דיון ה-Atmosphere

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Hammers Fan, ‏9/11/04.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

תעשה הבדלה בין תחרות מקומית לתחרות אירופאית. קשה לי להאמין שאופ"א תאשר ליונייטד לארח באולד טראפורד עם יציע עמידה.

תהליך האמריקניזציה באמת דוחה. הגיע הזמן להתנער מזה. כדורגל זה ספורט הרבה יותר מרגש מכל ענף ספורט אמריקאי שקיים, והתהליך הזה רק מצנן את ההתרגשות.

נערך לאחרונה ב: ‏19/2/08
  2. robson Member

זה כן עיניין של אופ"א, באיצטדיונים האלה יצטרכו לשחק גם בגביעי אירופה וקשה לי להאמין שאופ"א תאשר
    יציעי עמידה במשחקי במסגרת אירופית. אבל הבנתי שיש יציעי עמידה בבונדס ליגה ולא זכורים לי איזהשהם אסונות
    שקרו שם כך שהכל פתוח...

בכל אופן מעבר ליציעי העמידה צריכים להוריד גם את מחירי הכרטיסים בצורה דרסטית על מנת להחזיר את הכדורגל
    למעמד הפועלים.
    אני חושב שיחסית למה שהולך בשאר מדינות אירופה המצב הוא מצויין. מספיק לראות את הקרחות במשחקים של יובנטוס או רומא
    על מנת להבין שהדשא הירוק ביותר נמצא באנגליה.
    מספיק היה לראות שלשום שתי קבוצות "קטנות" כמו הבורו ובולטון ממלאות את איצטדיון הריברסייד כמעט במלואו
    מה שלא תראו בשום ליגה בעולם!!

3. KirkH Member

למה שלא יאשרו? ולמה זה עניינם? זה ברמה העקרונית. וברמה היותר ספציפית, היות ואני לא ממש משתין על הכדורגל האירופאי, אני בהחלט קונה פיתרון בו יוחזרו יציעי העמידה בליגה כשבמשחקים בליגת הבונקר או כל מסגרת אחרת של או"פא לצורך העניין - לא יפתחו אותם.

נערך לאחרונה ב: ‏9/11/04
  4. THE STRETFORD END Member

הוטספר
    "אני כבר מכין את עצמי ללגלוגים, לכינויים, הסתירות והביקורות - אבל אני ממש נגד הקמה מחדש של ימי עמידה.
    היציעים האלה לא רק שאינם רלוונטיים לסטנדרטים האירופאים העכשויים (קשה לי להאמין שאופ"א תאשר דבר כזה), הם הוכחו חד משמעית כמסוכנים על ידי אחת הועדות הפרטניות והמעמיקות שנעשו בבריטניה, ובאופן אישי הם לא ממש מלהיבים אותי - אני חושב שהקהל האנגלי נשאר מסור ואין לי שום טענות לקהל של הספרס שלדעתי עושה עבודה מצויינת"

לא מלגלג או משהו כזה אבל אני חושב שהדיעה הזאת שלך בנוגע ליציעי העמידה היא משום שאתה מהדור שנחשף לכדורגל האנגלי מאז הקמת הפריימיר ליג פחות או יותר.
    כתבתי בעבר כי בגרמניה יש אצטדיונים עדיין עם יציעי עמידה ולא נשקפת להם שום סכנה.
    היציע עצמו לא מסוכן אלא רק כשהוא דחוס יתר על המידה או שההתנהגות האוהדים מסכנת את העומדים בו.
    יותר קל לשיר כשעומדים,אני אישית מעדיף תמיד לעמוד בזמן משחק.

ברגע שההתאחדות האנגלית תאפשר החזרת יציעי עמידה באצטדיונים באנגליה אופ'א כן תבלבל ת'ביצים נגד זה(כי זה אומר מחירים יותר זולים כלומר אוהדים מהמעמד הנמוך/בינוניי והם לא מבזבזים כמו הקהל שהם היו רוצים לראות)אבל אין להם שום זכות או יכולת לאסור זאת,יכול להיות שבזמן משחקים אירופאים בתחילה היא תבקש לסגור אותם אבל עם הזמן גם הם לא יעמדו בזה שיהיו יציעים ריקיים במשחקי צמפיונס ליג(זה לא נראה טוב בטלוויזיה ושוב פחות כסף).

