דיון התשקורת 10/11

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏13/7/10.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אי אפשר להאשים אותי באהבת יתר למשפחת לוזון אבל גיא לוזון הוא בהחלט מאמן יותר ראוי מכל השמות שהיו ברשימה, ומלבד התקופה המגוחכת שלו בהפועל הוא עשה עבודה טובה בכל מקום שבו אימן.
    גם כל המועמדים שהיו איתו בטח לא יותר טובים, גילי לנדאו כבר כמה שנים לא מאמן בליגה הבכירה, אייל ברקוביץ' לא אימן דקה אחת שחקנים מעל גיל 12 ומישל דיין למרות שהוא אחלה בן-אדם לא עשה משהו משמעותי בקריירת האימון שלו.

המינוי בהחלט ראוי, אם היו קוראים לו גיא כהן אז אף אחד לא היה פותח פה, רק מחפשים במדינה הזאת נושאים טפלים.

ד"א בשישי-שבת-ראשון הזה צ'רלטון עם 10 שידורי כדורגל חיים, ערוץ הספורט עם 4 וגם הם כולם מגביע הטוטו המלהיב ובערוץ הלייב(אף משחק כדורגל ישיר בספורט 5 ו-5+!).

2. THE STRETFORD END Member

כמאמן גיא לוזון מאמן ראוי אבל כשיושב ראש ההתאחדות הוא דוד שלו אז יהיו כאלה ובצדק שירימו גבה.
    מאמנים ראויים אחרים לא חסר,כולל זה שאימן את הנבחרת הצעירה עד לאחרונה וגיא לוזון מאמן צעיר שעוד יוכל למלא את התפקיד שנים קדימה ומבלי שיהיה לעניין ריח של קומבינה משפחתית.
    מעבר לזה,אבי לוזון בעצמו יצא בהצהרה לפני כמה שנים ומבלי שאף אחד יבקש ממנו לעשות זאת,שכל עוד הוא יושב ראש נבחרת ההתאחדות אף בן משפחה שלו לא ימונה להיות מאמן אחת מהנבחרות של ישראל,
    אז מה קרה להבטחה הזו שלו?
    הלכה לפח יחד עם עוד אלף ואחת הבטחות מפה ועד הודעה חדשה שהיו לו.
    כולנו יודעים ומכירים איך עובדים העניינים בביצה המקומית הרקובה,כל הפארסה הזו של מינוי ועדת בדיקה ואיתור מאמן,
    ההתפטרות של חזי מגן,המינוי במקומו של ג'קי בן זקן כל ההצבעה החשאית...צחוק מהעבודה,המלון של פולטי ממש.

אני תמיד אוהב להביא את המשפט הזה של דוביד שוויצר ז"ל שאמר לפני שנים על הכדורגל הישראלי
    והמשפט הזה תופס וחזק גם בימים אלה,
    כולם עובדים על כולם.

שלומי ברזל,
    פעם הלשון בתחת של גרנט ופעם בתחת של לוזון,
    הים הוא אותו הים ועיתונאי החצר הם אותם עיתונאי החצר.

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/10
  3. Robin Hood Member

לפי דעתי, שלומי ברזל הוא לא "עיתונאי חצר"אלא אחד מכותבי הספורט היותר מוערכים, מעניינים (בכל הנוגע לסגנון כתיבתו) וטובים בארץ בכלל ובעיתון "הארץ" בפרט. אני לרוב נהנה לקרוא את טוריו, ולא ידוע לי מתי הוא בדיוק קיבל את תואר "הלקקן הגרנטי התורן" (ואני מודע לקיומם של אחרים כאלו), למרות שהוא אכן בד"כ סימפטי בנוגע לכהונתו של לוזון. אינני מסכים עמו תמיד, אך אינני רואה לנכון להדביק תארים מיותרים לכל פרשן ספורט (כמה מהם ראויים לכך לאור דברים שערורייתים שהם כותבים; ברזל מעולם לא נתפס על ידי ככזה) עמו אני לא מסכים.

ניסיון למצוא פגם בכל תהליך הוא מחלה ישראלית מצערת לדעתי. אין זה הופך את ההתאחדות הישראלית לארגון המתנהל בצורה ראוייה (שכן הוא אכן רקוב מבסיסו עקב השיטה בה נבחרים חברי ההנהלה והיו"ר), אך בכל הנוגע לנושא זה, ולפי הנתונים הידועים לנו כיום (נתונים חדשים עשויים להתגלות בעתיד, אך אין שום סיבה לקפוץ על העגלה לפני הגעת), גיא לוזון מונה לתפקיד בצורה ראוייה, והיה בהחלט מועמד מוביל בזכות ולא בחסד שם משפחתו.

