דיון לגיונרים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏20/5/18.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז מה קרה שם?

2. alexshw Member

גם פציעות וגם קראתי שהוא התחיל לזרוק ולהחמיץ אימונים.

3. oranfu Member

ראיתי הערכות שמחכה לו חוזה לא רע בארה"ב.

4. alexshw Member

ההסבר האמיתי

5. oranfu Member

יש דיווחים בגרמניה שדורטמונד סיכמו על רכישה של הילד בן ה-16 ג'וד בלינגהאם.

במשך תקופה הוא קושר חזק ליונייטד שמוכנה לשלם עליו 30 מיליון על פי דיווחים.
    גם ליברפול קושרו קצת בזמן האחרון.

זה מעניין מכמה סיבות לדעתי.
    א - עד היום הקבוצות הגרמניות הלכו בעיקר על צעירים אנגליים עם בעיות בחוזה\בלי חוזה שהן יכולות לקחת במחירי מבצע פחות או יותר. זה לא רק סאנצ'ו שכולנו מודעים אליו, יש עוד כמה. גם אחרי ברוסטר וקרטיס ג'ונס של ליברפול הן רדפו לפני שחתמו חוזים ובטוח שיש עוד שלא בהכרח עלו לכותרות הארציות.
    פה זה עיסקה ענקית. לפי הדיווחים דורטמונד ישברו את שיא ההעברות שלהם בשבילו.
    ב - מי שמאוד עוקב יודע שהילד הזה נחשב לכישרון גדול מאוד. ביחד עם אליוט הוא נחשב לכישרון המוביל של שכבות הגיל האלה באנגליה, כשרונות אולי אפילו ברמת הסאנצ'ו.
    לא תמיד אפשר להיות בטוחים כי הרי האנגלים עושים הרבה מאוד הייפ על הילדים האלה, אבל אם דורטמונד (שיודעת משהו על זיהוי כשרונות צעירים) גם מוכנה להשכיב עליו סכומים כאלה משמעותיים כנראה שהילד הזה באמת נחשב לדבר האמיתי. הרי זה לא מועדון אנגלי שנכנע להייפ ויש לו בלי קשר אינטרס לאגור אצלו את הכשרונות המקומיים הגדולים אלא מועדון גדול אירופאי אחר.

דיברנו על זה פה כבר כמה פעמים אבל האנגלים באמת מתחילים לגדל כשרונות רציניים. לא סתם שחקנים שיודעים לרוץ מהר אלא ממש שחקני כדורגל.

אגב, אני את הבלינגהאם הזה לא ראיתי משחק. מבין שהוא קשר 50\50 וכבר משחק קבוע בבירמינגהאם.

6. alexshw Member

היתרון של בילינגהאם שאפשר לצפות בו בדבר האמיתי. הוא כבר שחקן הרכב בצ'מפיונשיפ.

7. oranfu Member

כן.

ועדיין, אם זה נכון זה חתיכת סכום עבור ילד בן 16, בטח כשלא מדובר ביונייטד\סיטי.

8. Sturridge Member

אבל הוא יכול לעשות את זה בערב גשום בבורנמות'?

9. alexshw Member

לפי הבילד בלינגהאם בחר סופית בדורטמונד. רק חתימה חסרה.
    המחיר של סנצ'ו 130 מיליון יורו.

10. k_700 Member

לפי רומאנו ההודעה שהם הוציאו זה שהקורונה לא משנה פה סדרי עולם- 110 מליון אירו או שאל תפנו אלינו.

הבילד זה לא מקור מספיק אמין כדי לאשר את הבחירה של בלינגהאם בהם אבל זה לא יפתיע כמובן.
    השלמתי קצת שעות בלינגהאם בבידוד הזה, אני די נחרץ עכשיו שמדובר בכשרון מטורף. מאוד מאוד ורסטילי, פאקינג עוד לא בן 17.
    אגב, אוהדי ברמינהגהאם די נחרצים שהוא יתפתח כקשר התקפי בצד ימין, שזה תפקיד שהוא התחיל לשחק בו יותר ויותר העונה.
    אם הוא בוחר בדורטמונד אל תהיו מופתעים אם די מהר הם שמים אותו שם במקום סאנצ'ו.

