דיון ה-Atmosphere

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hammers Fan, ‏9/11/04.

 1. Hammers Fan

  Hammers Fan Member

  הצטרף ב:
  ‏14/12/02
  הודעות:
  2,451
  לייקים שהתקבלו:
  0
  כידוע, מאז אסון הילסברו לקחה על עצמה התאחדות הכדורגל האנגלית את האחריות לעצב מחדש תקנים ששינו מקצה לקצה את תצורת האצטדיונים, סוג האנשים שהופיעו באצטדיונים, כמות האבטחה, ובאופן חריף למדי גם את האווירה מסביב. העלאת מחירי הכרטיסים באופן משמעותי מנעה לחלוטין מאנשי מעמד הפועלים, גרעין תופעת החוליגניזם, לצפות בכדורגל והחליפה אותם באנשי המקצועות החופשיים המתונים יותר, נשים וילדים. יציעי העמידה המפורסמים נמחקו, וכיום אין אצטדיון בארבע הליגות המקצועניות באנגליה שלא עומד בתקן כסא פר כרטיס. בנוסף התווספו עשרות איסורים על עצמים שאסור להחדיר למגרשים והוחמרה הענישה בנושא.

  לדעתי נוצר מצב עגום מבחינת האווירה במגרשים. הייבורי שקט כמו ספרייה, באיווד פארק (בפעם האחרונה ששמעתי שידור ממנו) שומעים בקושי פעם ברבע שעה עידוד, ומאז שסנדרלנד עזבה את רוקר פארק זה נראה שהאוהדים שלה הפכו לאילמים. מספיק לקחת מעבורת קצרצרה לצרפת או טיסה לאיטליה כדי לראות שינוי קיצוני באווירה. אמנם זה נראה שהכאוס חוגג ביציעים, אבל שם זה סטאנדרט לשמוע עידוד 90 דקות, באנגליה לאט לאט זו הופכת להיות רק פריווילגיה.

  אוהדי ניוקאסל הוכיחו סופית לפני שנתיים שהחוק והאכיפה בבריטניה הם אלו שמונעים מהקהל הבריטי להעלות הילוך באווירה ביציעים, כשהדליקו 3-4 אבוקות בסאן סירו נגד אינטר, מה שאין להם סיכוי לעשות באנגליה בלי להכנס לכמה חודשים טובים לכלא.

  אני חייב לציין שאין לי כלום נגד האוהדים האנגלים. להפך, לדעתי גם עם הכלים המוגבלים שיש להם הם יוצרים אווירה מיוחדת שלא הייתי מחליף עם אף ליגה ושום אוהדים אחרים, אני רק חושב שיש דברים שלא היו צריכים לאסור בזמנו. יציעי העמידה חיביים לחזור, הם מאז ומתמיד היו מקור לעידוד ודחיפה בכל אצטדיון (במיוחד זה שהיה לארסנל, שהיה מפורסם באווירה המאיימת שהיה יוצר עבור קבוצות חוץ), עצם הישיבה מרדימה קצת את האוהדים.

  איפה אתם מדרגים את האווירה ביציעים באנגליה לעומת שאר אירופה? מה תשפרו?
   
 2. eastlands

  eastlands Member

  הצטרף ב:
  ‏8/6/04
  הודעות:
  6,333
  לייקים שהתקבלו:
  0
  יציעי העמידה חסרים יותר מכל דבר , אני יודע על ניסיונות לאפשר לאזור קטן בכל איצטיון יציע עמידה למקומים, כרגע אן סיכווי גדול שזה יקרה , אולי המצב ישתנה אם המועדונים ימשיכו לאבד אוהדים , למעשה ציינת גם את הסיבה העיקרית השנייה - היתחלפותם של אהדים מהמעמד הנמוך יותר,
  למרות הכל עדיין לא מקבל את התאור שלך לגבי האוהדים \ חובבים באיטליה שיוצרים אוירה בדרבי ,אבל מיתחבאים בבית ברוב ימי העונה
  עדיין יש אוירה במישחקים גדולים וריגישים (בדרבי של מנצסטר היתה אוירה מדהימה) אגב אוירה שמיתבצעת בשירה ולא בכל כלי העזר שמתאימים לפסטיבלים ולא לכדורגל , ביום שגם באנגליה(חס וחלילה) יהיו להקות תופים ושמירוטכניקה ןעשן , אני יעבור לליגת החובבים באנגליה.
   