4. THE STRETFORD END Member

לכל מועמד היו 2 דקות להציג את תפיסת העולם שלהם לפני חברי הפאנל,דרך מקצועית וראוייה לבחור מאמן נבחרת זה לא!
    ברגע ששמו של לוזון עלה כמועמד הכל היה סגור וללא תחרות.

לגבי שלומי ברזל,חבל שאני לא יכול לכתוב דברים מעבר שאני יודע לגביו אבל עיתונאי חצר של כמה אנשי כדורגל מישראל ועוד איך!

5. Robin Hood Member

לפי הדברים אותם אני קראתי בעיתונים ובאתרים השונים, ההליך למינוי היה ראוי ואף יותר מקצועני מההליך בעבר, ועל כן דברייך נראים לי לא מדוייקים. אתה מוזמן להוכיח אותי על טעותי, להראות שלא עקבתי אחר הנושא כפי שצריך, להביא סימוכין לכך שלכל מאמן ניתנו "2 דקות להציג את מועמדותו" וגם להסביר מדוע בדיוק התהליך למינוי מאמן הנבחרת הצעירה לא היה ראוי (בשום מדינה מתוקנת הצבעה חשאית לא הופכת את ההליך ל"לא ראוי" וכישלונה של וועדת איתור ראשונה - ולא התפטרות של חזי מגן, אשר תמך במינויו של גיא לוזון גם כן, כפי שרשמת - לא מעידה אף היא בשום צורה, אלא אם כן יש לך הוכחות המעידות לכך שהסיבות לכישלונה והקמת וועדת האיתור השנייה היו מלאות פגמים, על "הליך לא ראוי"). אם אין לך כאלו, אזי לדעתי צעקות "הזאב, זאב!" מיותרות במקרה זה; אם יש לך כאלה, אני אשמח לחזור בי מהדברים שכתבתי.

אתה לא הראשון בפורום זה (או באופן כללי) שרושם ש"חבל שאני לא יכול לרשום מה שאני יודע עליו". עם כל הכבוד, אם אינך יכול לרשום זאת אזי קשה להעריך עד כמה מדוייקים דברייך. אני רואה את עבודתו של שלומי ברזל בצורה אחרת, וחושב שהוא פרשן ספורט ראוי ומקצועני למדי.

(אגב, סתם שאלה שעלתה בראשי כעת, מדוע הדיון הזה בכלל נמצא כאן ולא בפורום הישראלי?)

6. THE STRETFORD END Member

תחפש בחדשות הספורט את הכתבה שבה הראו את ברקוביץ,מישל דיין,גילי לנדאו ולוזון מגיעים למשרדי ההתאחדות
    ונאמר שם שכל אחד נכנס ל 2 דקות לפרוש את משנתו,
    ברקוביץ לפי הדיווחים היה שם לדקה בודדת,הניח את קלסר תוכנית העבודה שלו על השולחן ואמר לחברי הפאנל שהם מוזמנים לקרוא אותה אבל שגם הוא יודע שהכל מכור.

את חזי מגן שמעתי ברדיו לאחר ההתפטרות שלו מהועדה שאמורה היתה לחפש מועמדים,
    בין השורות אפשר היה להבין את ריח חוסר התחרות בכל הנוגע למאמן הבא ואת הרצון שלו להתנער מזה ולכן ההתפטרות.
    ההחלטה של ג'קי בן זקן כן להיות בראש הועדה הפתיעה והפתיעה לרעה כי נראה היה שהוא אחד מאלה שכן מנסה להילחם ובדרך הנכונה בכל הריקבון של ההתאחדות בראשות אבי לוזון.

שוב אני כותב,ברגע ששמו של לוזון עלה כמועמד לא היה ספק שהוא יבחר,
    שום זאב זאב אלא פשוט לדעת ולהבין איך פועל הכדורגל בישראל.
    אבי לוזון הבטיח חד משמעית שהאחיין שלו לא יתמנה לאימון אחת הנבחרות כל זמן שהוא יושב ראש ההתאחדות,
    נו,אז הוא הבטיח,
    בדיוק כמו שהבטיח שהוא יתפטר לו נבחרת ישראל תיכשל להגיע לגביע העולם...
    אה כן,בזמן ההצבעה הוא יצא החוצה בכדי לא להיות מעורב ומשפיע,בכדי שלא יהיה טעם נפגם ובגלל הקשר המשפחתי...נו באמת,כל אחד שקצת עוקב ומבין יודע שהכל הצגה אחת והכל היה סגור מראש.