11. oranfu Member

אני לא רואה איפה הדמיון לסאנצ'ו.
    הוא בוקס טו בוקס דינאמי, בנוי טוב, אגרסיבי ועם טכניקה דיי טובה.
    סאנצ'ו אומן עם הכדור, חזק ביותר על שטח קטן וגאון בפתיחה של הגנות בדריבל או מסירה.
    השוואה יותר מתבקשת של בילינגהאם זה לג'רארד אם כבר.

יכול להיות שהוא באמת כישרון מאוד גדול (דיי בטוח שכן) ועדיין, 30 מיליון על שחקן בן 16 ששיחק רק בליגה נמוכה... זה חתיכת סכום.

אני מעריך שהוא יגיע בסוף ליונייטד. ראיתי דיווחים שהמשפחה שלו מתלהבת שהם מוכנים לשלם עליו סכומים כאלה וזה מראה שהם רציניים לגביו.
    מרגיש לי כאילו משתמשים קצת בדורטמונד בקטע הזה בשביל להעלות את המחיר שלו.

12. k_700 Member

הוא לא דומה לסאנצ'ו בסגנון.
    כתבתי שהוא יכול להתפתח לתפקיד הזה ולפי מה שאוהדים ופרשנים אומרים הוא יתפתח לשחק יותר באגף מאשר כבוקס טו בוקס דינאמי.
    הטכניקה שלו מטעה, היא לא נראית הכי סקסית ברמת הסאנצ'ו אבל היא קצת מזכירה בייל צעיר, המון פריצה עם כוח, צעד ראשון מפחיד ומאוד קשה להוציא ממנו את הכדור כשהוא כבר פורץ.
    קראתי קצת השבוע ואוהדים של ברמינגהאם הרבה יותר התלהבו כששיחק באגף ימין שזה לא התפקיד שהוא פרץ איתו אצלהם.

אם דורטמונד כל כך רוצה אותו לרמה שהם הולכים לשבור את מסגרת הבנק שלהם על שחקן כדורגל שלא יכול להוציא רשיון נהיגה ברוב מדינות העולם, זה כנראה במקום סאנצ'ו.

אני לא אתפלא אם הם גם הבטיחו לאבא שלו שהוא יהיה מחליף ישיר לסאנצ'ו מבחינת ייעוד בסגל.

13. oranfu Member

בייל אתלט ברמות שלא נראות כמעט, אפילו יותר מרונאלדו (גודל פיזי, כח, מהירות). רק שהרבה הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה פחות כשיר.
    לא חושב שבלינגהאם הוא כזה. הוא לא מהיר בכזו רמה קיצונית.
    לבייל גם יש טכניקה אדירה, בלינגהאם נראה לי לא הכי טכני בעולם. אפשר לראות גם בקטעי הוידאו שלו שמסתובבים ברשת שיכולת הבעיטה והמסירה הן לא בשמיים.

מה שכן יש לו זה כח, אגרסיביות, מהירות לא רעה וכנראה שמטנטאלית הוא מצוין. יש לו גם יכולת טובה עם הכדור אבל לא ברמה שהוא לא נראה אנגלי (כמו סאנצ'ו, למשל). הטיפול שלו בכדור לא טבעי לחלוטין.
    זה שהוא בן 16 וכבר שחקן הרכב בבוגרים מראה שהוא מאוד בוגר גם ברמה מנטאלית וגם פיזית.

לי הוא נראה טיפה מסורבל עם הכדור ובתיקולים, חייב להודות.
    אבל כנראה המכלול שלו מאוד מאוד מרשים. יש תמימות דעים שהוא פוטנציאל גדול.

הוא גם לא נראה לי בכלל שחקן אגף. יכול להיות שאוהדי בירמינגהאם התלהבו ממנו שם אבל אלה אוהדים אנגלים של קבוצת צ'מפיונשיפ. אם הוא רץ באגף ומגביה נעמד להם הזין.
    זה שהם לא מתלהבים ממנו כשהוא במרכז זה דווקא מעורר שאלות לדעתי.
    אני דיי בטוח שהעתיד שלו לא באגף. הוא לא מספיק קל רגליים וטכני עם הכדור לרמות הגבוהות.

