דיון התשקורת 09/10

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏21/6/09.

1. Dimitar Berbatov Member

זה לא המקום אבל בכל זאת, ממש לא מסכים אריאל.
    כספי שחקן נהדר ופוטנציאל גדול מאוד. ובלי קשר להיבט המקצועי, בניגוד להלפרין או אליהו כספי עובד קשה ומאוד נחוש להצליח. הוא לא יסתפק בכך שנבחר למקום 23 בדראפט, הוא יעשה הכל בשביל לשחק ואין מצב שתראה אותו מוותר על החלום וחוזר לאירופה או למכבי.

הבעיה הכי גדולה שלו היא שהוא לא מספיק פיזי בשביל להיות 4 ומצד שני לא קלעי מספיק טוב בשביל להיות 3. כבר בשנה שעברה היה אפשר לראות שהוא שיפר את הקליעה, אבל הוא חייב להמשיך לעבוד על זה כדי להתקבע על עמדה אחת. וזה יכול מאוד לעזור לו לקבל דקות בסקרמנטו ובכלל לשחק שם.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/09
  2. AronB Member

האמת היא שאתם סתם מגזימים כאן, אבל אתם גם צודקים.
    זה כן כבוד לאומי ושמחה לכולנו שכספי נבחר בדראפט במקום שכזה, ושכנראה יהיה שחקן ישראלי סוף כל סוף בNBA, זו המדינה שלנו, כשמוזכרת ישראל בעולם וזה במונח טוב (אולימפיאדה, שחקן כדורגל, אירוויזיון וכו') זה עושה לנו טוב על הלב.

הבעיה היא השינוי שיעשה עכשיו ביחס לNBA.
    אני לא חובב כדורסל בכלל, אבל ממה שהבנתי סקרמנטו היא לא בדיוק הטופ של הטוב, הבעיה היא שעכשיו היא תהפוך לכזאת בעיני התשקורת שלנו.
    לראות כותרות כמו "כספי וסקרמנטו יגיעו הערב ללוס אנג'לס" או "כספי יפגוש הערב את קובי ולברון", זה כבר מעצבן.

3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

האמת היא שהבעיה שיצאה מבחינתי מהדיון הזה (אוקיי, דיונון) היתה ששרצקי טען שזה בסדר ולגיטימי שכתב ייכנס במישהו - ספורטאי, נגיד - שלא עוזר לו.

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אף פעם לא אוהב את ההכללות הללו. מילא כבוד לאומי, למרות שאף פעם לא הבנתי איזה משמעויות יש לו, אבל זה שמדובר בשמחה לכולנו וזה עושה לנו טוב על הלב? לא, ממש לא. לא כל הצלחה של ספורטאי ישראלי עושה לי טוב על הלב. יש ספורטאים שאני מת לראות מפסידים והכי טוב לי על הלב לראות אותם מושפלים. אף ספורטאי לא נמדד אצלי לפי הלאום, זה לא גורם מספיק.

אז כשאתה אומר את זה בפורום, מילא. כשכתב מודיע לי באתר אינטרנט שכולם אמורים להיות שמחים, זה כבר משהו אחר. תן לי להחליט מה מגעיל לי ומה מגדיל לי.

5. JR-Riquelme Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/hahaha.Xxx

6. THE STRETFORD END Member

אמיר ע

אני לא הבנתי כלום ממה שהאדונים ניסו להעביר בגלל חוסר הזמן של הדיון וזה שאף אחד לא הצליח להשלים משפט מבלי שהשני הפריע לו,סוג של יציע עיתונות,
    אם שרצקי תומך בעניין שכתבת,שעיתונאי יצריך להכנס בספורטאי שלא עזר לו,אז אני בהחלט מסכים איתך,הוא טועה בנקודה הזו,
    מצד שני דני ענבר נוקט בעמדה של אקסטרה לקקנות ולא משנה מה שזה לא פחות גרוע.