שוב,זה לא שגיא לוזון לא מאמן ראוי אבל אם אתה לא מוצא טעם נפגם בכל ההתנהלות אז נמשיך לא להסכים.

לגבי שלומי ברזל,
    אתה נהנה לקרוא אותו,שיבושם לך,
    מצטער אבל יש דברים שאי אפשר תמיד להוציא לפורום הרחב,
    אתה יכול לבחור ולהאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר או שלא,זכותך גם שלא,
    אבל לי אין סיבה סתם להמציא דברים,
    אני לא עובד בתקשורת הספורט בישראל ולא נלחם על ג'ובים שם,גם לא מול ברזל ואין לי שום אינטרס נסתר.

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה כאן היא שלכולם היה ברור שהמינוי הזה סגור, ומי יודע כמה מאמנים שהיו מועמדים ראויים ביותר, יותר מהשלישייה הזאת, ויתרו מראש.

8. THE STRETFORD END Member

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

10. אבו Member

ידידינו אבי מלר שקורא פה באופן קבוע חוגג יום הולדת, נאחל לו הרבה ברכות ומזל טוב!
    אחלה סיפתח קיבלת ליום הולדת מווטפורד אתמול. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

11. KirkH Member

גם אם זה מעניין, זה בעיקר פופוליסטי.

מתי בפעם האחרונה היה כאן מאמן שהצליח או אפילו נכשל בנבחרות הנוער לסוגיהן וקיבל אחרי זה את הנבחרת הבוגרת כאקט של המשכיות ודרך?

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ומתי בפעם האחרונה מאמן של נבחרת היה קרוב משפחה של יו"ר ההתאחדות?

13. THE STRETFORD END Member

קירק,

ממתי הישגים,הצלחה וקבלות היו פרמטרים קובעים לגבי מינוי מאמנים לנבחרות ישראל לאורך השנים?
    הרי הכל פה עניין של קומבינות וקשרים.

אם בהתאחדות הכדורגל בישראל ידעו לקחת מאמן נכשל ולתת לו להיות אחד ממאמני הדור הבא בכדורגל הישראלי(אלי אוחנה)
    אז שום דבר כבר לא יפתיע אותי,
    גם לא ההנחה של קיפניס.

14. KirkH Member

לא נכנס לשכונה של הביצה.

עובדתית - אין שום קשר בין קבלת תפקיד במסגרת נבחרת הנוער לבין הסיכוי לקבל יום אחד את הנבחרת הבוגרת. זה הכל. זה מה שמנסה קיפניס לרמוז וזו פופוליסטיות.

במסגרת השחיטות שרצה בהתאחדות, אם לוזון היה מעוניין - הוא היה יכול באותה מידה להצניח את הבן דוד לתפקיד מאמן הנבחרת הבוגרת. זה היה תקין באותה מידה כמו המינוי הנוכחי וסביר להניח שגם היה עובר בשקט תקשורתי זהה מצד כל לקקני החצר בהתאחדות.

15. THE STRETFORD END Member

קירק

אם ניקח את כל מאמני נבחרות ישראל המקומיים בכמה שנים אחורה ובעידן היותר מקצועני פה אז נגלה שרק מי שהגיע לגדולה מקומית,כלומר לפחות אליפות קיבל בסופו של דבר את משרת המאמן הראשי.

שלמה שרף ואחרי ההצלחה שלו בעיקר במכבי חיפה,
    כנ"ל גרנט עם חיפה גם כן,כנ"ל קשטן עם הפועל ת"א,
    להוציא אותם היו אלה מאמנים זרים.

גיא לוזון לא עושה רושם של בדרך לזכות באליפות בארץ,בכלל לא נראה שהוא בדרך לאמן קבוצה גדולה ולאחר הכישלון שלו עם הפועל ת"א,
    אז להנחית אותו מיידית לעמדת המאמן הלאומי לא היה עובר לעולם,אפילו לא בממלכת הקומבינות.
    דרך הגלולה של הנבחרת הצעירה זה עובר בשקט יחסי וכמובן בעזרת כתבתי החצר למינהם
    וכשאין פה שום גוף חיצוני בעל שיניים שמעניין אותו בכלל לבדוק ולחקור איך החלטות מתקבלות בהתאחדות.

אני לא אומר שזה יקרה אבל אני לא אפול מהכסא אם כן.