אותי סאנצ'ו הרשים הרבה יותר כשראיתי בגילאי נוער (אבל ראיתי אותו גם יותר).
    בכל מקרה, לא נראה לי שהוא כישרון באותו סדר גודל.

אני לא משוכנע שדורטמונד באמת מוכנים לשלם כזה סכום.
    ככל הנראה אף מועדון אנגלי גם לא מוכן, למעט יונייטד. הרי 30 מיליון זה לא סכום בעייתי במיוחד עבור טוטנהאם, ארסנל, ליברפול, סיטי, צ'לסי ואפילו לא לסטר ואברטון.
    כנראה כולן חושבות ש30 מיליון עליו זה הימור גדול מדי או שהוא לא שווה כרגע סכומים כאלה.

אז איך מנפחים את המחיר שלו עבור המועדון היחיד שנואש לשלם כאלה סכומים? מוצאים מועדון בחו"ל שאולי מתעניין ומנפחים מחיר על ידי תחרות מדומה.

יכול להיות שאני טועה, אבל זה מרגיש לי שהסוכן שלו עשה פה תרגיל ענק.

14. k_700 Member

בלינגהאם הוא אתלט מדהים, מה לא מהיר? הוא מהיר מאוד, זה אחד הדברים שמאפשרים לשחק איתו בין כל כך הרבה תפקידים וברמות גבוהות מגילאי נוער.
    אחד הדברים שהכי מדליקים קבוצות אצלו זה שפיזיולוגים אומרים שהוא לא באמת סיים את הגדילה הפיזית שלו שזה משאיר פה פתח למשהו עוד יותר מפלצתי.
    אתה משווה לי אותו לאתלטיות של בייל שזכרת מגיל 21-22.
    תנסה להזכר בבייל בגיל 16, כתבת רונאלדו? רונאלדו פיזית בגיל 16 היה דומה יותר לDAMNLONGNECK מאשר לגרסה הפריקית שלו שכולנו מכירים.
    סאנצ'ו הוא קיצוני טבעי ברמה הכי גבוהה שיש, השליטה שלו בכדור היא משהו אחר אבל סאנצ'ו בן ה16 שאני ואתה זוכרים זה סאנצ'ו ששחט את כל קבוצות גיל הנוער של אנגליה.מראש בחנו אותו מול קבוצות גיל של ילדים בני 16.
    בלינגהאם מגיל 15 משחק מול שחקנים בוגרים ופיזית הוא נראה מפלצת לידם, תנסה להשלים קצת משחקים שלהם מהעונה.
    הוא מנער שחקנים, מדביק שחקנים במהירות מטורפת עם ובלי הכדור ובונה להם התקפות(בקטע של המסירות יש בהחלט מה לשפר שם, בכל זאת הרמה של הצ'מפיונשיפ היא אחרת, אבל יש פוטנציאל).

אין לו טיפול מדהים ואסתטי בכדור אבל כן יש לו טכניקה הרבה יותר טובה מהקיצוני הממוצע.
    הוא למעשה שחקן התקפה, זה כבר די ברור.
    אני לפני חודש כתבתי עליו שהוא קשר מרכזי אבל טעיתי, הסתכלתי הרבה על משחקים שלו מהשנה, זה שחקן שמתוכנת לחשוב התקפה, הוא רואה דברים בשליש האחרון של המגרש, קשה להוציא לו את הכדור מהרגל והוא לא מקובע לקו(להיפך אוהב להכנס פנימה).
    בכדורגל של דורטמונד השמיים הם הגבול מבחינתו, מקצועית זו הבחירה הנכונה עבורו(רק היום קאסטלס מפרסם שסולשאייר מתלהב מההצעה של יובנטוס כי הם מציעים לו את ראמזי בהצעה של פוגבה...שתבינו עם מה אני צריך להתמודד בחיים האלה חוץ מזה שהעסקים לא קיימים ואין נייר טוואלט במרחק של 500 מייל מהבית שלי).