 3. ג'רמיין דפו

  ג'רמיין דפו Member

  הצטרף ב:
  ‏7/6/04
  הודעות:
  1,458
  לייקים שהתקבלו:
  0
  EXAMPLES OF WORK זהו שמו של אתר מעולה שבו אפשר לראות תמונות של כל האיצטדיונים באנגליה משנת 89 בערך. אני אישית יכול להסתכל על יציע עמידה חמש דקות שלמות...מדהים לראות את יציע הסטרטפורד אנד באולד טראפורד הישן. יוחזרו יציעי העמידה ומהר!
   
 4. NewcastleFan

  NewcastleFan Member

  הצטרף ב:
  ‏19/3/04
  הודעות:
  1,429
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אם אתם אוהבים יציעי עמידה תמיד ישנם יציאים כאלו בליגות הנמוכות באנגליה.אמנם לא בגודל של סטרטפורד אנד הישן אך זה דיי נחמד.
   
 5. BOSS

  BOSS Member

  הצטרף ב:
  ‏1/7/04
  הודעות:
  708
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אתם יכולים להסביר לי מה היה כל כך מיוחד ביציעי העמידה ובמה הם עזרו? ואתם רוצים להגיד לי שאשכרה אנשים עמדו איזה שעתיים - שלוש כולל במחצית?!?!
  וחוץ מזה אני מסכים שההגבלות על הכנסת אמצעי עידוד מוגזמות וחבל מאוד שזה כך. והשקט בהייבורי למשל זה מחריד ומבאס כזה!
   
 6. ScottishGunner

  ScottishGunner Member

  הצטרף ב:
  ‏7/3/04
  הודעות:
  355
  לייקים שהתקבלו:
  0
  נחמד, אבל אני רוצה יציע עמידה באיצטדיון של הקבוצה שלי. דווקא כרואים משחק שלא קשור אליך רגשית עדיף לשבת.
  לא חושב שאי פעם נזכה לראות שוב יציעי עמידה, אף הנהלת איצטדיון לא תתחיל לבנות מחדש יציעים סתם כדי לחזור למה שהיה פעם. במיוחד עם מגמת השיפוצים והאיצטדיונים החדשים.

  מה שכן, את האבוקות שישאירו בשדה תעופה במילנו, ואם אפשר ביחד עם דינמיט- עדיף. גם אני, ביום שאראה אבוקות במגרש אנגלי אני מתאבד.

  וכמובן שהקהל הבריטי הוא הטוב בעולם, ולא צריך לייחס חשיבות לקהלים אחרים.
   
 7. NewcastleFan

  NewcastleFan Member

  הצטרף ב:
  ‏19/3/04
  הודעות:
  1,429
  לייקים שהתקבלו:
  0
  ללא ספק את האווירה הטובה ביותר אפשר לחוש באנגליה. אני ממליץ על המגרש של לייטון אוריינט.משהוא מיוחד למדיי.מגרש מלפניי כמעט 100 שנה. לצערי ראש עריית לונדון קן ליווינגסטן רוצה להרוס את האיצטדיון.ממליץ ללכת לפניי שייהרס
   
 8. eastlands

  eastlands Member

  הצטרף ב:
  ‏8/6/04
  הודעות:
  6,333
  לייקים שהתקבלו:
  0
  גאלאגייט אנד ,סטרטפורד ,קופ, קיפאקס,לאפניגס ליין ,פאקסטן רוד ועוד רבים וטובים ,רובם הכילו יותר מ20 אלף (היום בעידן הישיבה פחות מחצי)במשך שנתיים רצופות ביקרתי כימעט כל יציע עמידה 89\90\91 , נהניתי גם במיספר מישחקים בשנים האחרונות ביציעי ישיבה ,אבל רק כשכל הקהל נעמד והיתחיל בשירה.
  אן ולא יהיה משהו שדומה לאותם ימים של יציעיי עמידה , במישחקים גדולים יכולת לחוש את הצפיפות , אני בטוח שבמישחקים מסויימים הכניסו בקיפאקס (יציע העמידה של הסיטי , שהיה מהגדולים המדינה ומהבודדים שהיו לאורך המיגרש, בדרך כלל יציעי השרופים מאחורי השער-קופ,סטרטפורד,פקסטון,קלוקאנד) כמות גדולה מהמותר , לפעמים על סף הימחצות , אבל האוירה , בכול מהלך במיגרש היתי נהדף לפחות 3 מטר קדימה , בדרך כלל היתי מקדים ותופס מקום אחרי מוט אחיזה , בכדי שהיו לי כמה מטרים לעוף קדימה מבלי להיתקל בעוד מוט ברזל, האמת היא שהבנתי בדיוק מה קרה בהילסבורו , הייתי פעמיים במצב של כמעט עילפון, אבל האשמים היו המועדונים שדחפו ודחסו ופשוט חיכו לאסון.
  ריקודים במחצית , דיסקו שיכורים בדקה 70
  ועוד מחזות שישארו איתי כל החיים- אן תחליף
   