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולצורך העניין, אם יוזילו את מחירי הכרטיסים זה לא ימשוך קהל מהמעמד הנמוך?
    העניין הוא שהקבוצות מעדיפות להיות מסחריות, ובכך הן מונעות שוויון.
    העובדות הן שמאז ועדת מה-שמו (שכחתי כבר את שם הועדה, כנראה מתרגש מהמשחק בקרלינג קאפ) אין פרעות, אין בלגן ואין אוהדים שלא חוזרים הבייתה מהמשחקים. מצד שני, אני רואה את זה כמאוד לא שוויוני שאוהדים שידם אינה משגת לרכוש כרטיסים, על אחת כמה וכמה מנויים, לא יכולים לראות את הקבוצה שלהן. אז יש שתי אפשרויות - להרחיב את המגרש עם יציעים זולים יותר, או להוזיל את הכרטיסים. הראשונה סבירה יותר, השאלה איך מיישמים אותה בלי לגרום לאצטדיון להיראות כמו מוטציה.
    ואתה צודק סטרטפורד. מימיי לא ראיתי משחק עם יציעי עמידה, אז יכול להיות שאני לא הכי אובייקטיבי.

6. Maor321 Member

אני לא חושב שניתן להשוות פה.
    מדובר בתרבויות שונות.
    מצד אחד אין ספק שהאווירה באנגליה היא אולי הטובה ביותר (כמובן שניתן להכניס לקטגוריה הזאת הרבה משחקים משאר רחבי אירופה).
    מצד שני יש משהו מאוד מיוחד, מאוד יפה ומאוד מטריף באמצעי העידוד באיטליה למשל. נניח שעוזבים עכשיו את הפירטוכניקה בצד. תסתכלו על דגלי הפריסה הענקיים באיטליה - זה משהו פשוט מדהים לדעתי, על הכתובות שיוצרים עם השלטים בקהלים וכו'. יש כאן משהו מאוד יפה...

אבל אולי מה שמיוחד פה, שאנחנו נהנים מכל העולמות יחד. אמנם במקומות שונים אך עדיין אני לא רואה סיבה לשינוי במקום כזה או אחר.

7. Hammers Fan Member

קודם כל, כפי שציינתי בהודעה המקורית, גם אני בעד החזרת הכדורגל לאנשי מעמד הפועלים, עם כל הפאקים שזה עלול להחזיר.

אבל חייבים לחשוב גם על ההשלכות של הוזלת הכרטיסים. החזרת אנשי מעמד הפועלים לכדורגל משמע הגדלת הסיכון להחזרת תופעות חוליגניות לכדורגל- זו משוואה שהוכיחה את עצמה עשרות פעמים.

הדוגמא הקלה ביותר היא מה שקורה במילוול בשנים האחרונות. קבוצה מזרח לונדונית מדרום לתמזה, משחקת בליגה שבה אין לה ברירה למכירת כרטיסים בזול ובכל מושכת אוהדים, שבהתאם למיקום הגיאוגרפי שלהם הם אנשי המעמד הפשוט. התוצאה ידועה, החוליגניזם שם חוגג.

נערך לאחרונה ב: ‏10/11/04
  8. ג'רמיין דפו Member

לי אין בעיה עם קצת חוליגניזם אם זה אומר להחזיר את יציעי העמידה,אף אחד לא מת מקצת מכות...מבחינתי אפשר להתחיל להרביץ כבר בשבת הקרובה לאוהדי הצרפתים מחוץ ליציע הפארק ליין .

9. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם אפשר קצת לסינגפורים מחוץ לאולד טראפורד.

נערך לאחרונה ב: ‏10/11/04
  10. robson Member

ולרוסי יהודי אחד מחוץ לגשר.

11. KirkH Member

ולליצני כל העולם!!! רודאס תחזור!!!

12. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

חשבתי שדווקא אוהדי היונייטד ישמחו להפטר מכמה אוהדי הצלחות...מסתבר שלא.

לי אין בעיה שהרוסי יילך להתנייאק, אני לא בקטע של יהדות בקבוצה שלי.

13. ג'רמיין דפו Member

אסור לכתוב ליצן בפורום סטרטפורד מאיים בתביעה על רקע הפרת זכויות יוצרים. מעכשיו אמור חיידק.

14. KirkH Member

הליצן הראשון בפורום היה ראניירי, הרבה לפני שסטראפורד התחיל להתעלל ברודאס...

15. robson Member

אוהדי הצלחות באים והולכים, אין לי בעיה איתם מכיוון שהם מעשירים את הקופה של המועדון...בסופו של דבר
    האוהדים האמיתיים נשארים בכל מצב. אני דווקא חושב שיש יותר אוהדי הצלחות היום לצרפתים מאשר לנו.
    בקשר לרוסי אין לך בעיה שהוא יילך להתנאייק?..אני מסופק..לפחות עד שהוא יארגן לכם כמה תארים ואחרי זה
    שיילך להתנאייק.