אתה טועה ברשימה של כל הקבוצות שלא רצו לשים עליו את הכסף.
    להיפך, רוב הקבוצות שרשמת פלירטטו איתו חזק והזמינו אותו אליהם להתרשם(לפני כמה חודשים הוא גם עשה סבב כזה), אבא שלו ננעל מההצעות שלנו ושל דורטמונד(וזה לא סוד שאנחנו גם הכי רצינו אותו), הסינון הגיע מהצד של האבא והילד לא מהצג של רוב הקבוצות שציינת.
    אני לא מאמין שזה המקרה הקלאסי של דורטמונד קצת רוצה אותו/רצתה אותו אז דרך הבילד נעלה את המחיר שלו לקבוצה אחרת.
    דורטמונד למעשה סגורה גם היא על המחיר שלו כבר תקופה ארוכה, הוא פשוט ממקסם את תהליך ההחלטה, כנראה מחכים שם לטיימינג שיתאים להם או שעוד לא סגרו תנאים אישיים לו ולסוכן שלו.

כשיעבור המחיר שלו יהיה מרתיע מאוד לילד בן 16 אבל אחרי שהשלמתי הרבה זמן מסך איתו אני לא חושב שצריך להסתכל עליו בכלל כילד בן 16.
    תחשוב שאתה קונה שחקן כדורגל ממש טוב בן 19-20, המחיר ישמע לך מפלצתי? שחקנים בני 19 גם עוברים ב100 מליון פאונד היום.
    הוא שחקן שצריך לשחק מההתחלה ואני די בטוח שזה השיקול המרכזי בבחירה שלהם.

נערך לאחרונה ב: ‏31/3/20
  15. oranfu Member

אני לא התרשמתי שהוא מהיר מאוד. מהירות טובה, בטח שלא מפלצתית כמו בייל.
    כמובן שהוא עוד צעיר ויכול להשתפר בהיבט הזה.

נכון שסאנצ'ו נבחן מול קבוצות הגיל שלו, אבל מספיקות 2 דקות בשביל לראות שהוא משהו אחר לחלוטין.
    מה גם שאין לסאנצ'ו יתרון של פיזיות או מהירות יוצאות דופן שעזרו לו להתבלט בגילאי נוער.

אגב, גם אם בלינגהאם זה לא פוטנציאל ברמת הסאנצ'ו, זה לא אומר שהוא לא פוטנציאל גדול.

היו מועדונים שפלירטטו אולי, אבל ברגע שהתברר מה הסכומים הנדרשים כולן ירדו מהפרק.
    לצורך העניין, ראיתי איזה דיווח (לא יודע כמה אמין) שאבא שלו פסל את ליברפול כי הם לא מוכנים לשלם עבורו סכומים כאלה, כלומר הם לא רוצים אותו מספיק. אם זה נכון, זה סימן אזהרה לדעתי לגבי הסביבה של השחקן וקבלת ההחלטות שלהם (שונה ב180 מעלות מסאנצ'ו כשדחה את סיטי עבור סכומים גבוהים מאוד).
    אני בכלל לא בטוח שליברפול בכלל התעניינו. אף מקור רציני לא דיווח על זה וגם בקטע של שמועות היו מעט מאוד כאלה.

לצורך העניין, תראה את קאמווינגה הצרפתי. חגג לא מזמן 17. אחד השחקנים הבולטים בליגה הצרפתית כבר בגיל הזה בעמדה דומה ואצלו מדובר על סכומים לא גבוהים בהרבה.
    יש פה מחיר פרימיום רציני על בלינגהאם בגלל שהוא אנגלי, בוא לא נתבלבל.
    אולי הוא שווה את ההימור, אבל אולי זה גם לא מפתיע שיש רק מועדון אחד שמוכן לקחת את ההימור הזה.

30 מיליון על ילד בן 17 תיכף מהצ'מפיונשיפ, הוא לחלוטין לא מוכח. לחשוב שהוא ישר נכנס להרכב של דורטמונד זה נראה לי הזייה.
    כנ"ל להרכב שלכם.

אם דורטמונד באמת מוכנים לשלם עליו סכומים כאלה, אני בטוח שהשיקול העיקרי הוא שהאנגליות הגדולות ישלמו עליו גם פי 2 כשירצו להחזיר אותו מגרמניה.
    הם רואים איזה בוננזה מטורפת יש להם עם סאנצ'ו.