 9. THE STRETFORD END

  THE STRETFORD END Member

  הצטרף ב:
  ‏11/6/04
  הודעות:
  20,005
  לייקים שהתקבלו:
  0
  בכדי להחזיר את האווירה דבר ראשון צריך להחזיר את יציעי העמידה,רק מי שהיה במשחק ביציע כזה מבין כנראה למה.
  דבר שני להוריד את מחירי הכרטיסים בכדי שילדים(הדור הבא)ומעמד הפועלים יחזרו למגרשים.
  יחד עם זה האווירה ברוב האצטדיונים באנגליה עדיין טובה יותר מכל אצטדיון באירופה(להוציא את המשחקים הגדולים),
  אני תמיד מעדיף את העידוד האנגלי שזה אומר לשיר על פני כל החזיזים והדגלים שבעולם.
  הקהל האנגלי עדיין הטוב והנאמן ביותר שיש.
  אי אפשר לצפות לאווירה מטריפה כשבירמנגהאם מארחת למשל את קריסטל פאלאס אבל כשכל קבוצה אחרת מאיזור המידלנד תגיע לשם האווירה תיהיה מחשמלת ויש עוד אלף ואחת דוגמאות דומות.

  בסופו של דבר הצעקה של אוהדי הכדורגל האמיתיים באנגליה תשנה דברים,גם יציעי העמידה יחזרו,גם יורדו הכרטיסים,גם שתיית הבירות בתוך האצטדיון במשחקים רגישים ולא פחות חשוב עצירת האמריקניזציה שנכנסת לכדורגל האנגלי(תזמורות,מעודדות,שירים אחרי שגול מובקע ועוד..)כי אין מצב אחר,זה או זה או שהכדורגל ישתנה וזה לא יהיה אותו דבר ואני לא רואה את האנגלים נותנים לכזה דבר לקרות.
   
 10. eastlands

  eastlands Member

  הצטרף ב:
  ‏8/6/04
  הודעות:
  6,333
  לייקים שהתקבלו:
  0
  באותם ימים של יציעיי עמידה קהל האורחת היה יכול לקבל גם 10 אלף בהרבה מיגרשים, ובימים שקהל חוץ היה מגיע בכמויות של10 אלף האוירה היתה מחשמלת , במאין רוד של סיטי קהל חוץ גדול היה מקבל יציע מאחורי השער ועוד כמה אלפים כלואים בפינה לייד השרופים שלנו , הקרבות בשירה היו מחרישי אוזניים , כל רגע הרגשתי שמשהוא אלים הולך להיתרחש , עד שהגיעו לידס ב91 ואז ראיתי לרישונה יציע מיתפרק , ספסלי עץ ,מוטות ברזל הכל עף באוויר ונחת על כר הדשא .
  נסיעות למישחקי חוץ היתה חוויה מדהימה ,רכבת מיוחדת של אוהדים(היום זה כימעט לא קיים)
  הייתה יוצאת אחר כך לווי מישטרה עד ליציע , ואז עומדים עם השרופים ביותר ומידי פעם גימיקים כמו כדורים מיתנפחים שאוהדים היו נוגחים ,תחפושות וריקוד הרכבת , אנשים שפוכים מיצחוק שעים השריקה מעודדים ומייד כשניגמר חוזרים לצחוקים, הנסיעה חזור ברכבת היתה הופכת למסיבה בהתאם לתוצאה, בכול מיקרה אף פעם לא היה משעמם.
  אסור אסור להעלות נושא כזה אני מתחיל להיתגעגע
   
