר האינטרנט של רשות השידור
    חתירה - מוקדמות גברים ונשים: 14:30 - 16:10, ישיר ביורוספורט.
    הרמת משקולות נשים - עד 48 ק"ג: החל מ-18:00, ישיר ביורוספורט.
    מוקדמות התעמלות מכשירים גברים: 19:10 - 20:10, ישיר ביורוספורט.
    כל מיני ענפים: 20:15 - 21:30, ישיר ביורוספורט.
    גמרים שחייה: 23:00 - 21:30, ישיר ביורוספורט.
    מוקדמות התעמלות מכשירים גברים: 23:00 - 00:15, ישיר ביורוספורט.
    כדורעף נשים - שלב הבתים: ברזיל - טורקיה (00:45); ישיר ביורוספורט.

* ערוץ 1 ישדר שידורים ברצף (כנראה בעיקר את הישראלים) - החל מ-11:30 בבוקר.

* באתר הזה יהיה ניתן לצפות כנראה בכל הענפים.

** יש ללכת ימינה עם החיצים בשורה הראשונה עד הענף הרלוונטי וללחוץ עליו.

צפייה מהנה !

נערך לאחרונה ב: ‏27/7/12
  7. shlomydavid מנהלים

8. Gunner_ForeveR Member

למה לעזאזל הם עומדים באולפן (של ערוץ 1)? לשבת לא יהפוך אותם לפחות מקצועיים... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

9. שער 7 Member

מזכיר לי את המשפט העצום שאמר אייל ברקוביץ' לפני כמה שבועות, מסכם את תמצית הישראליות :
    "לא ייתכן שספורטאי ישראלי ייקח מדליה, כולם יקפצו לו על הפודיום, ואחרי כמה שבועות יחזור להשתכר משכורת ממוצעת של 3,000 בחודש".

נערך לאחרונה ב: ‏28/7/12
  10. Ice Cream חסה

קשור לתקשורת?
    הועד האולימפי ונציגיו שקופצים על הפודיום עושים את זה יחד עם מאות אלפי שקלים לספורטאים, המאמנים והאגודות לכל מדליה. סך הכל ספורטאים צעירים שחיים בוינגייט ומקבלים 3000 שקל מענק זה לא כזה נורא. זה לא שהוועד שוחה בכסף. דווקא לברקוביץ' נראה לי שלא חסר, אבל הוא יכול לומר רק לאחרים מה לעשות עם הכסף שלהם...

11. FreakinMoney Chelsea Fan

אני ממש נהנה לשמוע את יעל ארד מפרשנת את תחרויות הג'ודו, זה ברור שהיא בקיאה בכל המונחים ובכל המצבים, על זה אין עוררין. אבל העובדה שהיא נכנסת להסברים שהם טיפה מעבר לטכניים כמו קבלת החלטות נכונה, הסבר על אסטרטגיות, מביאה טיפה מהנסיון והידע שלה על המתמודדים וכמובן מפגינה התלהבות מהקרבות. היא הופכת את הענף למהנה לצפייה, גם בלי קשר להשתתפות הישראלים בו.

12. Nave ורק מי שאוהב אותך באמת מבין היכל התהילה

לכל מי שרוצה קצת סדר -
    כאן ניתן לצפות ב8 שידורי לווין + השידור המרכזי מערוץ 11
    http://www.iba.org.il/olympics/

שימו לב שניתן לצפות גם מהאייפון, וסביר להניח שגם משאר הסמארטפונים.

13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה חמוד, אבל השאלה היא אם יש לה גם הפעם משפט שייכנס להיסטוריה כמו "אריק לא צריך לחשוף את עצמו, יש לו קוקה קטן".

14. skyday20 Member

8 הערוצים האלה משודרים גם בטלוויזיה, או רק באתר.?

באתר אפשר לומר שהערוץ המרכזי 11, זה HD פחות או יותר, אבל כל השאר לא.

15. skyday20 Member