אין מושלם ועדיין אני בדעה ששרצקי לאור הרזומה וסגנון הכתיבה שלו בחלק מהכתבות שלו שקראתי בעבר
    ובגלל האמת שלו באותן כתבות שקראתי,
    הוא הרבה יותר עיתונאי לעניין ואחד שיכול להעביר הרצאה או ללמד אחרים
    מאשר דני ענבר(אגב,קשר משפחתי?אולי לאחים ענבר ששיחקו במכבי ת"א?)או רון קופמן.

הדבר היחיד שהצלחתי ללקט מהדיון שלהם היה ששרצקי אמר שאסור שהעיתונאי יהפוך להיות סוג של כוכב
    אלא שהוא צריך לכתוב עליהם,בדיוק מה שקורה בישראל ועם זה אני הכי מסכים.

7. k_700 Member

אתה לא רואה אז כנראה אתה לא מבין.
    בתפקידו בNBA כספי יכול להיות שחקן מצוין ולהגיע לרמות הגבוהות ביותר בNBA. כמובן הכל שאלה של עבודה קשה, התמדה, למידת המשחק.
    הוא משחק כרול פלייר כמעט בכל קבוצה שהוא ינחת אצלה. הוא לפי דעתי הסמול פוורד השני הכי טוב בדראפט הנוכחי, ישלו ניסיון בכדורסל מקצועני בניגוד ליתר השחקנים שנבחרו בדראפט הנוכחי(טוב נו ברנדון ג'נגיס...).
    הוא גם הגיע לקבוצה שהכי מתאימה לו מבחינת מעמד ומשחק. BY THE WAY, בשכבת הגיל של כספי הוא מבין שלושת השחקנים הטובים ביותר באירופה(עוד מגיל 14 אז החלו לעקוב אחריו). הסמול פוורד הספרדי שנבחר מקום אחד לפניו ע"י פורטלנד למעשה לא ישחק דקה אחת בפורטלנד וצפוי לבלות כמה עונות באירופה.

8. JR-Riquelme Member

המשחק באירופה וב-NBA שונה. לכספי יש יותר סיכוי להצליח ב-NBA מאשר באירופה, שם המשחק איטי מדי בשבילו.
    דוגמא טובה היא ברנדון ג'נינגס מרומא שעשה איזה 2 נק' למשחק באירופה אבל ב-NBA ברור לכולם שהולך לצאת ממנו רכז מעולה.

מה שבטוח שכספי הגיע לשם בזכות, כי ה-NBA זה לא כמו הכדורגל ששם תמיר כהן מגיע לבולטון רק בזכות הסוכן שלו. על זה מגיע לו כל הכבוד.

9. KirkH Member

הבעייה שלו היא שכל התכונות שהפכו אותו לשחקן טוב באירופה - לא יעזרו לו בNBA.

הוא כבר לא יהיה יותר אתלטי מאף אחד, הוא כבר לא יקפוץ יותר גבוה מאף אחד, הוא כבר לא יהיה יותר גבוה מאף אחד בעמדה שלו ובטח שהוא לא יהיה יותר פיזי מאף שחקן בעמדה שלו.

בובה של שחקן 13. אבל היי, הוא עשה היסטוריה. עם ישראל הרי תמיד דאג לחשבונות הבנק של אנשיו יותר מלכל דבר אחר. ההבדל היחידי בינו ובין אלו שנבחרו לפניו הוא שאת הכסף, הוא יספור בכל מקרה.