 11. Hotspur

  Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏3/1/04
  הודעות:
  19,692
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני כבר מכין את עצמי ללגלוגים, לכינויים, הסתירות והביקורות - אבל אני ממש נגד הקמה מחדש של ימי עמידה.
  היציעים האלה לא רק שאינם רלוונטיים לסטנדרטים האירופאים העכשויים (קשה לי להאמין שאופ"א תאשר דבר כזה), הם הוכחו חד משמעית כמסוכנים על ידי אחת הועדות הפרטניות והמעמיקות שנעשו בבריטניה, ובאופן אישי הם לא ממש מלהיבים אותי - אני חושב שהקהל האנגלי נשאר מסור ואין לי שום טענות לקהל של הספרס שלדעתי עושה עבודה מצויינת.

  שאני אבין, בגלל שאני לא בקיא במיוחד בהיסטוריה של ארסנל - פעם הם היו מעודדים?
   
 12. ScottishGunner

  ScottishGunner Member

  הצטרף ב:
  ‏7/3/04
  הודעות:
  355
  לייקים שהתקבלו:
  0
  שמע, מילא אתה עוקץ, אז לפחות תעשה את זה טוב.

  אבל יש לך נקודה, בטח שגם אופ"א תתערב בעיניין ותיהיה נגד.
   
 13. Hammers Fan

  Hammers Fan Member

  הצטרף ב:
  ‏14/12/02
  הודעות:
  2,451
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני לא יודע אם זה היה רק מהשפעת האירוע או שזו היתה הנורמה אצל אוהדי ארסנל באותה תקופה, אבל האווירה שהם יצרו בגמר הגביע המפורסם ב79' נגד מנצ'סטר יונייטד בוומבלי הייתה מחשמלת. זה כנראה היה מקור המוטיבציה היחיד של השחקנים להבקיע את שער הנצחון דקה לאחר שיונייטד מחקה פיגור של 2-0.

  גם שנה לאחר מכן וומבלי זכה לאווירה אנגלית מדהימה שלאוהדי ארסנל יש הרבה ממה להגאות ממנה, רק שאז הם היו צריכים להתמודד עם הפסד ליריבה מזרח לונדונית מסויימת.... [​IMG]
   
  נערך לאחרונה ב: ‏9/11/04
 14. Hammers Fan

  Hammers Fan Member

  הצטרף ב:
  ‏14/12/02
  הודעות:
  2,451
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מסכים איתך ב100%, נמאס כבר מהרצון של כולם להדמות למדינה שבה הספורט הוא המזוייף, המקושט והמרוחק ביותר מעם. בושה וחרפה, בייחוד הסיפור הזה עם השירים שמושמעים אחרי שערים שמובקעים, זה כל כך לא אנגלי שבא להקיא...

  תודה לאל שבאפטון פארק לא מתעסקים בשטויות כאלה.

  דבר נוסף, זוכרים את המנהג הישן שאדם לבוש בבגדי צייד אנגלי היה מוביל את שיירת השחקנים לפי עלייתם למגרש? בווסט האם החזירו את המנהג הנוסטלגי בצורה חד פעמית בעונה שעברה נגד איפסוויץ', וזה פשוט הטריף את הקהל ותרם מאוד לאווירה לאורך המשחק. אולי יש מקום להחזיר את זה?

  [​IMG]
   
 15. KirkH

  KirkH Member

  הצטרף ב:
  ‏27/11/02
  הודעות:
  13,515
  לייקים שהתקבלו:
  70
  לא חושב שזה עניין של או"פא שאחראית על כדורגל ארופאי בלבד. ההתאחדות האנגלית יכולה להחליט מה שהיא רוצה. כל עוד אין חוק שאוסר על זה (יש חוק כזה בבריטניה?) וכל עוד פיפ"א לא קבעה שבמשחק כדורגל אסור להשתמש ביציעי עמידה (והיא לא, כי בדרום אמריקה זו השיטה המועדפת גם אצל המועדונים והנבחרות הגדולות) אין שום מניעה להחזיר לפחות חלקים מסויימים באיצטדיון לשיטה הישנה.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!