10. k_700 Member

מה אתה מקשקש.
    הבחור נחשב לאחד השחקנים האתלטיים באותו דראפט.
    אל תשכח שהוא רק בן 21, לשחקן אירופאי זה נחשב יחסית גיל צעיר מאוד בשביל להתחיל קריירה בNBA.
    את הקליעה הוא ישפר ואין לי ספק בזה, הוא יודע לקלוע 3 והוא רק צריך לשפר את זה.
    את כל התכונות שלו שראינו באירופה נוכל לראות גם בNBA. נחישות, מלחמה, חטיפות, מעבר מהיר מהגנה להתקפה. כספי בנוי הרבה יותר למשחק בNBA מאשר למשחק האירופאי שהוא יותר איטי.
    הוא רול פלאייר ואם יתאמן כמו שצריך הוא יוכל להיות מושווה לטרבור אריזה, שלטעמי השחקן ה-6 הטוב בליגה כיום ובטח הרול פלייר הכי טוב.

11. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.nrg.co.il/online/47/ART1/908/02...&loc=7&tmp=4408

כתבה חביבה מאוד על אחד, מספר 7 לשעבר באדום. גם אם ההתייחסות לאותה מסירה לארווין כ"זניחה" מראה שהכותב מעולם לא ראה אותה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

12. THE STRETFORD END Member

אייל לוי אמור להיות אוהד של יונייטד לא?
    אז איך הוא בדיוק מדבר על דניס ארווין שכבש את אחד משלושת השערים היחידים?הלוואי עלינו אברה וראפל כובשים את כמויות השערים שהוא כבש ואפילו שחלק מהם היו בפנדלים.

לגבי הסרט,חברים שלי ראו ואמרו שהוא פשוט נהדר,אבל,
    מבטא מנצסטרי הכי חזק שיש וגם חלקי הומור שרק מקומי מהעיר יבין.

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/09
  13. KirkH Member

עוד אחד שחיי בסרט.

כספי מעולם לא נתקל באתלטים כמו ב-NBA או אפילו במשהו שמתקרב לזה. להראות קפיצי ליד הליצנים שמסתובבים כאן בליגה בישראל או האירופאיים המאסיביים זה אחלה. בארה"ב כשאתה אתלט זה אומר שאתה מרים גוף של 130 קילו לגובה של מטר וחצי באוויר. ולא גם אם הוא בן 21, כספי אף פעם לא יהיה אתלט ב-NBA כי אין לו את הגנים האלה.

יש לו קליעה טובה יחסית למספר שלוש באירופה ששיחק 90% מהזמן עם יתרון גובה וזריזות על השומר שלו. נראה מה הוא יעשה מול שומרים פחות חכמים ויותר פיזיים.

הוא יכול להיות אחלה רול פלייר, זה ייקח לו כמה שנים לעבוד על זה. עד אז, שחקן 13 עם כותרות מפוצצות בישראל על עוד תצוגת ענק של 4 נקודות.

14. k_700 Member

הוא שיחק לא פעם מול אתלטים מהNBA.
    כספי התאמן ושיחק מול שחקנים מהNBA. ברור שאי אפשר להשוות את השומרים באירופה לאלו בNBA.
    בניגוד לאירופה שם כספי מגיע כאחד שיכול לשמור גם על 4 וגם על 3, בNBA כבר יודעים וגם הוא יודע שהוא יוכל לשמור על 3 בלבד. על גארדים בNBA אני בכלל לא ארחיב כי אני לא מאמין ששווה לא לנסות לשמור עליהם.
    אבל כספי כבר עשה לעצמו שם של אחד שמרביץ, שחקן נחוש שלא מוותר, תשאל את אוסטין דיי שנבחר לפניו ובילה כמהשעות בבית חולים אחרי אימון איתו.

לרגע לא אמרתי שכספי הולך להיות אול סטאר. לכל היותר רול פלאייר, שחקן שישי שיכול לשנות אווירה במשחק עם איזה חטיפה, חסימה או התקפת מעבר מהירה. ובניגוד לזלזול של כרגע כספי ממש לא הולך להיות שחקן 13 בסקרמנטו.

15. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

הדיון המעניין הזה פוצל לדיון חדש באוף טופיק בשאלת הפטריוטיזם בספורט. אתם מוזמנים לשם.